Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu 250/251

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Koju sumu je potrebno izdvojiti za kupovinu nekog solidnog MZ-a 250 ili 251, u pristojnom stanju?

Kako se krece potrosnja, odrzavanje, i da li su skupi delovi, da li su to kvalitetne masine?

Koliko sa normalnom voznjom, gradskom, moze da predje km do generalne?

Do pre mesec dana sam vozio princa 125, doduse nisam imao problema sa njim, pa bih hteo da napravim neko "poredjenje", da vidim da li ne bih pogresio ako bih kupio MZ.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Motor kao motor, sigurno nećeš pogrešiti. Da li će tebi se svideti, to je individualno.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Nađi nekoga da ti da motor da ga lično provozaš i konsultuj se sa njim, imaćeš info iz prve ruke i sam ćeš najbolje donijeti odluku.

Kad počneš sa motorima novije generacije pa onda probaš MZ reakcije su... drastične. Ili te oduševi ili ti se smuči. 

Ponavljam, vidi i probaj lično. Troši malo više, kvari se... često. Ako to prihvatiš to može da bude lijepa priča.

Vidim da si iz Niš  :)  Potraži na forumu ili u gradu člana foruma TS čoper (tako nekeko mu je nik) i porazgovaraj sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Vozio nekada MZ250, nikad me nije ostavio na putu, obilazio sam motoskupove, vozikao se. Održavanje smešno, delovi takođe. Nešto sređuješ sam, nešto provereni majstor. Ovde u BG je tata za te mašine Dragan Teodosijević Tedi.

Ja sam baš jurio motor u top stanju, nisam brinuo za cenu, to mi je bio dečački san.

I hteo sam baš 250, ne 251.

 

 

Vezuju me samo lepe uspomene za MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Vozio sam davno MZ-a i to ti je kao kad bi sad poredili kao da vozis tomosa apn-a taj neki fazon. Zastareo motor i prosta masina za popravku, pregazilo ga je vreme odavno.... totalno druga prica.

Guliver ti je dao lep savet probaj provozaj pa ces videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala vam. Moracu da pitam nekog da mi da, da provozam krug, pa tek tada mogu da znam na cemu sam. Moj otac do pre 10ak godina vozio jawu, imao par komada, znam za tu zadnju da je uvek imala problem oko paljenja. Bar jednom mesecno je stelovao. Ne zelim da kupim motor pa da me ostavi na putu i da ga psujem. Ispao mi jedan mz 250 za 400E, kao dobro stanje, samo mi nije blizu pa ne mogu da odem da ga probam. Inace je od poznanika, kao garantuje, a nece da spusti cenu.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

A jesi razmisljao o nekom drugom motoru, a da bude japanske proizvodnje to neko godiste od 90-te?

Mislim da je mnogo bolja varijanta nego MZ. Vredi i sacekati malo i skupiti koji evric vise i kupiti fin motorcic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

@ gostraider323 , 

mislim da to nije dobro jer za starije japance prvo sto je sve manje delova , 

drugo , daleko su skuplji od MZ-ovih 

i trece : ipak duze traje MZ . Vece su tolerancije , u odnosu na japanske , samim tim stepen tolerancije je veci !

I mozda jos vazno , ovo je pod forum MZ . Ne moze tu biti neko protiv njega , jos nerealno :) !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Razmisljao sam dosta, gpz500, gs500, cb500, ali to ne moze da se nadje za neki 400-500e. Vec od 1000. A da kupim neki krs, pa da ulazem, platim i za pumpu i biciklu, ne zelim. Zato gledam MZ ☺

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Vidi ovako: MZ je u principu jako dobar motocikl. Pravljen je u istocnoj Nemackoj u vreme socijalizma i pravljen je da traje jako dugo uz minimalno odrzavanje, ali tog minimalnog odrzavanja - mora biti ! Evo, ja imam nekoliko " japanaca " , a i dalje imam i mog MZ-a.  I pored toga sto ima nekih 40.000 km predjenih, na njemu je i dalje fabricki lanac kopji nije jos istegljen ( tek je do pola zategnut ) jer fabricki ima zastitu od vode, peska bilo cega . . .   

 Najveci je problem naci dobrog MZ-a, jer su to ljudi uglavnom terali, a slabo odrzavali ( ili nikako ), a i kad se nesto pokvari uglavnom su sami popravljali umesto da teraju u servis. Dovoljno ti je da pogledas oglase za prodaju na primer na nemackom E-bay  i u kod nas . Na nemackim oglasima su uglavnom motori u manje vise standardnom stanju, dok su kod nas manje vise svi nesto budzeni, prepravljani . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Slazem se sa tobom, kod nas su sve neki prepravljeni u copere, krosove...a i tacno je, zapusteno i nije odrzavano.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

jednostavno :)  :

 

//www.kupujemprodajem.com/MZ-250-ETZ-1989-2015-0-km-35088780-oglas.htm?filter_id=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ako mislis da se vozas po auto putu nemoj MZ ...ali za sve ostale puteve uzmi neces se pokajati,,,ionako je svugde ogranicenje 80kmh ...najlepse se ponasa na 80 do 90 kmh sto je brzina za respekt i sasvim dovoljna ovde kod nas..osim ako ne volis da vozis brzo..onda jbg... ja idem sa MZ na posao svaki dan ..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pošto se u temi o MZ pominje i GPZ, bivši sam ponosni vlasnik oba modela, cenovna razlika u održavanju i daljoj eksploataciji je dupe i glava.

MZ ti dođe kao da imaš ćaletov auto, ne brineš preterano  o održavanju, tu i tamo se malo učipiš, a GPZ ti ja kao da voziš jedan ekonomičan auto kupljen na lizing i sve servise mu radiš kod ovlašćenog servisera.

A GPZ koji nađe za 500e, bolje i da ga ne kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pa najvise bih vozio po gradu, do posla i nazad, 90% voznje po gradu bi bilo. A ukoliko drzi 80km/h neka krstareca brzina, da se ne muci, to je super. Ide mi u prilog sto je jeftino odrzavanje. Kako pravite mesavinu, kad sipate gorivo, jel direktno u rezervoar kapnete ulje, ili kako vec? Imao sam dva 2t skutera, ali nisam pravio rucno mesavinu.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mesavinu mozes da pravis u kanti, a mozes i na pumpi. U rezervoar prvo sipam ulje, pa onda benzin da se dobro pomesa. Da se ne bi zeznuo pa sipao pogresno, imam male bocice u kojima drzim ulje i cela bocica je taman za 5 litara benzina, pa tako i sipam za gradsku voznju . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

upravo u nedelju vratih se iz Rumunije 1305km.. :D za petak, subotu i nedelju.. :D putna brzina 90-95/kmh.. i dosao MZ do 41.500km.. kod mene.. :D

 

13692555_10207416924120997_7718446160428

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Pozdrav,

Pre nego što skočim da kažem hop...

Nabavka novih delova za MZ-ejca kakva je misija?

 

ps.pritajeni ljubitelj cajtakta i mirisa mešavine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jednostavna, Javi se ovde clanu Jigoro Cano i resices sve probleme koje imas vezano za delove za MZ - a . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja