Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 409 postova
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pa mislio sam naftu jer je tecnija od ulja i isprace sva cuda sto su se nakupila u crevima od kad se sistem ne koristi. Kapiram brze ce nafta iscureti ako je negde busno i pa cu brze uvideti gde postoji problem koji treba resavati... Mislio sam da izdvojim dan da sve to ispitam i kad budem siguran da je sve ok prospem preostalu naftu, sipam ulje i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 817 postova
  • Motocikl: Fazer 600 2001

Gde ste montirali vas scotoiler? Da li je bitno kako stoji? Imam problem sa mojim scot-om, curi ulje na tockicu gde se podesava protok... Montirao sam ga ispod sedista pod uglom od 30-tak stepeni... U pitanju je V sistem sa manjom bocom (louis special)... Da li je problem resiv, ili je scot "podmazao" svoje?

• Svrati ponekad, 194 postova
  • Motocikl: TDM 850 4TX
Gde ste montirali vas scotoiler? Da li je bitno kako stoji? Imam problem sa mojim scot-om, curi ulje na tockicu gde se podesava protok... Montirao sam ga ispod sedista pod uglom od 30-tak stepeni... U pitanju je V sistem sa manjom bocom (louis special)... Da li je problem resiv, ili je scot "podmazao" svoje?
Svojevremeno sam na Louis-ovom sajtu citao da ta Louis verzija hoce da procuri bas na tom mestu, mnogi se zale. Ja sam hteo da je uzmem i odustao zbog losih tuđih iskustava. Odjednom su te recenzije isčezle, tj. oni su prethodni proizvod povukli iz prodaje i oglasili ga ponovo pod drugim imenom i sada kod ovog tzv. "novog proizvoda" jos uvek nema previse negativnih komentara.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

• drkadzija, 1135 postova
  • Motocikl: gikser tisuca....

Louis kit definitivno curi na gumici ispod regulatora protoka, svaki koji sam ugradio i nisam ga stavio da stoji vertikalno je curio, u prevodu 10ak komada. 

Leka nema jer je sistem nemoguće rastaviti i sastaviti uspešno a da se nešto ne ošteti. tj ja to nisam uspeo. Curenje RMV-a sam rešavao tako što sam mu tražio drugu lokaciju i postavljao ga uspravno.

Sa tim problemom sam se i obratio Scottoileru i kao kompromisno rešenje su mi ponudli da mi zamene RMV-ove. Problem nastaje što je trebalo praviti izvozno carinjenje da na bih plaćao carinu pri uvozu tj po doalsku pošiljke na poštu... to je sve klanje vola za kilo mesa... 

Rešenje je pri kupovini dati tih dodatnih 30-40 eura i dobiti rezervoar u punoj veličini koji ne curi.... ili praviti neki drugi sistem da li srbojler ili onaj E ojler Hlebničkog iz Zrenjanina....

• Svrati ponekad, 172 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Meni je Louis Edition procureo, pisao sam već o tome. Reklamirao sam Louisu i poslali su mi nov rezervoar (isto mali). Njega još nisam ugradio, ali baš me zanima kad će i on da procuri (mislim nakon ugradnje, ovako u kutiji neće sigurno). 

• Sviđa mi se 1

• Ministry Of Silly Walks, 1972 postova
  • Motocikl: XRV 750

SZuHIomvTvl6VyjKJAEO2fj5S6LNlWebMaYuEull

Koristim Scotoiler Louis edition, montiran 2013 god.

Vrlo korisna pozicija za brzu promenu protoka u toku vožnje (kiša, visoka temperatura, vrlo često jaka prašina) a zgodno je i za dopunjavanje, pristupačna je pozicija.

Na zadnji lančanik je ugrađena dupla brizgaljka, od ulja koristim SAE90, gradaciju koja je inače preporuka Honde za podmazivanje lanca AT.

Da li je do konkretnog primerka ili pozicije, ne znam, ali meni nikada nije curelo ulje.

Rezervoar je u skoro vertikalnom položaju.

Jbg, uzeo sam ovu verziju zbog manjeg rezervoara i lakseg uklapanja pod sediste... Znaci preostaje mi da nadjem uspravnu poziciju za montazu ili da kupim nov sa vecim rezervoarom :stabre:

Ne cure litre ulja, ali kad stoji duze "obelezi" teritoriju :) i sve ispod sedista masno, pa kad se jos i prasina zalepi...

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja