Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi posao, da "bridžujem" neki period :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda CBF 600S 2004.

Dragi moji ljudi, stanje je ovakvo. Radim skoro 5 godina kao profesor informatike. Kako se norma svake godine smanjuje, ne preostaje mi ništa drugo već da jurim opet nešto ali van prosvete.

 

Dakle, ukoliko neko ima / zna nekoga ko ima potrebu za nekim informatičarom / tehničarom / majstorom (bukvalno s čekićem i lemilicom :) ) na teritoriji Beograda, bio bih zahvalan da mi se javi.

 

Odmah da napomene da me je rad u učionici pomalo unazadio. Stagnirao sam dosta, morao da plaćam neke seminare koji nemaju veze s mozgom da bih opstao na poslu. Na kraju, mogu s njima samo da se slikam. :)

 

Ono što znam sigurno je održavanje računara. Dakle sistemi, hardware, razne instalacije, sklapanje, čišćenje, itd. Programiranje mi je otišlo bilo u drugi plan, tako da i ono što sam znao - isparilo. To ne znači da ne bih prihvatio da budem programer uz određenu praksu, kao što se nudi u firmama. Ono što ne znam, mogu da naučim. Snalazim se dobro i sa lemilicom. Volim audio tehniku i tehniku uopšte. Što bi se reklo - budžolog. :)

 

 

U krajnjem slučaju, nisam gadljiv ni na druge vrste poslova. Imam "B" kategoriju, što mu po novom dođe da imam i "AM".

 

Hvala na pažnji, pa ako se nekome ili neko ko zna nekoga kome se uklapam u koncept, javite. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Izvini sto pita, jesi li dao Oglas po oglasnicima za teritiriju BGD da popravljas i odrzavas kompjutersku teniku. Znam da takvih Oglasa ima more, ali jos uvijek narod vise vjeruje "majstoru iz komsiluka" nego pompeznim i naduvanim reklamama servisia, ako nista ono zbog budzeta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda CBF 600S 2004.

Jesam i imao par ljudi, koji ustvari, kao i ja, nisu iz BG. :) Nekako sam baš za BG stekao utisak da je suprotno, da se više voli platiti skuplja usluga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta je problem da podignes cene tim sto vole skuplje :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda CBF 600S 2004.

Vodio sam se mišlju da sad ima dosta tih priučenih kvazi majstora, koji su naučili da podignu WIn7 (koji manje više sve sam odradi, uz 2-3 tvoja klika) pa da budem konkurentan s cenom. :) Ovo je ogromna bara sa još ogromnijim brojem krokodila, pa moram i ja da nađem neki kutak u toj bari. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

To je problem u nasem skolstvu,sto te unazadi i zaglupi,imam nekoliko primera iz najblizeg okruzenja,kum etf-ovac ubaci se u skolu za informaticara i milina slobodni vikendi,raspusti,radno vreme 3,4 sata bila i dobra plata pre desetak godina,nemas nikakvu odgovornost,niko ne proverava tvoj rad i tako se covek malo po malo opusti unazadi sto ti kazes.Onda dodje sranje,smanjuju se fondovi,smanje platu,plata osiromasi od kursa evra i onda dodjes u situaciju da moras da trazis drugi posao da bi mogao da zivis.Gde god da je otisao na razgovor kad su culi da je radio u skoli 10 godina,rekli su samo auh znaci bez iskustva i niko ga nije ni zvao na drugi krug ili bilo sta.Kao i sve u Srbiji i ovo je paradoks sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda CBF 600S 2004.

300% si pogodio suštinu. Jedino što se sad jako negativno preokrenulo, uz sve nabrojano, što si sad dobio razne "eksterne kontrole". Meni, kao profesoru informatike, dolazi npr prof. fizičkog ispred Zavoda i on mi ocenjuje moj rad na mom predmetu. To je strašno. O količini raznih "sertifikata" da ne pričam, a njima si uslovljen da ostaneš na poslu. Tako sam morao da idem na kurs za Građansko vaspitanje, na kojem su bila 2 neka psihologa i 3 dana izvodili neke psihološke eksperimente nad nama. Naravno, odbijalo mi se uredno od plate, jer ipak je to uslov da zadržiš posao. Iz godinu u godinu, norma mi samo pada, pa sam prethodnih godinu dana živeo na relaciji Beograd - Vrbas. Izdržao sam, ali puca mi film. Nemoguće je opstajati, a norma se samo smanjuje i smanjuje. 

 

O razgovorima za posao neću da trošim reči, jer je tačno tako kako si napisao. Kad čuju da sam radio u školi skoro 5 godina, kao da sam rekao da imam kugu pa beže od mene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja