Jump to content

Moto Zajednica

Navigacija za telefon.

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A što misliš da ne možeš? Potpuno je isti princip sa iGo navigacijom ima već decenija... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja probao da skinem Sygic i počelo da lepo učitava, ali onda je stalo i izgleda da je zablokiralo.

Od one reči download, učitalo samo do DOW.

Šta da mu radim, da probam ponovo ispočetka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ja probao da skinem Sygic i počelo da lepo učitava, ali onda je stalo i izgleda da je zablokiralo.
Od one reči download, učitalo samo do DOW.
Šta da mu radim, da probam ponovo ispočetka?
Ja ne znam kako da ti pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja imam Sygic i slažem se da je odlična. Ne koristim je skoro nikad otkako je roaming u evropi izbačen tako da mi je google maps izraziti favorit. Ali uporedjivao sam sygic i google mals i ne razlikuje se puno. Bar ne u odnosu na ono sranje koje je u micubisiju instalirano a čini mi se da je neko rekao da je to HERE.

Prednost sygic u odnosu na google maps je sto ima i radare instalirane pa ga ponekad samo zbog toga uključim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
I ja imam Sygic i slažem se da je odlična. Ne koristim je skoro nikad otkako je roaming u evropi izbačen tako da mi je google maps izraziti favorit. Ali uporedjivao sam sygic i google mals i ne razlikuje se puno. Bar ne u odnosu na ono sranje koje je u micubisiju instalirano a čini mi se da je neko rekao da je to HERE.

Prednost sygic u odnosu na google maps je sto ima i radare instalirane pa ga ponekad samo zbog toga uključim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Mape u Mitsubishiju nakon 2015. su here sigurno i ozbiljan su otpad. Beograd je podeljen tako da je svaka opstina grad za sebe, tako da ako kucate samo Beograd i ulicu recimo Vojvode Stepe, dobicete PRC, jer treba da unesete i Vozdovac..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I kod mene u autu je takva situacija. Da znam koja ulica u Bg je u kojoj opštini navigacija mi verovatno ne bi bila potrebna. Mozgovi. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Iako sam nedavno instalirao Igo Primo Nextgen, iz navike i dalje koristim GoogleMaps za Android ali me jedna stvar iritira: kada se na telefonu isplanira ruta sa polazištem i krajnjim ciljem, i dodaju se usputne "stanice"  tj. mesta preko kojih želim da stignem do cilja, kada stignem do usputne stanice navigacija me pita da li sam stigao na željenu destinaciju i da li želim da nastavim putovanje.  Pošto mi je telefon u torbici za navigaciju a na rukama rukavice, vrlo mi je nezgodno da potvrdim ono što navigacija traži pa se ista ugasi umesto da nastavi da me vodi do cilja. Povremeno mi uspe da potvrdim, ali kada zapreti kiša pa stavim tel. sa navigacijom u kofer, i pratim preko BT instrukcije, onda nema šanse da potvrdim da želim dalje u zaplaniranoj ruti. Može li ovome da se nekako "doaka"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 18 sati, vasa.93 je napisao:

A što misliš da ne možeš? Potpuno je isti princip sa iGo navigacijom ima već decenija... :)

A gde da nadjem instalaciju sada i mape? To je odavno bilo i taj link sto mi je kolega poslao verovatno ne radi. Ima na netu neke skockane verzije ali ne znam koliko su dobre. Inace kupio sam Tom tom za 2500din staru bar 10 god a sa najnovijim mapama ali nekako se ne snalazim i volim da imam na tel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma nađe se to na Google-u čas posla. :) Eno odi i do iGo teme, baš smo juče pisali i tamo, ima jedan kolega link... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Biker Q je napisao:

A gde da nadjem instalaciju sada i mape? To je odavno bilo i taj link sto mi je kolega poslao verovatno ne radi. Ima na netu neke skockane verzije ali ne znam koliko su dobre. Inace kupio sam Tom tom za 2500din staru bar 10 god a sa najnovijim mapama ali nekako se ne snalazim i volim da imam na tel.

Ja sam godinama uspešno koristio iGO primo, međutim crkao mi telefon i onda sam na novom telefonu pre par meseci instalirao tu neku iGO Israel Nextgen "skockanu verziju". To je katastrofa i praktično je neupotrebljiva. Prvo što je problem je pronalaženje GPS signala (mora nakon svakog startovanja da se briše folder "save" pa i tada potraga traje i po dvadesetak minuta). U toku vožnje navigacija kasni i po par minuta, gubi GPS signal, blokira se, ..

Beži od tih skockanih verzija, nađi neku osnovnu verziju bez bilo kakavih dodataka.

I ja sam upravo u potrazi za takvom nekom verzijom jer sam ovu moju "skockanu" upravo deinstalirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Žiko, ko zna na šta si ti naleteo. Ova koju sam ja skinuo pre neki dan satelite dok sam u kući nalazi...momentalno. Iskreno sam bio jako prijatno iznenađen. Ranije je to trajalo, ne više od 20s, ali je ipak svaki put trebalo makar nekoliko sekundi. Sada su navodno to unapredili, i bukvalno čim uključim aplikaciju dok prođe onaj splash screen (koji traje maltene 1s) sateliti su već pronađeni. Naravno, to mnogo zavisi i od samog telefona, odnosno od toga šta sve od tehnologija za globalno pozicioniranje isti podržava. Moj ih podržava tuce - Dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS.

 

Što se aplikacije tiče, uglavnom sam nailazio na dve narodske varijante - ta neka Israel i izvesna Basarsoft varijanta. Sa ovom prvom nikada nisam imao dobro iskustvo, a ovu drugu sam takođe izbegavao. Sada, međutim, koristim upravo tu Basarsoft i ponašanje joj je kao što pomenuh. Koliko sam uspeo da shvatim Basarsoft je Turski lokalni provajder mapa (nešto kao Contrast kod nas, samo dosta ažurniji), pa usput sređuju i narodnu verziju (nadam se da se razumemo na šta mislim kada kažem narodnu :)) iGo aplikacije.

 

Što se skockanosti tiče, jeste, malko je čudniji interfejs u odnosu na prethodni. No, to je sasvim normalno. Takav je bio i prelaz sa iGo MyWay na iGo Primo. Tako je svugde i IT industriji - promene su...redovne. :) Funkcionalno ovaj novi nema baš nikakav nedostatak u odnosu na prethodne verzije. Makar ja još uvek nisam primetio ništa što nedostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, vasa.93 je napisao:

Žiko, ko zna na šta si ti naleteo. Ova koju sam ja skinuo pre neki dan satelite dok sam u kući nalazi...momentalno. Iskreno sam bio jako prijatno iznenađen. Ranije je to trajalo, ne više od 20s, ali je ipak svaki put trebalo makar nekoliko sekundi. Sada su navodno to unapredili, i bukvalno čim uključim aplikaciju dok prođe onaj splash screen (koji traje maltene 1s) sateliti su već pronađeni. Naravno, to mnogo zavisi i od samog telefona, odnosno od toga šta sve od tehnologija za globalno pozicioniranje isti podržava. Moj ih podržava tuce - Dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS.

 

Što se aplikacije tiče, uglavnom sam nailazio na dve narodske varijante - ta neka Israel i izvesna Basarsoft varijanta. Sa ovom prvom nikada nisam imao dobro iskustvo, a ovu drugu sam takođe izbegavao. Sada, međutim, koristim upravo tu Basarsoft i ponašanje joj je kao što pomenuh. Koliko sam uspeo da shvatim Basarsoft je Turski lokalni provajder mapa (nešto kao Contrast kod nas, samo dosta ažurniji), pa usput sređuju i narodnu verziju (nadam se da se razumemo na šta mislim kada kažem narodnu :)) iGo aplikacije.

 

Što se skockanosti tiče, jeste, malko je čudniji interfejs u odnosu na prethodni. No, to je sasvim normalno. Takav je bio i prelaz sa iGo MyWay na iGo Primo. Tako je svugde i IT industriji - promene su...redovne. :) Funkcionalno ovaj novi nema baš nikakav nedostatak u odnosu na prethodne verzije. Makar ja još uvek nisam primetio ništa što nedostaje.

Koristio sam neposredno pred crkavanje prethodnog telefona tu verziju Basarsoft (osnovna a ne "skockana") i bio zadovoljan, međutim ova "skockana" Israel verzija je katastrofa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kao što rekoh, skockanost je individualna kategorija. Ta koju zoveš osnovnom nije prva verzija, bilo je i pre nje prethodnih verzija, i ta koju nazivaš osnovnom je nekada isto nazivana skockana i ljudi su imali negativne utiske itd. Poenta je da je funkcionalno sve tu i u ovoj najnovijoj verziji, samo je malo drugačije organizovano. I sve radi sasvim ispravno i korektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Sygic me fenomenalno služi već 5 godina, kako po Evropi tako i po Americi. Samo Kinu nema jebiga.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 18 sati, vasa.93 je napisao:

Kao što rekoh, skockanost je individualna kategorija. Ta koju zoveš osnovnom nije prva verzija, bilo je i pre nje prethodnih verzija, i ta koju nazivaš osnovnom je nekada isto nazivana skockana i ljudi su imali negativne utiske itd. Poenta je da je funkcionalno sve tu i u ovoj najnovijoj verziji, samo je malo drugačije organizovano. I sve radi sasvim ispravno i korektno.

Sinoć instalirao iGO NextGen  Basarsoft "skockannu" verziju, Danas je isprobao na tridesetak kilometara i sve funkcioniše odlično i bez zastoja (za razliku od one Israel "skockane" verzije koju sam instalirao pe par meseci i koja je bila potpuno neupotrebljva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 7/14/2019 at 1:16 AM, vasa.93 said:

U zemlji u poslednje vreme najviše koristim Google Maps i tako će i verovatno ostati. Mnogo mi odgovara opcija što njihove mape rade i preko lock screen-a. Na motoru je to super korisno. Ima li još neka takva aplikacija? 

Pronašao sam još jednu koja radi i na lock screen-u - Ride With GPS. Cela priča oko Ride With GPS aplikacije započeta je kao web sajt za planiranje biciklističkih trekova, i poprilično su dugo u tom svetu i jako su dobri. Ja kod njih imam nalog već ~10 godina, i imamo tamo već neke biciklističke trekove koji od tada stoje, tako da je praktično koristim već jako dugo. Nešto kasnije su razvili i mobilne aplikacije, i od samog starta su aplikacije sinhronizovane sa sajtom. Imaju Free paket koji obuhvata osnovne i verovatno sasvim dovoljne funkcionalnosti planiranja rute, ali imaju i plaćenu verziju koja ide na mesečnu pretplatu (jerbo se ni bicikla ne tera cele godine, pa su uzeli to u obzir :D). Sada sam pravio neku rutu, i izuzetno je jednostavno isplanirati višednevnu rutu. Skinuo sam mobilnu aplikaciju, ulogovao se, kad eno rute tamo. Aplikacija može da radi i kao traker (snima kretanje), a može da radi i kao navigacija (čak i offline sa basic pretplatom). Verovatno može i oba istovremeno. I sve se to može pregledati odmah na telefonu ili računaru. Imaju i tzv. Live logging koji je nešto kao Google Location share. Dakle može da deli uživo trenutno lokaciju sa drugima.

 

Elem, ono što hoću da zaključim je da je Ride With GPS malo moćnija aplikacija od Sygic aplikacije za koju sam dobio predlog. Makar na prvi pogled. Sygic možda ima nešto moderniji UI i neke fensi dodatke, ali koliko primetih alat za kreiranje rute (i u aplikaciji i onaj na računaru) je pooooprilično ograničen, a to je pa nekako najbitnija stavka. Plus što kada se napravi ruta šalje se kao mail na telefon, što je pomalo buđavo. E sad, ja nisam mnogo vremena ulagao u probu Sygic aplikacije, ali prosto me je odbila čim sam probao da napravim rutu sa nekoliko međuodredišta i nisam se snašao u roku od nekoliko minuta. Bavim se razvojem softvera, i smatram da je takvo korisničko iskustvo prosto nedopustivo. :D

 

Znam da zvučim kao njihov marketing menadžer, ali rekao bih da ovo zaista vredi probati. Truba je to što tek sada shvatih da sama navigacija i offline navigacija rade tek sa basic pretplatom koja je 6$ mesečno, ne i u Free paketu. :ups: Ali ću svakako da je probam. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Lepa stvar je sto je ekila iz Sygic-a prepoznala motocikliste kao interesantnu ciljnu grupu..
Danas mi izaslo na FB i ima interesantnih predloga u komentarima..a3b17b867113d91994d89b6a9e52be20.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

E to zaista jeste lepo i profesionalno. :)

 

Nego, mislite da su slučajno pokrenuli tu temu tek sada, i da je jedan bajker koji je zainteresovan za kupovinu sasvim slučajno tergetiran? Čoveče, koja je to mašinerija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder
On 14.7.2019. at 22:36, vujo032 je napisao:

Ja probao da skinem Sygic i počelo da lepo učitava, ali onda je stalo i izgleda da je zablokiralo.

Od one reči download, učitalo samo do DOW.

Šta da mu radim, da probam ponovo ispočetka?

Uspeo sam da je instaliram, samo još da vas pitam, ima li u ovoj besplatnoj varijanti govorno navođenje,

ili samo grafički prikaz rute?

Ako ima govorno, gde se aktivira u meniju?

Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
E to zaista jeste lepo i profesionalno.
 
Nego, mislite da su slučajno pokrenuli tu temu tek sada, i da je jedan bajker koji je zainteresovan za kupovinu sasvim slučajno tergetiran? Čoveče, koja je to mašinerija.
Kupio sam Sygic, nego ne znam to sto ti kazes da li je do ovoga došlo preko mail-a koji je isti za FB i za registraciju ili jednostavnim pracenjem moje istorije pretrazivanja..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ili praćenjem apsolutno svega? :D Nebitno svakako, ovde je to offtopic, samo eto rekoh da prokomentarišem.

 

Jel si uzeo Sygic na popustu? :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nah, ipak ni Ride with GPS nije to to. Alat za kreiranje rute je izuzetno moćan kada se koristi sa računara, ali sa mobilne aplikacije nije moguće ni kreiranje ni izmena rute. Moguć je samo odabir postojeće rute i navigacija po njoj. Navigacija - jer ni ona nije baš neka - nema naznačenih skretanja niti glasovnog navođenja. Jedino te obaveštava kada se skrene sa isplanirane rute i to je to. Nema novog rutiranja itd. Dakle, definitivno je ovo i ostala aplikacija pretežno za biciklističke trekove.

 

Treking mogućnosti zaista rade lepo. Isprobao sam i taj njihov Live Logging. Podešava se interval za ažuriranje i šta sve da se loguje (samo trek ili recimo i prateće slike koje se naprave u toku vožnje). To radi sasvim lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mada čitam sada dokumentaciju, imaju Turn-By-Turn navigaciju. Ne znam što ništa ne primetih juče, moraću ponovo da je isprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 15.7.2019. at 11:57, Savan je napisao:

I ja imam Sygic i slažem se da je odlična. Ne koristim je skoro nikad otkako je roaming u evropi izbačen tako da mi je google maps izraziti favorit. Ali uporedjivao sam sygic i google mals i ne razlikuje se puno. Bar ne u odnosu na ono sranje koje je u micubisiju instalirano a čini mi se da je neko rekao da je to HERE.

Prednost sygic u odnosu na google maps je sto ima i radare instalirane pa ga ponekad samo zbog toga uključim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Za to ti je jos bolje da koristis Waze, posto je interaktivna, svi korisnici u  realnom vremenu salju informacije i ima mnogo vise korisnika nego Sygic.  Pored "fiksnih radara" vrlo korisno, a i vise puta me je spasilo "pokretnih radara" jer korisnici javljaju gde je policija sa mobilnim radarima. Sygic sam koristio za planiranje puta motorom, ali Waze je mnogo bolji za real time navigaciju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ima li ko iskustva sa Kurviger navigacijom?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja