Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Postoji.

 

Imas podmazivac koji ugradjuje Arakis, i takodje u berzi podforumu imas kolegu koji radi svoje podmazivace, zaboravio sam nick

Hvala na info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Imam par pitanja oko ovog V sistema, posto hocu da kupim jedan za moj motor.. Vidim da ovo eliminise i potrebu za ciscenjem lanca, ali ne kontam na koju foru? I jel moze da se podesava kolicina "kapljanja" ulja sa ovim vakuum sistemom? Npr ako vozim 15 ili 150kmh, po suncu ili po kisi, on ce da izbacuje istu kolicinu ulja. Pretpostavljam da se protok ulja moze podesavati na samoj boci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Reiser je verovatno mislio na to dal ide veci broj kapi prilikom vece brzine ...

 

Neki drugari me ubedjuju da se sa odvrtanjem gasa poveceva i broj kapi , ja licno mislim da ne , da postoji "otvoren" i "zatvoren" sistem ... kolicina kapanja se podesava na samom scott-u ..

 

A i mislim da se ne treba opterecivati sa tim , jer je 90% voznje neka zadovoljavajuca podmazivanja... ako krene kisa ili se ocekuje neka duza voznja po kisi , stanes na pumpu , pojacas protok ulja i cepas dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pro Oiler radi odlicno, samo tipkas + ili - zavisno od uslova voznje i najvise mi se svidja sto koristi motormo ulje za podmazivanje (bilo koje gradacije) a moze i menjacko (80W90) ali se ne preporucuje, dok kod Scota mora njino ulje za upotrebiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Jel imas iskustva sa Pro Oilerom? Nisam detaljno citao njihov sajt, ali vidim da postoji mogucnost da se doda i GPS, procesljacu malo detaljnije kada imam vremena. Posto V sistem ipak ne moze na moj motor, jer nemam gde da ga povezem na vakuum, tako su mi ovi iz scottoiler supporta odgovorili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imam ugradjen Pro-Oiler (nesto vise o tome imas u ovoj temi), ima mogucnost da radi preko GPS signala + sto je mnogo lakse prilikom montaze ali, uvek ima ono "ali"......to se nije pokazalo kao dobro resenje jer nije svuda dostupan GPS signal, te tako, mozes biti u "problemu" jer se uredjaj prebacuje u emergency mod.

Kolegi @nemo radi preko GPS signala i nije zadovoljan, tako da ce preci na povezivanje putem instalacije, sto je mnogo sigurnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovako radi, pu (pa da počnem)....

 

Sistem radi tako sto detektuje obrtaje prednjeg točka ili obrtaje iz menjača, potreban mu je Hal signal kako bi pravilno radio.

 

Kada se upali motor, na displeju ispiše npr 3. (obrati pažnju na tačku) i tako može 3h raditi podmazivanja neće biti.

Čim se krene tj modul detektuje obrtaje ili GPS detektuje kretanje, na displeju piše 3 (tačka se isključila, znak da je u procesu računanja...kasnije podmazivanja).

Čim se zaustavis (semafor, trafika...) modul detektuje da nema kretanja i odmah (2sec) isključuje podmazivanje, na displeju ispiše 3. (vrati tačku).

 

Kada iz nekog razloga nema signala senzora ili GPS-a, posle nekog vremena (ne znam tačno, vrlo ubrzo) modul detektuje i automatski prelazi u E mod (emergency) koji sam podmazuje na odredjeni vremenski period.

E mod se takodje može podesiti na skali od E1 do E9.

 

Sve u svemu, jako dobro radi, ima podesavanje koje sam izračuna kad se radi CF ali isto tako ima i fino podešavanje tako što se uzima širina i družina lanca, dimenzija zadnje gume i sve se to formulom računa. Dobijeni broj se unese u modul i to je to.

Od kako sam ga ugradio, nema više drndanja oko lanca, provera s'vremena na vreme i to je to....korisna stvar svakako.

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
pa da vam pokazem lanac posle sto god od ugradnje

Jedna ili dve brizgaljke sa svake strane lanca? Koje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Na TA i na AT sam imao Scottoiler sa jednom brizgaljkom (druga polovina lanca je bila slabije nauljena)

na Vari od prvog dana imam Scottoiler sa dve brizgaljke (cela sirina lanca je prekrivena uljem a nema vislka nigde)

 

E sad... podesavanje kapanja se nasteluje ugrubo na odprilike a za vreme voznje (u pauzama) se malo pojaca ili smanji dok se ne dobije efekat da je lanac nauljen a da u toku voznje ne baca na obliznje delove motora. Kada se nadje polozaj zapamti se... Moja praksa je bila da kada su izuzetno velike vrucine ili kisa, da pojacam podmazivanje zbog susenja ili pranja lanca. 

 

Na sva tri motora sam sa punjenjem (50ml bocica) prelazio oko 2500+km... znaci flasa ulja od pola litre oko 15000km traje. 

 

Za TA i AT se vec ne secam koliko su mi setovi lanaca trajali. Sto se tice Vare, motor sam kupio polovan, montirao Scottoiler odmah na taj polovan lanac i promenio sam set posle 65000km. Cak i tad nije bilo neophodno ali kad sam vec radio jako veliki servis (diskovi, plocice, gume, viljuske,...), nije bilo smisla da ne zamenim i lanac i lancanike.

 

Velika preporuka svima za bilo koji sistem automatskog podmazivanja... uopste ne mislim da to mora biti Scottoiler... ima i drugih fabrickih a i Arakisovih  ili bilo cijih proizvoda... No preporucujem da se koristi ili Scottoiler ulje t.j. tecnost za podmazivanje, posto nije bas ulje u pitanju. U pitanju je tecnost na bazi vode. Zato je i tako dobra... istovremeno pere lanac i podmazuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A ja sam mislija kad je vruće da ulje postaje rijeđe i zbog tog brže kapa nego inače.


Vozim motor a nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
On 5/16/2017 at 1:04, jboban said:


Jedna ili dve brizgaljke sa svake strane lanca? Koje?

ovo je sistem sa jednom brizgaljkom

 

pre 51 minuta, kepo said:

Znali ko gde ima kod nas da se kupi V sistem? Hvala

ima u moto landu , bas ovaj sto sam ja uzeo .. kosta oko 140e ... imas i onaj limited edition sistem , isto sve ovo , samo je bocica za ulje manja , i rezervoar od scott-a manji , i on je oko 90e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ja bih isto uzeo duplu diznu , samo mislim da je nemoguce postaviti je sad ...

 

dajte neke slike tog dela dole , bas da vidim kako je i kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ovaj sto sam sad narucio mi je treci scot po redu i svi su bili sa jednom kapaljkom. Kad god kupim motor stavim novi set lanca i scot. Najvise sam prelazio 40.000 i lanac je i dalje bio dobar. Hocu reci da i sa jednom kapaljkom lanac je ravnomerno podmazan i pored trecine kilometraze po prasini i blatu. Nekad mi se desavalo da mi zapusi kapaljka koju samo malo procackam i ponovo krene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Dozator mi je uvek na pola a kada zaglavim u veluku prasinu na kratko ga pojacam do kraja da sapere parisnu.

Lanac sam prao kad i motor sa šmrkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja