Jump to content

Moto Zajednica

Belogradchik - Bugarska

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Malo sam se raspitivao na forumu i zbog lepih slika jednog putopisa odlučih i ja da obiđem malo Bugarsku, odnosno njen severo-zapadni deo i obiđem kamene formacije koje se nalaze u blizini grada Belogradchik.

 

 

U petak sam direktno sa posla krenuo za NS da pokupim Milicu pa onda autoput do Paraćina. Od Paraćina predobrim putem (bolje reci pistom) do Zaječara gde smo spavali kod Milicinog kolege sa posla.

 

image.jpg

 

Prolazimo pored Rtnja.

 

RTANJ.jpg

 

U Zaječar stižemo po mraku, ali ipak punih baterija zbog stvarno odličnog puta gde je greota voziti sporo. Nema oštrih krivina, nema iznenadjenja na putu, asfalt nov i ravan. Jedan jedini ležeči policajac na celom putu..i to lepo obeležen. Ma divota..

 

Rano ujutro krećemo za bugarsku. Prolaz na granici brz i bez zadržavanja. Kako se udje u Bugarsku primećuje se drastičan pad kvaliteta svega....puta, signalizacije..sela su uglavnom ruinirana i slabo održavana.

Anyway..po savetu kolege ne idemo odmah posle granice desno već nastavljamo prema vidinu. Kolega nas je pametno savetovao jer je taj put OČAJ (morali smo ga proći u povratku i osetiti taj shit od puta).

Nismo išli skroz do Vidina već smo u mestu Kula skrenuli prema Belogradchiku. Put je isto loš ali prohodan. Bez udarnih rupa ali na par mesta sa nezgodnim ulegnućima i šljunkom po krivinama.

Kako se približavamo destinaciji put je sve bolji tako da je zadnjih 10ak kilometa bilo pravo užianje. Vozi se kroz šumu sa lepim krivinama ali i dalje sa dosta sitnog kamenja po putu.

 

image.jpg

 

Nema zadržavanja u gradu..banke ili ne rade subotom ili ne rade tako rano (oko 9, pola 10, po njihovom vremenu).

 

Odmah idemo do tvrđave i tamo menjamo novce, plaćamo karte i presvačimo se za pentranje po kamenju :) Ali prvo malo da se prošetamo po tvrdjavi koja se tu nalazi.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

 

Vreme je malo da ko kozice skakućemo po kamenju i da se slikamo. Sam ogradjen deo nije toliko veliki ali pruža lepu panoramu. Ko hoće avanturistički da uživa onda lepo šator na ledja i u podnožje pa pešačenjem da obilazite nedeljama :) Ima tu mnooogo kvadratnih kilometara prostora za obići tako da se mi nismo odvajali od obezbeđene turističke zone. Kažem obezbeđene jer se nalaze rukohvati i kapije ali koje smo mi velikodušno preskakali i bacali pogled preko ivice :)

 

image.jpg

 

 

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

Nema nešto puno slika jer smo uglavnom sedeli, doručkovali i uživali u pogledu i tišini.

 

Pošto smo pogledali šta smo hteli, preznojili se pet puta od vrućine, sunca i skakanja po kamenju odlučili smo da odemo do jedne pećine koje je izgledala obećavajuće.

u pitanju je pećina Magurata koja se nalazi 25km od Belogradchika. Put do tamo je očaj. Da sam znao gde sam se uputio ne bih ni išao iako sam ljubitelj pećina.

Navigacija pravi problem jer je ceo taj deo bugarske loše pokriven. Najnovije mape pokazuju ulice koje ne postoje. Ulice koje postoje nisu upisane a najčešći problem se javlja da navigacija kaže da je put prohodan automobilom. odnosno da ima barem jednu traku, a ono em što na putu nema asfalta već sto je širok dovoljno za motor.

 

Slika pećine nemam puno jer nisam nosio tronožac a blic ne funkcioniše baš na toliko velikoj površini jer je pećina dosta široka i visoka.

 

Platili smo ulaz, kupili vode i neki slatkih i krenuli u pećinu :)

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

U pećini smo bili samo jer smo ušli bez vodiča. Hteli smo tako a on nas pustio :) Milica se propisno isprepadala..nije joj prijao abijent. meni bilo super :)

 

Da ne dužim priču dalje...ko hoće da ide nije daleko. Ko nije veliki ljubitelj pećina neka ne ide ovde jer je put katastrofa. Verujem da endurače neće imati nikakav problem..za težak putni motor ovo nije bas jednostavan put.

Belogradchik treba obići jer je pogled stvarno neverovatan..kao sa drugog sveta. Ono što slike ne mogu dočarati je sama veličina tih kamenja..možete videti šumu dole pa otprilike oceniti koliko je to otprilike.

 

Jedna mala panoramica za kraj:

PANORAMA.jpg

 

 

Motor se na putu ponašao bez ikakvih štucanja i problema. <Pređeno 920 kilometara. Potrošnju nisam merio ali je bila veća od proseka jer se vozilo malo brže.

 

Na kraju jedav moj video koji je snimak puta od Zaječara (Zvezdan) do Paraćina i deo autoputa prema Beogradu.

 

 

ne znam da li će video biti svima vidljiv jer sam koristio licenciranu muziku. I još jedna stvar..ne znam zašto se to desilo jer na samom video ništa nije čačkano ali prvih 2-3 minuta imaju kao malo ubrzan video. posle se unormalizuje. Čudno je što original i snimak na youtubu imaju istu dužinu. Što će reći negde je umanjio brzinu snimka ali to nisam primetio.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Jesi li bio u Đavoljoj varoši, sličan je predeo, a baš me zanima poređenje te dve lokacije.

 

Dobar ti je video, a i imaš dobre živce kad si upload-ovo 8GB :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Jesi li bio u Đavoljoj varoši, sličan je predeo, a baš me zanima poređenje te dve lokacije.

 

Dobar ti je video, a i imaš dobre živce kad si upload-ovo 8GB :)

Djavolja varos je mravinjak spram opisnog predela ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Делује прелепо , штета за пут до пећине  ( одбиће многе од подухвата ) пећина делује скроз занимљиво  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Jesi li bio u Đavoljoj varoši, sličan je predeo, a baš me zanima poređenje te dve lokacije.

 

Dobar ti je video, a i imaš dobre živce kad si upload-ovo 8GB :)

 

Nisam jos bio. Sestra je bila sa skolom kao uciteljica. I kada je pogledala moje slike rekla je da je u pitanju nebo i zemlja. Djavolja varos je relativno niska. Te kamene formacije idu do 10-15 metara. Ne vise. Ovde u belogradciku je barem 10 puta tolika visina :)

 

 

Делује прелепо , штета за пут до пећине  ( одбиће многе од подухвата ) пећина делује скроз занимљиво  :takoje:

 

Pecina je velika. Ulaz je na jednom a izlaz na drugoj strani. Ima turisticki vozic koji grupu vrati natrag do ulaza jer je tamo parking. Jedina stvar koja je zasmetala je stvarno slabo osvetljenje. Instalacije su tu. reflektori su tu ali je upaljen svaki treci. Verovatno stede na struji. Ali posle 15 min oci se naviknu pa se bolje vidi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ovo je lipo, samo jedan savjet ako ne zamjeras: vozis preblizu srednjoj traci na putu,pogotovo u lijevim okukama.. Probaj se drzat vise blizu sredine ili malo desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ovo je lipo, samo jedan savjet ako ne zamjeras: vozis preblizu srednjoj traci na putu,pogotovo u lijevim okukama.. Probaj se drzat vise blizu sredine ili malo desno.

 

Kolega potpuno si u pravu.

Navika je nastala na putevima oko mog sela (mada je cela vojvodina takva gde je asfalt stariji od 10 godina) gde gotovo nije moguce voziti desnom stranom zbog zeceva, rupa, zakrpi, ulegnuca od slepera i balega od konja..uvek je leva strana cistija i ravnija.

Pogotovo sto je su putevi u vojvodini ravni i dugacki pa se vidi kilometrima napred a svugde ima salasa i nervoznih traktorista koji iskacu na put bez gledanja a i pustenih pasa uvek ima pored puta..kada iskoci prvi preznojis se..kada iskocis drugi lepo se pomeris pri sredini trake.

ruzna navika i definitivno moram poraditi na tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja