Jump to content

Moto Zajednica

problem...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Video sam slicice iz  Rumunije,izgleda da je zabava bila na nivou kad si zaboravio da sipas malo vise ulja :) .Nego nepitah te jesi li stigao ono vece posle intervencije na buksnama na vreme u Bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

Joooj setih se, svecica mi je bila BELAA!! Cim se ugasio skinuo sam je i videh neke bele naslage garezi po njoj.. :D

 

  Pa, ovo ukazuje i na prerano paljenje, od toga moze i radilica da rikne, a ne samo klip ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Video sam slicice iz  Rumunije,izgleda da je zabava bila na nivou kad si zaboravio da sipas malo vise ulja :) .Nego nepitah te jesi li stigao ono vece posle intervencije na buksnama na vreme u Bg.

Sipao sam ulja uvek koliko treba.. :D 

 

Da, stigao sam i pre vremena.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

 

 

Joooj setih se, svecica mi je bila BELAA!! Cim se ugasio skinuo sam je i videh neke bele naslage garezi po njoj.. :D

 

  Pa, ovo ukazuje i na prerano paljenje, od toga moze i radilica da rikne, a ne samo klip ! 

 

 

 

Paljenje je natelovano ok! 2.7/8 pre gmt.. :) svecica uvek bila braon bolje osim sad u ovom slucaju, ipak mislim da su bile sivo bele naslage.

 

U Rumuniju i nazad vozio sam skoro bez gasenja motora, a bilo je prilicno toplo, pogotovo u povratku. Zasto se to onda nije desilo ako nesto nije bilo uredu? :) Sad je bilo hladno, jedva 20 stepeni, a onda preko 40...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Hoće i da se glavna dizna delimično zapuši pa bude siromašna smeša. Na punom gasu bude veliki problem ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Hoće i da se glavna dizna delimično zapuši pa bude siromašna smeša. Na punom gasu bude veliki problem ...

 

Moguce, moram nosim karb. na ciscenje, inace, sinoc je masina sklopljena i upajena. Radi, ali imala je preveliku kompresiju(K.P. ispod 0.9mm) pa sam podmetnuo dva diktunga... :D

 

Cekam Duleta da se javi kako je napredovao sa njegovom masinom.. :D  

 

Molim pametnije za odg. zasto platine varnice(puuunoo)?? Moj odg. bio je los kondenzator, proban drugi i ista situacija.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ne znam da li sam pametniji,ali koliko znam platine mogu da preterano varnice iz par razloga.Prvo los kondezator,losa ili ne odgovarajuca bobina a najcesce lose same platine.Pa ti sad izaberi sta ti se svidja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ja biram lose platine. :P Bile su nagorele i kad ih promenih mnogo manje vernice.

 

Mada mene sada muci nesto sasvim trece. Kako sam krenuo ja cu ovu masinu kompletno da odradim. Naime klip se bas mnogo cuje i bas klapara. Ima previse lufta tako da ce cilindar definitivno da ide na obradu.

 

Dima, hvala svim bogovima masina, vise nema tako da ostaje jos ova ljuta rana nadam se. Klipnjaca mi deluje ok kao i lezajevi tako da se nadam da cu Klipom zavrsiti svo maltretiranje i ulaganje.

 

Inace provozah motor veceras i gasi se na leru ali mislim da je akumulator nesto praznjikav, a i ovo sa klipom i kompresijom mislim da zeza solidno. Videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Drugari, gde razbusujete cilindre?

 

Zvao sam MR i ne znaju da li mogu i umeju a ako i mogu i saznaju bilo bi oko 20-25 e + PDV. Mislimmmmmmmmm... toliko me je kostalo razbusivanje za cetiri cilindra na 1000cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja