Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rade istu stvar na odličan način. Elektronski je automatizovan, kod vakuumskom moraš sam da podešavaš protok. Na primer, juče je bilo kišovito i hladno, danas 35c. Ti moraš da reaguješ i ponovo podesiš protok ulja. Kod elektronskog samo na par klika, kod vakuumskog vrti ventil i gledaj. Treba uskoro u prodaji da se pojavi X sistem, on je između ova dva po ceni. Ja sam prodao vakuumski zarad njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 minutes ago, Alekre said:

Rade istu stvar na odličan način. Elektronski je automatizovan, kod vakuumskom moraš sam da podešavaš protok. Na primer, juče je bilo kišovito i hladno, danas 35c. Ti moraš da reaguješ i ponovo podesiš protok ulja. Kod elektronskog samo na par klika, kod vakuumskog vrti ventil i gledaj. Treba uskoro u prodaji da se pojavi X sistem, on je između ova dva po ceni. Ja sam prodao vakuumski zarad njega.

Dok sam vozio motor na lanac, imao sam Scoot i ovo gore navedeno nisam uradio apsolutno nikada. Poenta kupovine podmazivaca je bila da se ne drkam oko lanca. Jednom podesen i nikada vise...ovo kisa, sunce, autoput i sl...nikada. Lanac je trajao nepunih 40000km u trenutku kada sam prodao motor i nije bio ni blizu za zamenu. Tako da sto se mene tice, tu nema sta da se steluje.

PS. ovo ne vazi za voznju po off-u, ali sa tim motorom nisam ni isao na off.

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Niji isti protok na 20c i 30c. Ako ga ne podesim, isprska felnu, viljušku, nakupi se štroka po lancobranu, oko malog lančanika takođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Znaci definitivno vakuumski sistem zahteva povremeno/cesto podesavanje. 

Da li je moguce da je tolika razlika u gustini za tu malu temperaturnu razliku. Razumeo bih da pricamo izmedju 5 i 30c.

Po toj logici onda bih najmanje 2x dnevno morao da podesavam. Ujutru kad je 15-20, preko dana kad upekne preko 30 pa opet uvece kada vozim po mraku. Nekako mi to zvuci kao previse za*ebancije za brend uredjaj koji treba da te resi stalnog cackanja oko podmazivanja. 

Ili nije tako ili niko od vlasnika istog ne govori istinu tj. tu manu ili prosto "ne koriste pravilno" uredjaj :-) 

Znaci jos uvek nemamo pravi odgovor curi li ili ne previse i ima li stvarno potrebe da se toliko podesava te zbog temperature te zbog brzine od 40 ili 100km/h... pa jos ako uzmes neko ulje druge gradacije eto ti opet zabave dok ubodes na kom podeoku treba da stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, Alekre said:

Niji isti protok na 20c i 30c. Ako ga ne podesim, isprska felnu, viljušku, nakupi se štroka po lancobranu, oko malog lančanika takođe.

Koristio sam plavo ulje. Da li je protok bas isti ili ne (verovatno nije), ali to apsolutno ne menja sustinu...sto manje posla oko lanca...a lanac i sa takvim neujednacenim podmazivanjem traje bas dugo. Sto se mene tice, moze i krace, samo da se ne zajebavam.

@Ferty

Evo ja ti kazem, stavis, podesis i ne diras...to je sustina. A lanac ce trajati duze nego klasicno podmazivanje sprejom, koliko god da ne podesavas scoot.

Inace ja sam ga tada podesio na neko minimalno podmazivanje da ne prska felnu i sve okolo (vidi se par kapljica samo kada je felna prasnjava), i nisam povecavao. To da li mu je malo po kisi ili na autoputu, vidi se po trajanju lanca.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Jedina zajebancija oko vakuum sistema je da na 2.000 km dopunis bocicu , za sta ti treba 17 sekundi. 

Ta podesavanja protoka ja nisam uradio bukvalno nikad. 

Od oktobra do kraja sezone plavo ulje , kao i na pocetku sezone .. od maja , juna crveno ulje i to je to. Cak , ne moras ni da cekas da se isprazni bocica , mogu da se mesaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nikakva podešavanja, sve ste bre zakomplikovali! Samo napuni bocu i gas! Kod mene stoji na pola (između min i max) i uvek mi je lanac podmazan, i nema nikakvog useravanja ni prskanja na felnu niti bilo gde! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
On 8/1/2018 at 3:47 PM, Darko Mihajlovic said:

Jedina zajebancija oko vakuum sistema je da na 2.000 km dopunis bocicu , za sta ti treba 17 sekundi.

Au, Darko, koji je to tebi protok. :D
Ja punim na 5000-8000 km kad vozim po otvorenom putu, 60-70 km/h prosecna brzina, sto ti je kada se podesi na jednu kap po minutu. Ili mozda imas Louis verziju sa duplo manjom bocicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
On 3.8.2018. at 11:01, sargeras je napisao:

Au, Darko, koji je to tebi protok. :D
Ja punim na 5000-8000 km kad vozim po otvorenom putu, 60-70 km/h prosecna brzina, sto ti je kada se podesi na jednu kap po minutu. Ili mozda imas Louis verziju sa duplo manjom bocicom?

Pa nesto se desilo sa slikama iz ove teme na pocetku gde mozes da vidis koji scott imam .. iz louisa jeste , ali nije manja verzija.. mislim da je onaj limited edition manja verzija , a ja imam onu normalnu ... e sad , jedino ako ima neka jos veca za koju ne znam , nemam pojima .. uglavnom , da protok mi je otprilike jedna kap na 60 sec, a za kilometrazu sam mozda i izlupao , jer ono , vise bas ne obracam paznju na lanac i podmazivanje pa i ne vodim racuna o kilometrazi...kad se isprazni - dopunim i cao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Isti kao ja, starija varijanta sa velikim rezervoarom. Bas se zacudih na takvoj razlici u kilometrazi.

Proveri ipak na temperaturi na kojoj vozis, mozda je veca nego ona kada si podesavao sistem. Protok stvarno znacajno varira s promenom temperature, narocito u slucaju upotrebe plavog ulja, iz licnog iskustva. Ja ga namestam na osecaj kada vidim da je lanac previse masan, felna previse zamrljana ili je pak previse suv.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koristim vakumski sa stereo diznom
Jednom uštelan, ništa ne minjam.



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Koliko ml je rezervoar kod scotoiler-a V sistema? Gledam sad onaj louis spec. edition sto kosta 99e ima 30 ml rezervoar. Ne mogu da nadjem podatak koliko mililitara je kod standardnog V sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pozdrav drugari, na v-stromu imam ugradjen scottoiler sa jednom brizgaljkom al ga nisam koristio do sad, (motor sam pazario prosle godine). E sad posto sam totalno lenj kad je u pitanju podmazivanje i ciscenje lanca pustio bih scottoiler u pogon. Posto uopste nisam siguran da li je sistem ispravan, sta mislite smem li da sipam na primer naftu da ispitam jel vakum dobro drzi i da slucajno crevo nije negde busno? Nikako ne bih voleo da mi se nakon gasenja motora pojavi bara ulja pod motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pa mislio sam naftu jer je tecnija od ulja i isprace sva cuda sto su se nakupila u crevima od kad se sistem ne koristi. Kapiram brze ce nafta iscureti ako je negde busno i pa cu brze uvideti gde postoji problem koji treba resavati... Mislio sam da izdvojim dan da sve to ispitam i kad budem siguran da je sve ok prospem preostalu naftu, sipam ulje i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Gde ste montirali vas scotoiler? Da li je bitno kako stoji? Imam problem sa mojim scot-om, curi ulje na tockicu gde se podesava protok... Montirao sam ga ispod sedista pod uglom od 30-tak stepeni... U pitanju je V sistem sa manjom bocom (louis special)... Da li je problem resiv, ili je scot "podmazao" svoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Gde ste montirali vas scotoiler? Da li je bitno kako stoji? Imam problem sa mojim scot-om, curi ulje na tockicu gde se podesava protok... Montirao sam ga ispod sedista pod uglom od 30-tak stepeni... U pitanju je V sistem sa manjom bocom (louis special)... Da li je problem resiv, ili je scot "podmazao" svoje?
Svojevremeno sam na Louis-ovom sajtu citao da ta Louis verzija hoce da procuri bas na tom mestu, mnogi se zale. Ja sam hteo da je uzmem i odustao zbog losih tuđih iskustava. Odjednom su te recenzije isčezle, tj. oni su prethodni proizvod povukli iz prodaje i oglasili ga ponovo pod drugim imenom i sada kod ovog tzv. "novog proizvoda" jos uvek nema previse negativnih komentara.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Louis kit definitivno curi na gumici ispod regulatora protoka, svaki koji sam ugradio i nisam ga stavio da stoji vertikalno je curio, u prevodu 10ak komada. 

Leka nema jer je sistem nemoguće rastaviti i sastaviti uspešno a da se nešto ne ošteti. tj ja to nisam uspeo. Curenje RMV-a sam rešavao tako što sam mu tražio drugu lokaciju i postavljao ga uspravno.

Sa tim problemom sam se i obratio Scottoileru i kao kompromisno rešenje su mi ponudli da mi zamene RMV-ove. Problem nastaje što je trebalo praviti izvozno carinjenje da na bih plaćao carinu pri uvozu tj po doalsku pošiljke na poštu... to je sve klanje vola za kilo mesa... 

Rešenje je pri kupovini dati tih dodatnih 30-40 eura i dobiti rezervoar u punoj veličini koji ne curi.... ili praviti neki drugi sistem da li srbojler ili onaj E ojler Hlebničkog iz Zrenjanina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Meni je Louis Edition procureo, pisao sam već o tome. Reklamirao sam Louisu i poslali su mi nov rezervoar (isto mali). Njega još nisam ugradio, ali baš me zanima kad će i on da procuri (mislim nakon ugradnje, ovako u kutiji neće sigurno). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

 

SZuHIomvTvl6VyjKJAEO2fj5S6LNlWebMaYuEull

 

Koristim Scotoiler Louis edition, montiran 2013 god.

Vrlo korisna pozicija za brzu promenu protoka u toku vožnje (kiša, visoka temperatura, vrlo često jaka prašina) a zgodno je i za dopunjavanje, pristupačna je pozicija.

Na zadnji lančanik je ugrađena dupla brizgaljka, od ulja koristim SAE90, gradaciju koja je inače preporuka Honde za podmazivanje lanca AT.

Da li je do konkretnog primerka ili pozicije, ne znam, ali meni nikada nije curelo ulje.

Rezervoar je u skoro vertikalnom položaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kod moje đamahe isto tako.
Skoro uspravno montiran sa stereo diznom otraga.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Jbg, uzeo sam ovu verziju zbog manjeg rezervoara i lakseg uklapanja pod sediste... Znaci preostaje mi da nadjem uspravnu poziciju za montazu ili da kupim nov sa vecim rezervoarom :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja