Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem BMW r1200 GS Adventure (ali necu jos u penziju)

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@FTW: ne znam zasto moje razloge zoves "iracionalnim". :zbunjen:  Mislim da je upravo suprotno. Moja dioptrija, debljina (i samim tim smanjen prostor za suvozacicu) su upravo racionalni razlozi zasto je otpala iz konkurencije. Verovatno ti je promaklo da sam SEDEO na Africi, nisam je samo gledao na slikama. Imam vec iskustva da na osnovu slike sa strane ocenim ima li dovoljno mesta za suprugu ili ne. Sta je tu iracionalno? :stabre:  Uz to - nema je da se kupi polovna. 

Preko svega toga cak i oni koji izrazito navijaju za nju kazu da je NA ASFALTU GS bolji od nje. Mene off ne zanima, pa je valjda jasno zasto pre GS nego Afrika.

...

 

Nije mi promaklo, da si sedeo na novoj AT. Ali ipak, treba i supruga da sedne na suvozačko mesto, pa onda da doneseš zaključak. :)

 

A što se tiče cajgera, veruj mi, da bespotrebno brineš oko čitljivosti istih. To je jako dobro urađeno, baš su obratili pažnju na čitljivost, pa se vidi i po sunčanom danu. Pitaj komrada jagera.

 

Ja sam skontao, da i novi motor dolazi u obzir, pa zato navijam za Africu. :)

 

Ali, vidim, da si već odlučio da kupiš BMW GSA. Neka je sa srećom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

 

Nije zajebancija nego propratni tekst sa reklamne fotografije gde je Tenere 1200 sa sva tri kofera. Ispod slike, sitnim slovima je ispisano da su tri kofera na motoru samo za slikanje i da se to ne preporucuje u praksi. Ako hoces imam sliku, a bilo je i na forumu par puta.

 

Nemam ideju sta bi Yamaha rekla za sva tri kofera i Lakija sa suprugom na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

 

Nije zajebancija nego propratni tekst sa reklamne fotografije gde je Tenere 1200 sa sva tri kofera. Ispod slike, sitnim slovima je ispisano da su tri kofera na motoru samo za slikanje i da se to ne preporucuje u praksi. Ako hoces imam sliku, a bilo je i na forumu par puta.

 

Nemam ideju sta bi Yamaha rekla za sva tri kofera i Lakija sa suprugom na motoru.

 

 

Vec sam negde napisao...nema ni reci o tome u garanciji. Ende! Pretpostavljam da se to pre svega odnosi na originalni top case koji je tesko sranje, i bukvalno ga ni ne preporucuju za kupovinu. Inace nosim 3 kofera cesto pretovarena preko svake mere i nemam nikakvih problema.

 

A za ovo sa tockovima sam video da je Djunta negde napisao i nisam verovao, pa sam proverio u manualu, i tacno je...pise da se tockovi kontrolisu na 5000km. Prva kontrola je kod mene uradjena na 10000km (kada su podeseni, nastelovani tockovi, bilo je odstupanja narocito kod prednjeg), a sledecu radim na 20000 kada sam na servisu. Van toga mi niko u Yamahi nije predlagao/zahtevao, niti sam imao potrebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@lalajko

 

Pa valjda ti je jasno šta je disclaimer i zašto moraju pravno da se obezbede. Prevashodno, zbog USA zakona i sudske prakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma pusti ti te lovacke price. Sta mislis zasto kamioni i autobusi imaju kardan a ne lanac? :D

Ma opusteno, Mile se malo zeza na moj racun  :)

 

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

Upravo tako - ZA MOJE POTREBE. Ni jednog momenta nisam rekao da je GS najbolji motor na svetu. Cak, sto je najgore, nikad nisam voleo BMW kao marku, ali sam posle 100 godina dumanja, izdumao da ce on najbolje da mi zavrsi posao.

 

Laki a jel TDM nasao novog vlasnika?

Status je ovakav: prodacu ga kad kupim drugi motor, ne pre. Ko god hoce, moze da dodje, da ga vidi, upali, moze cak i da se dogovori za cenu sa mnom, ali ga nece dobiti dok ne kupim drugi motor osim, naravno, ako mi "da ponudu koju ne mogu odbiti"   :zvizduk:

 

 

@FTW: ne znam zasto moje razloge zoves "iracionalnim". :zbunjen:  Mislim da je upravo suprotno. Moja dioptrija, debljina (i samim tim smanjen prostor za suvozacicu) su upravo racionalni razlozi zasto je otpala iz konkurencije. Verovatno ti je promaklo da sam SEDEO na Africi, nisam je samo gledao na slikama. Imam vec iskustva da na osnovu slike sa strane ocenim ima li dovoljno mesta za suprugu ili ne. Sta je tu iracionalno? :stabre:  Uz to - nema je da se kupi polovna. 

Preko svega toga cak i oni koji izrazito navijaju za nju kazu da je NA ASFALTU GS bolji od nje. Mene off ne zanima, pa je valjda jasno zasto pre GS nego Afrika.

...

 

Nije mi promaklo, da si sedeo na novoj AT. Ali ipak, treba i supruga da sedne na suvozačko mesto, pa onda da doneseš zaključak. :)

 

A što se tiče cajgera, veruj mi, da bespotrebno brineš oko čitljivosti istih. To je jako dobro urađeno, baš su obratili pažnju na čitljivost, pa se vidi i po sunčanom danu. Pitaj komrada jagera.

 

Ja sam skontao, da i novi motor dolazi u obzir, pa zato navijam za Africu. :)

 

Ali, vidim, da si već odlučio da kupiš BMW GSA. Neka je sa srećom. :)

 

Dok se napuni opremom, i nova Africa ce da kosta kao Svetog Petra kajgana, pa zato ipak ne bi nov. Razmisljao sam eventualno o novom Stromu ili Versusu, oni su novi tu negde nesto preko 10000, otprilike do koliko sam mislio da dam za motor. Ipak, i dok se oni opreme koferima, ode cena "sky high"

 

 

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

 

Nije zajebancija nego propratni tekst sa reklamne fotografije gde je Tenere 1200 sa sva tri kofera. Ispod slike, sitnim slovima je ispisano da su tri kofera na motoru samo za slikanje i da se to ne preporucuje u praksi. Ako hoces imam sliku, a bilo je i na forumu par puta.

 

Nemam ideju sta bi Yamaha rekla za sva tri kofera i Lakija sa suprugom na motoru.

 

Ja nemam ideju sta bi BILO KOJA fabrika rekla na mene, suprugu, opremu na nama, kofere i ono u koferima istovremeno na njihovom proizvodu. Recimo onako gruuubo nekih 260-270 kg ukupno  :confused0068:  Sad se nesto mislim - a da kupim ja odmah i jedno rezervno kuciste kardana?  :hej:   :nanana:

:lol:   :lol:   :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Cuj kuciste, koliko kg ce vuci iscupace sve iz masine a pitanje i sa repom sta bi bilo (pljuc, pljuc, pljuc zlo ne culo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nista ne brinite vas dvojica, imam ja protekciju kod njega, cak ne moram ni da mu ih platim !     :nanana:  

:lol:   :lol:   :lol:

 

@Pera: zato sto su 2008 napravili reviziju kardana, i navodno su od 2008-e isti mnogo kvalitetniji. Kazu da se prepoznaju po ispustu za ulje - kd starih je sa strane, kod novijih odozdo. Vazi i za GS i za GS ADV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@LuckyVladano

 

Kada se presabereš, možda bi neka starija serija Honde Goldwing bila idealno rešenje. Ogromna nosivost, izuzetna udobnost (posebno za suvozačicu), odlična upravljivost (naspram fizičkih dimenzija i mase) i legendarna izdržljivost.

 

Znam, da si se već odlučio za GS A, ali, evo teme za razmišljanje... :D

 

edit: sada videh, da za 10-ak k €, može da se pazari i serija 1800.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Ne garantuju sa tri kofera? Cesci servis tockova nego ulja? Jel to zajebancija :)

 

Lucky, za tebe je definitivno GS. I sigurno neces doci u nedoumicu dali si trebao da ga kupis, jer za tvoje potrebe bolje ne postoji.

 

Nije zajebancija nego propratni tekst sa reklamne fotografije gde je Tenere 1200 sa sva tri kofera. Ispod slike, sitnim slovima je ispisano da su tri kofera na motoru samo za slikanje i da se to ne preporucuje u praksi. Ako hoces imam sliku, a bilo je i na forumu par puta.

 

Nemam ideju sta bi Yamaha rekla za sva tri kofera i Lakija sa suprugom na motoru.

 

 

Vec sam negde napisao...nema ni reci o tome u garanciji. Ende! Pretpostavljam da se to pre svega odnosi na originalni top case koji je tesko sranje, i bukvalno ga ni ne preporucuju za kupovinu. Inace nosim 3 kofera cesto pretovarena preko svake mere i nemam nikakvih problema.

 

A za ovo sa tockovima sam video da je Djunta negde napisao i nisam verovao, pa sam proverio u manualu, i tacno je...pise da se tockovi kontrolisu na 5000km. Prva kontrola je kod mene uradjena na 10000km (kada su podeseni, nastelovani tockovi, bilo je odstupanja narocito kod prednjeg), a sledecu radim na 20000 kada sam na servisu. Van toga mi niko u Yamahi nije predlagao/zahtevao, niti sam imao potrebe. 

 

 

Ne veruješ Đunti :tras1: ,

 

st%20wheel%20maintece_zpsyp4z30rl.png

 

Propust servisera je što se ne pridržava propisane liste održavanja bez obzira šta korisnik kazao ili ne. Takođe navodeni podaci o odstupanju su maksimalni, u prevodu, gornja loša mera a ne untar dobrog,  čije prekoračenje obično povlači nov obruč ili točak, cca 982€, doduše u praksi ne mora tako da bude. Naštelavanje u relativno pravilnu geometriju ne znači samo po sebi da je točak dobar i u vožnji i da zadržava pravilnu formu. Ti točkovi su noćna mora, prelistaj malo net, kad se uoči anomalija obično biva prekasno, otpadne nipla, ispadne žica i napravi ekseces na svemu što dovati. Zadnji je izrazito specifičan i izražavam sumnju u ispravno štelovanje u servisu. Blagonaklon savet, veži stripsevima žice na mestu ukrštanja da bi sprečio njihovo ispadanje, a za samoodvijanje niplova nemoj da trpaš neki tredloker ko što neki rade i imaj uvek pri sebi neki komad u rezervi, (pričam iskustveno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slažem se za goldwing u potpunosti, pogotovu kad si pomenuo da je samo za asfalta. Na svim poljima je superiorna u odnosu na GS. A i pojava je kad se vidi, motorcina! :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@FTW

A noge? Na GWu sjedis kao u fotelji ispred TVa. Covjek hoce barsku stolicu

 

@LV

Uzmi neko od japanskog celika (kuciste mislim), Ono u snijeg, pa u vola, pa opet u snijeg...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lucky, sto se trazi model posle 2008 ....

 Od 2008 je izvršen redizajn, jači agregat i nema servo kočnice, već od 2007.

 

Nista ne brinite vas dvojica, imam ja protekciju kod njega, cak ne moram ni da mu ih platim !     :nanana:  

:lol:   :lol:   :lol:

 

@Pera: zato sto su 2008 napravili reviziju kardana, i navodno su od 2008-e isti mnogo kvalitetniji. Kazu da se prepoznaju po ispustu za ulje - kd starih je sa strane, kod novijih odozdo. Vazi i za GS i za GS ADV

 

Nema razlike osim u šrafu za ispuštanje, kako god, fali mu odušak i čep za nalivanje, smaračina je zamena ulja u diferencijalu kod bilo kog 1.2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne bih da offujem temu,ali da pitam @djuntu,kad vec traze redovno odrzavanje zasto se toliko traze ,pogotovo na gs-u,zicani tockovi a ne alu?Mozda bi za Lucky-ja alu bili prakticniji zbog tezine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

   Djunta, ja sam stvarno uvek raspolozen za salu i zezanje, ali sto je mnogo - mnogo je. Ovo je ipak previse da u temi gde ja kupujem BMW kacis servisne manuele za Teneru, ili sta vec. Poceli ste diskusiju o njoj gde joj mesto nije.

   Dogurasmo do 6-e strane, a korisnih postova je bilo mozda 10-15. Ajde da malo probamo da se fokusiramo na nalazenje meni motorina, jel vazi? Nemam nista protiv pitanja, ali brate, ode tema totalno u aut.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@LuckyVladano

 

Kada se presabereš, možda bi neka starija serija Honde Goldwing bila idealno rešenje. Ogromna nosivost, izuzetna udobnost (posebno za suvozačicu), odlična upravljivost (naspram fizičkih dimenzija i mase) i legendarna izdržljivost.

 

Znam, da si se već odlučio za GS A, ali, evo teme za razmišljanje... :D

 

edit: sada videh, da za 10-ak k €, može da se pazari i serija 1800.  :)

Stvarno me GW ne zanima, koliko god da kosta. Ima mnogo udobnijih autobusa...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

   Djunta, ja sam stvarno uvek raspolozen za salu i zezanje, ali sto je mnogo - mnogo je. Ovo je ipak previse da u temi gde ja kupujem BMW kacis servisne manuele za Teneru, ili sta vec. Poceli ste diskusiju o njoj gde joj mesto nije.

   Dogurasmo do 6-e strane, a korisnih postova je bilo mozda 10-15. Ajde da malo probamo da se fokusiramo na nalazenje meni motorina, jel vazi? Nemam nista protiv pitanja, ali brate, ode tema totalno u aut.

 

Izvini Laki, od mene si dobio samo činjenice, konkretno minusnu za HTZ pored ostalih i naravno rezime koje uvek ode u of.

 

Ne bih da offujem temu,ali da pitam @djuntu,kad vec traze redovno odrzavanje zasto se toliko traze ,pogotovo na gs-u,zicani tockovi a ne alu?Mozda bi za Lucky-ja alu bili prakticniji zbog tezine.

 

Traže se kad se udare uglavnom ili zato što ima dosta primeraka sa livenim i vlasnici hoće žičani točak koji i bolje paše il izgleda na tom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

 

@LuckyVladano

 

Kada se presabereš, možda bi neka starija serija Honde Goldwing bila idealno rešenje. Ogromna nosivost, izuzetna udobnost (posebno za suvozačicu), odlična upravljivost (naspram fizičkih dimenzija i mase) i legendarna izdržljivost.

 

Znam, da si se već odlučio za GS A, ali, evo teme za razmišljanje... :D

 

edit: sada videh, da za 10-ak k €, može da se pazari i serija 1800.  :)

Stvarno me GW ne zanima, koliko god da kosta. Ima mnogo udobnijih autobusa...  ;)

 

 

Ok. :D

 

Aj, stvarno, da više ne off-ujemo temu čoveku, post-ovaću u ovoj temi, samo, ako imam da prosledim neki oglas za GS A. Bilo bi dobro, da admini prebace naše filozofiranje u posebnu temu. :D

 

Izvini Lucky, preterasmo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Aj, stvarno, da više ne off-ujemo temu čoveku, post-ovaću u ovoj temi, samo, ako imam da prosledim neki oglas za GS A.

 

Izvini Lucky, preterasmo.

 

 

Mogu i ja da prosledim, al za obilazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Konacno se vracamo u kolosek  :jee1:

Djunta, ako sam te dobro razumeo, znas za neki od GS-ova koji su trenutno na prodaju da ih treba zaobici?  Daj molim te javljaj na PP ili ovde o kojim se primercima radi, plz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja