Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem BMW r1200 GS Adventure (ali necu jos u penziju)

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Trazim da kupim GS 1200 ADV u dobrom ili odlicnom stanju, proizveden 2008-2013. Kupovina "vodenog" mi se jednostavno ne isplati, ne vozim se toliko, mada sve zavisi - ako je cena dobra...

Ako neko prodaje, ili zna nekog ko prodaje, moj telefon je

061 255 655 0

zvati 10-21h.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovaj transfer "naseg" vidjenijeg clana jednostavno moram da ispratim.

Kolega,znam da ste uvek spremni za malo sale pa da priupitam,vasa tezina i krhki kardan,dali ste sigurni u odluku!?   :)  

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Iskreno receno - nisam. Ocekujem maksimalno opterecenje od oko 270 kg, minimalno udvoje oko 240, a on je predvidjen do 220. Ipak, mislim da je kod drugih jos gora situacija, pa zato i hocu ADV-a, a ne obican ili neki drugi motor. Ipak, na deda mrazovima 2014/2015 sam vozio sina od skoro 100 kg TDM-om, to je nesto manje, pa je on izdrzao. ADV ce to mislim jos lakse, pogotovu sto me offroad ne zanima uopste.

U svakom slucaju - ja cu biti test vozac. Ako mene izdrzi - tovarite ih slobodno !   :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vladančiću, nemam GS-a za prodati, ali od srca savjetujem kupovinu iz Evrope...

Njemačka i Švicarska su ti najsigurnije, Švicarska prednjači... Šta piše u oglasu to je, nema laži nema prevare.

(izbjegavati Arape i Turke/Albance)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ako te zanima ovih dana mi stize u zameni staro za novo jedan perfektan K1300S 30th Anniversary Special Edition, 2015-to sa 15.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Vladančiću, nemam GS-a za prodati, ali od srca savjetujem kupovinu iz Evrope...

 

Njemačka i Švicarska su ti najsigurnije, Švicarska prednjači... Šta piše u oglasu to je, nema laži nema prevare.

 

(izbjegavati Arape i Turke/Albance)

Ne bih se slozio, da je ono sto pise u oglasu verodostojno pa cak nu u famoznoj Svajcarskoj...Legende i price za malu decu su cudo...Ja sam se puno puta opekao ovde u Belgiji, kod kupovine auta i motora, i nisam kupovao od stranaca vec od cistokrvnih Belgijanaca. Najbolje je proveriti kilometrazu( istoriju servisa) u bmw-u i videti dal se slaze sa prilozenom servisnom knjigom i fakturama, ako ima i najmanje nelogicnost bezi od toga...Ja sam licno pre nekoliko meseci prodao svoj bmw r1200rt sa 140 000 km na satu, prodao sam ga  jednom preprodavcu iz Holandije, i posle par nedelja me je kopkalo da mu posetim web sajt da vidim koliku je cenu stavio za moj bmw, kad ono moj bmw ima 48 000 km i duplu cenu od moje prodajne cene..

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ma šta biraš, uzmi bilo koji, ionako su sve to kršine sa raspalim kardanima :P

 

Pogledaću ovih dana u 3t racingu u Balosavi šta imaju, pa javljam ako bude nešto pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Gajo: ako bi proučio zakon shvatio bi da kilometar vraćen na satu povlači zatvaranje firme, gubljenje licence za držanje iste i pored paušalne kazne i potencijalnog zatvora za svaki vraćeni kilometar ide franak.

Najpoznatiji slučaj je iz 2011. godine aa jednim Arapom koji je platio 450.000 kazne i završio 5 godina u zatvoru.

Dodatno, ako kupiš vozilo ovdje i u toku 3 godine se ispostavi da je u oglasu bio neki pogrešan navod imaš zakonsko pravo na obeštećenje. Visina obeštećenja zavisi od mnogih stvari ali najviša moguća je cijena vozila u momentu kupovine.

Osim toga poznato je takođe da su tehnički pregledi najrigorozniji u Evropi.


Iz ličnog iskustva (vožnje auta starog 16 godina) u famoznoj spomenutoj zemlji mogu da kažem koliko su tehnički pregledi rigorozni i kakav auto vozim. Ne bih se mjenjao za auto iz Italije 10 godina mlađi...



EDIT: Da ne kvarim Lucky-ju temu. Lucky, prelistaj motoscout24.ch pa ako ti se šta baš svidi javi da odem pogledati kada stignem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Aha tehnicki pregledi, u Belgiji ne postoji tehnicki pregled za motor. Svaka cast Svajcarskoj, ne znam kako je tamo ali Benelux a specijalno Belgiju poznajem veoma dobro, slucajno sam proveo vise od pola zivota ovde pa poznajem situaciju. A inace za posao vozim neki auto-krs, znas kako prolazim tehnicki ?? Dam jednom Marokancu 40€ a on ga otera na pregled, tamo tutne 20€ nekome u ruke i auto prosao..Mogao bih knjigu da napisem o sredjenoj evropi ali me mrzi... 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja sam izgleda nasao pravi momenat za kupovinu. Pola prodavaca je na moru, taman cu da ih docekam kad se praznih dzepova vrate kuci...   :hej:    :lol: 

Motor cu kupiti u Srbiji. Neki kupci su nasli mene, neke sam nasao ja  :)  Nadam se da cu za 7-10 dana biti na novom ljubimcu.

 

TDM ce mi zauvek ostati u srcu kad ga prodam, mada ga mozda otkupi nazad moj sin kada za jedno 3 godine dodje do pune A kategorije  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Trazim da kupim GS 1200 ADV u dobrom ili odlicnom stanju, proizveden 2008-2013. Kupovina "vodenog" mi se jednostavno ne isplati, ne vozim se toliko, mada sve zavisi - ako je cena dobra...

Ako neko prodaje, ili zna nekog ko prodaje, moj telefon je

061 255 655 0

zvati 10-21h.

Kome ide TDM?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Onda mi dzaba trosimo ekrane i tastature...

 

Svaka čast Lucky... svaka čast...

 

Pošalji nam fotke kada se skrasiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dal ne moze taj kardan da se dodatno ojača ali unapred, pre nego sto pukne?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Boli me uvo, ja nisam sektas (ako navijam za neku marku, onda je to Kawasaki - moj prvi japanac), necete da me navucete  :P 

TDM ce ici coveku sa dovoljno para. Jos ako ga hoce sa Wingrack-om i koferima...

Savan, i ja sam razmisljao o tome, ali nista pametno nisam smislio. Mozda gips, kao slomljena noga ?   :lol:

Ajde sad da damo jos nekome ko ima ADV na prodaju da dodje do reci, OK?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne zovu džabe stanovnike pomenutih zemalja "prljavi Flamanci", upravo je kupljen motor u Švici bukvalno na neviđeno, odnosno na reč, još je bolji nego što se očekivalo, osim od poznatog i kome se uz to može verovati, pa opet, srpski motor nije ništa bolji nego što i sve ustalom.

 

Trenutni stereotip kardana je iz "Kalif teme", na broj proizvedenih komada kvar je na nivou statističke greške, a lom kućišta nastaje kad se udari o nešto tvrdo ala kamen, pošto je u pitanju liven komad ne krivi se već puca za razliku od obične metalne viljuške koja se krivi ali vlasnici to ne primećuju u svom ubeđenju, a drugi razlog je što samo vratilo traži ipak neko održavanje i kontrolu a to malo ko hoće da radi i što je naj gore ne primećuje, ili ne želi da čuje, kad ono počinje da najavljuje da je počelo da popušta i posle nekoliko desetina hiljada kilometara popuštanja pukne krst i osovina probije kućište, pod drugim okolnostima nema pucanja bez obzira koliko se opterećivao bilo teretom bilo načinom upotrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hahaha  prljavi Flamanci  :lol3: To nisam znao da ih tako zovu, ali ko god da je smislio 100% je upravu..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nemojte da sirite lazne dezinformacije :D ja firmu ne menjam. Laki, posle nekoliko meseci na GS-u shvatices zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Nesto se ucutali prodavci?

Inace, Bocca, kakav je to aber za Lalajka?

Hm,nemoj da kazes da ih nema u ponudi...a sumnjam da su losi komadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Nemojte da sirite lazne dezinformacije :D ja firmu ne menjam. Laki, posle nekoliko meseci na GS-u shvatices zasto.

Dezinformacija je pogresna informacija, a lazna pogresna informacija moze biti samo tacna informacija.

Mislim da razumem sta sam hteo reci, za ostale ne garantujem  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Lucky...očigledno slabo ide ponuda. Sedaj u auto i kreni da obilazis primerke sa oglasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja