Jump to content

Moto Zajednica

Hard Enduro - Šta, kako i zašto?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Moram reći da grešiš jer sam do sada imao u ponudi, par dobrih motora, za 1500-2000 evra, godišta '01- '05, ali tek posle prodaje mog, sad na kraju sezone, moćiću da razmišljam o kupovini. Par u Italiji, par u Švajcarskoj, drugari enduraši koje imam tamo su ih gledali, probali i kažu da vrede. Kolega je pre sezone pazario EXC 250, '03, za 1450evra i evo celu sezonu ga vozi svaki dan, za sada bez ikakvih problema, motor je u odličnom stanju i nije lom. Tako da ipak mislim da se može naći stariji, dobar, motor za taj novac, par stotina evra gore dole nisu problem. Još jedna povoljna situacija je što ih preko ima mnooogo u prodaji i mogu i lično da odem, prespavam kod drugara, pogledam lično par komada koji mi se dopadaju i pazarim. Ovde kod nas ih u oglasima NEMA, svega par komada koji se svuda ponavljaju, a iako ih imam desetak takvih mašina ovde kod mene, nijedan nije na prodaju, tako da je kupovina poznatog motora isključena. Smatram da sam izabrao dobre smernice, ostaje mi do sledeće sezone, odnosno do proleća da se to sve pazari, pa se vidimo opet na ovoj temi, do tada, hvala svima na savetima, a trebaće ih još posle kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Ne volim husqvarnu, ne dopada mi se, a i sad već nema reči o toj kubikaži, pogotovu kada je 4t u pitanju, u to sam sad već siguran pri svom izboru. Drugo, ne tražim motor koji je nov, neotvaran, i sl. jer se pružam koliko sam dugačak, a nisam baš puno. Zato sam i povezao godište i cenu, jer uz sve ono što smo naveli oko održavanja i mog načina vožnje, ne plašim se motora koji je recimo '03-'04. Jbg, možda ću i voziti nešto preko '10 ali za desetak godina...

Kod mene sa ekipom sa kojom vozim, nećeš naći motor mlađi od godišta koje sam gore naveo, ja vozim motor star 13 godina i bitno je da vozimo.

Ako nešto ne bude u redu sa motorom, ne daj bože, sređivaću ga na tenane, jedno po jedno...

Jer biti student u ovo vreme besparice, koga izdržavaju roditelji, nije baš lako...

Da imam dovoljno keša, ne bih mnogo ni zapitkivao, ovako...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Zasto ne volis husqvarnu? Nisi mi jasan stvarno, hoces da kupis neku kantu staru preko 10 godina jos je kao iz "inostranstva" :D Idi begaj molim te... Motori u Srbiji nisu precenjeni, mozda samo Afrika, ovde mozes da nadjes dobar motor to je sigurno. Znaci ne moras da ides preko da bi kupio bolji motor. I tamo ljudi voze enduro, pa i vise godina unazad. Samo je veca potraznja i konkurencija je veca pa su samim tim i cene malo povoljnije, inace sve je to isti k...c... Ova husqvarna ti je odlican motor, i ako izvuces iz njega ono sto taj motor pruza, ja ti placam rucak!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

O ukusima ne treba raspravljati drug, nisam ja rekao da je loš, samo nije po mom ukusu. Maksimum nema šanse da izvučem od njega, ne radi se o tome, ali nije to, to, za šta imam želju. Daleko od toga da hoću kantu, znam ja šta hoću ali za to nemam para, niti ću uštedeti, jer uvek se nadje nešto, iskrsne, pa odu pare... Da se ne lažemo, svaki evro koji uštedim ićiće za opremu kako na motoru, tako i za vozača. Tako da mi je svaki i bitan. Ono što najviše izdvaja inostranstvo i nas je kultura i vožnje i održavanja motora, gde kaskamo mnooooogo, to već niko ne može da demantuje... Svaka čast pojedincima, ali... Gledaću da uzmem što noviji motor, a za nekog motor star 10 godina nije stara kanta... Gore sam pogrešio u upisu pa sam napisao da je moj star 13 godina, star je 23, pa je i dalje dooobar iako ga nikad na terenu nisam štedeo i neko ko nema potrebe za jačim, voziće ga bez problema još toliko...

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

A evo o čemu i pričam, ova Husa kod nas ima polomljen cajger, pokvaren anlaser (!) i cena je 2750, nije fiksna, što znači 2700. Ulaganje još 200e. 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8726679/husqvarna-te250

 

Isti model, isto godište, manje radnih sati, cena 2400 daje ga za 2100 (zvao drugar da pita), potpuno ispravan. 

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/husqvarna-te-250-2011-catania-176799555.htm

 

I o čemu pričamo?  :stabre:

 

Ne bih da omalovažavam vlasnika prvog motora, svaka roba ima kupca i motor je dobar, ali opet smatram da je ovaj tip motora jako slabo zastupljen u prodaji, a i relativno među vozačima i da zbog toga prodavci dižu cenu, koju mnogi od nas ne možemo da platimo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

A evo o čemu i pričam, ova Husa kod nas ima polomljen cajger, pokvaren anlaser (!) i cena je 2750, nije fiksna, što znači 2700. Ulaganje još 200e. 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8726679/husqvarna-te250

 

Isti model, isto godište, manje radnih sati, cena 2400 daje ga za 2100 (zvao drugar da pita), potpuno ispravan. 

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/husqvarna-te-250-2011-catania-176799555.htm

 

I o čemu pričamo?  :stabre:

 

Ne bih da omalovažavam vlasnika prvog motora, svaka roba ima kupca i motor je dobar, ali opet smatram da je ovaj tip motora jako slabo zastupljen u prodaji, a i relativno među vozačima i da zbog toga prodavci dižu cenu, koju mnogi od nas ne možemo da platimo. 

I koliko bi te taj motor kostao da ga uvezes u Srbiju i registrujes? Znaci sve ukupno, prevoz, porez, registracija itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Pošto imam ljude preko kojih će sve to proći, uštedeo bih minimum 400e. S tim što mi mnogo znači to što ću ga cariniti kasnije, a ne odmah. Hiljadu puta sam svodio računice, imam i besplatan prevoz kod drugara, više mi se isplati svakako.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Kako misliš da ga cariniš kasnije.

Koliko znam jedini način je da ti ga vlasnik dovede u Srbiju i da napravite u Srbiji kupoprodajni ugovor. Sve ostalo je carinski prekršaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

To je činjenica. Kod nas je ''bez ulaganja'' ispušena fora, dok je u inostranstvu veoma mali procenat onih koji će to da zloupotrebe. Italijani su na lošem glasu, to stoji, ali me ne dotiče puno. Vozim motor sklopljen i uvezen iz Italije, vozim dva auta uvezena iz Italije i nešto ne vidim da sam se zaje*ao. Par puta sam bio tamo, gledao neke motore čisto iz znatiželje, bio sa drugarom prilikom kupovine jedne R6 tamo, ne vidim zbog čega su na lošem glasu. Ono što je loše, loše je, on ti kaže to i to je tako, a to što naši uvezu takve kante, a ovde ih sređuju i prodaju po duplim cenama, za to nam nije kriva Italija. 

Za Švicu ne bih da trošim reči, skuplji su, ali štede motore, čuvaju ih i sve je kod njih na svom mestu. Kante i havarisane mašine idu na otpad, a ne u prodaju kao kod nas. 

 

Mene najviše nervira što tih motora na primer, trenutno, u prodaji ima dvadesetak u celoj Srbiji. Pritom ne mislim na one koji ne prodaju, ali dali bi ga po nekoj ceni. To me strašno nervira i to je prvi razlog što ću ga tražiti preko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ni ovaj kod nas nije registrovan, vec vlasnik poseduje "sportske papire", sto znaci da je doteran od preko za potrebe nekog kluba. Ne kazem da je nelegalan, kao sto nije ni potpuno legalan za koriscenje u privatnoj reziji (van kluba), tako da se nalazi u nekoj sivoj zoni, sto ga ne odvaja previse od ovog iz Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Laki enduro motori su kod nas uglavnom precenjeni, zato sto su sad "u modi" i zbog filozofije "treba da vratim sto sam ulozio". Isto ko sto je afrika bila do pre dve godine. Ali trziste samo to regulise vremenom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Africa je i dalje precenjena na nasim oglasima. Ima onih koji su pre dve sezone stavili nove gume, plocice, dva puta registrovali i sve to uracunavaju u cenu motora, samo jos benzin da racunaju. Zato imamo na oglasima dosta motora koji se prodaju po godinu, dve.

Hard enduro motori jesu precenjeni jer je i ponuda losa, ali sto kazes vremenom ce se to malo popraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Na enduro skupu kod nas nešto smo razglabali oko KTM-a. Bila su dva fina motorčića, jedan je EXC 400, jedan EXC450, godišta nisam upamtio, ali su ako ne isto, onda godinu, dve razlika. Koja je razlika između ova dva motora, osim malo estetskih detalja?

 

Inače, drugar vozio YZ426f, prođoše 3 dana, a mene još noga boli od kurblanja.  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Pozdrav kolega !

Ja vozim KX 250 2t i ako ti na ovom polju mogu pomoci, slobodno pitaj...posto sam skoro doktorirao na njemu.

Napravio sam i jednu gresku kada sam ga kupovao...a to je da sam ga kupio u Srbiji i mislio sam da necu puno trebati uloziti u njega, medjutim sada stvari stoje malo losije jer se ipak ispostavilo da ima skrivenih mana koje niko nije ocekivao, ali bar cu srediti motor onako kako ja hocu i znam da to sto sam kupio i ugradio je to i novo i lepo i bajno...

Ja volim 2t motore i oni su moj favorit..nikada ne bih uzeo 4t....

Ovde napolje ces naci sigurno bolje motore ali i po vecoj ceni nego kod nas. Svakako ces imati troskove i ulaganja u njega to znam po sebi...ali pazi jer se ovde ti motori ne mogu bas rekreativno voziti kao kod nas.....vise su to staze i tu strada motorna grupa i suspenzija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Da, u pravu si. Zbog toga sam se svega odlučio za Hard Enduro motor, koji, priznaćete, bar se za nijansu manje eksploatiše od ful kroseva koji se tera po stazi. Još ako naletim na onog koji nije video ni Hard Enduro trku, onda sam dobro prošao. A dosta je takvih. 

Takođe, često siđem na asfalt, kad me put nanese u nepoznato, iako ga izbegavam i iako sam možda spretan dovoljno da izbegnem policiju, ne bih sebe da dovodim u neprijatnu situaciju, a i što da ne, da s vremena na vreme ne prokrstarim i gradom, čisto da uzbunim prolaznike i da vide da postoje i druge ''bučne'' mašine osim R-ova.  :takoje:

 

Šalu na stranu... Bitno mi je da je agregat na svom mestu, ostalo ću jedno po jedno srediti što ne valja, ne bežim od ulaganja, pogotovu što ću skrpiti para za nešto stariji motor, pa očekujem i ulaganja... Volim da mi bude sve tip-top, ali želje su jedno, a mogućnosti drugo, držaću se prioriteta kada je stanje motora u pitanju. 

 

Ja ću najpre potražiti motor ovde, ali nešto sam dosta siguran da se isti neće uklopiti u moj budžet. Tačnije, imam već nekih ponuda u okviru budžeta, ali motori su bez papira. Nisam ni slutio koliko ovde motora koji mogu legalno da se voze, nema papire. Malo razumem to, a malo i ne razumem.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Nidzo

javi se na PP.

Imam dve Husqvarne TE 450.

Kupljene nove u Srbiji i bile registrovane.

Redovno servisirane.

Jedna ima i komplet set za supermoto sa novim mutant gumama.

Mozda nesto i dogovorimo.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Drugari, priču već znate, budžet sam proširio na 3000e. 
Yamaha WR 450
Honda CRF450x
Suzuki DRZ 400

KTM EXC 450

Husqvarna TE450

Nešto od 2004 pa na gore, ako znate nekog ko ima, ili imate, ponudite ovde ili u PP, pa da se dogovaramo. 
Uslov je regularna papirologija, ne mora biti registrovan, anlaser pod obavezno i naravno, odlično stanje agregata se podrazumeva, oko estetike nije problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Uvek sam bio za žestoke, ultra lake Hard Enduro motore, koji skaču i u petoj, šestoj na zadnji na pola gasa, pale alarme po ulici kada protutnje, itd. itd. A onda jedno veče sednem pa sve stavim na papir, cene motora, kod nas, preko, postupak registracije istih, servisni interval, cena održavanja, prednosti i mane ovog i onog modela u skladu sa onim što tražim od motora i znate li ko je bio ubedljivi pobednik? Suzuki DRZ400. Pogledam oglase, jedan jedini, na 550km od mene, cena i više nego visoka, ali motor fabrika. Odem, probam, proverim, kupim, doteram kući i evo već par dana ne mogu da skinem osmeh sa lica. Pre kupovine sam isprobao i vozio sve i svašta od Hard Endura, cvaje od 250 i 300cm, 4t 250, 450, 525, 610cm ali ubedljivo mi je najbolje legao ovaj motorčić sa svojih 400. I iako ga mnogi kude zbog težine, loše amortizacije, ja sam se tako lako igrao sa njim u šumi da je to bilo uživanje. Umora nije bilo, vuče i iz obrtaja u minusu, oplete kad se odvrne gas, ide i na zadnji i na prednji, na oba, ma vrh... Zaista se nisam pokajao sa ovim motorčetom i tek sad shvatam da taj KTM nije jedini na svetu... Ko se takmiči, pozdravljam, ali ko je rekreativac i izvuče maksimum iz ovog motora, taj ili je svemirac ili laže. Uglavnom, od pre neki dan sam ponosan vlasnik DRZ-a model 400E. Registrovan, tip top stanje, nadam se da ćemo se družiti mnogo narednih godina... A konačan utisak će da donese vreme provedeno na njemu a nadam se da će da ostane ovakav kakav je sada... Evo par sličica sa preuzimanja.

 

506ffadcab771384813e0c469c386ad6.jpg

 

0cf7c367266c3339e46b0ec28f4d2b64.jpg

 

553696b8234a2bd2df57a22d5ce87b0d.jpg

 

0feb5835f708ec4c32c89517e7a5d583.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

3000€ sve, uz dosta neke dodatne opreme, prenosa, itd.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja