Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A mozda ne bi bilo lose da se organizuju tematski moto skupovi koji bi okupljali posebne grupe motora kao i posebne grupe vozaca.

Npr. endurasi, skuterasi, coperi, r-ovci, matorci, kroserasi, motosportasi, pustolovi, rokeri, narodnjaci, bezmotorasi, pucaci, turirci, manijaci, filozofi, alkosi, djilkosi, oni sto su pali, oni sto ce pasti...

Da svako nadje sebi mesto 

Malo se nasalih ali bih voleo da postoji moto skup matoraca. Razmisljam da iniciram jedan takav

 

 Pa, ekipa koja vozi MZ vec godinama pravi ovakve skupove i super nam je. Dodje jos po neko sa strane ( uglavnom prijatelji ), vidimo se, ispricamo se, razglabamo o nasim motorima i to je to. Muziku sami pustamo sa CD-a ( uglavnom rokenrol ), okrenemo nekoliko prasica, rostilj , nema pucaca, ne pravimo defile i nikad nije bilo nikakvih problema. I ekipa koja vozi Moto Guzije takodje ima svoje tematske skupove i mislim da se i oni lepo provode !   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ja sam čuo da ti čupavci u kožnim prslucima vole da se dobro napiju i da ako na skupu nije bilo striptizeta sa dildom obavezno siluju neku meštanku, a ako nije bilo pečenja oće i da ispeku nekog lokalca! Gadna banda, pisalo u Kuriru onomad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da niko ništa nema, niti je rekao nešto protiv cupavca u kožnom prsluku?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

A tamo:Dve devojke izvode striptiz na bini.Polako se skidaju i kad su bile potpuno gole,prihvataju se dilda,okrenute ka publici i džaraju se do iznemoglosti...

 

Nisam pristalica moto klubova,kožnih prusluka,nabrijanih džibera koji odlaze tamo,ali kad sam i ovo video-shvatio sam da je to za mene jedan veliki "treš" čiji deo ne želim da budem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kao klinac od 20 god , dosta skupova obilazim, skoro pa svaki vikend

Idem tamo jer volim motore naravno, jos kad se skupi drustvo ljudi koje upoznajem na istim ti skupovima i oni koje po prvi put upoznam pa krenu diskusije razgovori....

Volim jer jos postoje takva mesta gde se slusa prava muzika, nebitno da li je neki lokalni bend ili neki poznatiji.

Za mene je vece uzivanje otici na takvo neko mesto ili lokalni klub, kafic( koje skoro ni ne posecujem)

Nista bolje nema nego razpeti sator, otovriti pivo i sesti u lad pa pokrenuti neke teme sa prijatljima uz pravu muziku i motore oko tebe....

Nevolim fensere koji daodju sa nekom masinom sto mu je otac kupio , nabije iza sebe polu golu devojku da bi ga svi videli, za takve po meni moto skup nije

Protiv pucaca i ostalih memam nista , sem ako nije neka budala pa da nema granicu , mora se cuti zvuk motoa na skupovima 

Manje tezgi na skupovima , jer nisu to vasari.... vise roken rola , ladovina , sator,drustvo i pivo za mene Moto skup :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

 

..... sa 50 ili 100 hiljada je industrijski otpad, mrtvački sanduk, to se ni na Kubi više ne vozi, to su motori za blam a ne za puvanje ....

 

???? ??

 

U Kubi voze X9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ja sam čuo da ti čupavci u kožnim prslucima vole da se dobro napiju i da ako na skupu nije bilo striptizeta sa dildom obavezno siluju neku meštanku, a ako nije bilo pečenja oće i da ispeku nekog lokalca! Gadna banda, pisalo u Kuriru onomad.

 

Vidim korega da na mene andaluziraš i češto se osvrćeš na moje komentare...

 

Pozdravljam te pjesmom uz savet da na moje ime staviš ignore,pa da svi lepo nastavimo uživati u ovom matrix-u zvanom BJB

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ignore je za cave. Hvala za pesmu, vidim da se pronalaziš u istoj i da te opisuje u tvojim stručnim stavovima.

 

Moji komentari nisu "stručni" (niti glumim takvog) već moje viđenje o temi o kojoj pišemo...

 

Možeš da me smatraš za cavom ili kako god hoćeš,ja sam samo izneo svoj stav i u njemu nisam nikog vređao (samo sam napisao da nisam pristalica toga)...

 

Ajd uzdavlje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

 

..... sa 50 ili 100 hiljada je industrijski otpad, mrtvački sanduk, to se ni na Kubi više ne vozi, to su motori za blam a ne za puvanje ....

 

???? ??

 

U Kubi voze X9

 

Moto skupovi su takvi kakvi su i nikad se nece promeniti, bice ih samo sve vise, a posetilaca sve manje...

Zato vecina nas koja nije u nekom MK ide cisto iz dosade i ako je u nekom krugu do 100km... Dodjes u subotu, prosetas,slusas malo muziku, razgledas motore, lepo je videti gomilu razlicitih motora, razlicite helanke (2 broja manje)... I to je to, pravac kuci.

Ko sto rece neko iznad, najbolje bi bilo da ima par skupova i godini, geografski se podele, uvek budu na nekoj dobroj lokaciji, to se sve lepo i strucno organizuje i eto pravog Bike Show-a

Sve se menja, pa ce se tako i MS promeniti. Nase je da poguramo da se to sto pre desi. Da ne cekamo da to svi okolo urade pa da mi vidimo od njih. 

Ajde da sledeceg vikenda , samo malo budemo bolji. U ponedeljak cemo vec znati (svako za sebe) sta smo uradili. 

Imam obecanje od jednog turirca da nece nastupati, a i moj drug Bole kaze da ce popiti dva piva manje.

Nadam se da ce osobi X, sa pocetka ove price da dodje stric sa pecenim prasetom i kanisterom vina pa nece moci da ode na neki skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Naravno da se menja, svedoci smo toga jer stariji članovi kazu da to nije vise sto je nekad bilo. Znaci ipak treba slušati starije i onda ipak nešto promeniti (na bolje) :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Moto-skupovi....vozim motore preko 20+ godina i, nisam nostalgičan ali evolucija motorista u SRB. kao i moto skupova je u nekom momentu krenula u pogrešnom smeru. Svako selo ima svoj moto - klub, a negde i dva sa ( često ) svega par motora, i pogodite šta? Organizuju letnju i naravno zimsku moto žurku, sama organizacija je često veoma loša, prostor neprimeren, cene visoke a ekipa koja dolazi nije vredna pomena ( čast izuzecima ). A sa druge strane u urbanijim sredinama moto-skupovi i ( većina  ) motorista koji dolaze tu su samo iz jednog razloga ... da plasiraju sebe i mašine koje voze tako da ima puno R-ova sa ( bukvalno kockastim gumama, Endura u full opremu koji nikada ni prašinu nisu videli a ivičnjak ispred kafića je najveća prepreka preko koje su ( jedva ) prešli. I rezultat svega toga je da svakog vikenda imate po nekoliko moto-skupova tako da se i ono malo pravih motorista raštrka a brojno stanje popunjavaju....

Sve mi se čini da smo negde, usput zaboravili šta znači voziti motor ( sloboda, individualnost, plemenitost, avanturizam... )...a da smo u međuvremenu dozvolili da nas spakuju, uniformišu i etiketiraju, naravno u negativnom kontekstu zahvaljujući, nekulturnoj, neobrazovanoj, zaostaloj nekolicini sa IQ u minusu.

Iz svega gore navedenog ja lično više ne idem na moto skupove već se sa kolegama ( pravim ) motoristima, istomišljenicima nalazim vikendom, kada obaveze dozvoljavaju i za iste pare koje bi potrošili na vašaru ( moto - skupu ) organizujemo druženje. 

Toliko od mene.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svi su nekada isli na te iste motoskupove a sada ne idu. A od toga 95% su neki potpuno drugi razlozi- smorilo s godinama, zena i deca, obaveze, vise vole da odmore vikendom pa u ponedeljak svezi na sljaku, jednostavno im dosadilo ici, nemaju vise drustvo za odlazak itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

@ Mindžake Merava.

Ni meni nije cilj da tebe vređam niti želim ikoga da blokiram, u protivnom bih sam otišao odavde.  Ne branim moto klubove niti sam član ijednog. Poznajm nekoliko kvalitetnih ljudi iz kojekakvih klubova, ljudi ko i svi mi zato ne volim generalisanje stvari bilo koje vrste.  Ako je neko fukara fukara je zbog svog karaktera i to kod nas u Srbiji u glavnom nema veze sa klubom, može on biti pekar, lekar ili apotekar što reče Bora a pogotovu nama motorciklistima to odvajanje i trpanje u koš ne ide na čast jer i za nas govore da smo ulični divljaci. Ono za "stručan" komentar se odnosilo na tvoj stav o skupovima baziran na osnovu YT snimka. Nisu ni svi klubovi isti, svaka varoš ima svoj klub, hiljadu ljudi hiljadu ćudi, svako se zabavlja onako kako misli da treba.

Uzdravlje i tebi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Moto skup može biti loš i dobar,tj onakav kakvog si ga ti predstaviš!! Bio sam u Umagu ove godine,kiša je usrala stvar max. Ali našli smo dobru ekipu,upoznali ljude,i sve u svemu je sve bilo ok...  Htjeli mi to ili ne,paljenje gume,pucanje,alkohol,polugole klinke,foleri na R ovima,ili neki drugi foleri,ne mora biti R....,sve je to sastavni dio toga.. Ova tema je sažvakana hiljadu puta.. Vrlo jednostavno,ako vidiš da ti se ne sviđa nemoj ići na iste...,ako ti se sviđa,svaki vikend negdje ima jedan....

 

U Pulu u Istru,idem svake godine,samo me defekt na motoru,ili ne daj bože nešto gore može spriječiti da ne odem..,ovdje u okolici B.Luke idem na sve i jedan samo ako je lijepo vrijeme,vidiš poznate face,koje zbog današnjeg načina života inače ne viđaš,vidiš motore,poslušaš živu svirku..,ako se napijem,šator je tu,ako ne pijem idem kući....    Ignorišem paljenje guma,pucanje..,dizanje na zadnji točak..,i ostale kerefeke....

 

Da je glupo pijan sjesti na motor,glupo je,ali i to je na kraju sopstveni izbor...,i glupi rizik... Ali na izlazima sa skupa uvjek ima policije,pa lijepo alko test,pa ti vidi...,više puta smo u društvu kolegama uzimali ključeve,i slali ih autom kući,ili u šator na spavanjac...

 

Kao što rekoh,pljuvanje po moto skupovima,kakvi god oni bili,je vrijeđanje organizatora istog...,jednostavno ne idete i super...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Na žalost , živimo u zemlji gde je sve obezvređeno. 

Kao što moto klub može da ima i samo jednog člana tako i moto skup može da se pravi i bez motora i motorista   ;)  ( i vojnički pasulj se pravi bez vojnika)

 

 

Moto skup - šta je to i šta to može biti?

 Većim delom komercijalno okupljanje pod izgovorom druženja motorista   :tras2: a sa ciljem pokrivanja visokih "troškova organizacije"  ,    poligon za neku ličnu afirmaciju/ sticanje imena   :sampion:  u određenim krugovima,  poznatim kao MK , MC i takozvanom MOTO SVETU .

 

 Događaj pretežno lokalno- folklornog karaktera sa neobaveznim učešćem / prisustvom motora i vlasnika istih ( uz obavezan dodatak : MEĐUNARODNI )    

Konzumacija sa kazana se podrazumeva  a točenje alkohola je  kontrolisano od strane domaćina

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ima li mozda nekog komentara (i pozitivnog i negativnog) sa juce zavrsenih moto skupova od strane ljudi koji su ih posetili?

Najlakse je biti indiferentan, ali ne i najbolje jer se slika o svima nama kreira na svakom javnom okupljanju motorista. A ta slika i nije bas najbolja.

Predlozio bih urednicima sajta da svojim velikim ugledom medju motoristima smisle nacin i povedu akciju afirmacije ovog naseg divnog hobija.

Postanimo bolji, uzivacemo vise !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Pogledajte sta znaci moto skup

a ovi sto voze bmw koji su bar triput skuplji od nasih neka sami organizuju moto skup .

P.S. posebno obratite paznju na 8 min I 57 sec I na 11 min i 11sec, znaju ljudi sta je dobro (mislim na motor).

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja