Jump to content

Moto Zajednica

Rupa na putu i pad.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

U povratku nocas na smederevskom putu, negde oko pola 4 naletim na rupu koju je i policajac opisao ''ovde bi i Hammeru otpao tocak'' i lepo me ta rupa baci na zemlju sa sve motorom. 

 

Zvao policiju a oni hitnu pomoc (imam lakse povrede noge)

 

Dok su oni radili uvidjaj motor je ostao bez ikoga da ga preuzme.

 

Naravno oni su zvali parking servis i odneli ga u medjuvremnu dok sam ja bio u urgentnom, rece meni cika koji me je testirao i na alkohol (0,00%) da odem u PU Savski venac pa ce mi tamo reci procederu.

 

Ali naravno tamo se samo uzima potvrda. 

 

Za ostalo je duzan parking servis koji sam nazvao i kad su mi rekli da treba da platim 7300 da podignem motor, nije mi bilo dobro. Naravno nisam ga jos podigao. 

 

Sada me zanima sta da radim koja je procedura, jel kriv Beograd put, kao sto pretpostavljam?

Kome da se zalim za stetu na motoru i moje povrede.  

 

Svaka pomoc je korisna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Imao sam situaciju u Cacku, gde sam preleteo preko rupe, i jedva se zadrzao na točkovima. Najdem prvu saobracajnu patrplu koju sam video, i kazem im da zelim da prijavim rupu na putu, neko ce da pogine. Na to mi odgovaraju da su već napravili sluzbenu belesku i prosledili javnom preduzecu za urbanističko i prostorno planiranje, gradjevinsko zemljiste i puteve "Gradac", jer su oni nadlezni, uz konstataciju, da je tolika rupa, da ce stvarno neko da pogine...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Probaj, ali ako je bilo obelezeno znakom, teska posla da ces uspeti nesto da uradis, ako nije bilo nikakvog upozorenja, postoji mogucnost naplate stete od onog ko odrzava put. Svakako je najbolje da konsultujes advokata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Probaj, ali ako je bilo obelezeno znakom, teska posla da ces uspeti nesto da uradis, ako nije bilo nikakvog upozorenja, postoji mogucnost naplate stete od onog ko odrzava put. Svakako je najbolje da konsultujes advokata.

Nije bila obelezena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Svojevremeno je moj prijatelj, konstruktor raznoraznog Zastavinog oružja, pokušavao da Nemcima objasni termin "Udarna rupa", a oni su ga samo pitali: ""Šta će rupa na putu"?

O terminu "udarna" da i ne pričamo!

Skyrunner te je uputio na pravu adresu, čuj se sa njim i gruvajte i ne odustaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A jesi rekao coveku da 99% prepravki kod nas lice na karakondzule jer idejni tvorac obicno nema dovoljno "vremena" da preradu uradi kako treba...pa posle nije ni cudo sto to niko nece da kupi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

 

Probaj, ali ako je bilo obelezeno znakom, teska posla da ces uspeti nesto da uradis, ako nije bilo nikakvog upozorenja, postoji mogucnost naplate stete od onog ko odrzava put. Svakako je najbolje da konsultujes advokata.

Nije bila obelezena. 

 

Da li su policajci napravili zapisnik? Trebalo bi da odes u osiguravajucu kucu da vidis imaju li ga oni. Navodno oni tebi isplacuju stetu, a oni potrazuju od institucije koja drzi tu deonicu. Trebace tu mnogo muke, Srbija je ovo. Navijam za tebe.SRECAN ti 50! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Probaj, ali ako je bilo obelezeno znakom, teska posla da ces uspeti nesto da uradis, ako nije bilo nikakvog upozorenja, postoji mogucnost naplate stete od onog ko odrzava put. Svakako je najbolje da konsultujes advokata.

Nije bila obelezena. 

 

Da li su policajci napravili zapisnik? Trebalo bi da odes u osiguravajucu kucu da vidis imaju li ga oni. Navodno oni tebi isplacuju stetu, a oni potrazuju od institucije koja drzi tu deonicu. Trebace tu mnogo muke, Srbija je ovo. Navijam za tebe.SRECAN ti 50! :sampion:

 

Jesu, cekam kazu oko 15 radnih dana pa odem u Dunav Osiugranje po zapisnik. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je drugar vracajuci se sa odmora dzvajznuo (automobilom) rupu, isekao gume na jednoj strani (ne secam se tacno kojoj), zvao pandure...uvidjaj, zapisnik, trt vtr.....da bi na kraju fasovao kaznu zbog ne prilagodjene brzine datim uslovima na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pre 10-ak godina drugar je za vreme kiše, naleteo na ogromnu neobeleženu rupu punu vode , na auto putu, isključenje ka jednoj od benzinskih pumpi. Šteta na Reno Laguni bila 1300e, tužio nadležno preduzeće i isplatili mu sve u dinar. Ali je imao vezu. Ako nemaš vezu uzmi advokata (on ima vezu). I tih 7300 će ti isplatiti, ali ćeš čekati i-ha-ha-haj. Dalje znaš i sam, sve što središ na bajku, čuvaš fiskalne račune itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Bitan ti je policijski zapisnik kao osnov odnosno dokaz o steti odnosno nacinu nastanka, ali iz iskustva, tesko da ces bez suda uspeti da je nadoknadis, mada je moguce ukoliko se ne radi o Beogradd Putu ili Putevima Srbije. Mozes i da sacekas da policija prvo pokrene prekrsajni postupak protiv onoga ko odrzava puteve pa vidi o kome se radi mada i oni umeju da pogrese. Obezbedi dokaze o visini stete, slikaj motor pa otom potom dalje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

sa zapisnikom policije idi u bgd put da pitas da li su oni nadlezni za tu deonicu ako ne reci ce ti ko jeste pa onda kod njih na pokusaj dogovora vansudski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Jebiga...

Nisi rekao gde je tacno rupa, da oni koji tu cesto prolaze ne opale kao ti.

Srecno sa naplatom stete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Prijavi štetu osiguravajućem društvu, oni će pošalju procenitelja koji će da proceni štetu i da ti isplate štetu i troškove šlepovanja.

 

Ako nisi zadovoljan procenom štete, imaćeš pravo prigovora, a u krajnjem slučaju, možeš da pokrenes tužbu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Prijavi štetu osiguravajućem društvu, oni će pošalju procenitelja koji će da proceni štetu i da ti isplate štetu i troškove šlepovanja.

 

Ako nisi zadovoljan procenom štete, imaćeš pravo prigovora, a u krajnjem slučaju, možeš da pokrenes tužbu...

A telesne povrede? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ako im polisa obuhvata i to, prijavljujes i telesne povrede... a ako ne, onda tuzis...

 

U svakom slucaju, prva stanica - osiguravajuće društvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja