Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor (saveti i pitanje)

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Poz, nov sam na forumu ovde i imam par pitanja za vas u vezi kupovine prvog motora. Znaci imam 18 godina, i planiram da upisem auto skolu za A kategoriju.. Ja sam generalno ozbiljan, vec imam za B kategoriju dozvolu, i nisam tip koji bi se "kurcio" sa tim. Sada moje pitanje je da li je toliko opasno voziti motor kako su mi skoro svi rekli ?

Koji bih motor trebao kupiti prvo i na koji  posle  da predjem ? (Ne bih zeleo da pocnem od skutera vec malo jaceg a polagacu za A2)

 

Roditelji su mi jasno rekli da mi "grob na tockovima" nece kupiti, ali ja imam svoj blog i tu zaradjujem pa cu skupiti pare do nove godine...

 

Visok sam 176 cm i tezina 71kg - cuo sam da su neki motori za vise a neki za nize osobe pa rekao da napisem da mozete bolje da mi pomognete:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Zavisi koliki je budzet ali savet kreni od opreme prvo ,kaciga jaka rukavice cizme pantalone ...

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

budzet ce biti oko 2500 eur... a sto se tice opreme vec sam krenuo da kupujem :D

 

Nego, sta vi mislite o toj opasnosti kada se vozi motor ? Jel verovatnoca da ce se neko sranje desi ista kao u kolima ako vozis pazljivo i slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Nemoj da te plase sto se opasnosti voznje motora tice... Nije to bas tako kako se gleda po Fail Compilations na YouTube.. Nego, koja kategorija motora ti se svidja? Sport, enduro, cross....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Posto ces biti novajlija na motoru, kao sto Stile rece, kreni od opreme. Cinices greske cesto (sto je i normalno) ali sa iole normalnijom opremom posledice tih gresaka ce biti minorne. Budi siguran i svestan svojih mogucnosti. Auto skola ce te nauciti da vozis po pravilima, ali tek posle toga sledi ona prava skola, tj sticanje iskustva.

 

Motor biraj u zavisnosti kakav stil voznje preferiras. Nemoj sport motor uzimati kao prvi. To je jedna od cestih gresaka mladih momaka. Povucice te zelja da stisnes gas, a to ti kao neiskusnom vozacu ne treba.

 

bocca_bastard ti je predlozio ER5, mozda da razmislis o njemu. Nije previse jak, mislim oko 50ak konja da bi trebao da ima, a to ti je sasvim dovoljno kao "starter motor". Nece ti brzo dosaditi, a naucices na njemu sve sto ti treba da bi presao na neki veci i jaci motor (ako uopste i planiras da predjes).

 

Takodje, vijaj neki polovnjak, cisto da ako slucajno i padnes sa njega, da smanjis posledice finansijske prirode :) I da, svako vozilo je grob na tockovima. I peske kad ides negde, mozes poginuti isto tako. Ne smes tako razmisljati. Tvoje je da ucinis sve sto je u tvojoj moci da budes bezbedan (trezan, skoncentrisan, da otvoris 4 oci), a na ostalo ne mozes da utices mnogo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj da te plase sto se opasnosti voznje motora tice... Nije to bas tako kako se gleda po Fail Compilations na YouTube.. Nego, koja kategorija motora ti se svidja? Sport, enduro, cross....

sport ili naked 

 

Posto ces biti novajlija na motoru, kao sto Stile rece, kreni od opreme. Cinices greske cesto (sto je i normalno) ali sa iole normalnijom opremom posledice tih gresaka ce biti minorne. Budi siguran i svestan svojih mogucnosti. Auto skola ce te nauciti da vozis po pravilima, ali tek posle toga sledi ona prava skola, tj sticanje iskustva.

 

Motor biraj u zavisnosti kakav stil voznje preferiras. Nemoj sport motor uzimati kao prvi. To je jedna od cestih gresaka mladih momaka. Povucice te zelja da stisnes gas, a to ti kao neiskusnom vozacu ne treba.

 

bocca_bastard ti je predlozio ER5, mozda da razmislis o njemu. Nije previse jak, mislim oko 50ak konja da bi trebao da ima, a to ti je sasvim dovoljno kao "starter motor". Nece ti brzo dosaditi, a naucices na njemu sve sto ti treba da bi presao na neki veci i jaci motor (ako uopste i planiras da predjes).

 

Takodje, vijaj neki polovnjak, cisto da ako slucajno i padnes sa njega, da smanjis posledice finansijske prirode :) I da, svako vozilo je grob na tockovima. I peske kad ides negde, mozes poginuti isto tako. Ne smes tako razmisljati. Tvoje je da ucinis sve sto je u tvojoj moci da budes bezbedan (trezan, skoncentrisan, da otvoris 4 oci), a na ostalo ne mozes da utices mnogo.

Hvala na odgovoru, svidja mi se ovaj er 5 sto je predlozio bocca pa kada sakupim parice verovatno uzimam njega jer mi nista jace ni ne treba (voznja od tacke A do B gradska uglavnom)... Ma ja nisam imao strah ranije nego su roditelji krenuli da me smaraju kako svako ko sedne da se sjebe i odatle se stvori ovakvo razmisljanje.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Bandit 400 npr, i nemoj da slusas druge sta ti kazu, u saobracaju je uvek opasno, treba biti oprezan i normalan. Najvise ginu pijane budale koje sednu za motor, naravno mozes poginuti i tudjom krivicom ali ako si oprezan i predvidjas situaciju smanjices rizik. Po meni je voznja motora nesto najbolje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Pa normalno da je opasno voziti motor i da treba paziti pet puta vise nego kada si u kolima, ali dobra strana je to sto imas strah od motora i to je dobro bices oprezniji,samo nemoj da dozvolis da se vremenom opustis jer je motor zajebana stvar za nekog ko nije nikada vozio. Znaci samo polako i bice ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dečko, nemoj zameriti svojim roditeljima - sigurno imaju najbolje namere... Kada postaneš i ti roditelj, jednog dana, tada će ti biti jasno da nema veće ljubavi od roditeljske...otuda i taj njihov strah. Dobrim delom oni su u pravu, u smislu da je vožnja motora skopčana sa višestruko većim rizicima nego npr. vožnja automobila, potrebna su ti specifična znanja i veštine za upravljanje motociklom koje su u direktnoj vezi sa praksom i iskustvom koje se, vremenom, stiče. Vozač-početnik na motoru je veoma ranjiva kategorija, pogotovo ukoliko je nesvestan (što, izgleda, kod tebe nije slučaj). Vrlo često veća opasnost vreba od viška kuraži nego od manjka znanja i iskustva. Zato polako, odaberi motor koji će biti u skladu sa tobom, tvojim afinitetima i, u krajnjoj liniji, finansijskim mogućnostima. Sa 2,5k evra mislim da možeš da pazariš lepo motorče... Složio bih se da bi ti klasa 500-600 ccm bila najprimerenija mada ni to nije "zakucano". Zatim se lepo upoznaj sa karakteristikama svog ljubimca, uvozaj, postepeno oseti gde su tvoje i njegove granice, koje ćeš btw vremenom pomerati. Ne žuri, ceo život je pred tobom. Lepo je što si u stanju da prihoduješ, a tek što si postao punoletan. Ako nastaviš tim putem moći ćeš sebi da priuštiš, vremenom, sve bolje i bolje makine, tako da se nemoj nešto opterećivati sa kupovinom. Naravno, ne znači da treba da nekog rešiš bede i pazariš neku ritu od motora nego u smislu da ako ti ne legne, ako se zasitiš, ako te bude vuklo da probaš nešto drugo - svaka roba ima svog kupca, pa na oglas.

Vidi npr. ovog Horneta, od pre neki dan je oglas, i vozi se na A2: 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8340451/honda-hornet-600-a2

 

Srećno! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

budzet ce biti oko 2500 eur... a sto se tice opreme vec sam krenuo da kupujem :D

 

Nego, sta vi mislite o toj opasnosti kada se vozi motor ? Jel verovatnoca da ce se neko sranje desi ista kao u kolima ako vozis pazljivo i slicno..

I ako voziš pažljivo verovatnoća je veća oko 35 puta da će se desiti neko žešće sranje, uvek imaj to na umu.

Slažem se sa Boccinim predlogom za ER5. Ostaće ti para i za opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ako bih se zapitao za koga su motori do 250ccm rekao bih, za mlade i neiskusne. A ti si i jedno i drugo.

Sve lepote voznje i na njemu ces osetiti. I opasnosti.

Moras biti oprezan,oprezan,oprezan..

Ajd pa srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Mislim da treba prvo steci iskustva na malim kubikazama pa onda postepeno ici ka vecim, ali o toj temi se milion puta raspravljalo na forumu uvek ima onih koji ce reci ma odmah motor od 600 ccm i 100 ks i teraj oprezno i polako, a svi znamo da to tako ne ide jer prosto te natera snaga motora da zavrnes gas a onda je kasno i desi se sranje. Za prvi motor treba odabrati motor sa malom konjazom da bi se steklo potrebno iskustvo svi koji drugacije tvrde nisu u pravu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

A sta fali 125 kubika? Ja vec 8 godina vozim tu kubikazu, sa nepunih 13 konja i nema gde nisam stigao.. Tek sam ove godine pozeleo nesto jace i krajem meseca bi trebalo da bude u avliju, ali 8 godina sam bio prezadovoljan!!! Eeeejjj 8 godina!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Dexason, nemoj me pogresno shvatiti, ali mislim da si jedan od retkih motociklista koji nije zeleo da napreduje ka vecim motorima. Sta ti mozes sa tim motorom ako se nadjes u opasnoj situaciji i moras da izvuces motor i sebe iz nje. Stisnes gas, a ono corak... 13 konja i lik od 80kg koji sedi na njemu, 2 dana mu treba da ubrza... Nadam se da razumes o cemu pricam.

 

Jaci motor ima visestruke prednosti u odnosu na slabiji. Naravno, uci se na slabijim masinama. Nesto kao bandit 400, er5 i slicne masine su idealne za pocetnika. Ici bas toliko daleko pa bacati novce na motor koji ce ti i dosaditi i izvucices njegov maksimum za par nedelja, po meni je malo bezveze. Izabrati neki "srednji" motor, ni tamo ni ovamo sto se kaze, i poceti od njega po meni je mnogo bolje resenje. Moci ce da odmah vidi koliko snage ima na raspolaganju i kakav stil voznje moze da praktikuje.

 

@pricefee druze nemoj se zaletati, ako mozes probaj motor pola sata, sat. 500din benzina nije mnogo, ali ces steci neku sliku o motoru (ergonomija, snaga, upravljivost)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ništa ne fali 125-ici, kao ni 250-ici.....sem onoga što one, objektivno, nemaju ;)  Ja sam godinama uživao na cvajama, od APN-a preko "elektronika", PX200e, A3 automatik (par komada), tuniranog "kineza", zatim pre par godina prelazim na 4t - Malaguti Madison 3 250 ie, i tek onda, kada su se stekli uslovi (čitaj: konačno zatvorio sve finansijske "rupe" u životu) kupio veeeeeliki motor :moto3: Nešto se bojim da dečko neće imati strpljenja da čeka sad kad je "omirisao" svoju kintu, a nema još obaveze prema ženi, deci itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Dominator NX 500

Poceo sam od atx i brzo se oslobodio sa njim. Onda sam polozio za a2 i pozajmljivao Dominatora od zeta non-stop. Najvise me plasilo to sto je tudji motor, i to sto sa svojih 65kg i 169cm mogu samo jednom nogom i to vrhovima prstiju da dohvatim zemlju. Vozio sam kao po jajima. Imao dva pada u mestu jer su bile neke rupe i nisam mogao da dohvatim zemlju. Posle cetiri sezone konacno  sam kupio i prvu opremu i video veliki napredak u mojoj voznji. Tako da sta god uzmes samo lagano i oprezno i nemas brige. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

U tom periodu sam kupio sebi sve sto danas imam. Ozbiljniji motor, komp, foto oprema, auto. Posle toga samo ako ubodes neki dobro placen posao i normalnu zenu ima da kupujes sebi sta ti srce hoce :D

 

Juhuu! Imam normalnu ženu! :jee:

 

U vezi teme; Kupi motor na koji se ložiš i za vrstu vožnje koju planiraš. I polako se uhodavaj. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

mozda bmw f650 cs scarver ima ih sa 25kw a stvarno je 50ks . idealan pocetnicki motor koji prasta greske ekonomican a o pouzdanosti ne treba ni pricati.izgled je nesto sto ga izdvaja od ostalih . proceni sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ako neces da ti kupljeni motor dosadi onda R-aaaaaaaaaaaa od litre :sampion: . Garantovano zadovoljstvo :na_glavi: . Salim se naravno , uzmi nesto od 40-50 konja i da probas obvezno kakav osecaj u voznji imas jer nije isto 170 ili 190cm , 80 ili 120 kila :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ja sam verovatno stariji od vecina forumasa i mozda zato ne razumem ono 'kupi veci motor da te izvuce iz sr*nja'...pa ako moze da izvuce, moze i da uvuce.

Mi smo pre 25-30 godina vozili apn i automatik (oni koji su imali elektronik, mz ili javu, bili su glavni u gradu...mislim retki), i taj apn mogao da nas izvuce iz sr*nja, ali teze mogao da uvuce...i da...rubrika crne hronike je bila mnogo manja.

 

Covek je rekao, treba mu motor (uglavnom) za gradsku voznju od tacke a do tacke b...isto kao i meni.

Ne razumem zasto bi trebao neko da izdvaja dvaput vise za gorivo i triput vise za registraciju zbog gradske voznje.

I 125-ice mogu da idu sa 110 ili vise, laksi su, laksi za upravljanje, registracija skoro za dzabe, a trose kao upaljac.

Naravno, ne vredi s njim putovati do Nemacke (mada nije nemoguce), ali to nije ni za jednog neiskusnog vozaca...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: NS, BG, NI
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ja imam slicnu dilemu.

Mislim da bih mogao skupiti 2500 za prvi motor, zanimaju me najpre CB500, Hornet, bandit, FZ6, ER-5/6 mada mogu i njihovi sportski parnjaci, ili od endura KLE500. Ipak, ne znam da li je bolje skupljati jos i vise pa kupiti sto noviji ili dati sto manje i traziti neki solidan komad 91-95` godiste, na primer?

I, osim one varijante kad znas onog od kog kupujes i to kako je odrzavao svoj motor, je li bolje verovati moto placevima (nasao sam, konkretno, ,,Pole position'' u Zemunu o kom se i pisalo na forumu, i njihove cene mi se cine lepim) ili ici na srecu, po oglasima pojedinaca?

P.S.

Video sam da postoji i tema na kojoj mozes okaciti konkretan oglas i raspitati se o motoru, ali razumem da bi se neko mogao naljutiti na kolege koji mu oglasavaju mane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja se slažem sa @velvetwolf, za koga su onda motori od 125 i 250cc, ako nisu za tebe? Kupi neki 125cc i to polovan i pređi sa njim 3000-5000km i onda slobodno možeš nešto od 500cc. Sa polovnim 125cc nećeš biti na velikom gubitku kad ga prodaš. Mislim da prvi motor, kao što su neki pomenuli horneta koji ima skoro 100KS što nemaju ni mnogi automobili, nikako ne bi trebalo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja