problem registrovati motor na 25kw

Da ne otvaram novu temu,

Ima li neko rešenje/izveštaj iz Agencije za bezbednost bla bla bla(kako se već zove) koji je negativan?

1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Mislis uverenje o ispitivanju? 

Mogu probati nabaviti,dali ti je bitno u vezi kog vozila?

0

Tek sam se zainteresovao za temu pošto mi je zapao za oko jedan motor koji nije ispunio te standarde koje ABS misli da su bitni.

Zanima me kako izgleda akt koji je negativan po podnosioca.

Pa ću posle kad mi prođe gužva oko suđenja malo da se bacim na analizu zakonodavstva i da vidim šta može tu da se uradi, ili da li možemo da nađemo i neku jelte rupu u zakonu i koliko to košta=da li se cela gimnastika isplati.

2

Proverio,nemaju negativnih uverenja jer stranke odustanu,plate pregled ali da bi dobili kako kazu odbijenicu potrebna je i potvrda proizvodjaca koja je oko 100€ pa se "spasavaju" jos i tog troska.

Nije mi bas naj jasnije ovo,na osnovu cega odbiju a nemaju potvrdu proizvodjaca a ako imaju podatke stace potvrda proizvodjaca,neko je ovde lud.

0

Pa izgleda da frajeri ne umeju da napišu i obrazlože pojedinačni akt pa idu na plašenje i tako ostane.

0

Pozdrav drugari, kupio sam uvezen skuter iz svajcarske (ocarinjen na ime kupca) hteo sam da odradim homologaciju ali ne mogu, skuter je piaggio nrg 49cc, 2009 god, u saobracajnoj pise da je max brzina 78km i to mi pravi problem, kazu da takav motor ne moze da se reg u srb. 

0

Ne vidim razlog, samo što će se voditi kao motocikl, bele tablice i mora A1 dozvola za njega.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

0

Jedno pitanje za one koji su malo upuceniji :)

Kum je gledao da uzme neku Teneru, 1989 godiste (doduse verovatno je prva registracija 1989., jer je model 1VJ koji se proizvodio od 1987. do 88.), uvezena je iz Svajcarske pre nekih 5-6 godina, ocarinjena tada ali nikad nije registrovana. 

Proverio sam i u svajcarskoj saobracajnoj joj pise da je 28,7kw, dok je po fabrickim podacima ta Tenera imala 34kw.

Da li je nju moguce sada registrovati kod nas?

Ono sto je zanimljivo je da po podacima koje sam nasao na netu, ta Tenera imala snagu na zadnjem tocku 38ks, sto je kada se prebaci u kilovate oko 28,7 kilovata. Tako da me to bacilo u razmisljanje, da  li je mozda moguce da svajcarci u saobracajnim navode snagu na zadnjem tocku, ne snagu motora :D 

0

Bojim se da nema nista od registracije, steta motora...

0

Pre sat vremena, markulja je napisao:

Kum je gledao da uzme neku Teneru, 1989 godiste (doduse verovatno je prva registracija 1989., jer je model 1VJ koji se proizvodio od 1987. do 88.), uvezena je iz Svajcarske pre nekih 5-6 godina, ocarinjena tada ali nikad nije registrovana. 

Proverio sam i u svajcarskoj saobracajnoj joj pise da je 28,7kw, dok je po fabrickim podacima ta Tenera imala 34kw.

Ono sto je zanimljivo je da po podacima koje sam nasao na netu, ta Tenera imala snagu na zadnjem tocku 38ks, sto je kada se prebaci u kilovate oko 28,7 kilovata. Tako da me to bacilo u razmisljanje, da  li je mozda moguce da svajcarci u saobracajnim navode snagu na zadnjem tocku, ne snagu motora :D 

Ako je ocarinjena pre 19.04.2014 registruje se bez problema.

0

5 hours ago, markulja said:

Ne, Sviceri su imali neko blesavo zakonodavstvo da su merili buku na motorima na gasu do daske u 2-oj brzini dok se vozi i ako je prelazilo odredjeni nivo, onda su smanjivali snagu (stavljali razne blokade) dok ne dodju do prihvatljivog nivoa buke i tako vrsili homologaciju. Otud i razlike u KW kod tih starih motora. Uglavnom su se te blokade skidale masovno na prvom servisu na 1000 kilometara cak u ovlascenim servisima, tako da ti motori su posle imali punu snagu, a i sad se voze tako. Posto tehnicki nemaju valjkove za motore, nisu se ni upustali u  jurcanej prekrsitelja...ali to je vec druga prica. U saobracajnoj je ostajalo isto. Ovo je informacija iz prve ruke od jednog Svajcarca. Tako je na primer jedna Honda Xr 650 imala 8.7kw umesto realnih 46Kw :) u saobracajnoj.

0

On 8/18/2017 at 13:41, markulja je napisao:

Ako je prosla carinsku proceduru pre 5-6 godiina onda nije problem za registraciju. Nisu upisivali snagu na zadnjem tocku vec postoje modeli koji su radjeni bas za njihovo trziste kao sto postoje i za ostala specificna trzista. Naravno nisu svi motori iz Svice problem vecina je ok ali ih svakako treba proveriti.

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.