Jump to content

Moto Zajednica

problem...

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imam problemce sa Klipovima.. tj danas(juce) oko 21:15 na autoputu mi vrisno MZ tj. zalepile mu se karike za klip, nisu pukle, izgleda kao da je nesto progutao, ali nema nist unutra. Posto sam naveo klipove ovaj klip je bio nov, presao je oko 2000km, predhodni je presao oko 15-20.000km. I isto na autoputu mi je ucvikao mislio sam da je menjac ali kada sam otvorio masinu klip je imao ostecenje(solidno) sa obe strane usisnih kanala(prelivni kanali). Imam osecaj da je nekako doslo do toga da je radio na suvo, pa nebih da se zeznem sa drugim(trecim) novim klipom. Inace vozio sam i pre autoput tj. u Rumuniji sam drzao na autoputu 100-105km(33km) i nije bilo ni naznaka problema, a sad na par km razvukao do 110 i odee...? :D

 

PS. Putna brzina kroz Rumuniju 90-95km/h (prosecna 74km/h i max. 115km/h, mereno na 1305km mesovite voznje 54l benzina). :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

A koje 2T ulje koristis ?

Motul 510 polu sintetiku, nis skuter polusintetiku i nis ful sintetiku.. uvek preko 2% vozio sam ta ulja mnogo puta... da nije do goriva? da promenim pumpu.. sipam kod Nis-a stalno i nije bilo problema..  takodje sinoc nije bilo ni vruce pa da kazes pregrejao se. Prvi put je progutao Avalu i nazad(muski sam ga peglao) kad se to desilo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ja se sinoc mislio da nije do razbusivanja. Al bi onda mnogo ranije zaribao.

 IMG_20160716_231630.jpg IMG_20160716_231628.jpg IMG_20160716_231626.jpg IMG_20160716_231631.jpg

Ribao je sa leve strane na prostoru izmedju prelivnog i izduvnog kanala. Nabacio je i na vrh cilindra aluminijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Predhodni klip ribao sa obe strane( sa oba prelivna kanala). pa je posle nekim cudom proradio i radio je 300km.. do otvaranja.. isto bio cilindar 251...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam imao problem bas sa motulom...uradim ja kx 125 komplet..sve wosner...kupim motul full sintetiku kad motor brzo zalepi...brzo sam osetio pa nisam mnogo ostetio klip....skinem i ispoliram klip...posle pravio mesavinu sa stilovim uljem i motor radio bez problema.....kasnije opet napravim mesavinu sa tim motulom reko da se ne baci....opet brzo zalepi....opet se vratim na sthil i sve radi bez problema..

 

Izgleda da sam naleteo na neki fals.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

posna smeša . .zna da bude problem na cvaji. .

Jeee sve si mi reko.. :D  Pre bi rekao da je problem do odlivka klipa, zasto mi se to pre nije desavalo? ili manjka smese iz karb. u cilindru. Smesa je uvek preko 2%!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ja sam imao problem bas sa motulom...uradim ja kx 125 komplet..sve wosner...kupim motul full sintetiku kad motor brzo zalepi...brzo sam osetio pa nisam mnogo ostetio klip....skinem i ispoliram klip...posle pravio mesavinu sa stilovim uljem i motor radio bez problema.....kasnije opet napravim mesavinu sa tim motulom reko da se ne baci....opet brzo zalepi....opet se vratim na sthil i sve radi bez problema..

 

Izgleda da sam naleteo na neki fals.....

 Na Motulu sam presao preko 15.000km i sasvim je ok! Nisovim uljima takodje oko 15.000 i ono je ok! A isao je i na SAE ulja i to je bilo OK! Takodje bilo je i Mineralnih ulja ali vrlo malo km... :D 

 

PS. Ovde je rec o MZ MOTOCIKLU! Ne o japancu sa papreno skupim delovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ja se sinoc mislio da nije do razbusivanja. Al bi onda mnogo ranije zaribao.

 

 IMG_20160716_231630.jpg IMG_20160716_231628.jpg IMG_20160716_231626.jpg IMG_20160716_231631.jpg

 

Ribao je sa leve strane na prostoru izmedju prelivnog i izduvnog kanala. Nabacio je i na vrh cilindra aluminijuma.

 

Inace Klip je INDIJSKE proizvodnje! Da vam svima skratim muke.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ti " Ambika " klipovi su nuzno zlo. Ako se potrefi - moze lepo i dugo da traje, al meni se jednom potrefilo da nisam mogao normalno da ga ugradim ( nije hteo lepo u cilindar ) - odnesem ga na masinsku obradu i tamo utvrde da je lose obradjen - umesto da je uradjen u konus ( uzi na vrhu, a siri dole na perajima - bio je uradjen u konus, ali u kontri - siri gore na vrhu a uzi dole na perajima ) ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ti " Ambika " klipovi su nuzno zlo. Ako se potrefi - moze lepo i dugo da traje, al meni se jednom potrefilo da nisam mogao normalno da ga ugradim ( nije hteo lepo u cilindar ) - odnesem ga na masinsku obradu i tamo utvrde da je lose obradjen - umesto da je uradjen u konus ( uzi na vrhu, a siri dole na perajima - bio je uradjen u konus, ali u kontri - siri gore na vrhu a uzi dole na perajima ) ! 

 

To sam hteo da pitam! Da li se nekom jos nekad desavalo ovo? :D Nosio sam ovaj klip na busenje uz cilindar, na oko izgleda ok!  osim sto nema rupice za podmazivanje bolcne u klipu... 

 

Glavno pitanje je: Ako uzmem bolji klip da li ce se ovo ponovo desiti??? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pisao si da si trosio i sinteticko i polusinteticko ulje . 

Sintetika je lepljiva a polu sintetika i mineralno imaju svojstvo da sagorevaju sa ostatkom ( garezi) . Iz tog razloga se ne sme mesati jedno i drugo .

 U bukvalnom smislu , da karkiram stvar : ako se trosi sintetika a zatim polu i mieralno ulje , ne daj Boze motorna ulja , imamo efekat kao da smo namazali lepak pa posuli peskom . Takva kombinacija stvara ekstremno trenje , a samim tim i temperaturu , a logicno je da se sa klipom tako nesto desi , bez obzira bio on indijski ili bilo koji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Juce popodne sipao 10l benzina i 250ml ulja polu sintetike(nisove) jer nisu imali ful sintetiku.. :D da nije od toga? klip je bio cist bez znacajne garezi! :D Na Motulovoj polu sintetici kad sam otvarao masinu bilo je masno po klipu, a sad bilo suvo.. :D

 

Objasnjeno mi je da sintetika ima samo bolje svojstvo podmazivanja? 

 

Takodje, oba pomenuta klipa bili su indijske proizvodnje.. :D A desilo se voznjom skoro pun GAS! rucica do kraja!! Ne secam se koje sam ulje sipao kod prvog slucaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Setio sam se, dan pre toga vracao sam se sa posla po kisi i skoro pred kucu motor poceo cudno da radi, kao da ima prekide u snazi, mozda je usla voda u KARB? ili nesto slicno? Inace vozio sam kroz 1m vode(cela masina u potok) i radio je ok! Nikad nije pravio probleme..

Nosicu karb na ciscenje pa ce da vidim, posto nije moj, menjao sam se pre 2 godine 1 za 1... :D a ovaj nisam otvarao nikad, mrzelo me.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

i sta ja sad da mesam .sintetiku ili polu sintetiku ...da sipam jedan deci ulja na pet litara benzina ili 1,25 dl...sta sad da radim pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nemoj Nisovu polu sintetilku ako vozis kao ja.. :D ako ti MZ moze da razvije preko 5.000 rpm i 110km/h samo full sintetiku ili proverenu polu sintetiku... :D 2-3% inace ce bude: 

IMG_20160716_231626.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sumi prijatelju bas si ga lepo ,,zavario" majstorski nema sta.Razloga za takvo sto moze biti dosta ali hajde nekim redosledom.Prvo i osnovno ne podesena smesa,zatim sledi kvalitet ulja i sa tim i procenat mesavine,sad nije mi najjasnije klip je nov i cilindar je busen prema klipu znas li u kojoj je toleranciji razbusen i da li je  honovan?Ako je nov klip i busen cilindar a sve odradjeno sto se tice tog dela  kako treba,nakon sastavljanja agregata RAZRADA je nepohodna uz razradu obavezno ide i stelovanje karba da daje  bogatiju smesu i procenat ulja mora biti 4%.Jos jednu napomenu moram dodati,2% mesavina je apsolutno ne adekvatna za bilo koji  2T agregat.3-4% je optimalno nebitno da li je sintetika polu sintetika ili kakvo vec ulje.Kod motorcikala koji sami mesaju procenat se krece od 2% na malim obrtajima pa i do 5% na punom gasu (licno kontrolisao ne znam koliko puta jer svaki proizvodjac daje podatke koliko pumpa treba da izbaci ulja u odredjenom vremenskom periodu i na kojim obrtajima a te vrednosti uz malo racunanja su bas ove koje sam naveo).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam svojevremeno terao 250 ETZ, i pravio sam mesavinu sa Modricinim OBICNIM dvotaktolom. Nisam pojma imao o polusintetici ili ful sintetici. i u tom neznanju sam blazen bio. Samo mi mesavina nikada nije bila niti veca, niti manja od 4%. Malo je dimuckao, ali nije ni stucnuo tri sezone. I fino sam se navozao, i potpuno ispravan motor prodao prijatelju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

kad oces da ti mz trosi malo onda izgoris klip,sto reko bokilic premalo benzina,inace meni je na dva posto mes ali je smesa na karbu bitna,polozaj igle na siberu i promer glavne dizne za gorivo,i ceo zivot vozim mineralno , nije ovo masina za sintetiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ljudi nije ovde polemika o uljima nego o tome zasto je klip ovakav kakav je.. Upravo dosao od Dusana, malo ispravljali auspuh.. :D unutra ekstra! :D nego meni se cini da je ipak imao ok smesu jer pali skoro pa bez sauha.. 

Konstruktor-e, otisao sam sutradan za Rumuniju i vratio ziv i zdrav! :D al eto zaboravio sam malo vise ulja da sipam od 2.5%.. :D inace desilo mi se i sa razradjenim klipom... Ulje je u pitanju ili benzin. Nosim cim sklopim MZ-a karb na ciscenje nisam ga cistio nikad, a ko zna sta je radio predhodni vlasnik.. 
 

Joooj setih se, svecica mi je bila BELAA!! Cim se ugasio skinuo sam je i videh neke bele naslage garezi po njoj.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ljudi nije ovde polemika o uljima nego o tome zasto je klip ovakav kakav je.. Upravo dosao od Dusana, malo ispravljali auspuh.. :D unutra ekstra! :D nego meni se cini da je ipak imao ok smesu jer pali skoro pa bez sauha.. 

 

Konstruktor-e, otisao sam sutradan za Rumuniju i vratio ziv i zdrav! :D al eto zaboravio sam malo vise ulja da sipam od 2.5%.. :D inace desilo mi se i sa razradjenim klipom... Ulje je u pitanju ili benzin. Nosim cim sklopim MZ-a karb na ciscenje nisam ga cistio nikad, a ko zna sta je radio predhodni vlasnik.. 

 

Joooj setih se, svecica mi je bila BELAA!! Cim se ugasio skinuo sam je i videh neke bele naslage garezi po njoj.. :D

 

Koliko se ja u matematiku razumem ovo bi trebao i da bude odgovor zasto. Siromasna smesa, smanjeno podmazivanje, pojacana temperatura... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja