Jump to content

Moto Zajednica

Godine bajkerskog staza I br.padova

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislio sam na ovo:

Dvotaktni motor, predpostavljam da kod njega nema motornog kocenja.

 

Dvotaktna mašina, klasične konstrukcije, se podmazuje uljem koje se mješa sa benzinom.

 

Dok držite gas motor dobija gorivo i podmazivanje.

 

Kada idete nizbrdo, kočite motorom, ne držite gas ali motor je u visokim obrtajima, pa nema dovoljnog podmazivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Gixxer - tvoj deda je pre svega bio veoma srećan čovek, pa tek onda pažljiv. Većina udesa se ne dešava našom krivicom i veoma je rizično razmišljanje da ako ne žuriš ništa ti se neće desiti.

I treba novim vozačima ponavljati onu uzrečicu, da budu svesni kojom se opasnom rabotom bave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 334 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Slazem se sa vecinom tvog posta.ali ipak veliki procenat nesreca se desava bas zbog brzine,naravno to ne znaci da ako vozimo kao puzevi bicemo zasticeni,svaki vozac treba da zna koje su mu mogucnosti i da vozi u okviru njih.Na nama je da rizike smanjimo sto vise mozemo a ostalo je na bogu,sreci,sudbini kako ko u sta veruje,samo sam hteo da kazem da postoje i bajkeri koji voze 60-ak godina i ne padnu,cale je zato padao za sve pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Slazem se sa vecinom tvog posta.ali ipak veliki procenat nesreca se desava bas zbog brzine,naravno to ne znaci da ako vozimo kao puzevi bicemo zasticeni,svaki vozac treba da zna koje su mu mogucnosti i da vozi u okviru njih.Na nama je da rizike smanjimo sto vise mozemo a ostalo je na bogu,sreci,sudbini kako ko u sta veruje,samo sam hteo da kazem da postoje i bajkeri koji voze 60-ak godina i ne padnu,cale je zato padao za sve pare

Ovo se slazem sto si rekao, smanjiti rizike na minimum, a ostalo je kako se kockice poklope. Nikad ne znas kad ces naleteti na mrlju ulja u krivini ili neki pesak/sljunak pa kliznuti po asfaltu. Nekima se pad nikad nece desiti. Ako negde gore pise da je doslo vreme da padnes, pasces. i gotovo :) sudbina je cudo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam na motorima vec 7 godina (imao sam ukupno 4 motora). Od padova sam imao sa svakim, a sa nekima i vise puta. Prvi pad sam imao sa apencom, sa suvozacicom, ispeglao krivinu, produzio u travu i sklizao. Nije bilo ozbiljnijih povreda osim malo oguljene koze i polomljene poluge zadnje kocnice. Sa Jawom sam usao prebrzo u krivinu, stisnuo zadnju kocnicu previse i isklizao. Tu mi je poluga zadnje kocnice napravila rupu u nozi, ali je srecom, sve zaraslo. Roll barovi na Jawi sacuvali motor skroz. Sa Tenerom sam imao klizanje u sumi, nagnjecenje ramena i rebara. Posle godinu dana imao udes, opet sa Tenerom. Zena iz suprotnog smera bez gledanja skrenula njeno levo i presekla mi put. Ja udario u nju, preturio se preko auta i pao na ledja. Hematom velicine pesnice sam nosio na ledjima neke 2 nedelje...motor zavrsio sa polupanom maskom, rezervoarom i slomljenim farom. Sa sadasnjim TDM-om sam imao samo blago klizanje po travi, nista strasno, ali se racuna kao pad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 Dva pada, prvi sa 9 godina, cim sam prvi put seo, na torija, samo nastavio pravo i u tarabu :)

Drugi pad u malo ozbiljnijim godinama( 33)i sa malo ozbiljnijim posledicama, frontalni sudar sa kolegom bajkerom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Begrad
  • Motocikl: Ktm 990 adv

2 meseca staza, 1 pad, 6 k kilometara, glup pad, ispravio krivinu u kojoj sam usporio na 30-40 kmph, bez ozbiljnih posledica. Svaki put kada prodjem tu krivinu mi malo fali da padnem. Veceras sam je prvi put prošao bez dvoumljenja dal da padnem ili ne :).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Šta se podrazumeva pod "padovima"? Samo "asfaltni" padovi? Pošto ne mogu da zamislim nekoga ko puno vozi off, a da barem svaku drugu-treću vožnju na neki način ne "overi". Nisu to nikakvi posebni padovi, obično ispuštanje motora ili motor "ode" ispod tebe a ti ostaneš na nogama - to je sastavni deo endurisanja a zavisi od težine terena, mase motora, umora, pokušaja da malo pomeriš limit itd... Ko se nije valjao i prevrtao na off-ovanju, taj nije ni vozio...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Од једанаесте до осамнаесте године сам возио Томосе аутоматик,скутере 50ццм и ту сам као клинац имао пар падова на шљунак..Када сам поново почео да возим од двадесетпете па ево и дан данас,што ће рећи већ више од десет година и око 90000км три пута сам пролкизао на пешач ки ,линију или шљунак,једномме је покупио ауто док сам стајао ,Богу хвала ништа сем угруваности,захваљујући кациги нисам осетио удар о асфалт главом! И сада пре месец дана ме је камион спречио у претицању њега самог излетевши у моју траку у  којој се притом заустављао...не могавши да га избегнем ударио сам у њега,слетео са пута и захваљујучи Богу и опреми опет прођох добро... само нагњечење грудног коша,пар масница и једна доообра раздеротина која још зараста...све у свему Када сам носио опрему јако сам добро прошао... онда када нисам имао сам гомилу одеротина и мучно зарастање рана...да нисам имао кацигу не бих сад ово ни писао... ОПРЕМА ЈЕ МАМА!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Oko 6 godina staza , 3 motora i 2 pada na asfaltu.

 

Prvi put sa kineskim coperom kada sam ga terao kupcu. Uspavao se I nisam video da je auto stao pored prodavnice. Kasno panicno kocenje I podletanje motora pod auto a ja pored motora. Oni u autu se vise uplasili nego ja :). Steta korman,migavac I sitne ogrebotine i meni najzalije Catapilar cizme :). Meni nista, brzina oko 40 km/h

Drugi put sa sTransalpom  u krivini kod Guce negde. Brzina smesna mozda 20km/h ali asfalt dobro namazan uljem a ni Mitas gume nisu nesto. Kolega ispred mene za dlaku se izvukao. Steta ogreban rollbar, iskrivljen fuzaster i rucica kocnice i malo ocesane pantalone. Meni i devojci nista osim sto smo se dobro uplasili posebno ona.

 

Na off roudu ne racunam. Samo na prvoj endure voznji sam pao jedno 40 puta (blato i putne gume ), nisam se povredio ali sam izlomio brdo poluga kocnica i kvacila

 

Posle sam nabavio prikladne gume pa se to svelo na par padova po voznji a na zadnjoj ni jedan, Popravljam se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Staža 19 godina, cirka 20 padova, mozda i vise. Vecina prilikom glupiranja sa 50 ccm, prednji, zadnji, slajdovanje, trazenje granica. Bez ozbiljne povrede. Od kad sam kupio prvi "motor" hondu NSR, pre 9 godina, 0 padova za nekih 50 000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4327 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nije za pohvalu, ali šta je - tu je.

 

Prvi skuter, kinez 50ccm, 1 klizanje na pešačkom i jedno na šinama.

Beverly 125, 0 padova za 20k km.

Beverly 250, 0 padova, jedno lupanje s dvojicom kolega na vožnji, ali ostao sam na nogama.

AA500, 2 klizanja i pad u mestu sa 0kmh. Prvo klizanje kiša i šine, drugo Ibarska i moj debilizam sa preticanjem autobusa gde nije mesto. Prvi put bez povreda, drugi put sam odrao kolena jer sam vozio u trenerci.

Vozim od 2007., do sada izvozano nešto preko 100.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Oko 11 godina, s tim sto je veci deo bio na 50ccm (Tomos Automatic, APN 6, Sky Off Road 50), zadnje 2 godine su tek bile malo 'ozbiljnije' masine, do sada, hvala Bogu, nije bilo ozbiljniji padova, manja proklizavanja po blatu, srecom bez povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750S, Husqvarna 610 SM, Yamaha RD 250

5 godina staža na RD 250, samo jedno klizanje na pesku u krivini 300 metara od kuće, sreća imao sam kacigu i jaknu pa sam samo odrao šaku i koleno. Sad dovršavam prvu sezonu na supermoto mašini, uz sve što ona traži još uvek bez padova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Ja imam vozacko iskustvo 15 godina.

Apn6, jawa 350 5 godina

ZZR 6oo 3god

Cbr 600rr 4god

Yamaha V Star 1300

 

Imao sam 3 pada, prvi na jawi pre mnogo godina naleteo sam na neki sljunak, malo veci gas nego sto sam trebao i znas se sta sledi, posteno sam se ogulio, od glave do pete , bolje da ne kazem sta mi je rekla majka kada me videla.

Drugi pad je bio sa ZZR600, zakacio sam neki sljunak u kraju puta i izgubio kontrolu nad motorom. Sreca proslo je bez posledica po mene, bajk se malo izgulio.

 

A treci je bio bas tezak udes sa CBR, vozio sam bajk ulicom oko 50kmh, I lik iz sporedne ulice mrtav pijan se zakucao u mene nekim karavanom. Batica me posteno izlomio. Kljucna kost, lopatica, 7 rebara. Sva sreca pa sam imao celokupnu zastitu opremu na sebi inace bi mi pop otpevao pesmu ...

Naredne sezone kada sam se oporavio kupio sam kruzera VStar i sada kruziram :-) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Nula godina,tek kupio motor. Dovezem ga ispred kuce u dvoriste pocnem da manevrisem da bi ga parkirao ispred kuce. Ugasena masina ja na njemu napred nazad(xtz 750) prokliza mi leva noga na vlaznoj travi i krene motor da se prevrce u levo a ja povuci potegni da ga zadrzim (200+kg) i sve sa njim na travu. A dvoriste puno (zena deca komsije) svi dosli da vide masinu. Kakav blaaam.

 

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

9 god staza na 2 kotura. 2 pada u mestu.

5 god kymco agility 50

2 god beverly 500

1 god bandit 600

1 god BMW RT 1150.

 

I pad u mestu u dvoristu(manevrisanje)

II pad na Uvcu sljunak i kanal na makadamu samo sam se preturio u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja imam vozacko iskustvo 15 godina.

Apn6, jawa 350 5 godina

ZZR 6oo 3god

Cbr 600rr 4god

Yamaha V Star 1300

 

Imao sam 3 pada, prvi na jawi pre mnogo godina naleteo sam na neki sljunak, malo veci gas nego sto sam trebao i znas se sta sledi, posteno sam se ogulio, od glave do pete , bolje da ne kazem sta mi je rekla majka kada me videla.

Drugi pad je bio sa ZZR600, zakacio sam neki sljunak u kraju puta i izgubio kontrolu nad motorom. Sreca proslo je bez posledica po mene, bajk se malo izgulio.

 

A treci je bio bas tezak udes sa CBR, vozio sam bajk ulicom oko 50kmh, I lik iz sporedne ulice mrtav pijan se zakucao u mene nekim karavanom. Batica me posteno izlomio. Kljucna kost, lopatica, 7 rebara. Sva sreca pa sam imao celokupnu zastitu opremu na sebi inace bi mi pop otpevao pesmu ...

Naredne sezone kada sam se oporavio kupio sam kruzera VStar i sada kruziram :-) ...

Pa i da si na kruzeru bio umesto cbr nebi vozio sporije od 50 i isto bi te taj pijani u karavanu pokupio.

 

 

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Najviše pamtim pad od pre 15-20 god - sa Automatikom (zanimljivo, ali kada se padne sa automatika, što je skoro nemoguće, mora da boli).

Išli u ranu zoru u vikendicu par nas "tomasakija" i ajd kao ko će brže, rosna trava, kasno kočenje i bam o ledinu. 

Bez posledica, ali par dana sam jedva hodao koliko sam tresnuo o zemlju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pre 10 dana sam isao do Smedereva i nazad, odlucio sam da vozim po propisima (upaljena svetla, propisna brzina, postovanje prvenstva prolaza, itd...). Brojao sam, tacno 20 puta su mi izleteli kolima za tih 60ak km, sta u Pozarevcu, sta u Smederevu. Ne mogu da verujem, ne vidim u cemu je problem, ja licno kad vidim motor cekam ga i ako je malo dalje. Da li ljudi ne mogu da ocene kojom se brzinom krecemo ili nas ne vide, ili ih prosto boli Q, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja