Jump to content

Moto Zajednica

Po ko zna koji put TA i TF al' za mene prvi put.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ima tu jedan dečko, gluvonem, prodaje svakojake sitnice, baterijske lampe, priveske, ostavi ti na stolu pa ti razgledaj, ako hoćeš kupi ako ne nikom ništa, on pokupi i ide dalje.

Elem, završimo mi sa jelom, odmorimo se i idemo dalje. Imamo još u planu obilazak istorijski muzeja Rumunije na otvornom u Sibiu pa da malko požurimo.

Navučemo jakne i kacige sedamo na makinu, kad evo ti zeca, nema ključeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Preturaj po džepovima, oko motora, oko stola, nema.

Pomislim da nije onaj dečko slučajno sa onim njegovim privescima pokupio, odem pitam ga, pravda se dečko i vadi sve iz torbe i nema, bilo mi neprijatno al muka me snašla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Opet kopaj po džepovima, nema, razmišljam da nisu oni za čijim smo stolom bili, koji su u međuvremenu otišli, slučajno pokupili sa stola, al' džabe ko su i odakle su, boga pitaj.

Stojim i razmišljam se šta sad.

Pre kretanja na put, držo u rukama rezervne i razmišljam da li da ih stavim kod žene u torbu, zlu ne trebalo, ali nisam.

Tu su ključevi od paljenja i rezervoara, od 3 kofera ali nema. Gleda me Sneža, šta ćemo, ne znam.

Sve to traje nekih 20-30 minuta.

Daj da pogledam još jednom ispod brave nema, pogledam oko sedišta i

Eureka, ostavio sam in na sedište a oni skliznuli između kofera i motora. Sper idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Samo da vam kažem da ovaj dan još nije gotov, glavna uzbuđenj tek dolaze.

Od tog restorana do Sibiu nam je trebalo nekih po sata ali kroz grad još toliko, gužvanjac samo takav, peče zvezda, na Africi vidim temperatura polako raste ali je u granicama normale. Polako stižemo u taj muzej.

To vam je ogroman park na više hektara površine sa jednim jezerom u sredini, po celom tom parku su razbacane stare vodenice, vetrenjače, stare kuće, sojenice sa cele teritorije Rumunije. Da bi sve obišli natenane treba najmanje 3 sata.

Evo malo fotki:

 

772198193f04e72a40c9d852cd587080.jpgd61e656a5cff1893737ae667a81b36b0.jpg372f978ffafcb7408afbe32f94e93bf4.jpg8191030a989c83e3d85c59739247fa00.jpg78d6745f84e25b978014f175c29e536e.jpg205247af5d2672906d1026a6ed046d0c.jpg000861495b951c514be4a0a771baacfa.jpgaff5973f0742e2e16a1a374e8855a138.jpgd013fe9b9a8d7e3b8e08655008890ab7.jpg51b359c4446eccd899216a68059922e7.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Prakiramo motor na parkingu ali gde ćemo sa stvarima? Jakne, kacige, tank torba, baš da ih vucaramo po ovom muzeju, ne ide. Zamolim gospođu koja prodaje ulaznice za muzej, da ostavimo ko nje, nije problem ali ona je tu još oko sat i po i ide kući, ok odgovara, na brzaka ćemo i to je to. Obišli smo većinu objekata kao na trkama, vratimo se, tetka je još tu, uzimamo naše stvari pa na osveženje i kaficu tu na izlazu ima lep restoran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Znači to je već oko 18 i 30 h po njihovom vremenu, valja da se kreće dalje. Po navigaciji imamo još 118 km. do pansiona Janković u Curtea de Arges.

E sad, ja sam naviko da brinem oko toga gde mogu a gde ne sa kamionom, u ovom slučaju sam tu brigu isključio, jer brate mili, sa Afrikom možeš svuda, što i nije daleko od istine aaallliii.

Navigacija kaže u mestu Calimanesti skrećeš levo pa preko Salatrucel iIanculesti stižeš na odredište. Ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Izađemo uz Sibiu, naravno još uvek gužvanjac, ipsle nekih 50-ak km. stakemo na pimpu da napojimo kamilicu i mi da malo odahnemo.

8e65f7eea073c7786a631121efbc5b5f.jpgc5ef02dbc935c5fdee7d5ca0ad6bd639.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ne zamerite na greškama sa slovima, izgleda da sam gladan.

Odmor gotov, ajmo.

Ovaj deo puta je lep ali je jako opterećen kamionima, to je glavna transverzala iz Evrope, Mađarske prema Bukureštu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Odmorili smo se na pumpi naravno kafca i put pod točkove.

Stižemo u Calimanešti, i tu je neki blaži gužvanjac, izgleda da imaju neku feštu u selu, na izlazu iz sela skretanje po navigaciji levo, dobro.

Izašli iz naselja, put malo lošiji ali nije strašno, opet neko manje naselje i na izlazu tuš, nema više asfalta.

Ok, nema asfalta ali od tog momenta ne da je makadam nego sloj krupnijeg okruglog kamena ( kao loptice za stoni tenis i za tenis, otprlike te velčine) debljine ok 10-ak cm. + enormna uzbrdica sa lakat krivinama jedna do druge.

Pokušajte to da zamislite, nas dvoje, oko 40 kg. prtljaga i na sve to iza svake kućice i krivine vrebaju kučići od po metar visine nimalo prijateljski nastrojeni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kaze se da koga nije zajebala navigacija, taj nije posteno zalutao.

Ali... zar je moguce da se GPS slepo slusa bez ideje gde u sustini treba da se ide i kojim putem, da nije ni malo sumnjiv predlog skretanja...Da li pre nego sto kliknes "GO" na GPS-u pogledas predlog rute i da li vodi putem koji zelis?

 

Inace, lepo putovanje i Rumunija nadasve inspirativna!  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Mi smo se juce vratili sa TF i TA....na putu od Targu Jiu ka D.Turnu Severin na pravcu sa oko 100/120 mi je izleteo vucjak....kako sam ga izbegao ni sam neznam...samo motorika je uspela da reaguje...pazite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Zaboravih da kažem da su na Africi gume total putne, ni k od krampona. Prešli smo možda kilometar, po glavi se vrti svašta, dal da se vratimo, al' ne smem ni da stanem a kamoli da se okrećem.

Ulazimo u neko seoce, donekle prav put ali i dalje uzbrdo, vidim dvojicu domaćih reko aj da pitam. Stanem lagano kod njih i pitam jeli to put za Curtea de Arges? Jeste, ok, a koliko ima još ovog makadama, kaže 7-8 km. Lele lele, idemo pa šta bude.

Ljudi moji svih tih 8 km. je bilo gore dole levo desno, sa mojim " iskustvom" to je bilo noćna mora a trajalo je u nedogled. Sneža je samo ćutala ali posle kod Jankovića mi je rekla svoja razmišljanja na terenu: samo da ne padnemo, ako se to desi onako okrvavljeni pa oni kučići, ma ni kosti neće da ostanu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ok, prošli smo nekako ovu lepotinju od puta, i polako stigosmo u pansion Janković, Curtea de Arges, negde oko 21 i 30 h.

Dobro veče, dobro veče, imate li sobu za nas dvoje, a jeste li se najavili? Pokušao sam, u više navrata ali izgleda da sam imao pogrešne brojeve (inače te brojeve san našao na googlu, street view sa uličnog tfansparenta ispred pansiona), pa trenutno je tesno ali naćićemo nešto, i našli su.

Dobismo mi sobu, super, popismo opet kafu, pitam Snežu jesil' gladna, ma jok, verovatno još pod utiskom od nezaboravne off vožnje.

Odemo u sobu malo se opustimo, kad žena kaže, ej jela bih nešto, aj vidi ima li negde u blizini neka pekara ili nešto slično.

Znam da po Rumuniji dosta rano zatvaraju prodavnice, a već je oko 22 i 30h, ali nema veze, prijaće mi malo šetnje. Krnem ti ja, izađem iz objekta na desnu stranu pa skenem u prvu ulicu levo, pređem nekih 200 -300metara kad sa leve strane neki lokal, vidi se svetlo iz njega, priđem bliže a ono piše covrigarie što bi u slobodnom prvodu značilo perecara.

Uđem kad unutra na pokretnoj traci izlaze iz peći vruće perece.

Uzimam odmah nekoliko komada, ima tu još koječega, uglavnom problem rešen.

Perece si bile fenomenalne, doduše posute sa makom ali i sa solju, ali lepe, hrskave, čak su se i Sneži veoma sviđale.

Gricnemo malo tog peciva pa na spavanje, Sutra nas čeka Transfagarašan.

2dd655968434147b4d1a020d4b532afd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Kaze se da koga nije zajebala navigacija, taj nije posteno zalutao.

Ali... zar je moguce da se GPS slepo slusa bez ideje gde u sustini treba da se ide i kojim putem, da nije ni malo sumnjiv predlog skretanja...Da li pre nego sto kliknes "GO" na GPS-u pogledas predlog rute i da li vodi putem koji zelis?

 

Inace, lepo putovanje i Rumunija nadasve inspirativna! :takoje:

Doktore, naravno da pogledam alternativu, ali kao što sam već napisao, to radim kad sam kamionom ili kolima, mislio sam sa Afrikom možeš svuda. Izgleda da može, samoo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Evo mene opet. U međuvremenu počeo da radim, gotov godišnji odmor, i upravo stigao u Bukurešt. Završena vožnja za danas pa reko da vam pišem dalje, ako još koga interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Naravno, samo napred...pisi stagod mislis da bi bilo interesantno ili korisno za citaoca. Reci da li mora jakna sa zimskim uloskom na vrhu prevoja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

29. 07. 2016.

 

Odmorili smo se od prethodnog burnog dana, popakovali kofere, siđemo u restoran na jutarnju kaficu.

Za susednim stolom vidim dve kacige, koferi, a preko puta parkirana Yamaha sa Bg. tablama koju sam sinoć video na parkingu pansiona ali je bio mrak i nisam ništa registrovao. To je verovatno bio kolega ANUBIS S. sa našeg foruma. Čistio je i podmazivao lanac, malo smo popričali i oni su ubrzo krenuli dalje na TF.

Mi smo iskulirali u kaficu dobrih 40-tak minuta, ja sam ponovo posetio onu perecaru, da imamo za usput.

Pali makinu i krećemo put Transfagarašana. Usput na izlazu iz C. de Arges na jednoj pumpi dolivam gorivo za svaki slučaj jer ne znam koliko je mogla da potroši po onom makadamu.

Izlazimo iz naselja i kreće lepota, šuma, krivine, motora kolko oš, bila je tu o neka grupa skuteraša iz Beograda ali i nekih drugih tablica. Teraju to oni boga mi dobro. Sneža je zapazila dvojicu baš iz Beograda, malo malo pa ih vidimo a oni jedu, kaže bar tri puta ih je videla da ručkaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Imao sam spreman zimski uložak ali mi nije trebao, ni Sneža se nije žalila na hladnoću, ma da se to ovde nikad ne zna, očas posla se vreme ovde promeni. Mi smo imali sreću. Sneža se više žalila na hladnoću na TA, ali samo u onom oblaku na vr' čuke.

Meni valjda od uzbuđenja nigde nije bilo hladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Sve što je lepo kratko traje. Uživali u pogledu, i u vožnji po ovoj krivulji idemo dalje, prolazimo kroz tunel na vrhu, a taj tunel malo mi je bio sablastan, neosvetljen, vlažan, e tu me uhvatila neka jeza, ali samo do izlaza gde nas čeka opet lepotinja od pejzaža. Lagano se spuštamo, nismo više stajali do samog mesta Fagaraš, gde samo stali samo na, pogađate, kaficu u centru.eb0d74454de3b3917da5f05af93b321b.jpg

To je crkva u samom centru Fagaraša.

Sledeća destinacija je Bran, i dvorac Vlada Cepeša (Drakula) u njemu.

Vijaju nas oblaci s leve strane, grmi seva, oće li nas stići, ne zna se.

Stižemo u Bran oko 17h. nalazimo smeštaj koji sam rezrvisao još kod Jankovića preko Buking.coma, kiša nas već polako čuka po kacigama ali umakli smo.

Smeštaj je kom si kom sa. Zove se Casa Ernst. Sve je nekako sklepano, čini mi se, na brzaka, skučeno, iz susedne sobe se čuje hrkanje kao da je ovde u sobi i tako. Al šta je tu je. Raspremimo se, u međuvremenu je stala kiša pa smo rešili da probamo da odemo do dvorca, ako je još otvoreno.

Ćorak, rade do 18h a mi smo stigli baš u to vreme, znači sutra. Ništa ajmo na neku klopicu pa na hrkanje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

 

Kaze se da koga nije zajebala navigacija, taj nije posteno zalutao.

Ali... zar je moguce da se GPS slepo slusa bez ideje gde u sustini treba da se ide i kojim putem, da nije ni malo sumnjiv predlog skretanja...Da li pre nego sto kliknes "GO" na GPS-u pogledas predlog rute i da li vodi putem koji zelis?

 

Inace, lepo putovanje i Rumunija nadasve inspirativna! :takoje:

Doktore, naravno da pogledam alternativu, ali kao što sam već napisao, to radim kad sam kamionom ili kolima, mislio sam sa Afrikom možeš svuda. Izgleda da može, samoo...

 

Ako je za utehu niste jedini koji su odvozali taj makadam i slepo slusali gps  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja