Jump to content

Moto Zajednica

kupujem tomosa bt 50 kubika sa papirima do 300 e beograda i okolina

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: tomos bt 50

kupujem tomosa bt 50 kubika sa papirima do 300 e beograda i okolina... nisam imao motor do sadda niti imam nesto mnogo novca da bi kupio bolji a cuo sam da je i on jako dobar pa ako ima neko neka javi ovde nije bitno stanje registracije... hvala u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Izvini što ti off-ujemo oglas, ali taj motorić mi je zaista prirastao srcu.

Prvi moj "pravi" motor sa brzinama (posle automatika), mi je doneo mnogo lepih trenutaka.

Kupio sam ga od čoveka koji ga je dovezao sa sajma iz BGd-a i bio je samo razrađen, kao nov.

Fabrički isfriziran, samnom je stizao do stotke.

Obilazio sam sa njim Taru,Divčibare i ostale okolne planine, i nikada me nije izdao.

Prodao sam ga, kada mi je počelo da smeta što se morao držati u visokim obrtajima pred uspon,

jer nije baš imao snagu.Kada sam kupio MZ etz 125 posle njega, MZ mi je bio kao traktor, spor i trom,

ali je imao neke druge prednosti.

Želim ti da nađeš lep i očuvan primerak, ali mislim da je to poteško.

 

post-2271-0-71411500-1468413669.jpg

post-2271-0-14465300-1468413674.jpg

post-2271-0-48268800-1468413768.jpg

post-2271-0-46522700-1468413782.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: tomos bt 50

nazalost tako nesto ne... treba mi da mogu makar po koji skuter da prestignem... oduvek mi se i svidjao bt plus cale kod svojih ima masinu od e 90 pa cemo ubacivati mozda... ali opet treba mida je sve ok sa motorom ..u vezi estetike mi nista nije bitno farbar sam znam da i tapaciram sam a za vrsio sam i auto mehaniku ako ima koja sitnica da se nasteluje tako da ako ima nesto javite mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos BT 50

kupujem tomosa bt 50 kubika sa papirima do 300 e beograda i okolina... nisam imao motor do sadda niti imam nesto mnogo novca da bi kupio bolji a cuo sam da je i on jako dobar pa ako ima neko neka javi ovde nije bitno stanje registracije... hvala u napred

Sve se uklapa osim lokacije i cene-prvi i jedini vlasnik sam BT-50, 1988 godiste, presao 8500 km, apsolutno sve u originalu, registrovan i vodi se na mene, za voznju je potrebna vozacka dozvola "A" kategorije (ne razumem se u ove novokomponovane kategorije), registruje se se kao i svaki drugi motocikl/automobil. Iz Kraljeva sam. Cena 420 eur. Kontakt na 063/603151

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: tomos bt 50

inace imam ponudu 300 e iz zemuna reg do sl godine sve super generalka nedavno radjena samo kaze kad je zagrejan motor ako se ugasi tesko pali... ako zna mozda neko problem koji je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos BT 50

Da se malo podsetim mlađih dana: da li postoji podatak za tog "zemunca" s kojim delovima je rađena generalka i šta je sve tada urađeno?

Inače, uz put, Kraljevo i nije toliko baš daleko od "centra sveta". Upravo si mi dao ideju, mnogo dobru, ćera mi je student i upravo je u Zemunu a ima neku A kategoriju ... mogla bi malo da se vozika ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Da sam na tvom mestu, ne bih tako olako odbacio ovu priliku iz Kraljeva.

Ako je dobar motor, kao što ti čovek kaže da jeste, nije to ko zna koliko velik novac u pitanju.

Bar je to neko moje razmišljanje.

Ne kupuje se motor svaki dan, a ja bi uvek malo više platio očuvan primerak,

nego uzeti tamo neku kršinu za stotinak eura jevtiniju.

Ne poznajem čoveka, nije da te nešto ubeđujem iz tog razloga, to je opet na tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja mislim da se BT u originalnom stanju izuzetno tesko nalazi. Ne samo kod nas. Svi su nesto (na)budzeni i mahom krivi k'o gudalo.

Razumem motivaciju punu nostalgije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

 

kupujem tomosa bt 50 kubika sa papirima do 300 e beograda i okolina... nisam imao motor do sadda niti imam nesto mnogo novca da bi kupio bolji a cuo sam da je i on jako dobar pa ako ima neko neka javi ovde nije bitno stanje registracije... hvala u napred

Sve se uklapa osim lokacije i cene-prvi i jedini vlasnik sam BT-50, 1988 godiste, presao 8500 km, apsolutno sve u originalu, registrovan i vodi se na mene, za voznju je potrebna vozacka dozvola "A" kategorije (ne razumem se u ove novokomponovane kategorije), registruje se se kao i svaki drugi motocikl/automobil. Iz Kraljeva sam. Cena 420 eur. Kontakt na 063/603151
Jel može neka slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos BT 50

Može. Pošto motor ne vozim treba da mu naduvam gume i isteram ga iz garaže, Postaviću slike verovatno sutra pa makar i sa izduvanim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Po bg se provozas na par sati i eto i 100-150km, a daleko ti do kv. Ako je motor u fabrickom stanju ja to ne bih propustio.Pod uslovom da je zaista bez greske..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja mislim da treba uzeti tu ponudu u razmatranje jer takvih motora i nema bas puno a i ako nadjes nisu jeftini. Ja naterao svastiku da plati auto 200 e iznad gornje planirane granice, za mesec- dva nadoknadila te pare, nije puno vozila sacekala jos mesec dana da uradi servis i evo sada ima super auto a mogla je da kupi dosta losiji malo jeftiniji. Nekada dobra prilika ne treba da se propusti ako je tako mala cenovna razlika, narocito ako kupujes da ga vozis malo duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos BT 50

Pošto je ovde malo padala kiša a iskreno ni ja nisam imao baš vremena evo tek danas slika. Obe gume su izduvane. Nekoliko godina ga nisam vozio, zadnji put je bio registrovan 2009. Ipak, obe gume ću da zamenim ovih dana jer su originalne iz fabrike, prodao ga ili ne. Od stajanja su gume upravljača postale malo lepljive ... jednostavno treba mu mali majčinske nege, za početak prvo da se ukloni višegodišnja prašina! 

P.S. Kako je motor posle više godina ugledao svetlost dana dvorišta odmah mi je postalo milo ... ko je jednom seo na motor nikada neće moći da prestane da ga vozi. I nikako mi nisu jasni ljudi koji se plaše promaje!  >:(   :tras2:

post-40073-0-78285400-1468763759.jpg

post-40073-0-84018200-1468763778.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ja slucajno videh temu,udari me po nostalgiji

 

jel moguce da sve radi na bt-u,cak i obrtaljka?

 

potpuno istog sam imao 1998 godine,naravno sa neispravnom obrtaljkom i to me izludjivalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pošto je ovde malo padala kiša a iskreno ni ja nisam imao baš vremena evo tek danas slika. Obe gume su izduvane. Nekoliko godina ga nisam vozio, zadnji put je bio registrovan 2009. Ipak, obe gume ću da zamenim ovih dana jer su originalne iz fabrike, prodao ga ili ne. Od stajanja su gume upravljača postale malo lepljive ... jednostavno treba mu mali majčinske nege, za početak prvo da se ukloni višegodišnja prašina!

P.S. Kako je motor posle više godina ugledao svetlost dana dvorišta odmah mi je postalo milo ... ko je jednom seo na motor nikada neće moći da prestane da ga vozi. I nikako mi nisu jasni ljudi koji se plaše promaje! >:(:tras2:

Otkud ćeš to prodavati. Posle ćeš kukati gde ima da se kupi.... Znam po sebi....
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

....Kada sam kupio MZ etz 125 posle njega, MZ mi je bio kao traktor, spor i trom,

ali je imao neke druge prednosti....

 

Moj nesudjeni bike (BT). Igrom slucaja, bas u trenutku kad sam ga trebao kupiti, poskupi za 60%, sa 1000 na 1600 necega. Taman infarkt da me strefi, kad u izlogu stoji MZ125 za 1300 tih istih.

U rekoh.. vidi vidi... ;)

 

Iznenadjuje me to da je MZ spor i trom u odnosu na BT. Max brzina MZ-a je bila veca (fabricki), a i moment mislim da bio na strani MZ-a. MZ je imao 118 kg cini mi se, a za BT-a ne znam.

 

Inace na rubu sam da posaljem PM kolezi Astrei :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja