Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

 

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

То што си ти љубоморан зато што возиш фен,не значи да су сви људи што возе Р-ове ретарди.

 

 

Moj "fen" (Piaggio X7) vredi više od 90% R-ova na forumu, u zemlji i okruženju. Jedna R6 ili R1 godište 2000 sa 50 ili 100 hiljada je industrijski otpad, mrtvački sanduk, to se ni na Kubi više ne vozi, to su motori za blam a ne za puvanje, a takvih & sličnih je većina. Posebno na "skupovima".

 

Imao sam skoro sportski motor (ER-6) i zamenio ga za "fen" jer sam ukapirao (plavušan shvatio haha) da živim u gradu sa ulicama, semaforima i pešacima a ne na Navaku. Svanulo mi je :)

 

Niko nije ni rekao da ti voziš fen zato što nemaš NOVACA za drugo, već..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

 

 

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

То што си ти љубоморан зато што возиш фен,не значи да су сви људи што возе Р-ове ретарди.

 

 

Moj "fen" (Piaggio X7) vredi više od 90% R-ova na forumu, u zemlji i okruženju. Jedna R6 ili R1 godište 2000 sa 50 ili 100 hiljada je industrijski otpad, mrtvački sanduk, to se ni na Kubi više ne vozi, to su motori za blam a ne za puvanje, a takvih & sličnih je većina. Posebno na "skupovima".

 

Imao sam skoro sportski motor (ER-6) i zamenio ga za "fen" jer sam ukapirao (plavušan shvatio haha) da živim u gradu sa ulicama, semaforima i pešacima a ne na Navaku. Svanulo mi je :)

 

Нисам знао да је твој фен толико јединствен и скуп,не причај глупости него седи на фен и развози пице (мислим на оне округле). 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Drage kolege, nemojmo se prepucavati ni oko cega. Ruzne reci izviru iz losih misli a ove su plod nezadovoljstva i unutrasnjeg nemira i jos nekih stvari. :ups: Kako mi ovo izlete ni sam ne znam.                               Dajte neki predlog, misljenje ili utiske kako bi smo tj. MS postali bolji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jednostavno. Saobraćajna patrola na izlasku iz kampa i provera vozačke, saobraćajne, opreme i alkohol!! Postaviš u Maju kad skupovi počnu, da vidiš čuda do kraja avgusta! Da ne pomisli neko da je ovo iz nekog SF filma, lično sam video svojim očima na moto skupu u Brašovu (RO), patrola na izlasku iz kampa zaustavlja sve redom i piše kaznu za kaznom! Misliš da je neko reč rekao...

E sad, automatski dolazi do sunovrata kvantiteta i urušavanja finansijske konstrukcije svih hepeninga, ali je to odgovor na pitanje KAKO da MS bude bolji. Sledeće pitanje koje se samo nameće je ''Dali mi to stvarno želimo?''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Manifestacija/motorijada na koju ja godinama idem ima na kapiji alko test. Duvaj, pijan, predaj ključeve, dobiješ broj, dođi po ključeve trijezan.

 

Takodje ultra praktičan pristup problemu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Drage kolege, nemojmo se prepucavati ni oko cega. Ruzne reci izviru iz losih misli a ove su plod nezadovoljstva i unutrasnjeg nemira i jos nekih stvari. :ups: Kako mi ovo izlete ni sam ne znam.                               Dajte neki predlog, misljenje ili utiske kako bi smo tj. MS postali bolji. 

Ovakva tema je "zvakana" bezbroj puta po forumima.U Srbiji se vec 20god. prave skupovi i od pocetka se prica o tome kako napraviti bolji,a oni sve gori i gori.U ovako maloj zemlji gde je motociklizam doziveo bum u poslednjih nekoliko godina imamo nekoliko moto asocijacija,a trebalo bi samo JEDNU!Imamo u svakom gradu po nekoliko klubova+okolna sela.Imamo po 7-8 skupova za vikend,mislim da je prosli vikend bilo 5-6 skupova samo u Vojvodini.Lepo ti druze okupi ekipu,napravi skup i pokazi kako to treba da izgleda.Ako ne mozes onda idi tamo gde ti odgovara(kao ja),a ako ti nigde ne odgovara vozi se negde za svoju dusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

 

Drage kolege, nemojmo se prepucavati ni oko cega. Ruzne reci izviru iz losih misli a ove su plod nezadovoljstva i unutrasnjeg nemira i jos nekih stvari. :ups: Kako mi ovo izlete ni sam ne znam. Dajte neki predlog, misljenje ili utiske kako bi smo tj. MS postali bolji.

U ovako maloj zemlji gde je motociklizam doziveo bum u poslednjih nekoliko godina imamo nekoliko moto asocijacija,a trebalo bi samo JEDNU!

 

И тих неколико заједно не раде посла колико би требала једна.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

 

 

 

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

То што си ти љубоморан зато што возиш фен,не значи да су сви људи што возе Р-ове ретарди.

 

 

Moj "fen" (Piaggio X7) vredi više od 90% R-ova na forumu, u zemlji i okruženju. Jedna R6 ili R1 godište 2000 sa 50 ili 100 hiljada je industrijski otpad, mrtvački sanduk, to se ni na Kubi više ne vozi, to su motori za blam a ne za puvanje, a takvih & sličnih je većina. Posebno na "skupovima".

 

Imao sam skoro sportski motor (ER-6) i zamenio ga za "fen" jer sam ukapirao (plavušan shvatio haha) da živim u gradu sa ulicama, semaforima i pešacima a ne na Navaku. Svanulo mi je :)

 

Нисам знао да је твој фен толико јединствен и скуп,не причај глупости него седи на фен и развози пице (мислим на оне округле). 

 

...a mi sa raspalim R-ovima cemo da ih raznosimo... :P ...sad sam se smorio sto vozim motor ''za blam'' :lol3:

 ...a jbg nemaju svi love za X7...  :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

"...a mi sa raspalim R-ovima cemo da ih raznosimo...  :P ...sad sam se smorio sto vozim motor ''za blam''  :lol3:

 ...a jbg nemaju svi love za X7...   :care:"

 

 

E stvarno BokyBoy , nemoj da se blamiras vise, daj meni Tandzaru, ja volim da se blamiram, naviko jbg, a i taman si je lepo sredio :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

 

"...a mi sa raspalim R-ovima cemo da ih raznosimo...  :P ...sad sam se smorio sto vozim motor ''za blam''  :lol3:

 ...a jbg nemaju svi love za X7...   :care:"

 

 

E stvarno BokyBoy , nemoj da se blamiras vise, daj meni Tandzaru, ja volim da se blamiram, naviko jbg, a i taman si je lepo sredio :D

 

...hocu brate...ja ne mogu vise ni da sednem na nju posle ovakvih reci...ubi me blam...

...al cek jos malo,ima tu mozda jos nesto da se ''ugradi'' pa ti je onda dam... da ne bude tebe posle blam pa da kazes ''vidi sto mi ovaj Boki uvalio lesinu ''   :lol2:

 

Sad ozbiljno...ne volim te ''moto skupove'' ,najvise zato sto to vise nije kao nekada,sada je sve puno ''kurcevitih namunjenih bajkera'' u sarenim koznim prslucima sto zabadaju u blokadu i pucaju od jutra do mraka iz onih jadnih i napacenih motora...nikada to nisam radio niti cu...ne volim to ni da cujem,boli me.Nikada nisam bio clan nijednog moto kluba,odem na dva-tri desavanja godisnje cisto zbog nekih dragih ljudi koje nemam bas srece da sretnem cesce...previse se sve to komercijalizovalo...cist pozeraj... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

A mozda ne bi bilo lose da se organizuju tematski moto skupovi koji bi okupljali posebne grupe motora kao i posebne grupe vozaca.

Npr. endurasi, skuterasi, coperi, r-ovci, matorci, kroserasi, motosportasi, pustolovi, rokeri, narodnjaci, bezmotorasi, pucaci, turirci, manijaci, filozofi, alkosi, djilkosi, oni sto su pali, oni sto ce pasti...

Da svako nadje sebi mesto 

Malo se nasalih ali bih voleo da postoji moto skup matoraca. Razmisljam da iniciram jedan takav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

A mozda ne bi bilo lose da se organizuju tematski moto skupovi koji bi okupljali posebne grupe motora kao i posebne grupe vozaca.

Npr. endurasi, skuterasi, coperi, r-ovci, matorci, kroserasi, motosportasi, pustolovi, rokeri, narodnjaci, bezmotorasi, pucaci, turirci, manijaci, filozofi, alkosi, djilkosi, oni sto su pali, oni sto ce pasti...

Da svako nadje sebi mesto 

Malo se nasalih ali bih voleo da postoji moto skup matoraca. Razmisljam da iniciram jedan takav

...Pametno :takoje: ...ako su ciljna grupa matorci 40+ racunaj da dolazim i ja... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ne idem na moto skupove.Bio sam svega par puta kao tinejdžer i to da odslušam bend koji svira i pravac kući.

 

U Somboru,mom rodnom gradu,jedan prijatelj sa još nekoliko ljudi reše da organizuju moto skup.Nisam bio,ali potražim ja YT snimak da vidim kako je bilo.Pogledam snimak i po završetku YT mi predloži video moto skupa u Adi ili Senti.

 

A tamo:Dve devojke izvode striptiz na bini.Polako se skidaju i kad su bile potpuno gole,prihvataju se dilda,okrenute ka publici i džaraju se do iznemoglosti...

 

Nisam pristalica moto klubova,kožnih prusluka,nabrijanih džibera koji odlaze tamo,ali kad sam i ovo video-shvatio sam da je to za mene jedan veliki "treš" čiji deo ne želim da budem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ne idem na moto skupove.Bio sam svega par puta kao tinejdžer i to da odslušam bend koji svira i pravac kući.

 

U Somboru,mom rodnom gradu,jedan prijatelj sa još nekoliko ljudi reše da organizuju moto skup.Nisam bio,ali potražim ja YT snimak da vidim kako je bilo.Pogledam snimak i po završetku YT mi predloži video moto skupa u Adi ili Senti.

 

A tamo:Dve devojke izvode striptiz na bini.Polako se skidaju i kad su bile potpuno gole,prihvataju se dilda,okrenute ka publici i džaraju se do iznemoglosti...

 

Nisam pristalica moto klubova,kožnih prusluka,nabrijanih džibera koji odlaze tamo,ali kad sam i ovo video-shvatio sam da je to za mene jedan veliki "treš" čiji deo ne želim da budem.

...link...oooodmah..!!!  :staa2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

To sa

 

 

Ne idem na moto skupove.Bio sam svega par puta kao tinejdžer i to da odslušam bend koji svira i pravac kući.

 

U Somboru,mom rodnom gradu,jedan prijatelj sa još nekoliko ljudi reše da organizuju moto skup.Nisam bio,ali potražim ja YT snimak da vidim kako je bilo.Pogledam snimak i po završetku YT mi predloži video moto skupa u Adi ili Senti.

 

A tamo:Dve devojke izvode striptiz na bini.Polako se skidaju i kad su bile potpuno gole,prihvataju se dilda,okrenute ka publici i džaraju se do iznemoglosti...

 

Nisam pristalica moto klubova,kožnih prusluka,nabrijanih džibera koji odlaze tamo,ali kad sam i ovo video-shvatio sam da je to za mene jedan veliki "treš" čiji deo ne želim da budem.

...link...oooodmah..!!!  :staa2:

 

To sam gledao pre 2 godine...

Ajd probaću da nađem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Silbaš-vojvodina-Srbija
  • Motocikl: Honda NT700VA Deauville

Temacki skupovi bi bili možda deo rešenja( neke EU zemlje praktikuju i mogu reći nije loše, ALI se gubi duh tog nekog motorističkog bratstva) ali svakako ja vidim najveći problem u slaboj saradnji organizatora skupova sa Policijom i lokalnom zajednicom( čitaj DOMORODCI). Prošli vikend na susretu MK Knights iz Bača se potukoše 2 lokalca i u tuči sruše 3-4 motora ko domine i ko će tu da trpi štetu? Verujem da za sve postoji vreme i mesto ali uviđam da je dolazak na M. Susret pametniji Petkom kada je manje ljudi i neljudi nego Subotom. Dreger i policija na izlazu OBAVEZNO (nek ne kažnjavaju odmah, neka vrate nazad pri prvom pokušaju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Kad bi sa nama bilo vise cica (sada ih je 1,4 %) ne bi bilo potrebe za takvim "damama" koje ce privuci samo jos vise muskaraca koji te stvari retko vidjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

 

A mozda ne bi bilo lose da se organizuju tematski moto skupovi koji bi okupljali posebne grupe motora kao i posebne grupe vozaca.

Npr. endurasi, skuterasi, coperi, r-ovci, matorci, kroserasi, motosportasi, pustolovi, rokeri, narodnjaci, bezmotorasi, pucaci, turirci, manijaci, filozofi, alkosi, djilkosi, oni sto su pali, oni sto ce pasti...

Da svako nadje sebi mesto 

Malo se nasalih ali bih voleo da postoji moto skup matoraca. Razmisljam da iniciram jedan takav

...Pametno :takoje: ...ako su ciljna grupa matorci 40+ racunaj da dolazim i ja... :jee:

 

Sa 50- god. nikako ne spadas u matorce. Ali u pratnji nekog starijeg, racunam na tebe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nekako bi trebalo kod svakog pojedinca da se upali lampica da alkohol i voznja ne idu zajedno. Ta svest nedostaje i na tome treba poraditi da se to uspe. Verujem da to nije nimalo lako jer ima dosta zadrtih koji neće da cuju za promene iako idu i u njihovu korist na kraju krajeva. A i takav smo narod generalno da se udružimo tek kad turci dodju na Kosovo ili svaba krene preko drine.

U sustini možda nije loše da se zabrani alkohol na moto skupovima i onda verujem da bi se isfiltriralo ko dolazi da se napije i da vozi pijan a ko dolazi zbog sustine.

Takođe bi oni sto imaju mere sa alkoholom krivo gledali u one sto nemaju mere i prebacivali im da su oni odgovorni za alcoholfree žurke pa bi možda kod njih proradila sijalica. Nisam siguran da bi jer smo mi opet poseban narod koji ume da iznenadi :D

 

A sama sadržina skupa, pa tu može da se filozofira do sutra, toliko opcija i tema ima, jbg, samo malo inspiracije organizatorima treba i napravio je program za 7 dana.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Temacki skupovi bi bili možda deo rešenja( neke EU zemlje praktikuju i mogu reći nije loše, ALI se gubi duh tog nekog motorističkog bratstva) ali svakako ja vidim najveći problem u slaboj saradnji organizatora skupova sa Policijom i lokalnom zajednicom( čitaj DOMORODCI). Prošli vikend na susretu MK Knights iz Bača se potukoše 2 lokalca i u tuči sruše 3-4 motora ko domine i ko će tu da trpi štetu? Verujem da za sve postoji vreme i mesto ali uviđam da je dolazak na M. Susret pametniji Petkom kada je manje ljudi i neljudi nego Subotom. Dreger i policija na izlazu OBAVEZNO (nek ne kažnjavaju odmah, neka vrate nazad pri prvom pokušaju).

Slazem se da bi to mozda malo ugrozilo duh bratstva motorasa ali uvek je bilo da se slusaju starija i pametnija braca, a ne najmladji i najnemirniji. 

Na kraju krajeva, lakse ce se promeniti (mada su zilavi) 20% nestasnih nego svi ostali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Nekako bi trebalo kod svakog pojedinca da se upali lampica da alkohol i voznja ne idu zajedno. Ta svest nedostaje i na tome treba poraditi da se to uspe.

 

Не знам где живиш, али овде код нас се пали лампица - кад сам пијан много опрезније возим

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

 

Nekako bi trebalo kod svakog pojedinca da se upali lampica da alkohol i voznja ne idu zajedno. Ta svest nedostaje i na tome treba poraditi da se to uspe.

 

Не знам где живиш, али овде код нас се пали лампица - кад сам пијан много опрезније возим

 

Ja mislim da se kod nas pali lampica samo kad se nesto ruzno desi... i brzo se gasi.

Kad sam pijan, 10 puta sporije reagujem, losije vidim, losije cujem, losije procenjujem... tesko da sve to mogu kompenzirati opreznijom voznjom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Провери. Питај ове што пију и возе. Било ауто било мотор. Бар 80% ће рећи - не, не, ја кад пијем 5 пута опрезније возим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja