Jump to content

Moto Zajednica

HITNO potreban loj od divljeg zeca za moju sestru

Recommended Posts

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja cu sad da kontaktiram kolegu lovca, pa ako bude nesto, javljam. Nisam bio u prilici ranije. Nadam se da izvlacite od negde snagu da pregurate sve ovo i nadam se cudu! Izdrzite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Lovac sam, ali sezona se odavno završila pa su zalihe potrošene. Ako saznam da neko ima javljam odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Sa velikom knedlom u grlu postavljam ponovo jako slicnu temu ovoj od pre 4,5 godine:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/74831-hitno-potreban-loj-od-divljeg-zeca-za-lek/page-1 

 

Ovog puta je na zalost u pitanju moja RODJENA SESTRA. Rak joj je metastazirao na pluca, pa molim svakoga ko ovo procita, a zna nekog lovca ko bi mogao da ima loj od divljih zeceva da mi javi. Uz moju veliku zahvalnost koja se podrazumeva, platicu koliko god treba, naravno, a doci cu i pokupiti ga gde god kazete. Procene su sarolike, ali se svi slazu da su u pitanju MESECI zivota...

 

Razlog zasto nam je potreban taj loj je sledeci:

bolesnicima koji imaju rak pluca ona se pune vodom, i ako se ne bi reagovalo oni bi se bukvalno udavili. Medicina to resava punktiranjem (t.j. vadjenjem vode nekom vrstom sprica-koliko znam izuzetno bolan proces). Pretopljen loj od (iskljucivo) divljeg zeca se maze na grudni i ledjni deo trupa, i efikasno pomaze da se to ne desava. Kako-ne znam. Pretop ne sme NI SLUCAJNO  da dospe u dodir sa solju.

Osoba za koju sam skupljao taj loj nije UOPSTE vise poslednja dva meseca zivota morala na punktiranje (pre toga su je punktirali SVAKA DVA DANA), na cemu je njegova porodica neizmerno zahvalna BJB clanovima koji su mi prosli put pomogli da mu olaksamo poslednje dane.

 

Mozda je malo neprimereno da ovo pitam ovde, ali se davljenik hvata i za slamku:

ako iko ima IKAKVU IDEJU koja bi mogla da joj pomogne da izbegne statistickih skoro 100% smrtnosti ili da bar odlozi neumitno, neka molim vas napise ovde ili na PP. 

 

Hvala svima!

Postovani Lucky, mozda nisam u stanju da nadjem trazenu materiju ovog momenta ali sam to prosao sa svojom mamom, tetkom i ujakom. Postoje nekoliko nacina da se istera voda iz pluca i to punjenje vodom je prolazno, ako se pacijent uspe sacuvati, toga posle obicno nema. Ranije se primenjivala PLEURODEZA, ubacivanje praskaste materije u pluca i ona bi zaustavila vodu. Znam za vise slucajeva spasenih pacijenata, kasnije se posvecivalo ponovnom suzbijanju osnovne bolesti. Drugi nacin je uz nabavku HAJMLIHOVE VALVULE koja je konkretno spasila moju mamu skupljanja vode u plucima i kasnije smo se (posle mesec ipo nosenja Hajml.valvule) posvetili nastavku lecenja. To je prosta sprava plasticna i providna slicno velikom spricu (za laike). U principu je to jednosmerni ventil ali modifikovan da izlazi voda a ne ometa disanje pacijentu. Ukljuci se u dno pluca, sa crevcetom se spoji spolja i nastavi sa kesicom za skupljanje sadrzaja iz pluca na drugom kraju. Tako se nosi ispod odece od 2 sedmice do mesec ipo, samo se striktno mora paziti na higijenu. Pacijent je potpuno pokretan i skoro sasvim samostalan, kome ne kazes, taj nezna da komsinica nosi uredjaj za praznjenje pluca. Posle mesec ipo mojoj mami je sasvim prestala potreba za dreniranjem i uredjaj je jednostavno izvucen kao dren posle operacije. Pre toga je nekoliko puta punktirana dok to parce plastike nije hitno stiglo. Rastrubio sam svima, od nepoznatih ljudi DOBIO IZ SVEDSKE na kucnu adresu i odjurio da dostavim hirurgu koji je to mami odmah ugradio. Mamu sam sutra pokupio iz bolnice i odvezao kuci, mada je do prethodnog dana spasavana punktiranjima i bila u gusenju do kriticnog. Ovim zelim da podrzim pokusaje lecenja mada stvarno neznam dali se to malo prosto cudo uopste jos proizvodi i primenjuje, Nase je da uradimo sve sto mozemo za bolesne,  srecno bilo Lucky!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Sad se nadam da nisam dosadan i skrecem, nasao sam da postoji taj ventil i primenjuje se jos uvek, Slike su upravo pokupljene sa interneta. Mozda je dostupnije, zaista se izvinjavam ako skrecem.

post-11754-0-41047100-1468718733.jpg

post-11754-0-83681300-1468718742.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostavljam da su stvari krenule na lose, zbog pomenute smrti u porodici u drugoj temi.

 

Svakako saucesce i zelim vam puno snage da prebolite gubitak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Hvala.

Na zalost, tako je. Sestra mi je preminula juce u podne, u 59-oj godini zivota. 

Loj je pomogao toliko, da uprkos pogorsanju stanja, nikad nije doslo do potrebe za punktiranjem pluca, a stalni kasalj je skoro potpuno prestao. Ne znam koliko ga jos ima, ali sav loj koji je preostao, a koji su nesebicno prikupili forumasi i hjihovi prijatelji cu preuzeti za koji dan, samo dok prodje sahrana i bice na raspolaganju. 

Molim svakoga kome bude zatrebao da mi se obrati, bilo preko foruma, bilo telefonom da dogovorimo nacin kako da mu ga prosledim.

 

HVALA svima koji su pomogli da olaksaju muke mojoj sestri

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja