Jump to content

Moto Zajednica

schuberth C3 pro

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Sa svojom C3 pro sam presao nekih 7-8000 km i mislim da je to dovoljno da dan prve utiske. Kaciga odlicno lezi na glavi, dobar balans tezine i generalno nakon dugih voznji (500+ km dnevno) ne stvara tenzije i nelagodu. Sto bi rekli legla je od prvog dana.

Elem, 2 stvari mi smetaju.

1. Kaciga bez pinlock-a magli kao blesava vec na temperaturama nizim od 18C. Naravno kupljenim pinlockom to sam resio, ali mi je svakako cudno.

2. Buka. Jedan od razloga sto sam presao na flip-up je upravo cinjenica da postoji kaciga koja je flip-up, bezbedna i tiha, tisa od mnogih integralki. Moji utisci su malo drugaciji, naime kaciga je po meni bucna. Preko 120 je bucna i na duzim voznjama smeta, iritira i zuji u usima celu noc posle 500km, jos ako je autoput... Bruka. Ok, to sam resio cepicima za usi, al i to ima drugu stranu medalje, bezbednosta, a i postavljam pitAnje ulozenog novca. Vizir me prilicno dobro stiti, pitam se sta bi bilo tek na naked-u.

 

E sad, bilo bi super da podelimo utiske pogotovo sto sam pd drugih vlasnika cuo slicne komentare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Imam tu kacigu nekih 7 meseci, pre desetek dana vratio sam se sa rute Atina, Santorini, Mikonos mogu da kazem da sam prezadovoljan u danu sam isao do Atine 1180km iskreno nisam je osetio tako je bilo i u povratku. Celu noc sam vozio nazad i negde pre Skoplja kisa me pratila sve do Predejana tada je i temepartura bila niza...imam pinlock koji sam dodatno kupio tako da nije bilo maglenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Već nekoliko godina vozin C3.

 

Meni je ok, ili sam se samo navikao na nju.

 

Uglavnom opet bih ju kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Imam C3 Pro sa originalnom komunikacijom "SRC- SYSTEME", vise od godinu dana! prethodna kaciga je bila Nolan 103

 

Mane: Problem pri zatvaranju kacige, neprecizno i otezano, nekad zahteva i malo sile? Sramota za kacigu tog cenovnog ranga! Lose resenje za kablove i konektore sistema za komunikaciju, tesko je naci pravo mesto za te kablove i konektore a da ne zuljaju u voznji!

 

Prednosti: Savrsena ventilacija, nikad nije pretoplo, izuzetno visoka ocena od mene! Savrsena tisina, kada se zatvore ventilacije i "zabravi" vizir, moguce je pricati telefonom i pri brzini od 160 km/h, svaka pohvala! Lako odrzavanje higijene, lako skidanje i vracanje vizira. Naj tisa kaciga koju sam koristio ikad!

 

u prilpogu test vise kaciga istog tipa: 

1-Test KACIGA.pdf

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Slazem se za zatvaranje kacige, potrebna je sila i to nije bas prijatno pogitovo u voznji (znam da nije bezbedno to raditi ni sa jednom kacigom).

@zoran - na kom motoru vozis? Pitam zbog buke koja je meni najveci problem, moguce da je kod mene do vizira, odnosno do usmeravanja vazduha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Slazem se za zatvaranje kacige, potrebna je sila i to nije bas prijatno pogitovo u voznji (znam da nije bezbedno to raditi ni sa jednom kacigom).

@zoran - na kom motoru vozis? Pitam zbog buke koja je meni najveci problem, moguce da je kod mene do vizira, odnosno do usmeravanja vazduha...

 

BMW F800GS Adventure

 

I jos jedna mana: ne postoji servis u Srbiji, ili ja ne znam!?

jesi li pogledao test?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Da, ovaj test je bio jedan od faktora koji su odlucili kupivinu. Na f800 definitivno pokazuje pravo stanje buke jer vizir ne stiti puno. Moracu da se pozabavim malo mojim vizirom na motoru ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

 

Slazem se za zatvaranje kacige, potrebna je sila i to nije bas prijatno pogitovo u voznji (znam da nije bezbedno to raditi ni sa jednom kacigom).

@zoran - na kom motoru vozis? Pitam zbog buke koja je meni najveci problem, moguce da je kod mene do vizira, odnosno do usmeravanja vazduha...

 

BMW F800GS Adventure

 

I jos jedna mana: ne postoji servis u Srbiji, ili ja ne znam!?

jesi li pogledao test?

 

Moto land je bio zastupnik za Schuberta ali nisu zadnjih par godina...najblizi servis i zastupnik je  Sepic u Zagrebu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne posedujem ovu kacigu niti sam je posedovao ali kad je buka u pitanju, mislim da tu puno faktora utiče. Na primer - kaciga koja mi je pristojno tiha na Cagivi, prilično je bučna na Yamahi. Ali buka se drastično smanji kada malo tiltujem glavu u napred, s tim što mi to onda nije prirodan položaj u vožnji.

 

Sam položaj sedenja na motoru (samim tim i položaj glave u vožnji), položaj i visina vizira, štitnika za ruke i ko zna šta još utiče na to kako se buka projektuje unutar kacige. Ima još jedan momenat - nija svaka buka ista i presudan je naš subjektivni osećaj buke. Šta želim da kažem - kad bi imali merni uređaj i stavili u dve kacige, mogli bi izmeriti da je DB nivo u jednoj viši nego u drugoj, međutim, lako bi se moglo desiti da nam ona kaciga kod koje je izmeren viši DB nivo u stvari bude subjektivno tiša... Meni recimo u dužoj vožnji sa jednom LS2 kacigom zasmeta tačno jedan ton kada izvadim DB kilere iz auspuha (jedna konkretna frekvencija u nižem opsegu koja se javi između 5 i 6000 o/min), dok sa drugom kacigom taj ton uopšte ne čujem ali zato čujem iritantan visoki ton od kotrljanja prednje gume (dual sport guma sa prilično izraženiim kramponima). Pričam o jednom motoru, dok na drugom motoru uopšte nema te vrste buke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Da, ovaj test je bio jedan od faktora koji su odlucili kupivinu. Na f800 definitivno pokazuje pravo stanje buke jer vizir ne stiti puno. Moracu da se pozabavim malo mojim vizirom na motoru

 

zaboravio sam da kazem: visok sam 188 cm i imam nadgradnju na viziru (kao na slici) uz napomenu da je velika razlika u slucaju F800GS i F800GS Adventure!

post-2211-0-02033400-1468500842.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mane koje ranije nisu navedene:

 

- Premalo taman sunčan vizir (kod jakog sunca u oči, npr. vožnja na E, SE, moraju da se nose dodatne naočare). Valjalo bi i da je za nijansu dublji.

 

- čudno projektovana ventilacija: premalo vazduha na licu, previše na potiljku (za moj ukus, naravno)

 

- valjalo bi da ima neku mogućnost da se dogradi aftermarket kačket

 

 

Ipak, radi se, po meni, o najboljoj flipup kacigi, odličnoj za turing, a i za grad. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Da, slazem se za suncani vizir, pri direktnom suncu je jako neprijatno pogotovo ujutro i uvece kada se vozi direktno ka suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

A sta mislite o samo 3 zvezde na sharp testu? Pitam jer moja kaciga ima samo 2 zvezde, a isto je subert i nije bas bila jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Mislim da schuberth nije bio generalni sponzor :) salu na stranu, licno ne verujem puno u tu vrstu testova jer je danas sve marketing na zalost i tesko je naici na objektivnost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Dugme za otvaranje kacige je moglo da bude veće i pristupačnije (opipljivije u rukavicama) tako da se prstom ne dodiruje ventilacioni materijal podbradka i prlja ili oštećuje. Vizir se previše lako otvara-zatvara i čini mi se da se slabo zadržava u određenom položaju, pa se desi da ga vetar zatvori (zalupi), što može da bude neugodno u toku vožnje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Test ko test, tretirajte to kao skup, ali sistematskih prokaza, recimo kao kada bi neko ovde uzeo naše komentare i sistematizovao ih! Znaci da neko osmisli pitanja a na njih da se daju odgovori ocenom, brojem! Bilo bi jako interesantno za analizu. S tim da tamo nema zluradih komentara, ili komentara koji nemaju veze sa temom, egzibicionizma,..

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Neotec je otac flipup kaciga... po svemu...

 

Gledao-probao, nisam imao interes da natučem 450€ u kacigu i odustanem...

Zaista bih voleo da se tema ne raspline u raspravu koja je kaciga keva a koja cale, uz duzno postovanje ostalih kaciga i njihovih vlasnika, hajdemo da cujemo vlasnike kacige iz naslova teme ;)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Neotec je otac flipup kaciga... po svemu...

 

Gledao-probao, nisam imao interes da natučem 450€ u kacigu i odustanem...

Zaista bih voleo da se tema ne raspline u raspravu koja je kaciga keva a koja cale, uz duzno postovanje ostalih kaciga i njihovih vlasnika, hajdemo da cujemo vlasnike kacige iz naslova teme ;)

 

Evo na kratko....kacige koje posedujem  (ili sam posedovao) i koje sam uveliko testirao kilometrima....

 

1. NolanN103 - pređenih oko 3.000 km sa kacigom, otpao vanjski sunčani vizir, kaciga "škripi", prodao sledećem "sretnom kupcu" za pare koje je imao sa sobom u novčaniku

2. HJC flipup- pređenih oko 15.000km, unutrašnjost kacige se bukvalno raspala posle mesec dana korištenjagaranciju nisu hteli da uvaže pošto su tvrdili da se unutrašnjost raspala zbod tvrde brade i kose, koristio iz inata još 2-3 meseca i poklonio je mom prijatelju kome još dandanas izigrava saksiju na balkonu. Nisam zapamtio model kacige, ali je ubedljivo najlošija kaciga koju sam posedovao. Govno "per ekselans". Na stranu što se unutrašnjost raspala, glasnije kacige u životu nisam stavio na glavu. Kaciga je "prokišnjavala" kod svake kišice i to kroz ventilacijske otvore.......mogao bi još da nabrajam , ali stvarno nema smisla. 

3. Schubert C2 - relativno dobra kaciga, velika ko bure, inače dobra ventilacija, premali sunčani vizir, zatvarala se puno lakše nego C3 Pro. Na 80.000 kilometara se raspala, dva puta sam je rastavljao na glavi , jez se zakočio mehanizam za otvaranje pa je nisam mogao skinuti. Torx 2,5 i puno strpljenja rešava stvar. Trenutno glumi saksiju kod drugog drugara.

4. Shoei Multitec - fenomenalna kaciga.vredi sve pare. Puno bolja od C3 Pro po više stvari, pa počev od jednostavnog preciznog zatvaranja i otvaranja jednom rukom, do razine buke koja je puno manja od C3 Pro na istom motoruVentilacije su negde na istom nivou. Moja omiljena kaciga, sa kojom sam prešao preko 80.000 i još uvek je besprekorna....Samo je unutrašnjost počela da se raspada. Verovatno če sledeča kaciga biti Neotec...

5. BMW Systemhelm 5 - super kaciga, koja se bez alata  za 10 sekundi pretvara u Jet kacigu (i to homologovanu), vizir se skine i promeni bukvalno za sekund. Super ventilacija, jedino što mi smeta je da je posle 50.000 kilometara počela da se raspada. Preskupa kaciga, ja sam je kupio za pola cene na rasprodaji...Još uvek je omiljena kaciga zbog ventilacije i što je laka. Unutrašnjost je isto izuzetno kvalitetno napravljena, iako jih pravi Schubert za BMW.

6. Schubert C3 Pro - Kupljena prošle godine pred godišnji i razočaranje još uvek traje.....Jeste da je puno manja kaciga od recimo C2, puno tiša je od C2, ali je glasnija i od Multitec i od Systemhelm 5 na istom motoru. Posle dva meseca upotrebe su več popravljali mehanizam za otvaranje vizira, pošto je nešto "zabagovao", pa nije radio kako treba.. Zatvaranje kacige je neprecizno , tako da uvek moram dva puta proveravati ako je OK, o zatvaranju kacige jednom rukom mogu samo da sanjam, pošto je potrebna velika  sila zatvaranja.Ventilacija solidna, veliki otvor za gledanje. "Rasturavanje" kacige za potrebe pranja unutrašnjosti je prava mora, a još gore sastavljanje nazad....."Neck bracket" je pukao več posle nekoliko dana upotrebe i još dandanas je takav. Slomio se mali pin na kraju tog "bracketa" , koji drži isti na svom mestu.Koliko su u nekim stvarima  kod Scuberta sa C3 Pro išli napred, toliko su sa drugim išli nazad. C2 je imao jednu fenomenalnu stvar i to je otvaranje vizira "napred" . Stvar koja je nenadjebiva. Naime kod  zatvorenog vizira si "gurnuo" vizir napred, tako da se ceo vizir distancirao od kacige za 2-3 milimetra. Tako je vazduh stalno cirkulirao uz vizir, a usto te i hladio.Sve u svemu, precenjena kaciga i samo se nadam da se neče brzo raspasti.

 

Ukratko, verovatno če sledeča kaciga biti Shoei Neotec. Žao mi je samo što nema D-ring za vezivanje kacige.... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@bmw

jeste mali off, ali cisto radi cinjenica

Nolan N102 ima spoljasnji suncani vizir ( i ta kaciga jeste bila na losem glasu), a Nolan N103 ima unutrasnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@bmw

jeste mali off, ali cisto radi cinjenica

Nolan N102 ima spoljasnji suncani vizir ( i ta kaciga jeste bila na losem glasu), a Nolan N103 ima unutrasnji.

my mistake....u pravu si. pogrešio sam u brojkama.....nudili su mi 103 za zamenu, ali mi je toliko dojadila ta kaciga da nisam hteo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Moze li neko da uporedi velicine ostalih kaciga sa shubertom ?

Luis daje ok cenu sad za C 3 Pro pa sam mislio da uzmem , ali me muci broj ja sam 59 cm a schubrt je 58-59 cm a sledeci 60-61cm, glava mi je ovalna i ako me zulja kaciga najcesce je to celo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja