Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
 

 

dakle , uzet je scottoiler , vakum sistem ..

prvo , sve pohvale , jer u kompletu se zaista dobija sve sto je potrebno , za bilo koji motor..

 

 

IMG_1653.jpg

 

IMG_1656.jpg

 

IMG_1657.jpg

 

IMG_1658.jpg

 

IMG_1659.jpg

 

prvi korak je , naci odakle uzeti vakum ... jednostavno , ode se na sajt scottoilera ,u podmeniju suport ima padajuci meni , gde se izabere marka i tip motocikla i tamo ljudi lepo kazu "uzni vakuum odatle"  cak ima i slika...

 

 

IMG_1660.jpg

 

ako se uzima sa grane vakum , koriste se sisice koje se usrafe u granu , kod mopeda sa direktnim ubrizgavanjem sece se crevo za vakum , ubaci se T racva pa se odatle uzma vakum a kod mog motora je bilo krajnje jednostavno.. skine se cep sa creva i metne se L nastavak ..

 

naci , uzo sam vakuum iz creva sa karbova

 

IMG_1666.jpg

 

 

odatle se razvuce malo crno crevo do scotta.. scoot je pozeljno postaviti sto uspravnije , mada sam gledao na you yube-u da ljudi postavljaju scoot i vodoravno i sve to opet radi

eto kako sam ga ja postavio

 

IMG_1664.jpg

 

IMG_1672.jpg

 

IMG_1674.jpg

 

IMG_1665.jpg

 

sledeci korak je postavljanje kapaljke na lancaniku .. u zavisnosti koji motor vozite , ima nekoliko tipova kacenja...

 

tu sam dugo razmisljao sta i kako , i na kraju sam odlucio da crevo od kapaljke do scotta ipak razvucem po gornjoj strani viljuske .. misljenja su tu podeljena pa nek svakjo radi kako mu volja .. s jedne strane mozda je lepse odozdo jer se nista ne vidi , ja sam se ipak odlucio za gornju stranu jer nemam centralni stender pa sutra prekosutra kad hocu pomocu stendera da podignem motor da nesto uradim nece mi smetati creva , a i meni ovo uopste nije ruzno ...

 

 

IMG_1667.jpg

 

IMG_1668.jpg

 

IMG_1669.jpg

 

IMG_1670.jpg

 

IMG_1671.jpg

 

dolazi na red punjenje scott-a...posle punjenja , treba odraditi takozvano "prime-ovanje" sistema , tj , napuniti sva creva do kapaljke ... za to se dobija posebno crevo sa filterom

 

IMG_1676.jpg

 

 

 posle sklapanj , kod mene to sve izgleda ovako...

 

IMG_1679.jpg

 

posle 30-ak kilometara sa podmazivacem lanac je totalno opran od svih sranja koja su se zalepila za sugavi sprej , i izgleda bukvalno kao nov

 

IMG_1680.jpg

 

IMG_1681.jpg

 

 

 

 e sad , rec dve , iz mog ugla...

 

obratiti paznju na par strvari... 

 

1.pozeljno je da scott bude postavljen sto usravnije ... 

2.uz paket se dobija plavo ulje koje je za temperature od 0-30C , tako da je pozeljno odmah kupiti letnje , crveno koje je od 20-40C

3.paziti da kapaljka ne bude previse blizu lancaniku jer zbog voznje u rikverc moguce je da lancanik uhvati kapaljku i otkine je ( dobija se 3 rezervne u pakovanju )

4.ne brinuti da ce felna biti od ulja .. nema od toga nista

5.ni jedna jedina vezica nije potrebna jer u paketu ima svega...

 

 

utisci posle 30ak kilometara :

 

1. na lancu se sada svaka rolnica okrece , ali bukvalno ..skroz lagano .... do sada su mi neke bile ulepljene a neke su se okretale iako lanac podmazujem na 450-500km

 

2.neverovatno da se toliko primeti ,ali sada kad hocu da preguram motor sa jednog dela parkinga na drugi sto puta lakse guram motor ( ovo je stvarno za ne-poverovati )

 

3. spustajuci se sa Vidikovca ka Rakovici  ( za ove koji nisu iz BG-a , to je jedna duga nizbrdica ) , iz gluposti stisnem kvacilo pri brzini oko 60km/h i u 4,5 stepenu prenosa.. kad ono - tisina !!! ne cuje se vise onaj zvuk lanca ( znate na sta mislim al ne znam da objasnim ) , znaci nista , tisina ... sa ovim sam se odusevio...

 

4.motor na stenderu , zavrtm tocak - okrene nekoliko krugova pa se zaustavi ( to do sada nije moglo )

 

 

i tako da ne nabrajam sad svasta , glavni zakljucak je da sprava radi poso za 10...

znao sam da su sprejevi za lance uzas ali sada sam potvrdio ..sprej je bolji samo od suvog lanca , inace je KATASRTOFA .. .sve se lepi za njega ...sa uljem - sa lanca se spira svo sranje koje se pokupi na putu i lanac je PODMAZAN !!!

 

eto , toliko od mene...

 

ziveli i srecan praznik  

 

 

;)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Јеси га објаснио и представио за 5+  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

U svakom slucaju bolje od spreja koliko razumem.Interesuje me koja je cena tog paketa i cena ulja tog crvenog da napravim racunicu trebao bih menjati lanac sledece god pa me interesuje to ?  I da li mozda pise potrosnja tog ulja koliko se potrosi na odredjenu kilometrazu ma sve me zanima...haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ne procitah nigdje ili sam nesto propustio, kako se regulise kolicina protoka ulja, tj. vremenski interval kapanja. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ima na samoj bočici gde se sipa ulje taj regulator za podešavanje protoka.

To crveno ulje u Louisu košta 13 eura pola litre i dovoljno je za 20-25hkm zavisi od štelovanja.

 

https://www.louis.de/artikel/scottoil-500-ml-hochtemperatur-oel-ab-20-grad-oc/10003133?list=64411480

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sta se desava kad motocikl radi na mjestu-na semaforu, jel i tad ulje kapa, posto vakum potiskuje ulje iz bocice. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pa ne stojis na semaforu pola sata ...

A podesava se da ide jedna kap na oko 60 sec..

 

Nista se nece lose desiti dok cekas zeleno na semaforu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne traje bocica 25000 km.

 

 

Na primer, nekada zaboravim da ga podesim a udari vrela pa naflita ulja ko iz kante. Kada je kisovito vreme, onda ga odvrnem na jace.

 

Sam Scottoiler kosta koliko lanac i lancanici za recimo 525 lanac. Kada montiras nov set, racunaj da ces njime preci bar 60000 i onda stvaras ustedu. Kada promenis motor, Scott ostavis za drugi.

Na prethodnom motoru sam stavio nov set sa Scottom, presao sam 10000 i ni jednom nisam nastelovao lanac jer nije bilo potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Meni jedno punjenje Scottoilera traje bar 1500 km, tako da verujem da jedna bocica moze nagurati 25000km.
U svakom slucaju, slazem se sa svim navedenim, jedna od najboljih stvari koju sam stavio na motor.

Nisam siguran jedino da li je potrebno ponovo premazati lanac scottoiler uljem posle pranja kao kada se prvi put stavlja, pa to praktikujem za svaki slucaj.

Takodje, savet, proveriti pre nabavke na scottoiler sajtu uputstva za montazu za motor zato sto postoji mogucnost da V-System nece odgovarati jer nema vakuum oduska. (kao na NC750 do 2016. npr.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Scotty je prava stvar, pogotovu kad se zbog kardana odvikneš podmazivanja lanca.

 

Zahvaljujući njemu sad uopće ne razbijam glavu oko toga je li mi na drugom motoru lanac podmazan.

 

Ja sam otraga stavio stereo diznu, kako bi lanac sa obadvije strane bio ravnomjerno podmazivan.

 

Njemci stavljaju diznu preko prednjeg malog zupčanika tako da ulje kaplje na sredinu rolice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Mislim da te stvari brinu uglavnom ljude koji posle svako voznje lint-free krpicom glacaju zadnju felnu do punog sjaja :D U suprotnom, koga boli k****. Neka zaliva brate koliko hoce, lancu nece smetati :D

 

a ti mi, Uterivacu, ne delujes kao takav tip

 

Kad covjek razmislja da plati nesto 150 jura, mora da bude informisan. ;)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ili recimo skoro pa pola od toga... :-) :-) :-)

 

Nidam planirao Darko da ti kvarim veselje, ali kao redovan Louisov gost dobih na adresu ovaj mali katalog sa ekstra cijenama pa ugledah...

post-24716-0-92090700-1468617799.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
 

Update :

 

Tacno 1006 km od ugradnje ... Slike govore sve ... Lanac izgleda kao da sam ga sad izvadio iz kutije ... Slikao sam rep , nema prskanja po repu ( motor nije pran niti brisan ) ...  Na felni samo par tackica , i to verovatno stoje jos od ugradnje dok sam isprobavao kako da nastelujem scott-a... Pri tom , sad kad sam se vracao iz Zajecara , posle Cestobrodice , kada sam izasao na Paracin , posto sam zurio na neku svirku , isao sam auto-putem , voznja 90% puta je bila 180 km/h , i dalje nema prskanja ... Kolicina ulja u bocici po slobodnoj proceni je negde na pola , pa kapiram da je autonomija jednog punjenja oko 2.000km , ali , napisacu kad dodje vreme ...

 

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
i evo , sa ovim postom da zatvorim celu ovu pricu do kraja ...

 

1800 km - bocica prazna ....

 

dakle  , sa jednim punjenjem se prelazi oko 1800 km , plus minus desetina kilometara , u zavisnosti kako je nastelovan scott ..

 

to je to ... polako dolaze hladniji dani , pusticu da se skroz isprazni crevo pa da stavim plavo ( zimsko ulje ) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja