Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 23.10.2016. at 15:56, Satelis je napisao:

Pro Oiler radi odlicno, samo tipkas + ili - zavisno od uslova voznje i najvise mi se svidja sto koristi motormo ulje za podmazivanje (bilo koje gradacije) a moze i menjacko (80W90) ali se ne preporucuje, dok kod Scota mora njino ulje za upotrebiti.

Zbog čega se ne preporučuje menjačko 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ja sam takođe prezadovoljan Scotoilerom....Lanac je uvek čist i podmazan, milina za videti...koristim Scotoiler crveno ulje

 

Jedina mana je što mi malo zamasti zadnji točak ali ništa strašno...bitno je da ja o lancu ne mislim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Koristite li jednu ili duplu brizgaljku? Meni sa jednom jedna strana bude čista, a druga se prašnjavi. Čak sam i kupio duplu od Hlebničkog, ali još nisam ugradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 17 minuta, Sveta 5. je napisao:

Zbog čega se ne preporučuje menjačko 

Menjacko moze u gradaciji 75W90 s'tim sto nešto bolje čišćenje lanca ima sa motornim.

Probao obe varijante i rekao bi da je bolje menjacko od motrnog.

 

pre 5 minuta, jboban je napisao:

Koristite li jednu ili duplu brizgaljku? Meni sa jednom jedna strana bude čista, a druga se prašnjavi. Čak sam i kupio duplu od Hlebničkog, ali još nisam ugradio.

Kod mene je obostrana kapaljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Kod mene je isto jednostrana kapaljka , ne znam ni dal bih ikako i mogao dvostranu da metnem ... ali , definitivno , ono sto treba da bude podmazano , tj unurasnjost rolnica , i jeste podmazano i sa jednom kapaljkom... mozda spoljni deo lanca i nije , ali rolnice sigurno dobiju ulje i sa jednom kapaljkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod Scotoiler-a, treba koristiti njihovo ulje, ne radi dobro sa zamenskim (nije na istoj bazi kao original). Pola litre kosta oko 13€, a traje oko 30000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam scottija sa Stereo diznom.
Koristim samo njihovo ulje.
Ne bih experimentirao sa drugim uljima. Nema potrebe.



Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Menjacko moze u gradaciji 75W90 s'tim sto nešto bolje čišćenje lanca ima sa motornim.

Probao obe varijante i rekao bi da je bolje menjacko od motrnog.

 

Kod mene je obostrana kapaljka.

Sad te ne razumem koje je bolje menjačko ili motorno,ja već 2godine koristim sae 90 monogradno znači i ne uočavam nikakav problem idem sa količinom od jedne kapi na 60-90 sec. inače podmazivač   je iz moje garaže ručni rad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo je bilo motorno pa sam zatim sipao menjacko 80W90 da probam, pa se prasina vise lepila za lanac zbog same gustine, motorno lakse sklizne sa lanca, pa sam sad opet na menjacko ali 75W90.

Sa menjackim uljem lanac se manje cuje, nekako vise je mastniji nego sa motornim.

Pro-oiler podmazivac imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moje iskustvo je da je SAE90 idealno ulje za podmazivač, osim ovih brend podmazivača koji dobre karakteristike imaju samo sa "svojim" uljem...naravno iz čisto komercijalnih razloga. 

 

Pravio razne vrste podmazivača, ugrađivao (skoro) sve vrste što postoje na tržištu i moj zaključak je jedan:

 

OBAVEZNO koristite automatske podmazivače lanca, bilo koje vrste :) Produžava trajnost lanca bar duplo a u mom slučaju skoro trostruko :) 

 

I još jedan savet: što jednostavniji podmazivač to bolji (što više komponenti i žica mnogo veća je mogućnost da negde dođe do kvara i ceo podmazivač ne radi zbog toga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Moje iskustvo je da je SAE90 idealno ulje za podmazivač, osim ovih brend podmazivača koji dobre karakteristike imaju samo sa "svojim" uljem...naravno iz čisto komercijalnih razloga. 
 
Pravio razne vrste podmazivača, ugrađivao (skoro) sve vrste što postoje na tržištu i moj zaključak je jedan:
 
OBAVEZNO koristite automatske podmazivače lanca, bilo koje vrste  Produžava trajnost lanca bar duplo a u mom slučaju skoro trostruko  
 
I još jedan savet: što jednostavniji podmazivač to bolji (što više komponenti i žica mnogo veća je mogućnost da negde dođe do kvara i ceo podmazivač ne radi zbog toga)
Ziva istina s'tim što mislim da je bolje 75W90 od 80W90, izmedju ostalog čuh neke glasine da si s'lencom prešao oko ili preko 100K...istina ili mit?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Scoot oiler koji dobih na poklon ugrađujem prvog toplog dana u 2018-oj, kad probudim motorče iz zimskog sna

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ljudi da li sam lud (sto mi neko danas vec rece :-D pronaci ce se on sam ;-) ), ali ne uspevam da nadjem za hondu nc750x 2018 v sistem. Nasao sam info na louis da ne odgovara za nc modele jer ne moze da se nakaci crevo. 

Da li je neko stavljao scot, ali da nije neka vatijanta od 200e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, Ferty_ je napisao:

Ljudi da li sam lud (sto mi neko danas vec rece :-D pronaci ce se on sam ;-) ), ali ne uspevam da nadjem za hondu nc750x 2018 v sistem. Nasao sam info na louis da ne odgovara za nc modele jer ne moze da se nakaci crevo. 

Da li je neko stavljao scot, ali da nije neka vatijanta od 200e?

Ne može v-system, mora ona varijanta od 200 eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
48 minutes ago, Alekre said:

Sad sam uslikao. Doslovce je sve isto. Ovi na linku kazu da moze, a na louis i scottoiler sajtu kazu da V sistem ne podrzavaju NC. Kome verovati? Da li je bilo ko od clanova ugradio pa da moze da potvrdi? 

20180727_160851.jpg

Evo ga ovo srednje vakuum crevo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I jos jedno pitanje. Dosta clanova napise "koristim scott i prezadovoljan sam". Jedino bitno nije receno..koji Scott sistem? 

Pa hajde da vidimo ko procita ovo neka odgovori koji Scott sistem koristi. Vakuum ili elektro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja