Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat - Da ili Ne?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Prodao motor pre nesto manje od mesec dana uz plan da pauziram ovu sezonu, sakupim preko zime malo kekica pa da Boze zdravlje za sledecu pazarim GSX-R 600 k1-k2.

Al` ne lezi vraze.. Kao i svakog jutra, juce uz kafu palim sajt polovniautomobili da vidim sta je to novo oglaseno u proteklih 24h. Pored svih motora ovaj mi odmah zapadne za oko.

Merkam ga i gledam od juce i stvarno mi je privukao paznju  :ooo:

Iz razloga sto se nadam da je dosta ljudi odavde vozilo, probalo ili bar zna nesto o ovom motoru i otvaram temu.

Zanima me kako su se pokazale ove Yamahine masine, kakva iskustva imaju ljudi koji poznaju ovaj motor.. Koje su prednosti, mane, na sta obratiti paznju?

Problem je sto je covek 300km udaljen od mene, da nije tako jos juce bih ja zapucao da ga pogledam.

Na kraju da li vredi cekati, pa za nekih godinu dana izdvojiti 2200-2300e za K1 ili je ovaj primerak dobra prilika koju vredi iskoristiti?

Unapred Hvala! :)

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8535479/yamaha-yzf-600

 

P.S Zaboravih da napomenem da je motor stranac, zbog toga i jeste takva cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Sto se tice motora i agragata mogu ti povrsno reci da se ekstra pokazao jer kolega saputnik vozi vec 2 godine ovo i nikada nista sem redovnog servisa,i ubacenog joskinog reglera,jedino to od ulaganja,veoma lak za upravljanje i zanimljiv za voznju motor,polozaj sport turing polu nagnut,cena ovoga je ok vidi se da je lepo nasmikan,ako te zanima na prodaju je i njegov jer od ove godine ga nevozi zbog promene posla,2004 to godiste na njega se vodi,mislim da je ista cena,oko detalja ako se odlucis na pm se mozemo kontaktirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@Niko Bas zbog toga sam se i javio za pomoc. Ne znam skoro nista o ovom motoru, pa ne bih da se zaletim i uzmem neki los primerak koji je samo estetski sto ti kazes nasminkan.. Imas PM od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Verovatno jedan od najboljih motora te generacije i klase. Ja jos nisam sreo nijedan da mu je agregat u losem stanju. Kod kupovine nema nasta posebno da se obrati paznja a da je vezano iskljucivo za taj model. Motor sa oglasa jeste sredjivan ali po slikama deluje da je u dobrom stanju. Jedna od prednosti ovog motora je mala potrosnja goriva, kod mene se krece u rasponu 4.4 do 5.5. Za pet godina promenio sam samo termoprekidac, naravno tu se ne racunaju potrosni delovi( plocice, lanac, zupcanici, gume itd.) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Evo i moje! Moja je 96-to i uzeo sam je sa jako malom kilometrazom! Vozim je tri sezone! Nisam nesto do duse puno presao, nemam vremena! Ima kolega na forumu koji je prodao njegovu skoro i on je sa njom presao nekih 120.000! Obrati paznju samo jel iskace iz druge! Nije to neki kvar ali ceo agregat mora da se rastura! To hoce od dizanja na zadnji! Pogledaj dal ima lufta u ramenu sto drzi zadnji amortizer i u viljusci! 6 lezajeva iglicastih oko 300e! Ostalo....sipaj gorivo i teraj! 

post-5188-0-94706000-1468571441.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlican motor, odlican agregat. Presao sam sa njim oko 100 000km bez ozbiljnih kvarova.

 

Ako planiras duza putovanja odradi sediste kod Bobana i uzivaj.

 

Ima dovoljno snage, mirniji je do nekih 5000 obrtaja, posle ide kao blesav, sto je dobro za gradsku voznju i neku mirniju voznju.

 

Rece kolega da je F3 10x bolji, tu ne bi mogao da se slozim.

Ja bih pre rekao da je TCat bolji izbor, ali sedi probaj jedan i drugi pa sta ti vise odgovara.

 

Inace TCat se pravio do 2003god, to je poslednja serija, 2004god ne postoji TCat.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@ nenad.yzf; Pomislio sam da mozda imas neki perfektan primerak i da je na ostalim potrosnja veca. Guglao sam i prijatno sam se iznenadio s`obzirom da vecina ljudi kaze da na otvorenom pod normalnom voznjom potrosnja je u proseku 5l. Posto trenutno imam studentski dzep i motor sam finansiram, ovo je veliki plus za Thundercat.

 

@caparin; Lep primerak u fabrickom stanju ako se ne varam. Sto se tice te druge brzine, hvala sto si me podsetio. Citao sam odavno da Yamahine masine tog godista (pre svega sportaci) imaju problema sa menjacem i da znaju da izbacuju iz druge brzine. A reci mi je postoji neka posebna metoda da to ispitam (pri vecem gasu, visim obrtajima..)?

 

@mrxfon; Stvar ukusa. Meni se F3 (i starije Honde naravno) ne svidjaju na izgled pa zato ih puno i ne gledam. Svi kazu da su se odlicno pokazale ali dzapa kad ga meni oko ne hvata (pre svega onaj prednji deo motora). 

 

E sad imam pitanje za sve. Gledao sam malo po netu i video da se fabricki Thundercat u vecini slucajeva javlja u par kombinacija (plava, sivo-zuta, crveno-bela itd.) Nasao sam par primeraka koji su skroz crni, ali znatno manje ih ima.. Je uopste postoji fabricki crna varijanta ili je to pokazatelj da je motor farban? Naravno, pogledao bih ga uzivo ali da znam, mozda uopste ne postoji takva fabricka kombinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Ovu sto ti gledas na oglasim koliko ja znam, nije u fabrickim bojama? Postoji razlika izmedju evropskog i americkog trzista u bojama! Crno siva ti je fabricka boja! 

Sto se tica druge, ne samo Thundercat nego skoro svi motori koji su kidani na zadnji mogu da izbacuju iz druge! Probaj u drugoj da naglije dodajes gas i oduzimas...par puta! Tako bi trebalo da ispadne ili da uopste nece u drugu! Ja sam imao srece, moju sam uzeo sa 14.000 km! 

post-5188-0-54371000-1468577850.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nije hejt brate nego rec je o 1300 e!? A do 2300 ima jos 1000! To je problem vecine nas ovde!

E izvinjavam se onda nisam video tu cifru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Zvao sam danas prodavca. Ovako stoje stvari.. Navodno agregat je u odlicnom stanju. Motor je sredjen, utegnut, poseduje KN filter, dobar lanac, lancanike, gume itd. da ne nabrajam sad sve po redu. Sto se tice boje, pitao sam ga otvoreno, kaze da je motor ceo presvucen tom crnom folijom, sto me je malo zabrinulo, medjutim on kaze da sa motora nikada nije padano, niti je isti lomljen (drugi odgovor nisam ni ocekivao). Navodno za agregat i legalnost motora garantuje. E sad` videcu ako nekako mogu u narednih par dana da odem da ga pogledam (kazem ako mogu, jer ipak je to put od 600km i izdatak skoro 100e za mene), jer uzivo gledati motor je potpuno druga pesma. Sto kazu svakom cigi je njegov konj najlepsi, tako da je normalno da prodavac hvali svoj motor i ne pominje bas sve detalje.

Ostaje mi jos da se raspitam koliko bi me orjentirno izasla carina i svi porezi kao i da li imam "pravo" da ga neko vreme vozim na francuske table ili odmah moram da ih vratim.

Ako neko zna ovu informaciju bio bih zahvalan da podeli ovde ili mi se javi PM :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Sto se tice F4 drug veruj mi da se i meni jako svidja (jedan od lepsih motora tog godista), ali sto kaze kolega caparin zbog materijalnog stanja trenutno ne mogu ni da razmisljam o tom motoru.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

 

Nije hejt brate nego rec je o 1300 e!? A do 2300 ima jos 1000! To je problem vecine nas ovde!

E izvinjavam se onda nisam video tu cifru.

 

To ti kazem buraz  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sta kaze...izdatak samo carina?

Porez,AMS i prvu registraciju on casti?

Izacice to na 2 soma...cela igranka. A masina daleko od originala, sto nemora da bude problem, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

To mene i brine.. Menjani su migavci, retrovizori, sediste, motor kompletno presvucen folijom. Postoje dve solucije. Ili je neko imao dobar pad sa njim, promenio delove, zamaskirao sve i gurnuo da se neko "usreci" na Balkanu, ili ga je neko stvarno sredio za svoju dusu. Kad bih ja znao da ce me ovaj motor na srpskim tablama izaci vise od 1800-1900e odmah bih odustao. Zato i trazim nekog da mi kaze koliko orjentirno kostaju svi ti izdaci oko carine, poreza itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Visoka je to cena za stranca.

 

Kao i honda i TCat je veoma pouzdana masina ako se vodi racuna o njoj. Ja sam sa svoju prodao sa oko 130 000km i dalje ne trosi ulje, ne dimi, ne cuje se nista da lupa u agregatu, menjac odlican. Samo treba malo posvetiti paznje motoru ako hoces da te sluzi i svaki ce ti sluziti odlicno.

 

F4 jeste prelep ali je dosta manji od TCat-a. Meni sa 193cm on nikako ne odgovara dok mi je TCat taman.

 

Ovaj primerak mi deluje veoma dobro na slikama, mozda njega mozes da skoknes da pogledas. Fabricka boja i jedna od najlepsih kombinacija. Na slikama deluje i da su lanac i lancanici novi ili skoro menjani.

 

Cena ni za jedan motor nije fiksna. tako da sigurno moze nize.

 

@Bojan_Jgd: TCat se pravio do 2003god.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@mrxfon: Gledacu sledece nedelje kad se prolepsa vreme ako ne bude prodat da zapucam da ga pogledam, da vidimo kako stvari stoje. Sto se tice cene, verujem da bi isla bar 100-150e dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Potrosnja od 4.4 litra je najniza koju sam izmerio. Otvoren put, lagana, tecna voznja. Naravno da je potrosnja od 5-5.5 najcesca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja