Jump to content

Moto Zajednica

Liberty 125 neće preko 90 km/h

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Prvo bi zeleo da znam, kako znas ili zasto verujes prethodnoj vlasnici da je isti isao preko 100km/h

Verujem da ti ne znaci nista tih 10km/h, isto kao sto nikome nista ne znaci, a mozda i znaci to da kada je na cajgeru 100km/h, to ustvari i nije 100km/h, jer je po navigaciji to nekih 90km/h.

 

Mislim da vecina seriskih Libertija, i ne moze ni da ide preko 100km/h po satu, cast izuzecima koji su se sigurno poigrali malo sa prenosom, ili varijtorom ili karburataorom, pa samim tim i postizu tu brzinu,

 

Naravno i ti mozes to da uradis, pa da dostignes tih 100km/h... :)

 

evo i mali video, slucajno nadjen, a mislim da realno vecina ljudi ce ti reci da su se vozili preko 100km/h, ipak je tih 100km `lepse zvuci nego ispod 100, to je kao i sa potrosnjom (samo u kontri), verovatno ti je rekla da joj trosi 3l na 100km , a tebi ustvari trosi 3.6l na 100km predjenih

 

  :)

 

Verujem da nema razloga da laže, možda sam i naivan :-)

Tih 10 km/h mi naravno ne znači ništa posebno ali znači kada obilazim nekoga na putu.Njegova putna brzina je oko 80km/h ali kada treba obići nekoga valjalo bi da ima viška snage.

Ne bih ništa budzio i frizirao ali me malo muči što svuda nalazim podatak da idu preko 100 a moj neće ni do 100.Sve mislim da nešto ne valja sa njim a opet lepo pali,ne trza, lepo vuče... naravno za tih 125 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

mislim da su ipak fabricki podaci i specifikacija merodavni, barem meni, a naravno svako ce reci da njegov scooter/motor ide brze nego sto moze, i da trosi manje nego sto moze, nije stvar u laganju, to je kod nas u ovim krajevima tradicija, da svako svog konja hvali.

Provozaj ti jos neciji Beverli standard pa se uveri sam. Bez budzenja tesko da moze.

Sto se tice ubrzanja, pa sveda ide preko 100km/h, to preticanje vozila koje ide 80km/h, ce svakako bito moguce, ali ima da `putujes` pored npr.slepera, onako lepo polako, i da mu jos i svirnes da malo sleper popusti gas, da bi mogao da ga obidjes.

 

Nije to bas scooter za obilazenje vozila koje ide ispred tebe brzinom 80km/h.. :)

 

Ako si to zeleo da imas onda kupis Beverly 200 koji ce svakako lakse-brze da obidje to vozilo koje ide 80km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

fabricka specifikacija za Liberty 200s, u specifikaciji pise da je max.brzina 98km/h, pisac teksat kaze da na autoputu lagano razvija 100km/h-110km/h, mislim da je to po cajgeru, ja ipak vise volim da verujem GPS-u kao i fabrickoj specifikaciji.

 

 

 

http://www.thescooterreview.com/component/content/article/259-piaggio-liberty-200s?showall=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Upravu si ali opet bih želeo da ide kako treba ali izgleda da ovako i treba :-)

Danas sam vratio iglicu na najniži položaj, šraf za smesu okrenuo 2,5 kruga i to je to.Ler je sada ujednačen i motor mirnije radi i ne gasi se.

Čini mi se da ima malo manje snage ali ništa značajno.

Idem ovaj vikend u Zaječar sa njim na moto skup.Biće to nekih 800km za vikend tako da ću videti jel čemu.Naravno ako crkne usput onda će završiti u Dunavi i to je to :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Neće da crkne, ne sekiraj se. Ponesi rezervnu svećicu, ključ za nju, šrafciger za skidanje plastike i krpu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Sve to spakovano i još litra ulja.

Ostaje mi samo da vidim gde da smestim ranac, šator, ćebe i ženu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bilo kakve bočne bisage za motore pašu i na Libertija. Imaš i kasetu napred ispod volana. Patos je kao garsonjera u Krnjači.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Lagano, spakovat cete se, ranac mozes izmedju nogu, na patosu, supruga pozadi. cebe ispod sedista, ako imas bisage to bi bilo super, a i za sator ce s eneci mesta, i samo lagano, nemoj tako natovaren da pokusavas da obilazis bilo sta sto ide preko 80km/h... :)

 

post-200-0-56128000-1469775541.jpg

 

post-200-0-34307800-1469775560.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

kada kazem `cebe ispod sedista`, mislio sam da se `prostre` ispod sedista, kao ovo karirano na mojoj Vespi, obzirom da bisage koje onda idu bocno, samim tim ne nalezu na bokove direktno, vec je cebe izmedju njih i bokova, pa samim tim stiti i farbu i lak od grebanja, a i cebe tako postavljeno` ustinuto` ispod sedista ne zauzima ti ni malo mesta... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Da se javim da neko ne pomisli da sam ostao negde na putu :haha1:

Ovaj skuterčić nema dobre kočnice, vešanje katastrofa, stabilnost je pojam, osvetljava put kao prosečna konjska zaprega sa svećama umesto električnih sijalica ali me je kupio na keca!

Ni sam ne znam zašto...

U jednom pravcu 400 km u povratku nešto malo manje.

Nije ni štucnuo, ono što mi je jaaaako zanimljivo ni ulje nisam dolivao.

I naravno, nas dvoje, šator, dva ranca i neće preko prokletih 90 km!!!

Znači kako ide samnom tako ide u potpuno natovaren.

Vukao je tako natovaren uz borske planine čak do 60 km/h. na najstrmijim delovima.Zalegali smo u krivinama da nam je par puta ćopava pošteno zaderala asfalt.

Jedini problem je bio u povratku na relaciji Bor-Žagubica kada se a to sam kod kuće utvrdio, spala kapica svećice.Ustvari nije spala nego se odvrnuo šraf sa svećice i sve zajedno sa kapicom landarao i naravno prekidao varnicu.

To magaretu nije smetalo da tako falično prevali 300 km. uz povremena stajanja da namestim kapicu.

Generalno ovo magare ostaje u porodici :-)

 

LvDFfAas.jpg

 

77thzQTs.jpg

 

O6E4slAs.jpg

 

PLNRqDts.jpg

 

t20ehBes.jpg

 

DOaZPJds.jpg

 

YHFSVQCs.jpg

 

csjtuHDs.jpg

 

637qG21s.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moped mazga :)

 

Odvrtanje sisice na sveći rešiš tako što kad je zavrneš nazad, malo jače je uštineš kombinirkama, onim delom za cvikanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Liberty , po meni je endurance skuter, gde god da krenes dovesce te.

 

Kum je imao jednog u koji nije ulagao,vukao se bo BG uzbrdicama ko bicikl,samo smo cekali da mre. Krenuo za Uzice u stilu kad crkne naslonim ga na drvo i stopiram do prve stanice za bus. Stigao je i vratio se bez problema. Kasnije ga je prodao za tipa 300 evra.

 

Zato sam napisao endurance, izdrzljiva mazga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Poslije svega i nije bitno sto nece preko 90km/h. ;):)

Baš tako,malo me je bunilo što do 90 dodje relativno lako a posle kao zakucan ali nema veze. Neću ništa čačkati :-)

Stvarno je mazga od motorčića.Imao sam ideju da na zimu kupim nekog KLE-a ali što ga više vozim uočavam da mi možda drugi motor i ne treba.Bilo bi zgodnije da na putu može brže ali ovako na tenane uživam u prirodi :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Gledaj, to ti je Piaggio Leader agregat. Nepoderiv. Ako hoces malo da ulozis, nadji po oglasima cilindar, glavu i klip sa Leader 200-tke i eto veselja. Ako hoces mnogo da ulozis imas npr. Malossi 210cc kit i eto ludila. Jos na sve to neki Multivar ili slicno i eto i krajnje i medjuubrzanja, startnosti, sta hoces... Mada ne bi smeo on da se zakuca na 90 ako je sve ok. Trebalo bi da ide 100 pa cak i da prebaci malo sa zaletom. Meni se cini da tebi nesto nije u redu sa kaisom, rolnicama i slicni pa ti ne izbacuje kais do kraja polutki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Znači može da se nabudzi? :-)

Možda sam i ja nešto zezno kada sam skidao varijator i kvačilo da zamenim ležaj...

Prethodna vlasnica je sa tim kaišem išla do 100 bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Utvrdio si da masa nema uticaja na krajnju brzinu. Nameće se zaključak (pod uslovom da ona ne preteruje) da si ti nešto poremetio.

 

200cc u te plastike, zvuči mnogo jebački :)

Pitanje za Francuza - koliko orjentaciono koštaju potrebni delovi od Leader-a 200?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma naće se, nego zamisli beli poštarac 125 sa sve onim sandukom pozadi i korpom napred, kako na semaforu dere Beverlije.

A reg nešto sitno :)

 

Već neko vreme tražim rentabilnije rešenje za grad i posao a da se ne drndam svakog vikenda dvaput da preobuvam kineza...ovako ga ostavim u rogljastim gumama a Libertijem na pijacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja