Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki dr 650 rse `93 novi frajlauf

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki dr 650 rs

Pozdrav ljudi,

Zamenio sam skoro frajlauf na svom dr-u, kako nisam mogao da nadjem polovan lezaj ili ceo komplet narucio sam sve novo i ugradio. 
Pre nego sto se lezaj raznizao motor je imao nekako bucno paljenje a i prilikom gasenja culo se kao da lupi neki zupcanik negde, mislio sam da ce sve to da se izgubi posle ugradnje ali i dalje se cuju isti simptomi mozda malo blaze.

Da li je to normalno i da li treba da brinem oko novog frajlaufa posto komplet nije bas jeftin platio sam ga 250 eu.

Hvala ljudi pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Već sam pokušao malo da pomognem kad smo se dopisivali, pa evo citiraću sam sebe ovde u temi ne bi li podstakao možda neku diskusiju...


‚‚Jbga, malo je teško na daljinu vršiti dijagnostiku, ali ako imaš čudne zvukove pri paljenju i gašenju, onda je najverovatnije nešto vezano za taj sklop. Prva stvar je alanser, može da bude do njega ( odlomi se parče magneta na statoru ili se potrošila jedna četkica, ali po tome što pričaš ne bih rekao da je to u pitanju). Od alansera do frajlaufa imaš 3 zupčanika, treba proveriti u kakvom su stanju zubi, dal su dobri, da se nije pojela cementacija...Prvi zupčanik do alansera ti je najkritičniji


http://97.82.93.73/D...43 (Medium).jpg


nisam sto posto siguran kako on radi, ali u suštini taj zupčanik prenosi tačno određen obrtni moment, tj konstuisan je tako ako dobije prevelik ili premali moment, veliki zubi će proklizavati u odnosu na male, ne znam kako drugačije da ti objasnim. On može da pravi problem...treba proveriti i da nemaju lufta zupčanici u biksnama u koje se ubacuju u dekle.


 


Šta možeš da uradiš...Skini onaj čep na sred dekle od magneta, i kad pališ motor posmatraj maticu od magneta da li se lepo okreće ili ima proklizavanja. Možeš i da otvoriš temu, tako možeš lakše da dobiješ odgovor, bolje ti je da što više ljudi pročita.‚‚


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sve sto je kolega gore napisao, samo bih dodao anlaser prvo da pogledas, nezgodno stoji u bloku, tj hoce voda da ostane posle kise, pranja.. i lezaj mu crkne od toga, i moj je bucniji malo.. A to za gasenje, ako se cuje ponekad TAK ! Mislim da je to dekompresor, posto i kod mene (imamo slicne masine) se cuje ponekad, pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki dr 650 rs

Izgleda da jeste automatski dekompresor uzrok onom bucnom  gasenju. Na automatu postoji onaj plasticni cilindar povezan sa sajlom koji bi automat trebalo da povuce prilikom gasenja motora.

Kada pritisnem rucnoj taj automat motor se ugasim lepo bez onog TAK. 

Pitanje: dali nije stetno za motor da ga gasim rucno pritiskajuci taj cilindar mislim ne bi trebalo i sta je uzrok da li zna neko ovom kvaru? Da li treba da zamenim automat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Mislim da grešiš, ali ajde da napišem šta mislim pa nek me neko ispravi ako grešim ja.  :zbunjen:

Čudno mi je što ti se ne čuje kad ga gasiš na dekompresor, jer je gašenje na dekompresor najbolje za frajlauf....ako ga gasiš na dekompresor neće ti bukvalno nikad stradati frajlauf...šta je tu čudno, pa ako se čuje kad ga gasiš normalno, a ne čuje kad ga gasiš na dekompresor, to ukazuje na loš frajlauf....a tebi je nov...

U kakvom ti je stanju zubčanik frajlaufa, jesi i njega menjao, da se nije poderao po obimu gde naleže ležaj na njega?
Automatski kompresor se aktivira kad pališ motor, a ne kad ga gasiš...zar ne?  :neznam:

Mora ti biti naštelovana sajla frajlaufa kako treba...sajla mora da ima lufta...kad je motor ugašen i klip u GMT onda se šteluje tako da taj automat, tj plastika koja vuče sajlu ima lufta od graničnika (slobodnog hoda) 6-8mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Mislim da grešiš, ali ajde da napišem šta mislim pa nek me neko ispravi ako grešim ja.  :zbunjen:

Čudno mi je što ti se ne čuje kad ga gasiš na dekompresor, jer je gašeajlaufnje na dekompresor najbolje za frajlauf....ako ga gasiš na dekompresor neće ti bukvalno nikad stradati frajlauf...šta je tu čudno, pa ako se čuje kad ga gasiš normalno, a ne čuje kad ga gasiš na dekompresor, to ukazuje na loš frajlauf....a tebi je nov...

U kakvom ti je stanju zubčanik frajlaufa, jesi i njega menjao, da se nije poderao po obimu gde naleže ležaj na njega?

Automatski kompresor se aktivira kad pališ motor, a ne kad ga gasiš...zar ne?  :neznam:

Mora ti biti naštelovana sajla frajlaufa kako treba...sajla mora da ima lufta...kad je motor ugašen i klip u GMT onda se šteluje tako da taj automat, tj plastika koja vuče sajlu ima lufta od graničnika (slobodnog hoda) 6-8mm.

Ako ti gresis,onda ni ja nisam bezgresan :takoje: Frajlauf pri gasenju udari kad klip ne predje GMT nego se vrati unazad pa ga frajlauf ukoci. Znaci - gasenje na dekompresor. Otkad sam to procitao na www.thumpertalk, moj KTM je odahnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Upravo tako, ti mu prekineš struju (varnicu), ali klip nastavlja da se kreće po inerciji...a ako kompresuje u tom trenutku, onda mora krenuti unazad da se rastereti jer nema gde drugde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Upravo tako, ti mu prekineš struju (varnicu), ali klip nastavlja da se kreće po inerciji...a ako kompresuje u tom trenutku, onda mora krenuti unazad da se rastereti jer nema gde drugde...

E jesmo mu objasnili! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja