Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat - Da ili Ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800
Drugari, posto nemam dovoljno postova pa ne mogu da postavim pitanje na odgovarajucem mestu morao sam da zamolim za pomoc u ovom postu, nadam se da nije problem... Naime, zapao mi je za oko jedan Thundercat ali je u Nisu pa bih samo da pitam da li neko mozda slucajno poznaje motor, zna u kakvom je stanju, kako je odrzavan itd. Meni po slikama deluje super ali slike cesto umeju da zavaraju pa bih zato i zamolio za utiske nekog ko ga video uzivo. Voleo bih da iskoristim ovih par lepsih dana i da uzmem motor na vreme, da ne cekam pocetak sezone. U pitanju je ovaj oglas https://www.polovniautomobili.com/motori/8950367/yamaha-thundercat

 

P.S. Izvinjavam se jos jednom sto sam postavio pitanje na pogresnom mestu i nadam se da nisam prekrsio neko od pravila foruma, ako jesam izvinjavam se i molim admina da obrise post i da mi ne uzme za zlo... Pozdrav! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Koliko ja ovde vidim, motor je farban ceo! Nije fabricka boja a ni nalepnice! Mozda je samo proklizao, ko zna ali je ceo farban! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800

Ma da, kapiram ja da nije u fabrickom stanju, to se moze zakljuciti i po ceni, ali moze biti farban iz vise razloga zato bih da vidim da li ga neko mozda video licno pa da zna da li je zbog nekog veceg pada ili je u pitanju samo "estetsko" sredjivanje :)

Video sam i ovu u Kraljevu https://www.polovniautomobili.com/motori/9516258/yamaha-hitno otprilike ista prica... Ovog decka iz Nisa sam zvao, on i sam kaze da je farban ali da ga je on tako uzeo proslog proleca i da ga je vrlo malo vozio i kaze da on "koliko zna i koliko je video misli da nije padano sa motora, tj. ne vide se neka ostecenja i sl.". No, to bi svaki prodavac rekao... A ovog iz Kraljeva nisam zvao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kako je svet mali.. Ovog "Niškog" Thundercata sam celo leto vidjao. Covek zivi u zgradi na 50metara od fakulteta na koji idem. Svaki put kada sam prolazio tom ulicom vidjao sam ga parkiranog ispred ulaza u zgradu. Jednom prilikom je prosao pored mene i ne znam sta da ti kazem.. Mozda se varam ali nije mi se svidelo kako je radio i nekako mi je izgledao malo razdr*an (da izvines na izrazu, ta rec mi je prva pala na pamet). Inace prilazio sam par puta motoru i gledao ga, estetski izgleda sasvim okej, identicno kao na slikama rekao bih.

Realno, mislim da toliko otprilike i vredi. Da je krs nije ali i daleko je od fabrickog stanja :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800
Hvala ti puno, svaka informacija znaci ;)

Znam da ga nisi zagledao detaljno kao da ces da ga kupujes ali ako si tako "na prvu" doneo neke zakljucke i to dovoljno govori... 

Pre nekoliko godina sam tako kupovao auto i pitam coveka da mi kaze iskreno kakva mu je limarija da ne prelazim bezveze put od 100km ako je truo, a on mi kaze "ma auto je k'o casa", ja odem kad ono, auto se raspada, pokrivio se sav, njemu kosevi imaju rupe u sebi od rdje, ako cuknes malo prstom otpadaju delovi sa njega... I jos mi covek kaze "nemoj da cackas oko tockova, to ce da otpadne, ti ces da odes a sta ja da radim kad mi dodje sledeci kupac?", e kad ga tad nisam ubio... I od tad imam traumu od toga da verujem prodavcima na rec pa bih sve da proverim ako je ikako moguce pa bar od nekog ko nije obracao paznju nego je video makar i u prolazu ali je neutralan... :)

Hvala ti jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Druze, ako ti se ne zuri ja u ponedeljak idem za Niš, mogu da odem da pogledam motor jos jednom i eventualno ga probam. Nisam majstor i ne mogu mnogo da pomognem, ali mogu da poslusam kako radi, vidim kako prima gas, pogledam ga malo detaljnije.. Ti vidi, ako nisi planirao da dolazis sada za vikend imas mene kao rezernu varijantu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800

E pa to bi bilo super :)

Naravno nista obavezno, ako uspes da uklopis u raspored dok si tamo... Hvala ti :)

A Boze zdravlja valjda cu moci da ti se oduzim, makar nekim pivom ako nista drugo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

ovaj motor u Nisu sam ja gledao, lupa kao da cekicem udaras po njemu, kaze ventili(pitanje je, sta ako je radilica) ide lepo probao sam ga ali nisam gledao da li vuce u stranu bilo je hladno i nisam smeo brzo da ga vozim, farban je ceo i to lose, zadnja guma kockasta (zrela za zamenu), farban ram (pitanje je sto je farban, mozda je lomljen), sve u svemu mislim da se ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800

E, hvala ti, to je bas ono, sto bi se reklo "iz prve ruke" :D

Pretpostavljao sam ja da ne moze bas za te pare da se nadje nesto previse dobro ali sad kad mi napisa sta si ti nasao, ostaje mi da jos ceprkam oglase i da se nadam boljoj prilici, dao si mi novu nadu :)

 

SkoMy druze, hvala ti na ponudi za ponedeljak ali nemoj onda da se cimas i da gubis vreme bezveze, videcu jos par njih na koje sam naleteo pa ce valjda biti nesto dobro za pristojne pare. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Nema na cemu druze.

Pa ja sam rekao da mi se zvuk nije svideo ali jebiga prosao je pored mene, cuo sam ga na par sekundi pa sam se nadao da mozda nisam bio upravu. Bice bolje prilike sigurno. Ako budes opet nasao nesto u Aleksincu, Nisu ili okolini javi, tu sam da pomognem koliko znam i umem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

samo budi uporan i gledaj sta je i kako, nemoj da se zalices, ja sam bio spreman da platim tako oko 1100 1200e i ovaj mis e bas svideo ali kad sam video sta sve ima od ulaganja odustao sam, posle sam naleteo na thundercat 2001 za 1100e, covek je bio vlasnik 8 godine, vozio ga 2 godine u italiji pa ga ocarinio ovde u srbiji, stavljeni novi lanac i lancanici, novi diskovi, plocice dobre, gume nisu istrosene od kako su stavljene mnogo je slabo vozen, jeste farbana prednja maska ali to je motor star 15 16 godine i ne moze da se ocekuje nov za te pare, tako da samo redovno prati oglase i naci ces nesto sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800
Ja se nisam ogranicio samo na Thundercat, gledam i Katanu pa cak i CBR F3 mada mi je Honda suvise sportska, ja bih neki sport turing ali da je malo vise turing nego sport, ne znam ni sam sta hocu :D Sva tri modela ljudi hvale ali ako uzmemo u obzir da su vec 15-20 godina stari onda realno vise zavisi od ocuvanosti konkretnog primerka nego do samog modela... Sve u svemu, racunam i ja da dam tu do 1200-1300e i da mi ostane jos 200-300e za razna ulaganja kojih ce sigurno biti... Thundercat sam video par komada po pristojnim cenama pa cu pogledati i njih (a ko za baksuz nijedan kod mene u okolini) ali koliko vidim i oglasi su se malo umrtvili, uglavnom se vrte motori koji se neuspesno prodaju vec mesecima... Naletece nesto vec, ne sumnjam...

 

SkoMy, videcemo jos na sta cu naleteti, mada ovo ostalo sto mi deluje zanimljivo  je uglavnom Zapadna Srbija i Vojvodina, no, ponudjen k'o pocascen, duzan sam ti pivo svakako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Stvarno me iznenađuje da motor tih performansi kao što je TCat može da se nađe za taj novac, ali izgleda da može. I još da očekuješ da ga više voziš nego majstorišeš oko njega. Za kolko onda ja da očekujem da prodam svoj koji ima samo 21KS, bez obzira što je mlađi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Svi ti jeftini motori nisu slucajno jeftini. Kad sam trazio sebi motor,bilo je krseva i bili su jeftini. Ono sto valja i kosta,niko nece da poklanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

ovaj sto sam ja uzeo je jeftin zato sto ga covek nije vozio 4 godine unazad, radi u italiji i ovde slabo dolazi, kad je doso motor je bio zatrpan snegom on ga ocistio i stavio malu cenu da ga proda dok je ovde, od ulaganja samo da se nasteluju karburatori, servis i svecice, tako da sigurno moze da se nadje jeftin motor samo moras da naletis na nekog kome je hitna prodaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam sad zimus moj Thundercat 1999 godiste uzeo za 1500 eura, bilo je i jeftinijih i mladjih ali su bili krsevi, a to mi ne treba

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Tesko, jer vec sam u njega skrkao preko 300 eura, tako da ga sad nebi dao ispod 1800eura nema sanse, i bas mi se svidja motorcic, i nece ici u prodaju jedno 2-3 godine sigurno

 

Naravno, osim ako mi neko ponudi zamenu za dobar CBR 1100XX :)

a nisam gadljiv ni na Busu, ZZR1100,1200,1400, RF900R, VFR 800... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kupite suzuki gsxf 600/750. Njima pada cena svake godine. 

 

Prosle i pretprosle godine je bilo normalno dati 1800 za dobar primerak. Ove vec 1500,1600 puna kapa. Ima ih i po 1200...

 

Pitanje je sta ce biti sledece. Nisam jos cuo da ih je neko u poslednje vreme prodao za vise od 1800 navodno ful model...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
On 31.7.2019. at 19:45, VanjaM je napisao:

Hteo sam reci kako su pre dve godine 2000-2001 bili 1300-1500 a sada su 1800-2000 :)

Malo kasnim, ali odgovor je prost

2000 si mogao da kupiš mnogo više za tih 1300 nego danas za 2000. Benzin za 1000 din tada = 12 litara, danas 6. cigarete bile tri puta jeftinije itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Ne mislim na 2000 kao godina dve hiljadita   Ako sam te razumeo, ti mislis da sam ja to napisao. Ja govorim o razlici 2017te i sad. Generalno su otisle cene motorima gore, govorim o cenama u evrima, ako je pre dve godine trazio neko 1800 za motor, nema nikakve logike da za isti motor ove godine trazi 1900... Razumes me sta zelim da kazem? 
Sada videh. Izvinjavam se na konfuziji

Sent from my Coolpad R108 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja