Jump to content

Moto Zajednica

Liberty 125 neće preko 90 km/h

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ja preleteo oglase i ne nadjoh cilindar glavu i klip za Leader.Kontam da treba i drugi karburator, filter vazduha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Moze da se nadje sve samo je pitanje da li ima bas u ovom trenutku u ponudi na oglasima. Ako pricamo o pakovanju Piaggio 200cc ima dva nacina. Prvi je da se trazi celo resenje u delovima pa da se pakuje a drugo je da se nadje ceo gotov agregat pa da se uradi swap.

Ako pricamo o Malossi-u onda se sve lepo naruci sa njihovog webshopa i ceka se dve do tri nedelje ali za to treba mnogo love, pricamo o soma evra i vise.

 

Ako je od pomoci, moja prva tacka za potragu 200cc agregata ili termo grupe bi bila ko Micka Motoklinike, ima fon na netu da ne reklamiram. On ima sve i svasta tako da sam 90% siguran da moze da nadje u onom svom skladistu i komplet delova ili cak i ceo agregat. Kupovao sam vise puta neke sitnice od njega i na mozete da verujete na sta mu lici magacin i sta sve tu ima.

Druge dizne i prestelavanje si mislio za karb? Ako jesi, onda verovatno da. Znam da je na 125 originalno isao 24 karb, na znam da li na 200 ide veci ili su samo vece dizne.

 

A sto se tice dranja Beverly-a na semaforu, znam kako to izgleda i to vrlo dobro. Na startu odvaljujem i 500-tke jer ovo moje cudo ispaljuje ko pracka. Onda me na sledecem semaforu stignu i sa nevericom pitaju sta sam spakovao to ispod bulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Sa 200cc se i nece mnogo dobiti, pogotvu na krajnjoj brzini, a sto se ubrzanja tice tu ces nesto i dobiti.

Vespa GT125 sa vodenim hladjenejm a potpuno istim agregatom kao sto sada imas,  `dere` te i sa tim agregatom i sa nabudzenim na 200cc, provereno. 

Ako vec zelis da imas vecu krajnju brzinu, onda pokusaj da nadjes sve isto to ali sa vodenim hladjenjem i dobices i ubrzanje i krajnju brzinu,.

Zezanja ima, ali ako imas vremena i para da se igras eto resenja. Mislim da je jednostavnije bilo da se kupi nesto od 125cc vodeno hladjenje za iste ili slicne pare koje si dao za to sto imas i ne bi sada ni pisao ovu temu... :)

 

sto se delova tice, cena polovne glave od leadera 200 se u oglasima krece od 80e-120e zavisno od stanja, imao je decko u Indjiji

 

Sto se malosija tice multivar malossi 2000 za Leadera 125 je nekih 110evra preko

ako hoces imas i malossi kit 177 koji kosta oko nekih 300evra

 

pa onda to jos onda povlaci i bolje kvacilo delta, koje opet kosta 100e, pa kada vec to radis radi ga do kraj, a ne plovicno, pa kupi i neki remus koji kosta oko 400 evra

 

pa kada pogledas sve to, daj i prenos duzi da se stavi, da bi dobio ono sto zelsi sa svim ovimprepravkama a to je konacna brzina, pa i taj prenos kosta nekih 70e

 

http://www.sip-scootershop.com/en/products/tuning+kit+complete+sport_j3904434?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private

 

a sta mislis da ostavis to tako, i da se kao sto se i lepo vozis nastavis da se vozis, jer mislim da svaka od ovih prepravki kosta, a da za te pare sigurno mozes da kupis nesto jace i da imas sve fabricko, i da ne razmislas posle sta i kako kada je nesto nabudzeno. 

Lepo je budziti stvari, ako imas vremena i novca, ipak je to skup sport, a fabrika je napravila nesto optimalno, nesto sto prelazi najvise kilometara za te pare, i daje po njima optimalnu snagu.

 

  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Moj beverly 200 ide 120-125 po cajgeru a do 80 sasvim zadovoljavajuce puni,pogotovo kad se sam vozim onda bas leti. Tako da kapiram da za 125ccm 100 kmh je ok brzina. Ni 250 ice retko koja tog godista izvuce preko 130 kmh.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja sam sa svojim Libertijem isao maksimum 90 km/h. Verujem da bi mozda i mogao da dogura do 100 ali nikada nisam imao potrebu da testiram to niti sam zeleo da maltretiram masinu. Po autoputu sam vozio samo kroz Beograd a tu vozila i ne idu mnogo brze kada je malo gustiji saobracaj.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Moj ide 90 maksimalno, mozda koji km preko, sa mojih 95kg mase :)  Moj drugar koji je znatno laksi od mene ga je nagazio do stotke. Ali 90 km/h je sasvim dovoljna brzina za tako mali skuter, sve preko toga ga cini nestabilnim i povecava opasnost pada ili prevrtanja. Ako hoces vecu brzinu onda je najlakse da kupis jaci/veci skuter i resis problem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ma svi kad prodaju to je super ,tako je rekla da ide 100km/h.Pitanje koliko je tacno to sto kazu ,uvek malo uvelicaju da se lakse proda.Izmeri po gps brzinu mozda manje laze,recimo razlike u prednjoj gumi.Moj je pokazivao 80 a gps 71km.I nemoj da se nerviras sto ide 90,ako lepo radi i netrosi ulje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

moj je isao 95 i raspada se buka iz masine .potrosnja 4 l pri brzini 80.Da je bio noviji i da nije bio tako izakan nikad ga nebi prodao,mnogo je zgodniji za vozikanje od beverly 250ie koji sad  vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Хејехе и колико јуримо... :)
Ма какве то везе има за моторче од 125цц, најбитније да је исправан, да те довезе тамо где си кренуо и да је већи од 50цц да не вришти на 50км/h јер то је основна поента, да се удобно и "сигурно" возиш на 50-60км/h са мало ветра у коси.
Узео сам и ја једног маторог либертија сад у зиму, само га оставио у гаражу, извадио батерију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Posle sredjivanja motor mnogo bolje ide, znatno bolje. Sad dostize do 100 km/h, samo sto to nije brzina kojom treba da ga teras stalno i dugo jer ipak je to mali agregat.  Kod mene, osim osovine radilice na kojoj su osteceni navoj i nutevi, ni ventili nisu bili nastelovani.Jedan je imao zazor 0.35 a drugi 0.45, dok je fabricka vrednost 0.10 i 0.15. Tako da sam sad sasvim zadovoljan, na oko 80kmh sasvim lepo ide i ne moram vise da drzim gas do kraja da bi tu brzinu odrzavao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4384 postova
Posle sredjivanja motor mnogo bolje ide, znatno bolje. Sad dostize do 100 km/h, samo sto to nije brzina kojom treba da ga teras stalno i dugo jer ipak je to mali agregat.  Kod mene, osim osovine radilice na kojoj su osteceni navoj i nutevi, ni ventili nisu bili nastelovani.Jedan je imao zazor 0.35 a drugi 0.45, dok je fabricka vrednost 0.10 i 0.15. Tako da sam sad sasvim zadovoljan, na oko 80kmh sasvim lepo ide i ne moram vise da drzim gas do kraja da bi tu brzinu odrzavao. 
Следечи пут слободно штелуј 0,10/0,10.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4384 postova
moj je isao 95 i raspada se buka iz masine .potrosnja 4 l pri brzini 80.Da je bio noviji i da nije bio tako izakan nikad ga nebi prodao,mnogo je zgodniji za vozikanje od beverly 250ie koji sad  vozim
BEVERLY је убедљиво најбољи Пјаџов возни склоп.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
3 hours ago, Krokodilo said:

BEVERLY је убедљиво најбољи Пјаџов возни склоп.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Slazem se i nadam da cu za par sezona da predjem na beverlija 250 :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

beverly 250 ie ima prednosti i mane

prednosti brzi malo udobniji, manje trosi, lakse guta kilometre na otvorenom izmedju dva grada

mane tezak za vise puta dnevno u dvoriste i van kroz prosecnu kapiju. Za kratke staze po gradu liberty je bolji. Malo se teze vozi nego liberty, i jako vazno nema ravnu podnicu, nemoze nista da se ponese izmedju nogu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 7/27/2016 at 7:49 AM, KAWASAKI ZR 500 A said:

Prvo bi zeleo da znam, kako znas ili zasto verujes prethodnoj vlasnici da je isti isao preko 100km/h

Verujem da ti ne znaci nista tih 10km/h, isto kao sto nikome nista ne znaci, a mozda i znaci to da kada je na cajgeru 100km/h, to ustvari i nije 100km/h, jer je po navigaciji to nekih 90km/h.

 

Mislim da vecina seriskih Libertija, i ne moze ni da ide preko 100km/h po satu, cast izuzecima koji su se sigurno poigrali malo sa prenosom, ili varijtorom ili karburataorom, pa samim tim i postizu tu brzinu,

 

Naravno i ti mozes to da uradis, pa da dostignes tih 100km/h... :)

 

evo i mali video, slucajno nadjen, a mislim da realno vecina ljudi ce ti reci da su se vozili preko 100km/h, ipak je tih 100km `lepse zvuci nego ispod 100, to je kao i sa potrosnjom (samo u kontri), verovatno ti je rekla da joj trosi 3l na 100km , a tebi ustvari trosi 3.6l na 100km predjenih

 

 :)

 

 

Ovaj sto vozi nema ni 45 kg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja