Jump to content

Moto Zajednica

Godine bajkerskog staza I br.padova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Citam temu o kupovini prvog motora i kaze kolega sa foruma kako su mu roditelji usadili u glavu kako ko god sedne na motor zavrsi kako invalid ili nesto gore. Izuzetno me nervira to razmisljanje kod dobrog dela ne bajkerki nastrojenog zivlja pa ajmo da bas vidimo sta kaze statistika. 

 

Napisite koliko godina ste na dva tocka i da li je bilo padova i kakvih.

 

Evo za pocetak:

13 godina i 0 padova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Tu imaš hiljadu različitih situacija. Šta podrazumevaš pod padom?

Recimo klizava zebra, prikočiš sa prednjom, pa se pružiš koliko si dugačak. Otreseš prašinu i nastaviš dalje. Jel' se to računa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

5 година - 1 пад.

 

Прво вече кад сам положио :)

Скретање, ризла, предња кочница и брзоплетост.

 

(Број година на два точка са дозволом и вожња у јавном саобраћају, оно пре тога не бројим)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

10 godina. 
2 godine skuter , od 16-18, 2 pada-oba puta prednja kocnica. Jednom blato na putu, drugi put kamenje uz bankinu.

8 godina GPZ- 18-... 0 padova.

 

Defanzivna, sporija voznja. I naravno nadam se da ce me sreca nastaviti sluziti, posto je u ovom hobiju treba. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

35 god, od toga 28 na japanskim i ozbiljnim motorima. Padova 4 relativno ozbiljnih na srecu bez ikakvih posledica i lomova. Jedan je MOJA greska a 3 puta su me ostali ucesnici u saobracaju obarali , dva puta auto i jednom traktor. Tako da uz malo znanja i malo vise srece MOZE SE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

19 godina motoraskog staza
3 pada.

 

prvi i najzesci pad mi je bio sa najmanjeg motora, rodjakovog Tomosa BT 50, ispeglao krivinu,  jbg u to vreme sam imao Automatic 3m, nisam imo pojma sta je menjac, kvacilo, disk kocnica... vratio sam se sa voznje sa odranim kolenom,palcem i migavcima u dzepovima  :lol: 

drugi je bio rezultat loseg pokusaja paljenja gume, motor: Yamaha RD 250LC, otrgla mi se i otresla me o beton i nastavila svojim putem par metara i srusila se, scena se odigrala u ulici skoro ispred kuce, u sustini, motor pobegao ispod mene, i ja se rasuo na dupe  :lol:  :dobar:

 

treci pad, uvrnuta duga i kompllikovana prica, ni dan danas nemogu da skontam kako sam to uspeo, ali sustna je da sam pao pri brzini 10-15kmh, ovog puta sam samo retrovizor imao u dzepu posle voznje  :D

 

i tu sam stao, taj zadnji pad je bio pre 9 godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Za 11 god 0

8 godina APN4

3 godine CBR

Jednom kad sam bio mali pao sam sa automatika koji je stajao u mestu na centralnoj nozi i on na mene pade i poluga od kocnice mi se zabola ispod oka. Posle se bojao motora al eto me :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

41 godina,  1 "ozbiljan" pad sa slomljenom kljucnom kosti pri brzini od cca 50-60km/h 2008., 1 pad sa ogrebotinom na laktu 2011.-te pri naglom kocenu prednji ovjes i guma nisu izdrzali silu kocenja na glatkom asvaltu pa proklizao i davne 1976.-te sa CZ 350 klizanje u krivini i izletanje na bankinu-travu posto sam nagazio mastan trag od kamiona, ali bez ogrebotine. ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

prosecno 1.5 puta godisnje. sve svojom krivicom. nesto u voznji, nesto u mestu :)

jedini pad ne svojom krivicom je kao suvozac sa 50ccm.

najveci udes na dva tocka kada sam pao sa trkackog bajsa na velikoj nizbrdici pri 45-50km/h .prosuo se koliko dugacak.klizao po betonu pa odleteo u njivu .dosta koze ostavio.sreca pa sam imao duge rukave i grublji duks pa se koza nije toliko upropastila i brzo je zarasla.samo bio pun krasta ko tifusar...

 

al jbga...padao sam sa sprata kuce par puta (trezan). jednom pao sa telecke visoravni na glavu (nije sala). sa drveta bog zna koliko puta. i to sve pre motora...sad iskljucivo samo sa motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Desetak godina i jedan pad prosog leta pri 50 km na sat, klizao bas dosta po asfaltu.

 

Ne racunam kao klinac kad sam apencem izleteo sa puta u kukuruz, verujte da su put i vrh kukuruza bili u istom nivou, bukvalno sa 40/50 km kroz vazduh sletim u kukuruz, da nisam cvrsto drzao guvernal ispao bih hehehee

5 minuta u prvu sam vozio dok izadjoh na put, tamo drugari placu od smeha, suze hehe

Samo kolena od udarca oljustio i nista vise..

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Osma godina kako vozim...

 

1 pad, vrlo ozbiljan, 2012te ( pokupio me neki mentol od pozadi i dobrooo mi polomio kicmu).

 

I 2 puta sam pao u mestu ako i to racunamo zbog gubitka ravnoteze pri okretanju (tj noga nije bila gde treba i puf). Oba puta, srecom, bez svedoka ☺

 

Svi pehovi su bili sa cbr-om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

10 godina 1 solidan pad,bez lomova srećom(izleteo lik iz sporedne sa kolima 2011-te) al zato podosta kilometara pod točkovima.  :moto3:

 

Te priče sam dosta puta čuo od ljudi koji su u fazonu život je surov...a onda umreš,oni većinom životare a ja volim da živim.

 

Nije sve za svakog pa tako ni motori,neke rizici se moraju prihvatiti a na nama je da ih smanjimo na minimum...u suštini život je takav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Africa Twin XRV750

Ja roknuo vise puta. Ne secam se broja, ali nije bilo nesto puno ozbiljno. (Hvala bogu!)

Jednom mi pijani deda izleteo i ja da njega omasim ja spicim u metalnu ogradu mosta i osecem sebi nokat na rucku kvacila, jer se prst nasao izmedju kvacila i ograde mosta.

Nisam ni skontao da sam se povredio dok nisam dosao kuci posle nepunih 100m.

Kad je pocelo da boli, imao sam sta i da vidim.

Drugi put je bilo za vreme studija. Cuo se sa drugarom da me pokupi ispred stana, a on tek kupio motor, nije imao ni opremu. Ja mu dam moju kacigu i krenemo. Tu mu on sibne gas do 120 i pocne da koci naglo pred raskrsnicu. Naravno malo peska je ucinilo svoje i tu se razbijemo ko dinje. Od opreme samo sorc i japanke. Naravno isklizao sam celu nogu, belo meso i rame.

A dok smo padali ja vidim kako on udara mojom kacigom od beton i ja se mislim u toku pada, covece sto je imao srece da sam mu pozajmio kacigu... Ja zavrsio na hitnoj, cetiri meseca mi flisovala rana na clanku...jbg dobro sam i prosao. Put bio neverovatno gladak, inace da je bio drugaciji ko zna sta bi bilo.

Zato sada ne sedam bez opreme ☺

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

26 godina.

 

25,5 godina APN.

Pao sam jedan put (motor je bio star 4 dana), kad sam išao na pecanje (naravno bez dozvole) i naišao na pandure, pa prilikom bežanje na letnjem putu štapovi su išli nalevo u kukuruz a ja nadesno u horizontali...bez posledica...mislim na mene...štapovi otišli u qrac.

 

0,5 godina YBR 125 bez padova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nisam bio te srece da kao klinac posedujem motore, tek sa 20 i nesto automatik i atx,povremeno drugarovu cbr600.Aktivno od 2012.Prvi pad sa 30km/h,dete pretrcalo ulicu cini mi se da sam vise oborio motor nego da sam pao zbog prednje.Prosle godine ulazim kod "Kurte"pod losim nagibom stajem na soder i pad na desnu stranu skoro u mestu.Ove godine stajem pred kafanu,otvaram copavu naravno ne do kraja i tras.Ako se zavrsi na ova 3 pada bice super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

5 godina vozim

6 puta padao

 

 

probao sam sve da vidim kako je, pa sad necu vise

 

Aaa zAto ti zagovaras "lakapo" pristup. :D

 

Ja u nekih cca 30 kuka, pao 3 puta ozbiljnije (odran, zglob sake, kljucna kost (L), nista*) i jedno 5-6 puta bez veze (kljucna kost (D), ligament koljena, ogrebotine ili nista)  

0 padova kao posledica "saobracajki''.

 

*- treci put u punoj opremi, najveca brzina od svih padova, a nikakve povrede. :popovanje::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

7год апн4, мбх125, нср125... за то време један директан удес нср-ом у ладу самару, лик стојао и одједном скренуо налево (без мигавца) у тренутку када сам га претицао, 5 дана болнице.

8г ГСХР 750... 2009 после мало јаче од годину дана како сам га купио имао сам тешку саобраћајку, сударио сам се са неосветљеном Јавом која ми је долазила из супротног смера, затим од јаве одбијем се и право у ограду, мотор ме катапултира 7-8метара у јарак. Изгубио свест спасили ме другари гушења вађењем језика.Из БЦ Крушевац хитно пребачен у Ниш укупно месец дана болнице тада. Последица удеса ми је одузета десна рука, прекид сплета нерава познатији као плексус брахијалис, дан данас живим са боловима константним свакога дана сем када спавам...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

4 godine staza i 3 pada (2 gluposti i jedna saobracajka)

 

1 saobracajka izletela mi koza sa parkinga direkt na mene (par dana bolnice bez lomova uz potres mozga)

1 isklizao u krivini pri 30-40 km/h zbog rizle na putu

1 u mestu (idiot nisam spustio copku i kreno da spustam motor natovaren i naravno pretegao mi....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja