Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Zip 50ccm 2t - problem sa el. saugom ili karburatorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio ZIP 50ccm 2t

Pozdrav,

imam problem sa skuterom Piaggio Zip 50ccm 2t, 1999. godiste.
Kada skuter upalim nemam povisene obrtaje dok se motor ne zagreje, vec se skuter (ukoliko ne dodajem gas) ugasi. Kada se zagreje motor onda radi sve normalno.
Motor radi tako sigurno 2 godine, ali ove godine sam resio da ga malo sredjujem. Do ove sezone skuter je trosio oko 2,8L a sada se potrosnja popela na skoro 3,5L.
Posto povecanu potrosnju moze da izazove i pokvaren elektricni saug uzeo sam i skinuo ga. Bio je zablokiran i nije izbacivao klip kada se spoji na akumulator. Nekako sam uspeo da razradim klip, i sada kada ga spojim na akumulator ima hod od nekih 3mm, ali i dalje prilikom prvog paljenja skutera nemam povisene obrtaje nego se skuter gasi dok se motor ne zagreje.
Povisene obrtaje jedino dobijem kada ceo el. saug odvojim od karburatora, a ako probam da otvor karburatora za el. saug pokrijem rukom odmah te povisene obrtaje izgubim i skuter se ugasi.
Nije problem u tome da ga el. saug odmah zatvori jer je potrebno da klip izadje 13mm kako bi potpuno zatvorio sauh, a kada postavim hladan el. saug klip je izbacen 10mm, ima lufta nekih 3mm da zatvori dodatni dotok vazduha.  Cak i kada upalim skuter sa izvadjenim el. saugom i dobijem povisene obrtaje, skuter se gasi cim pocnem da vracam el. saug, cim klip sauga udje 1mm u cilindar.
Karburator je rastavljen i ociscen, sve dizne su ciste i svi kanali za vazduh, gorivo i ulje, proveravao sam tankom zicom, provlacio je kroz svaku cevcicu/rupu.
Probacu da sve ovo docaram i uz pomoc slike. :-)
Da li neko ima ideju sta moze biti uzrok kvara?

Ove sezone sam zamenio/sredio: nov akumulator, nova svecica, zamenio rolnice, zamenio sam sva creva za dovod goriva i ulja, zamenio vakum pumpu (slavinu za gorivo), ocistio karburator, promenio cdi/bobinu (posto je crkla), ocistio/sagoreo auspuh...

post-40283-0-95606400-1471195242.jpg

post-40283-0-05858100-1471195255.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja