Jump to content

Moto Zajednica

Кавасаки против трактора. Удес, процедура, процена штете.

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Као што у наслову стоји, на жалост, јуче сам са девојком имао удес. Богу хвала, прошли смо са лакшим повредама. Елем, човек је са трактором прешао у леву траку у кривини и ја сам налетео на њега(кривина је таква да се ништа не види иза :-( ). Пошто смо хитном отишли у болницу на даља испитивања нисам добио ништа од папира. Каква је сад процедура што се тога тиче ? Трактор је ваљда трајно регустрован и нема осигурање. Шта ми је чинити?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Zelim tebi i devojci brz oporavak, sreca da nije bilo ozbiljnih povreda. :)

Sto se tice procedure prvo je si zvao policiju i je ona izlazila na mesto nezgode?

Nije mi jasno kako ti u bolnici nisu dali lekarski nalaz. Duzni su da ukoliko si ti zvao policiju, oni obaveste hitnu, a nakon prijema u bolnicu izvrse pregled, uzmu krv i napisu lekarski nalaz/izvestaj u kojem su zabelezene sve vase povrede. Jedino ukoliko si ti licno zvao hitnu a o nezgodi nisi ranije obavestio policiju?

Inace zbog trajne registracije traktor je osiguran i naplacujes kasnije stetu iz Udruzenja osiguravaca ili ti poznatijeg Garantnog fonda. Jedina razlika i ono sto tebi ne ide u korist jeste da stetu ne mozes da naplatis dok se postupak ne zavrsi i ne dokaze da je krivica nedvosmisleno njegova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Хвала. Узећу неког адвоката сигурно. Човек нас поби ко мачке. Некако ми је спала кацига па сам мало ударио главом о земљу и имам делимичан прекид филма. 3 пута сам звао полицију, а не сећам се ниједном :). Имамо снимке и лекарске налазе. Ок хвала. А како иде процена штете ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

E dobro je, oni su ti bitni radi kasnije naplate. Sto se tice procene stete, policija je sigurno slikala i u zapisnik vec unela okvirno ostecenja na motoru. Medjutim, to ti nije dovoljno. Morace da dodje procenitelj, koji ce precizno i detaljno da slika i izvrsi procenu stete. Konsultuj se sa svojim osiguravajucim drustvom, objasni im situaciju (napomeni da se radi o garantnom fondu) i zamoli da ti oni odrade usluzno procenu stete. Sve sto procenitelj slika, zabelezi, proceni ce u pisanoj formi da ti dostave uz fotografije i to ti predstavlja zvanicni zapisnik o ostecenju na motoru koju ces kasnije uz skicu, policijski zapisnik itd. da dostavis Garantnom fondu radi naplate stete. Pored toga ne bi bilo lose da svu ostecenu opremu (kacigu, jaknu, rukavice, farmerice itd.) slikas i sacuvas radi kasnije naplate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Inace zbog trajne registracije traktor je osiguran i naplacujes kasnije stetu iz Udruzenja osiguravaca ili ti poznatijeg Garantnog fonda. 

 

Ovo niti je logično a nije ni tačno.

 

Velika je verovatnoća da traktor nije osiguran, pošto ima nekoliko godina od kada je to poslednji put bilo obavezno i proveravalo se.

Za neosigurana vozila štetu nadoknađuje Garantni fond

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Inace zbog trajne registracije traktor je osiguran i naplacujes kasnije stetu iz Udruzenja osiguravaca ili ti poznatijeg Garantnog fonda. 

 

Ovo niti je logično a nije ni tačno.

 

Velika je verovatnoća da traktor nije osiguran, pošto ima nekoliko godina od kada je to poslednji put bilo obavezno i proveravalo se.

Za neosigurana vozila štetu nadoknađuje Garantni fond

 

 

Ja se izvinjavam na lose formulisanoj recenici, hteo sam da kazem da garantni fond pokriva neosigurana, neregistrovana vozila i da je to vozilo na taj nacin "osigurano" kroz ovo udruzenje, bas da bi osteceni mogli da od ovakvih lica naplate stetu. Mislim da je ovo skroz nebitan detalj i da ko je hteo je mogao jasno da shvati. I ako si na kraju rekao isto sto i ja, hvala na ispravci  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Ево једна слика са удеса. И слике вила. Да ли могу да се исправе или не ? Да ли је паметно исправљање и да ли је сигурно уопште ? Читао сам различита мишљења.

 

post-4146-0-86529300-1471336544.jpg

 post-4146-0-99496000-1471336596.jpg 

post-4146-0-13643400-1471336611.jpg

 post-4146-0-95850500-1471336624.jpg 

post-4146-0-79742700-1471336630.jpg

 post-4146-0-05548400-1471336637.jpg 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tesko je ovako reci, malo se vidi. Treba to sve razmontirati pa dobro pregledati. Nesto moze da se ispravi , a nesto ne moze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

 

 

Inace zbog trajne registracije traktor je osiguran i naplacujes kasnije stetu iz Udruzenja osiguravaca ili ti poznatijeg Garantnog fonda.

Ovo niti je logično a nije ni tačno.

 

Velika je verovatnoća da traktor nije osiguran, pošto ima nekoliko godina od kada je to poslednji put bilo obavezno i proveravalo se.

Za neosigurana vozila štetu nadoknađuje Garantni fond

Ja se izvinjavam na lose formulisanoj recenici, hteo sam da kazem da garantni fond pokriva neosigurana, neregistrovana vozila i da je to vozilo na taj nacin "osigurano" kroz ovo udruzenje, bas da bi osteceni mogli da od ovakvih lica naplate stetu. Mislim da je ovo skroz nebitan detalj i da ko je hteo je mogao jasno da shvati. I ako si na kraju rekao isto sto i ja, hvala na ispravci :)

A ja se izvinjavam svim gore citiranim...posto je i mene "uknuo" traktor izlazeci sa sporednog puta...bio registrovan ali ne i osiguran...nisam mogao da naplatim nista od garantnog fonda,a vozactraktora mi rekao da ce da mi plati stetu kad na vrbi rodi grozdje da mu ne mogu nista i cak bio nepristojan...procedura koju sam ja prosao i dobio je bila sledeca...

1. uzeo resenje sa uvidjaja koje se dobija u Supu i placa se. Na kom se nepobitno vidi da je traktorer kriv...

2. Nasao ovlastenog procenitelja stete koji je procenio stetu,slikao sastavio zapisnik (zamolio sam ga da odredjene delove koji su mogli da se upeglaju navede da su za zamenu iz razloga koji cu navesti kasnije) on sastavlja dokument o proceni stete...i sati rada za otklanjanje stete kao i materijala potrebnog za varbanje itd...i to sam platio.

3. Uzeo zgodnog advokata. Objasnio stvar,a ona meni proceduru.

4. Odlazim kod ovlastenog uvoznika vozila i trazim da mi daju profakturu za one malopre pomenute delove koji su za zamenu,ali tako da delove narucujem direktno iz nemacke iz Bmw-a....to i dobijem...u toj profakturi ovlastenog uvoznika deo koji ovde kosta 100 ojra...u njoj iznosi cirka 400-500...jer dolazi iz nemacke...original...(ovaj momenat je zbog onog vredjanja od strane traktoriste kad sam mu ko bratu trazio 150 ojra pa da idemo svak svojim putem...a on me na to napusio...)

5.kad sam to prikupio onda sam cekao da prekrsajni sud osudi njega za krivicu (kazna za izazivanje udesa mu je bila 1150 ojra kolko sam mu ja potrazio)....izvadio i to resenje...odneo to sve advokatu...a advokat podigao tuzbu privatnu...napominjem jos jednom da nisam mogao da se namirim iz garantnog fonda,razlog sam zaboravio ...ali sa ovim papirima tuzba je rutinska...trajala 14 meseci...4-5 rocista....njemu na onih 150 kazne doslo da plati jos 1350 tako da sve ukupno ga steta od 160 evra kostala 1500... ja dobio oko 900 ostalo uzela zgodna advokatica i razlaz...trajalo je bogami skoro dve god... to je moj slucaj...veoma slican,ako ne i isti....

Izvinjavam se ako sam bio preopsiran

 

 

Послато са LG-E460

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Видећемо шта ће бити. Тренутно ми је најбитније да смо ја и девојка добро. Тј. опорављамо се, јер је било поприлично опасно. 

 

 

Најбоље да се није ни догодило све ово, сад би се возикао, а овако. . .

 

 

Дао сам случај некој агенцији из Ниша да то ради. Чини ми се да се зову "саобраћајне незгоде".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja