Jump to content

Moto Zajednica

Dva konkretna pitanja o kupovini 1. motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: NS, BG, NI
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Drage kolege, kopiram svoj post sa teme ,,Prvi motor (saveti i pitanje)'' Izbrisite slobodno ako gomilam ili spamujem.

 

Mislim da bih mogao skupiti 2000-2500 za prvi motor, zanimaju me najpre CB500, GS500 Hornet, Bandit, FZ6, ER-5/6 mada mogu i njihovi sportski parnjaci, ili od endura KLE500.

1.) Ipak, ne znam da li je bolje skupljati jos i vise pa kupiti sto noviji ili dati sto manje i traziti neki solidan komad 91-95` godiste, na primer?

2.) I, osim one varijante kad znas onog od kog kupujes i to kako je odrzavao svoj motor, je li bolje verovati moto placevima (nasao sam, konkretno, ,,Pole position'' u Zemunu o kom se i pisalo na forumu, i njihove cene mi se cine lepim) ili ici po oglasima pojedinaca?

 

P.S.

Video sam da postoji i tema na kojoj mozes okaciti konkretan oglas i raspitati se o motoru, ali razumem da bi se neko mogao naljutiti na kolege koji mu oglasavaju mane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Po navedenim modelima kontam da si do sada imao kontakata sa motorima i da imaš nekog iskustva u vožnji istih. Naravno moj glas ide KLEmentini, jer od svih navedenih, on bi po meni najbolje izneo taj epitet ''Prvi motor''. Što noviji motor, naravno da je bolje, za taj novac možeš da nađeš KLEa desetak godina mlađeg od godišta koje si naveo. Najbolja varijanta je kupiti motor od onoga koga poznaješ, ali ako ideš kod nepoznatih ljudi povedi nekoga od poverenja ko zna motore u prste, bilo da odeš na plac ili kod čoveka kući. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: NS, BG, NI
  • Motocikl: Honda Hornet 600

KLE bi mogao, visok sam 185.

O tom Skarveru cu se raspitati podrobnije i pogledati ga po oglasima, mada piše mu u nazivu ,,city street" a ja bih ga vozio više od mesta do mesta, kapiram... Svakako nije ono o čemu sam razmišljao.

Ako se obučavaš na mašini od 600ccm, možda i nije strašno kupiti Hornet? @Elektrometla

Ima ih neuporedivo više na prodaju nego CB500. Mada bih pre uzeo CB500.

I što se tiče godišta, ima onih 1999. God koje cene 2500 i onih 2004 koje cene 2000. Koja bi po vama bila realna cena za Hornet ili Bandit (ili neki od ovih drugih koje navedoh) 2002/2003/2004. godista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

KLE bi mogao, visok sam 185.

O tom Skarveru cu se raspitati podrobnije i pogledati ga po oglasima, mada piše mu u nazivu ,,city street" a ja bih ga vozio više od mesta do mesta, kapiram... Svakako nije ono o čemu sam razmišljao.

Ako se obučavaš na mašini od 600ccm, možda i nije strašno kupiti Hornet? @Elektrometla

Ima ih neuporedivo više na prodaju nego CB500. Mada bih pre uzeo CB500.

I što se tiče godišta, ima onih 1999. God koje cene 2500 i onih 2004 koje cene 2000. Koja bi po vama bila realna cena za Hornet ili Bandit (ili neki od ovih drugih koje navedoh) 2002/2003/2004. godista?

 

Znaci po toj logici ako si polagao vozacki na nekoj Daciji, Golfu ili sl. koji imaju motor od 1600ccm to te automatski kvalifikuje za voznju Formule 1 posto eto i njihovi bolidi imaju istu zapreminu motora?

Ako se ne varam Hornetov motor je derivat motora iz CBR-a koji je opet motor predvidjen za stazu, i nimalo nije pitom i pocetnicki motor.

Ne kazem da ne moze, ali ce to mnogo teze ici a pritom moras da imas opasnu kocnicu u glavi a motor veoma lako povuce a svezi vozaci uglavnom precenjuju svoje sposobnosti.

Na tvom mestu bi mi taj Bandit bio puna kapa, ako ne cak i nesto slabije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Hornet ima oko 95 konja, to jeste zaguseni agregat iz CBR. Do jedno 5-6 iljada obrtaja to je jedan miran motor koji se lako vozi, ali je isto tako i nezanimljiv...

Posle tih 5-6, voznja postaje mnogo zanimljivija al motor podivlja i treba ga jako zauzdavati. Ako ti mislis da si sposoban, i sto je Rolle rekao, imas kocnicu u glavi da postepeno razvijas svoje sposobnosti, samo napred...

Sta god da odaberes, zelim ti dobrodoslicu u svet motora i puno srece.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

@Elektrometla, kako je tekao tvoj razvojni put do horneta, šta si vozio pre? Nije da kritikujem tvoju preporuku horneta za prvi motor, nego me zanima zbog sebe, pošto je moj san jednog dana neki naked u rasponu 70-100KS, za nešto jače ne verujem da ću biti sposoban a i rizično je isuviše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja