Jump to content

Moto Zajednica

Gajba na moru

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Gajba na moru ima, kao i sve ostalo, svoje prednosti i mane.

 

Ideš stalno na isto mesto, umesto svaki put na drugo. Pored toga, mnogi pokušavaju da ti se uvale.

 

Sa druge strane, prednost je to što možeš da pozoveš koga hoćeš. U gajbu na moru.

 

Tako sam i ja imao tu čast da me Milena pozove u svoju gajbu na moru. Kuća. Na vrh brda. „Strateški“ pogled, na obe strane. Sa voćem iz bašte: smokvica, grožđe, pomorandža, mandarina, limun, nar, lešnik, badem, masline, grožđe, jabuke…

 

Stari+grad%20iz%20ku%C4%87e.jpg

 

Pogled.jpg

 

IMG_8896_1.jpg

 

IMG_8887.jpg

 

Dvori%C5%A1te+1.jpg

 

Imao sam samo jedan uslov: Da idemo motorom. Jer vrlo je bitno da ti neko „čuva leđa“ dok voziš!

 

Prihvaćeno! Šta reći nego – TATATATIRA!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Krenuli smo u subotu, 20.avgusta. Na Jadran. Ali ne direktno.

 

Moji dragi prijatelji su boravili na Tari tog vikenda, i pozvali me da im se pridružim.  Mislio sam prvo da zbog letovanja neću moći da budem na Tari, ali smo na kraju sklopili kockice:

Oni odlaze u petak, mi im se pridružujemo u subotu. Taman da „prepolovimo“ put, koji je inače prenaporan za dan. Tamo svraćaju i prijatelji iz Užica. Lepo druženje.

 

Sledeći dan, u nedelju, mi nastavljamo za Jadran. Na jug.

 

Krećemo u 9.00 u subotu iz Zemuna. Plan je bio da idemo preko Valjeva na Debelo Brdo I Bajinu Baštu.

 

Kaciga+M.jpg

 

Kaciga+ja.jpg

 

Međutim, dan pre toga, javili su da je put od Perućca ka Tari odnelo klizište. Dakle, Debelo Brdo otpada. Prinuđeni smo da idemo Ibarskom magistralom, preopterećenom i inače, naročito subotom pre podne. Ali koliko god ne volim taj put kolima, toliko može da bude interesantan motorom, naročito od Ljiga.

 

Prva pauza na Rudniku. Moto skup je u Gornjem Milanovcu, pa ima motora na putu, i ka i od Milanovca.

 

20160820_104117.jpg

 

IMG_20160820_104246.jpg

 

IMG_20160820_104229.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Preko Užica na Taru. Prvo tankovanje na Eko pumpi.

 

Odatle, na osnovu preciznih instrukcija mog druga Zokija, tražimo Apartmane Zarić: Ka Kaluđerskim Barama, levo ka Mitrovcu, na tucanik desno, pravac Sokoline. Nalazimo iz prve. Doalzimo u perfektni mir, na kraj puta.

 

Zari%C4%87+motor.jpg

 

Zari%C4%87+ku%C4%87a.jpg

 

Tara+pogled.jpg

 

Sačekuju nas dragi prijatelji. Na povećoj tereasi je veselo društvo, dočekuju nas sa fantastičnim domaćim specijalietima, kupljenim od okolnih seljaka – „OGRANSKO“: slatko od belih trešanja pre kafe, zatim kozji sir, sa uljem I biljčicama, meze I sve po redu. I vino. Užičani, koji su stigli pre nas, pobrinuli su se za roštilj. Doneli su sve pripremljeno, opremljeni tako da roštilj mogu da naprave bilo gde. Klopa se sprema u donjoj kućici. „Roštilj majstor“ briljira, praktično bez pomoći Zokija i mene, jer bismo samo smetali!

 

Tra_ro_tilj.jpg

 

Jovi%C4%8Di%C4%87i+%201.jpg

 

Jovi_i_i_2.jpg

 

Pozdravljamo se sa užičanima posle ručka, i oni odlaze. 

 

Tara_unutra_2.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Sutra naši dragi prijatelji i domaćini spremaju posle kafe doručak: kačamak sa kozijim sirom, jaja..... RESPECT!

 

Žele da ispoštuju Mileninu ishranu (Ko zadnji – vegetarijanac!). Pozdravljamo se, zahvaljujemo na gostoprimstvu, i novootkrivenom mestu, na koje ćemo sigurno ponovo da dođemo. Krećemo u 10.00.

 

Brže prelazimo neprijatni tucanik nego u dolasku. Zlatibor, zatim meni omiljeni spust ka Novoj Varoši. Prvo stajemo na Zlatarskom jezeru, kod brane Kokin Brod, na kafu.

 

Jezero+m.jpg

 

Jezero+Zlatar.jpg

 

20160821_115323.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

E tu se sad stvar lomila, kojim putem dalje?

 

Brodarevo ili Jabuka? Whatsapp grupi kolega sam postavio pitanje i sugerisan je prelaz Jabuka: Durmitor, Đurđevića Tara, Žabljak, Šavnik, Nikšić, Podgorica.

 

To znači da od Prijepolja skrećemo desno ka Jabuci/Pljevljima.

 

Prolazim kroz Prijepolje. Čudno. Ne prolazim često kroz taj kraj. Ovog leta je postojao neki plan da se ide tamo, ali su se planovi, nažalost – izjalovili. Nisam očekivao da ću ipak proći Prijepolje ove sezone.

 

Čudni su putevi Gospodnji!

 

Prijepolje.jpg

 

Posle+Prijepolja.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Na Jabuci kilometarska gužva. Obilazimo kolonu kod obe kontrole i nailazimo na fantastičan put i predele. Iznenađuju odlični putevi u Crnoj Gori, već od same granice. Durmitor je PRELEP! Približavamo se Đurđevića Tari.

 

Drugi najveći kanjon na svetu je kanjon Tare, posle Kolorada (izvor: Milena)!

 

Deluje spektakularno. Vrvi od turista sa svih strana. Dosta motora – srećemo Italijane, Hrvate, Slovence..... Nismo imali vremena za „zip line“ preko Tare, a postavljeno je na dva mesta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Na Žabljaku tankujemo, i odlazimo do jezera. U gradu je ogromna gužva. Ipak ne odlazimo do Crnog jezera, iako smo došli do rampe. Nadali smo se da će nas pustiti motorom, ali rekli su da su zbog jednog motoriste juče zvali policiju.

 

Okrećemo se i kroz savršenu prirodu vozimo. Stalno smo u grupi sa dva para Italijana na Ducati Multistradama, komplet Ducati "izbrendirani".

 

Prolazimo i Nikšić i pred Podgoricom stajemo na pauzu. Obilaznicom oko grada idemo ka tunelu. Razmišljali smo i o starom putu Podgorica – Bar ali već smo bili umorni i kasno bismo stigli.

 

Tunel Sozina i brzo izlazimo na more. Celim putem od Podgorice ogromne gužve ka tom gradu. Vikendaši se vraćaju kućama, oko sedam uveče je. Naša strana puta je slobodna.

 

Izlazimo na more. Na magistrali je na dva mesta neverovatna gužva, saobraćaj reguliše policija. Uspevamo da obiđemo kolonu, što me podseti na sličnu akciju u Budvi ove godine.

 

Prolazim istim putem kao u maju. Bio je to sam početak petanestodnevnog puta, kada sam obišao praktično ceo region. 

 

Bar.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Sada u Baru ne skrećemo u centru levo prema Albaniji, već nastavljamo pravo.

 

Ovaj put cilj je Odmor. Sa velikim “O”. Toliko preko potreban.

 

Milena inače non stop pušta Vladu Divljana i „Vodim te na more“, danima.

 

Stižemo u Ulcinj. Gužva u gradu. Penjemo se strmim ulicama na vrh brda blizu starog grada.

 

Umorni, utrnulih guzica. Oko osam uveče.

 

Posle je usledio hladan tuš: Finale u košarci na Olimpijadi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Milena je u gradu praktično starosedelac. "Domaća".

 

Zna sve ljude i sve fore. I sve prave plaže. I prave restorane.

 

Ne lutamo.

 

Tačno  se zna šta se i gde radi. Jednočasovnu kišu provodimo u kafiću na obali, a posle odlazimo u restoran na samoj obali, koji ima i svoju plažu. Njeni prijatelji Albanci, vrlo prijatni i poslovni,  preporučuju sveže ulovljene dagnje.

 

FANTAZIJA! I morska riblja čorba.

 

Uz kratko kupanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Uzitak u najavi!  :takoje:

 

PS. Imas 2 puta od Bajne Baste prema Tari, prvi direktno prema Kaluđerskim Barama (kojim si mogao) i drugi od Perućca prema Mitrovcu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Uzitak u najavi!  :takoje:

 

PS. Imas 2 puta od Bajne Baste prema Tari, prvi direktno prema Kaluđerskim Barama (kojim si mogao) i drugi od Perućca prema Mitrovcu.

 

TNX. Samo za prvi sam znao - znači mogli smo tuda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja