Jump to content

Moto Zajednica

Liberty 125 neće preko 90 km/h

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Prvi put se susrećem sa skuterima pa mi treba pomoć :-)

Pre izvesnog vremena sam kupio piaggio liberty 125.

Motor je duže stojao, tako da sam zamenio ležajeve na kvačilu koji su prolupali, filter vazduha, ulje u diferencijalu, naštelovao karburator, promenjena membrana...

E sada motor lepo pali, vuče, ne guši se, potrošnja je valjda normalna ali sokoćalo neće preko 90 km/h.Imam  oko 90 kg i mislim da nije do mene.Po forumima sam čitao da idu oko 100.

Podizao sam i iglicu u karburatoru ali bez efekta.

Nije da mi jako znači tih 10 km, ionako je jako nestabilan pri većim brzinama ali znači svakako pri obilaženju drugih vozila.

Ne znam da li ima nekakvu blokadu ili tome slično.

Jel ima neko ideju u čemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako nije vreo disk, ja bih se ipak vratio na karburator.

 

Prvi put čujem da je Liberty 125 nestabilan na maksimalnim brzinama. Ja vozio jednog, 110 kao po šinama, sa najvećim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Koja se sada cena membrane?Što se tiče brzine to mu je to.Ovih 110 što pomenu čovek u postu iznad.....da se uključi još neko ko je imao Liberty.... 9 glava je njemu ''pun kantar''-ako pričamo o serijskom agregatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako ne grešim, membrana je livena sa šiberom kao jedan deo i cena koju ja znam za original italijanski nov deo je bila oko 60E pre dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ne znam šta više da radim sa karbom.

Vidik je sredio membranu.Imala je par malih rupica i ler je stalno varirao.Sada lepo radi ali kao da je zakucan na 90.(ni pre zamene nije išao brže)

Možda ja nisam navikao na skuter ali meni se čini vrlo nestabilan, suviše lak prednji kraj i kada naidje na neravnine poskakuje kao zelenko.Dobri su amortizeri.

Možda mi samo treba vremena, ionako stalno stiskam kvačilo :care:

 

Mali edit.

Sada sam kontaktirao prethodnu vlasnicu i reče mi da skuter ima neku blokadu i da zato neće preko 100.Tuga je što samnom neće ni toliko.

Pitaće svog majstora gde se nalazi blokada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To su ti rekli...ili si video, tj. stavio nov kais. Nemoze Liberty bas mnogo preko 90, ali ako ima kanal na varijatoru (tamo gde naleze kais) ero problema i razloga. Zbog varijatora moze i da vibrira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jeste prelak prednji kraj ali može da bude i pregusto ulje pa suviše tvrdi štapovi. To znaš ako može da uradi stopie :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Reče mi prethodna vlasnica a i vidi se da je kao nov.Varijator nema nikakve riseve.

Malo me buni to što relativno lepo ide, ne guši se, lepo prima gas, lepo pali.

Da ima bilo kakav drugi simptom pa da rešavam, ovako mi ništa nema smisla.

 

Lorde moram sutra probati pa ti javljam :takoje:

 

@bokilic, doneo bih ti bez razmišljanja liberty ali malo sam u gužvi sa vremenom.Ako se sećaš, sivog Transalpa si mi preporodio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Prvi put se susrećem sa skuterima pa mi treba pomoć :-)

Pre izvesnog vremena sam kupio piaggio liberty 125.

Motor je duže stojao, tako da sam zamenio ležajeve na kvačilu koji su prolupali, filter vazduha, ulje u diferencijalu, naštelovao karburator, promenjena membrana...

E sada motor lepo pali, vuče, ne guši se, potrošnja je valjda normalna ali sokoćalo neće preko 90 km/h.Imam  oko 90 kg i mislim da nije do mene.Po forumima sam čitao da idu oko 100.

Podizao sam i iglicu u karburatoru ali bez efekta.

Nije da mi jako znači tih 10 km, ionako je jako nestabilan pri većim brzinama ali znači svakako pri obilaženju drugih vozila.

Ne znam da li ima nekakvu blokadu ili tome slično.

Jel ima neko ideju u čemu je problem?

 

Daj nekome ko ima 60kg da proba da li moze da ide 100km/h. ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izvinjavam se sto insistiram, ali moze da se desi i da je stavljen malo kraci kais. Vise njih "mogu da prodju", samo jedan radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Reče mi prethodna vlasnica a i vidi se da je kao nov.Varijator nema nikakve riseve.

Malo me buni to što relativno lepo ide, ne guši se, lepo prima gas, lepo pali.

Da ima bilo kakav drugi simptom pa da rešavam, ovako mi ništa nema smisla.

 

Lorde moram sutra probati pa ti javljam :takoje:

 

@bokilic, doneo bih ti bez razmišljanja liberty ali malo sam u gužvi sa vremenom.Ako se sećaš, sivog Transalpa si mi preporodio!

ma sam karb posaljes i resena stvar,al dobro sad je gotovo,on moze da se natjunira da ide i 120 ali malo boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nemoj probati stopie, nije sokoćalo baš za takve egzibicije, to samo ako se desi pa da moraš da nabadaš sve žive kočnice :)

Lako se proveri jel' pretvrd napred, stisni prednju i sabijaj ga svojom težinom. Bolje, daj nekom sa više iskustva, da može da uporedi silu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

http://www.piaggio.co.rs/tehnika%20Liberty.html

2010-2011 sam nosio mebranu na reparaciju i nisam bio zadovljan jer posle reparacije nisam mogao cilindar da uguram u karburator,probao kineski karurator,ali kačenje sajle bilo na kontra strani.....moglo je da se budži nešto....kupim novu membranu u bellamoto po ceni od oko 90-100evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam vozio taj kineski karburator jedno nedelju dana. Duplo jeftiniji ceo karb nego italijanska membrana. Morao sam da probušim dve rupe po 10mm na airbox-u. Išao je kao nevreme, maks brzina ista a ubrzanje duplo bolje nego sa italijanskim karbom. Ali je potrošnja skočila za 50% pa sam ipak ugradio italijansku membranu u originalni karb  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Lorde nisam ni mislio to da radim :-)

Dobri su amorti sigurno.

Jebem li ga koji je kaiš, sa istim je prethodna vlasnica išla 100, tako da izgleda nije do njega.

Danas sam ga malo vozikao i opet me ler zajebava.U jednom trenutku je previsok posle par sekundi krene da se gasi...Definitivno nešto sa karbom nije kako treba.

 

@Bokilic, idem ovaj vikend sa njim u Zaječar, čim uhvatim slobodnog vremena javiću ti se pa ti doterati sokoćalo da ga središ.Naravno ako ne ispusti dušu u medjuvremenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Lorde nisam ni mislio to da radim :-)

Dobri su amorti sigurno.

Jebem li ga koji je kaiš, sa istim je prethodna vlasnica išla 100, tako da izgleda nije do njega.

Danas sam ga malo vozikao i opet me ler zajebava.U jednom trenutku je previsok posle par sekundi krene da se gasi...Definitivno nešto sa karbom nije kako treba.

 

@Bokilic, idem ovaj vikend sa njim u Zaječar, čim uhvatim slobodnog vremena javiću ti se pa ti doterati sokoćalo da ga središ.Naravno ako ne ispusti dušu u medjuvremenu.

a iglicu za plovak i sic nemozes u srbiji novo naci pa to ti je.nego prepravka pa sta ti bog da. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Prvo bi zeleo da znam, kako znas ili zasto verujes prethodnoj vlasnici da je isti isao preko 100km/h

Verujem da ti ne znaci nista tih 10km/h, isto kao sto nikome nista ne znaci, a mozda i znaci to da kada je na cajgeru 100km/h, to ustvari i nije 100km/h, jer je po navigaciji to nekih 90km/h.

 

Mislim da vecina seriskih Libertija, i ne moze ni da ide preko 100km/h po satu, cast izuzecima koji su se sigurno poigrali malo sa prenosom, ili varijtorom ili karburataorom, pa samim tim i postizu tu brzinu,

 

Naravno i ti mozes to da uradis, pa da dostignes tih 100km/h... :)

 

evo i mali video, slucajno nadjen, a mislim da realno vecina ljudi ce ti reci da su se vozili preko 100km/h, ipak je tih 100km `lepse zvuci nego ispod 100, to je kao i sa potrosnjom (samo u kontri), verovatno ti je rekla da joj trosi 3l na 100km , a tebi ustvari trosi 3.6l na 100km predjenih

 

 :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja