Jump to content

Moto Zajednica

Crna reka i Uvac

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Eh uvek se iznenadim koliko je lepa ova nasa zemlja,za neverovati,lep putopis svaka cast.

p.s. e sad ce afrikanci da opletu :P

Druže, Srbija je po mom mišljenju najlepša zemlja od svih bivših YU republika.........samo šo je premalo cenjena i premalo poznata....

 

 

Na žalost, ni mi iz Srbije je ne cenimo kao moto destinaciju. Više volimo da maštamo da se vozimo po Alpima, Transfagarašanima, Mongolijama i sličnim (za neke) nedostižnim destinacijama, a zaboravljamo da pre toga ne bi bilo loše da imamo sa čim da uporedimo te destinacije. Tj. da prvo prođemo Srbijom pa onda dalje.

 

Često mi se desi da kada pomenem neku destinaciju u Srbiji budem dočekan pitanjem: A šta ima tamo? Pa kada opisujem gledaju me sa smeškom: Ma daj, baš... Tek kada pokažem slike ne mogu da veruju šta propuštaju u rođenoj zemlji. :takoje:

 

Međutim, možda ja imam "sreće" da zbog posla ne mogu na duge ture pa istražujem to što mi je pred nosom. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda Africa RD03--- BMW K1200GT

Lijepa tura nema sta i to za jedan dan, svaka cast,  ali kad vec spominjete moju omiljenu temu Cevapi, najbolji su Banjalucki naravno, zato sto imaju i postotak svinjetine u sastavu pa to bude onako socno, lijepo, pa kad ga zagrizes, a ona milina od ukusa i zacina ti se razlije po nepcetu u jeziku, pa onda presijeces sa lukom i ljutom feferonom, pa onda kajmak, pa namocena lepinja, ajoooooooj uf uf ne mogu vise ogladnih... :)

I da naravno Africa Twin :sampion: . Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nema neke posebne price - on je jedan od samo cetiri monaha kojitrenutno borave u Crnoj reci. Prostorije manastira smo obilazili sami, pardon, macke su isle sa nama, ali nisu bile previse raspolozene za hvatanje miseva. Sa monahom smo kasnije sedeli na terasi starog konaka, skuvao nam je kafu, izneo kocke secera i ledenu vodu... Zaprepastio se kad je video Here navigaciju na telefonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

E!!! Баш си ме обрадовао овим путописом. Одлично. Један дан много, два, права мера.

Поздрав.

Slažem se, da su prenoćili kod Rusketa, tu je po meni prelomni trenutak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

U crnoj reci smo bili preplosle godine na dan njihove slave petrovdan.Ja sam bio zapanjen koliko tu ljudi dodje.Posto policija nedozvoljavaa kolima gore oni svi idu peske do manastira a to je sigurno ne manje od 3km.I gore budu ceo dan.To je reka ljudi i svi su ugosceni,nahranjeni.Mi smo imali tu pocast posto nas je prepoznao monah koji se vozio sa branom pa smo bili ugosceni u manastirom konaku.Crna reka je poseban dozivljaj i morao sam naravno da ponovim posetu.i prosle godine.Od Novog Pazara put ka goliji-odvracenici je nov i perfektan.Golija je nesto posebno.Od odvracenice ka ivanjici je makadam i to je neverovatno da nikog nije briga da se ta deonica zavrsi.To je nekih 28-30km Jednim delom je to sitan makadam sirok sigurno i vise od 6m gde smo komotno vozili 80km drugi deo je bas onaj pravi.Prolazi se pored daickog jezera a na jezeru 20 automobila,satori,postavljeni stolovi,jagnjetina prasetina kiseli kupus.Kao slucajni prolaznici bili smo ugosceni kao rod rodjeni.To ima samo u srbiji.Dalje se izlazi na rimski most iznad ivanjice.Moram i ovo da napomenem postoji put od Raske ka goliji koji je nov ima par km makadama odlicnog i prenociste na odvracenici je 5e tako da bih svima preporucio goliju i manastir crnu reku pod obavezno.Malo sam upao u lalajkov putopis ali morao sam

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ako neko planira da ide put Crne reke a treba mu drustvo ja sam uvek raspolozan, javite se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na prolece, obicno u prvoj polovini aprila, meni je ovo tradicionalna voznja, za "otvaranje sezone". Ili ovo, ili u Sarajevo na cevape. Mozemo da otovrimo temu kad dodje vreme, pa da se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja