Jump to content

Moto Zajednica

Hard Enduro - Šta, kako i zašto?

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

I meni su napricali da je to bauk kad sam uzimao prvi motor (Kawasaki KLR 600 samo kurblu imao) kaze ako do sad nisi palio nikad na kurblu mnogo ce da ti bude tesko da se naviknes, ali vec posle 2 dana je bilo laganica, samo malo da udjes u stos, ja gledam WR450 bas zbog toga sto ima i kurblu i elektricno paljenje
Nisam se jos uvek ozbiljno raspitao posto necu jos par meseci biti u mogucnosti da je uzmem, ali koliko sam cuo kazu da je dobra, KTM mi se vise svidjao ali posto sam cuo samo lose o njemu onda ne bih da eksperimentisem jer sam se jednom opeko
Procitao sam ne nekim stranim forumima za WR450 ali sad ne mogu da nadjem gde, kazu da cini mi se od 2007 do 2009 imaju neke probleme i da to godiste treba da se izbegava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Posle ove naše priče, koji bi bio izbor vas forumaša od ovih motora (krenuću od najjeftinijih, do najskupljih, jer što da pazarim nešto vanzemaljsko, ako će i ono jeftinije da završi odlično posao):

1.Yamaha WR 400f ('99-'00)

2.Yamaha WR 426f ('01-'02)

3.Husaberg FE 450e ('04-'06)

4.Yamaha WR 450f ('04-'06)

5.KTM EXC 400f ('00-'03)

6.KTM EXC 450f ('03-'06)

 

I šta mislite o kubikaži 525cm kod KTM-ovog modela EXC, kako se ta mašina pokazala, registracija, itd?

 

Pitanje i dalje važi  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

1. i 2. su kurblasi. 2t kurblas je ok, ali 4t kurblas ja licno ne volim i nije mi za poredjenje sa ostalima. Koji god od navedenih modela uzmes neces pogresiti samo da bude u sto boljem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Znam da su ovo motori u vrhu te klase o kojoj pričamo, ali gledam da odaberem ono najbolje po svim mogućim parametrima. Od samog kvaliteta agregata do potrošnje i održavanja. Ako gledamo popularnost i izgled, poslednja dva modela su iznad svih, ali ako računamo na dubinu džepa, japanac je opet bolji izbor, dok je Husaberg negde na sredini. 

 

Vidim da je u celoj priči akcenat na kurblu. Ja sam skoro kod drugara pokušavao da upalim YZ426f i nisam uspeo, dok je on pali, ali teško iako on to neće da prizna, znoj na čelu pokaže. Zar to može da bude toliki bauk? Meni u suštini jeste, ali ceo život palim motor na dugme, koji uopšte i nema kurblu. Je l uopšte moguće, ako se uvežbam i ako mi neko pokaže kako to treba pravilno da se radi, da to ide lako ili bar manje teško?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Motor koji je zdrav i dobro ustelovan nije problem paliti na kurblu, mozda i lakse nego mz. Ali kad se rasteluju ventili i karb onda krecu muke. Sad je pitanje koliko se cesto na odredjenom modelu steluju ventili. Ako je motor ustelovan i lako pali kada ti padne u terenu i u karburatoru se desi sto se desi onda treba iskurblati svo ono gorivo sto bi verglao nekoliko sekundi, a snaga na izdisaju jel je to ko zna koji put. Ponovicu moje misljenje 4t sa alnaserom i kurblom, a 2t rado samo sa kurblom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Tako je, iako većinu radnog veka motor neće provesti na terenima za Hard Enduro, odlučio sam se na tu klasu motora i ne izlazim iz tih okvira. Problem je što se nisam sretao sa konkretnim stvarima na terenu, sva iskustva što imam su tek tu i tamo po dobrim putevima, asfaltu, kratke vožnjice, isprobavanja. O pričama rekla-kazala ne bih mnogo, jer ih i ne uzimam toliko u obzir osim kada su u pitanju ljudi koji znaju o čemu pričaju.  :)

 

Ja nedeljno tokom većeg dela sezone (Jun, Jul, Avgust), napravim po +-300km kombinovanih puteva i često sam sam, pa mi treba pouzdan motor koji neće da me izda negde u planini. Isključujem onu nedoumicu sa početka teme oko taktova i kubikaže, konačna odluka je pala na 4 takta i kubikaže u rasponu od 400-450cm.  :takoje:

 

Što se tiče održavanja, nemam dubok džep, ali održavam svoj motor najbolje što mogu, tako da promena ulja, filtera i štelovanje ventila mi nije problem i na 5 radnih sati, a kamo li na više. Neka me ispravi neko ako grešim, ali uz mirniju vožnju i NEakanje po nekim ekstremnim terenima, te priče oko generalne posle svake sezone mi ne piju vodu.   :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako vecinu radnog veka nece provesti na teskim terenima sto ne uzmes drz400 ili dr350 ? Sposobni su i za teze terene, pouzdani i mali potrosaci, a dosta udobniji od pobrojanih. Snage im ne nedostaje. Ja sam drzom bez problema odvezao xross b klasu prve godine ako ti je za reper.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

DR350 ne, ali od DRZ400 ne bežim ako bih ga našao u dobrom stanju i za neku meni prihvatljivu cenu. U inostranstvu su mnogo skuplji od prva nekoliko modela, pa i od KTM-a. Na primer u Italiji nisam naišao još uvek na DRZ400 a da je ispod 2500evra i to su u pitanju godišta '03-'04. Takođe ih mnogo više ima u verziji SM. Na kraju, sam izgled motora mi se ne dopada sa tim blago spuštenim repom. 

 

Vozio sam jedan od drugara i prijatno sam iznenađen šta može motor takvih gabarita. Ali uz sve gore navedeno, sam ga izuzeo iz užeg izbora. 

 

Takođe da naglasim da mi udobnost odnosno neudobnost ne predstavlja nikakav problem, tu stavku izuzimam iz onih važnih pri izboru motora. 

 

Sve zaboravim da pitam, koliko je registracija za recimo KTM EXC 450?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Mislim da Cena registracije treba najmanje da te brine, jer sve ostalo je skupo. Ja sam sad utukao 500€ u Husaberga za redovno održavanje koje podrazumeva klip, ležajevi, lanac, semerinzi...

Sve motore koje si naveo su ok, a sigurno je da motor te klase nije vozila baba do pijace zadnjih 10-15 godina i da će morati da se srede neke stvari koje će koštati sigurno više od registracije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Volim KTM i to bi mi bio izbor broj jedan da imam malo dublji džep, ovako mi je ispod Yamahe WR. A voleo bih da znam šta to ima i može KTM EXC a ne može i nema Yamaha WR na primer? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

A voleo bih da znam šta to ima i može KTM EXC a ne može i nema Yamaha WR na primer? 

 

Šta je sa narandžastom ekipom, nema odgovora? 

Gledam puno snimaka ovih dana kako se bliži vreme za promenu motora, muvam po stranim forumima, ovde sam prelistao dosta tema i postova i opet sam tu gde jesam, u magli. 

Na takmičenjima su u ogromnoj većini KTM-ovi i to dvojke 250-300cm. Još ne videh u vrhu neku 450-icu, ali ima ih, voze ih. Zašto je to tako, to smo već utvrdili.

Gledam, kolega sa foruma po imenu ''Alp'' vozi WR400 baš u stilu u kome bih ja vozio, mogao bi da kaže koju o tome koliko često je radio veliki servis, jer tu sam najslabiji sa informacijama, a ono što pročitam negde me dosta plaši. Jer po onim informacijama što imam, jebeš ti takav motor ako ćeš posle svake sezone da pucaš po 500e?! 

Od čega to toliko stradaju 4t motori? Šta ih uništava tokom vožnje?

 

Drugar juče sa Husabergom i SM točkovima prešao 250km u jednom pravcu po asfaltu, neko reče da to ne valja za ovaj tip motora, zašto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Volim KTM i to bi mi bio izbor broj jedan da imam malo dublji džep, ovako mi je ispod Yamahe WR. A voleo bih da znam šta to ima i može KTM EXC a ne može i nema Yamaha WR na primer? 

 

Nista. Stvar je finesa KOD MOTORA U ISTOJ KATEGORIJI. Malo se razlikuje na kolko obrtaja koji daje svoj maksimum , malo se razlikuje ogibljenje, malo kocnice , malo .... Milsim sve po malo. nekom vise odgovara KTM a nekom WR a nekom CRF-X , nekom DRZ samo sto je najvise onih kojima odgovara KTM. Gleda se i dostupnost delova , dostupnost aftermarket delova, mogucnosti za modifikaciju (ako oces nesto specijalno), lokacija gde se nalazis, konfiguracija terena... Ali u sustini su finese svi ti motori uglavnom idu i to idu dobro. Mozda su Honda i yamaha malo zgodniji za BAJAu, KTM i Beta za Romaniacs, nista za Dakar i tako dalje. Ovo sve mislim na marke i modele koji imaju neki renome.

E sad zasto sam rekao kod motora u istoj kategoriji pa zato sto jednostavno ima nekoliko kategorija, ali dobro ti se raspitujes za hard enduro, a ne za reli ili kros trening ili kros kantri ili klasicni enduro ili enduro kros ....

 

 

A voleo bih da znam šta to ima i može KTM EXC a ne može i nema Yamaha WR na primer? 

 

Šta je sa narandžastom ekipom, nema odgovora? 

Gledam puno snimaka ovih dana kako se bliži vreme za promenu motora, muvam po stranim forumima, ovde sam prelistao dosta tema i postova i opet sam tu gde jesam, u magli. 

Na takmičenjima su u ogromnoj većini KTM-ovi i to dvojke 250-300cm. Još ne videh u vrhu neku 450-icu, ali ima ih, voze ih. Zašto je to tako, to smo već utvrdili.

Gledam, kolega sa foruma po imenu ''Alp'' vozi WR400 baš u stilu u kome bih ja vozio, mogao bi da kaže koju o tome koliko često je radio veliki servis, jer tu sam najslabiji sa informacijama, a ono što pročitam negde me dosta plaši. Jer po onim informacijama što imam, jebeš ti takav motor ako ćeš posle svake sezone da pucaš po 500e?! 

Od čega to toliko stradaju 4t motori? Šta ih uništava tokom vožnje?

 

Drugar juče sa Husabergom i SM točkovima prešao 250km u jednom pravcu po asfaltu, neko reče da to ne valja za ovaj tip motora, zašto?

 

 

Aj prvo za "veliki servis". Gledaj to ti je stvar srece i koliko arcis motor. Znaci svaki motor mozes za 2 dana da napravis da je zreo za veliki servis. Al vodices malo racuna pa neces. Ali opet ako ti se zalomi primerak koji je vec zreo za servis ili cisto los ebi ga. Sta ces desi se.

Nisam siguran da si bas ukapirao sta je hard enduro , ali hard enduro motori moraju da se odrzavaju. U njega ne ide 4l ulja nego litar. Delovi su mnogo manje mase nego kod drugih motora pa samim tim i lakse se izakaju i slicno

Al opet meni je husaberg dosao za veliki servis posle 4-5 godina aktivnog akanja.

 

Sad neko kaze Husaberg na asfaltu 250km ne valja za motor. Pa tu opet zavisi. Ako ides deonicom gde je ocekivano da se vozi 110 na sat a ti nazad imas lancanik od 51 i vise zuba a napred od 13 i gruvas ga 110 velika je verovatnoca da ce ti nesto zvekne, posle nekog vremena jer ce stalno u obrtajima da bude. Ali ako nazad imas lancanik od 38-40 i ides ASFALTOM 110 vec je dosta manja verovatnoca da ce nesto zvekne (jer jednostavno manje delovi trpe). Ako mu jos napred umesto 13 stavis 14 ili 15 zuba lancanik, jos vise ces da smanjis broj obrtaja. Pa mu onda umesto kramponki stavis asfaltne gume, malo sire, 17ice napred i nazad jos si rasteretio agregat.

Samo tad ti taj motor nije za hard enduro, nego si napravio supermoto.

 

Zato je najbolje da se za supermoto pored tockova (i diskova naravno) ima i jos jedan komplet lanac-lancanici

 

Ja vozim supermoto i 300-350 km za vikend mi nije strano, jedino ce sa standradnim sedistem dupe da te razvali. Znaci moze, nista mu nece fali, ali ako ga pripremis za to i da ga redovno odrzavas. Znaci 10-15 sati supermoto voznje tim brzinama 60-110 i menjas ulje, lanac stalno podmazan i slicno. Ne menjas ulje rizikujes kvar, ne mora da se desi al moj izbor je da menjam ulje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Marko, hvala na konstruktivnom upisu.  :takoje:

Najviše se i plašim da mi se ne zalomi takav primerak, jer dobro znamo da bilo koji motor ovog tipa nije vozila baba. 

''Veliki servis'' posle 4-5 godina akanja uopšte nije problem, svojom logikom sam i mislio da je tako, s tim što bih ga ja i mnogo manje akao, pa bih mu produžio vek za još koju godinu. Kao što sam već gore napisao, ulje mi uopšte nije problem, niti svi ostali vidovi ''usputnog'' održavanja i stalna zamena potrošnih delova (gume, lanac, lančanici...). Dosta, baš dosta vodim računa o motoru, ali ako se zalomi loše, nikakvu vajdu nemam od toga. 

 

Ukapirao jesam šta su Hard Enduro motori, ali nemam skoro pa nikakvog iskustva sa njima i ono što pišem je zasnovano na teoriji, zato i pitam sada, još pre kupovine, da kasnije ne bude prekasno. Tako da opet dolazim do pitanja šta to najviše šteti jednom ovakvom motoru, osim neredovnog održavanja? 

 

Ako opet razmislim svojom logikom, mislim da je popularan hil klajmbing u mesecima bez lišća ono što najviše sjebe mašinu, duža vožnja u prvoj uz velike uspone, rad u mestu... Čega se još treba čuvati? 

 

Na kraju da se dohvatim onog prvog pitanja za narandžastu ekipu koje nije bilo da odgovori. Kao što si i sam rekao, a kako i ja mislim, razlike nisu taaaako velike, da bi se KTM toliko podigao u nebo. Ako pričamo o Hard Enduro takmičenjima, Husqvarna, TM, Beta, pa ajde da navedem i Berga i Sherco-a, su rame uz rame sa KTM-om i ne vidim odakle toliki jaz? Opet kada upoređujem Yamahu WR sa EXC-om opet ne znam u čemu je toliko EXC superioran u odnosu na WR? 

Kada bih imao u izboru WR450 i EXC450 istog godišta (na kraju će tako i biti), obesio bih se od muke jer ne bih znao šta da izaberem.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Najvise stete:

 

Kad agregat ne moze da se hladi dovoljno. Ono kad se zaglavis u blatu pa turiras do iznemoglosti na primer, ili ides prvom 40 na sat

 

Konstantni visoki obrtaji. Ako npr izadjes na ulicu zategnes ga na 9000 rpm i uopste ne pustas gas sledecih 10km. Treba gas malo popustiti pa opet navrnuti

 

Lose / potroseno ulje. Resava se redovnim menjanjem i kupovinom dobrog ulja (razlika u ceni izmedju dobrog i losijeg je 200-400 din)

 

Neodrzavanje. Ventili treba da su stalno nastelovani. Lanac bregaste treba da je "u meri". Spaner treba da funkcionise. Ako se pojavi neki neobican zvuk treba videti do cega je. Klip karike da su dobri i u meri. Rashladna tecnost u ulju. Nedostatak rashladne tecnosti. Dihtunzi dobri. Prljavstina / voda u agregatu ....

 

U principu ako motor vozis onda ga i unistavas. Samo je stvar da ga unistavas sto manje moras. I naravno da nadjes meru, nije motor vazniji od vozaca i bolje on da crkne nego vozac. I jos jedno motor je da se vozi, nista ne znaci da vecno traje ako ce samo negde da stoji. A opet ne treba ni za sve sto se desava motoru reci "a zabole me ..."

 

Deluje da nije bas prosto kad se recima objasnjava, ali u sustini jeste :).

 

Kad biras marku motora uzmes u obzir i cenu i dostupnost delova. Ne znam za yamahu al za hondu mi je na primer korpa kvacila bila 3 puta skuplja nego za KTM i cekao sma je dva meseca, a za KTM nedelju dana. Tako da zavisi i od lokacije i mogucnosti nabavke. Da sam u Japanu verovatno bi bila druga situacija.

Evo npr ja bi sada rado uzeo jednu Husqvarnu iz 99 (dok je vlasnik bila Cagiva), ali ako nesto crkne izginucu dok ne nadjem deo pa cu je preskociti. A steta motor mi po svemu najvise odgovara. Dok za KTM iz 99 deo mogu nadjem na prvom sajtu, ali mi ne odgovara nit cena nit pouzdanost nekih komponenti.

Kakve muke ;). Tu jbg covek mora prelomi pa ako se zajebe zajebo se :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Iskren da budem, prvi put čujem da je neki deo, bilo koji, skuplji za japanca nego za KTM. Iako me čudi, zvuči lepo, jer mi je EXC prvi na listi želja. 

Pokušaću da napravim neki rezime sada, na sve ono što smo pisali, odnosno sve odgovore koje ste mi dali na moje prvo pitanje.

 

Kubikaža? 450. Eventualno modeli EXC 400 i WR400. Kako šta naleti prilikom kupovine.

Broj taktova? 4. Najpre zbog kubikaže, a onda i zbog ličnih afiniteta.

Stranac ili domaći? Šta god dobro bude naletelo, da mogu da pogledam, probam, sračunam troškove, pa šta se više isplati.
Marke i modeli? Yamaha WR, KTM EXC i eventualno Husaberg iznad '04. 
 

Namerno sam za kraj ostavio pitanje godišta i cene. Tu ostaje večita nedoumica koliko koji motor vredi. Ako vam kažem da je moj budžet +-2000 evra, u koje godište i model mogu najbolje da se uklopim, a da imam motor koji vredi? Jer Marko je pisao o Bergovima koji su ispod '04 godišta, koje treba izbegavati, a na primer, ja o tome nisam imao pojma. Tačnije, čitao jesam o tome, ali nisam znao da ih treba izbegavati.

 

Ili ako se ne uklapam sa budžetom za nešto što vredi? Koliko bi mi keša trebalo za minimum nečega što vredi?

 

Nadam se da me kontate. :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Iskreno za 2000€ neces nista kupiti, vec oko 3000€ je druga prica. Video sam sad na oglasima husqvarnu te250 4t u jako lepom stanju. Za 2700€ ali je motor noviji. Mislim da je to odlican motor, za te pare u Srbiji bolji motor neces naci + je registrovan. Video sam da je na Tari na Xrossu vozio neki decko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne volim husqvarnu, ne dopada mi se, a i sad već nema reči o toj kubikaži, pogotovu kada je 4t u pitanju, u to sam sad već siguran pri svom izboru. Drugo, ne tražim motor koji je nov, neotvaran, i sl. jer se pružam koliko sam dugačak, a nisam baš puno. Zato sam i povezao godište i cenu, jer uz sve ono što smo naveli oko održavanja i mog načina vožnje, ne plašim se motora koji je recimo '03-'04. Jbg, možda ću i voziti nešto preko '10 ali za desetak godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Zato će i izbor pasti na stranca, jer kao što sam i rekao, iako me je neko demantovao, u Srbiji je sve precenjeno. Pa kad ga ocarinim i registrujem, tada, ne moram odmah, taman ću imati vremena da sredim sve što se treba srediti, da malo upoznam motor, itd. Ako ubodem nečiju hitnu prodaju, a pošto se ne žurim, ostaće keša posle prevoza i za carinjenje, u tih 2000 evra. Vidim da od kupovine ovde nema ništa...

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja