Jump to content

Moto Zajednica

Sport ili sport turing 89-95 god. 400-900 cm3

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Pozdrav svima

 

Kupio bih sportski ili sport turing motor sa naglasenim sportskim karakteristikama 400-900 kubika.

Vozio sam Mondial MCT 250 i Kawasaki Eliminator 250 poslednje tri godine i sada bih da promenim stil i uzivam u motoru

napravljenim za sportsku voznju. Mnogo vise uzivam u voznji po krivinama nego u jurcanju na pravcu pa me zato i ne zanimaju hiljadarke sa milion konja.

 

Bilo kakva pomoc i preporuka su dobrodosli. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Imao rf 900 r- 100kw, udoban(185cm-110kg). Za krivine i otvoren put odlican, grad tamo-vamo. Mane- 5 brzina, i fabricki vibracije izmedju 4-6000 rpm. Odlican motor i za neiskusne na toj vrsti motora, isporuka snage relativno linearna.Ima ih i u izvedbama od 400 i 600 cm3

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se tice sport turing klase, od mene tople preporuke za Hondu VFR 750F rc36, CBR 600F2, Suzuki RF 400R, RF 600R, odlicne masine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

^^ Hvala.  CBR 600 F2  je sport turing? Uvek mi je delovao kao cist sportak.

 

@ VEX - evo linka za RF 900: http://www.polovniautomobili.com/motori/8597618/suzuki-rf-600900

 

Zovem za ovaj zxr(http://www.polovniautomobili.com/motori/8546415/kawasaki-zxr-750), javlja mi se stariji covek, deluje da ne zna ni sta prodaje, sem sto zna da prednja guma ne valja, sve ostalo je dobro, pitao sam za agregat i menjac...Rece mi da nije otisao u sokobanju na neki vasar, u stvari takmicenje za prvu harmoniku, kaze tu je  kod Soko Banje 15km.. :D Razveseli me covek hehe.

Inace, svidja mi se model, cena, i to sto je u fabrickoj boji.

 

 

P.S. Bilo bi dobro da uzmem neki siguran motor koji poznaje neki forumas iz BJB zajednice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

^^ Hvala.  CBR 600 F2  je sport turing? Uvek mi je delovao kao cist sportak.

 

 

Pa pazi, kad se prvi put pojavio davne 1991, to je bilo to, super sport masina, u klasi 600ccm, nema zesceg iz Hondine ergele, ali kad ga uporedis sa danasnjim CBR 600 RR , shvatas da je daleeeeko udobniji za duzu voznju,

A sto se tice onog ZXR-a, e to je totalni sportak, volan mu je ispod trokuta, za razliku od CBR 600F2 kojem je volan iznad trokuta, sto znaci da kad sednes na ZXR vise si povijen prema napred, vise tezine je na rukama, jer je volan postavljen nize i dalje od vozaca.

Takodje bi mogao da uzmes u obzir i Suzukijev GSX 600F/750F , odlican sport touring motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Pogledao sam juce na kratko ovaj motor, bio sam u prolazu u JA, jel zna neko nesto o njemu? http://www.polovniautomobili.com/motori/8548563/kawasaki-zx9r-zx900

Motor je bio hladan pali i radi lepo.Malo ga je isturirao i stavljao krpu na auspuh., ne izbacuje nikakav dim a ni krpu nije isprljao.

Kad se krpom zapusi top auspuha dobro se cuje zvuk agregata koji deluje sasvim ok.

Guma zadnja prilicno dobra, prednja nisam nesto zagledao ali losija od zadnje.

Fabricka sema farbanja s tim sto je izgreban sa leve strane.

Motor lepo izgleda, istekla mu je registracija, vlasnik je iz Nisa a sadasnji vlasnik jagodinac ima Ovlascenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

 

A sto se tice onog ZXR-a, e to je totalni sportak, volan mu je ispod trokuta, za razliku od CBR 600F2 kojem je volan iznad trokuta, sto znaci da kad sednes na ZXR vise si povijen prema napred, vise tezine je na rukama, jer je volan postavljen nize i dalje od vozaca.

 

Hahah ali ja imam pomalo majmunske ruke. Imam 185 a raspon ruku 192cm, tako da nece biti problema. Kao klinac sam merio raspon ruku sa drugarom koji je fudbaler visine 181-2 cm i imao je veci raspon ruku od mene. Onda sam odlucio da bi bilo pametno da pokusam da istegnem ruke, pa sam tako par meseci redovno istezao ruke i ni sam ne znam kako ali uspeo sam da "izduzim" ruke za kratko vreme(znaci sa nekih 185,6 na 192), bilo je to negde prva-druga god. srednje. :oda2::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kad si tako mogao da izdužiš ruke, da li si i vršnjaka teglio i razvlačio tako? :)

 

Mala šala.

 

 

 

CBR, VFR i naravno ZZR.

ZZRova imaš povoljnih, a dobrih, samo treba tražiti i čekati priliku.

 

Po meni bilo koji od ova tri u što boljem stanju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Hm, Pa ne znam, video sam ga odavno na oglasima i odusevio se kako izgleda motor. Legendaran je model a i u vrh stanju, ali ne kupujem samo za sebe motor nego brat i ja zajedno a znam da se njemu ne bi dopao jer je alergican na "kockasto", a i ja bih neki moderniji motor(tj konkretno vec sam gledao zx-9r, a imam i gomilu zxr-ova koji mi se bas svidjaju, i par VFR kao i jednu dobru cbr 600 f2 pa cu nadam se nesto odatle da odaberem), nemoj da prodajes taj motor, ili povecaj cenu za kupce van BJB. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Skoro svaki kawasaki iz 80-ih i 90-ih je fabricki promasaj..kad to kazem mislim na.gpz 600,gpx 600-750,zxr 400-750,zx9r,rx 1000,zzr600-1100....na svakom prolupa radilica....pogledaj malo oglase svaki zzr pise.....motor pali ali nesto lupa ili motor u odlicnom stanju agregat raklopljen treba zameniti SAMO jedan lezaj na klipnjaci ili nesto tog tipa.....ja nikad motore koje sam nabrojao necu uterati u dvorise...

 

Pored cbr i vfra ubrajati zzr to je cista ludost....i vfr ima jednu sitnu manu to je regler...koji pocne da  prepunjava i zapali cdi...ali to je smesno naspram kvarljivog kawasakija...

 

 

Neprevazidjeni motori 90-ih godina su cbr 600-1000f,gsxr 750-1100,vfr 750...nesalomive sprave....cak i fzr 1000 i yzf 750 su pojam za kwarsakija...kawaskiju jedino sta je valjalo iz tih godina je kle 500,donekle klr 650,ali on je imao ozbiljnu gresku sa balans tegovima i od polovine 90-ih zx6r je solidan motoric...ostalo gola go.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Hvala na informacijama... Mislio sam da uzmem motor(zx9r 1996) ako je stvarno dobar, jel ima neki Jagodinac ovde da je slobodan u subotu pre podne da mi pomogne sa odlukom? :)

Svakako idem sa majstorom ali ako je neko raspolozen da svrati neka mi javi.

Evo ga motor http://www.polovniautomobili.com/motori/8548563/kawasaki-zx9r-zx900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Iznecu neko svoje mišljenje.Mislim da ste malo preterali sa pljuvanjem kawasakija. Vozio sam dva zxr-a 750,oba su bila u perfektnom stanju. Prvi je bio stariji 91' i sa njim sam prevalio bas puno km. Prodat je sa oko 80.000km. Nikakvih kvarova nije bilo,samo redovno održavanje. I sa tih 80 hiljada nije pokazivao znakove umora radio je isto kao i sa 30 hiljada km. Drugi zxr je bio 93' njega sam kratko vozio oko sezonu ipo i prešao nekih 10.000 km. I on je funkcionisao bez greške. Trenutno je u oglasima i smatram da to nije losa kupovina. zx6r 98' sam uvezao iz nemacke 16 hiljada prodao ga sa 70 bez jednog jedinog kvara i problema. Imao sam kle 500 96' i zx9r 98'.Svi motori su bili uredno registrovani i održavani,dosta sam putovao i nikad nisam ostao na putu zbog problema sa motorom. A sto se tice prolupanih radilica i raspalih menjaca ima ih,i honda ume da prolupa a i Suzuki. Treba samo pronaci kulturno održavan primerak i tu problema nebi trebalo da bude.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

Nebojsa,moj imenjak  rece:  ''Treba samo pronaci kulturno održavan primerak i tu problema nebi trebalo da bude''

slazem se druze,ali toga za 1000 evra nema za motore iznad 90-og godista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

I ja sam u potrazi,tražim dobro ocuvan motor za malo para. zx9r ili Zzr 1100 su mi bili na prvom mestu ali pare su se izvukle tako da i ja gledam nešto oko 1000€. Može se pronaci i za te pare pristojan motor,preko zime se skupi neki evric za registraciju,servis,gume...i eto na proleće spreman za put. Kosta to na kraju,mada i za 5000€ kad se kupi motor treba u uloga. Ja gledam isključivo motore u fabričkom stanju. U oglasima ima jedna Yamaha 750 91' u šajkašu,meni se svidja cak mi je i GPZ 900 sto prodaje kolega sa foruma interesantan. Sto se te kawe tice ne plašim se radilice ili nekog drugog kvara,samo me potrošnja goriva zabrinjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Znam da veća kubikaza ne uzima puno goriva. Ja govorim konkretno za GPZ 900,imao ga je drugar pre desetak godina vozao sam ga i ja. Bio je to solidan primerak tog i tada retko vidjenog motora. Ako se dobro secam potrosnja mu se kretala 8-10 litara benzina na 100 km. Tada se to moglo podneti ali danas na ovu krizu teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

druze to bas nije normalna potrosnja za "normalnu" voznju. moj cbr900 trosi 6 do 6.5 litara kad vozim recimo tamo do 5-6000 obrtaja, znaci nekih 150km/h. taj gpz onda trosi previse iz nekog razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi ja se izvinjam sto sam OFF topic ali imam pitanje na koje nigde nisam uspeo da nadjem odgovor a da ne otvaram novu temu odlucio da postavim ovde.. Unapred se izvinjavam autoru, necu dugo  :)

Je zna neko iz prve ruke koliko orjentirno (naravno sve zavisi od opstine do opstine) izlazi registracija za sportaka 750cc, 108kw, 2002godiste? Gledao sam na onom sajtu "www.registracija-vozila.rs" i prema tom kalkulatoru cena za 600 i 750kubika u istom godistu je gotovo identicna. Takodje sam gledao neku tabelu gde se registracije motora vise-manje rangiraju u kategorijama: do 125cc, od 125do250cc, od 250do500, od 500do750.. Je to tacno ili je registracija drasticno skuplja za 750 u odnosu na 600?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja