Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

sliak prikazuje 3 detalja ....ZUTA boja je ta sipka preko koje se navlaci ta hromirana...

CRVENA boja je za  oznacavanje zatezaca tocka i valjalo bi ih cinkovati imas ih 2 komada naravno :)  levo i desno na viljusci

PLAVA oznacava distancer ili ti caure i njih imas levo i desno na tocku pa ono.....i njih bi cinkovao da sam na tvom mestu......

Taman ispoliras i na zadnjem tocku nosac paknova i glavcinu

Nabrojahh ja neke stavke za cinkovanje svasta nesto ali veruj mi .....nemoze te izaci sve to vise od 1,000 dinara ni u ludilu vise ....samo moze biti manje .....a efekat konacan .......necu ni da kazem :sampion:

inace slika je rasturene hondice dan posle kupovine motora od nekog momka koji je u oglasu napisao izmedju ostaloga U FANTASTICNOM STANJU BEZ ULAGANJA :tras2::moto2:>:( I RADIO SAM JE SINU OD PRVOG DO ZADNJEG SRAFA U DETALJE .i do danasnjeg dana nije nikada zastucala stala ili nedaj Boze se pokvarila....a presao je sa njom ihajjj :)

post-1055-0-49820700-1479938579.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

A gde ste uzeli one detalje sto su nasrafljeni na one gumene navlake na prednjim viljuskama? :-)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Umalo da zaboravim, satove sam polirao letos, ali sam primetio da se pomalo pojavilo nesto kao sitno oksidiranje, ima li neko zastitno sredstvo, ili neki drugi nacin da se to spreci, ja ih mogu ponovo ispolirati, samo mi treba neki savetkako to da sredim da se to vise ne pojavljuje? :)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

Vidim da ti je kolega unacelu objasnio ali eto i ja da ponovim.. Ja sam imao potpuno isti problem na satovima! Purol pasta je MAJKA. Uzmes neke stare krpe, tubicu purol paste i sve hromirane delove trljas i poliras dok ti svi prsti na rukama ne otpadnu. Delove koji su masni i izlozeni recimo prskanju lanca slobodno mozes prethodno sa malo benzina da ocistis, to ce ih odmastiti  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Eto ti sad, pa ja znam tvoju Hondu, cak sam te jednom pitao za lanac bregaste, ali je to bilo sms-om, bila je i na oglasima, ima je i na YT. Malo je reci da je odlicna, izuzetno lep motor. :)

Poenta cele price, ujedno i ove teme, je da stari motor izgleda lepo i sredjeno, a da nije 2015/16 godiste kao sto kaze nas kolega Zeleni 65, i da vide mladi momci, kao kad sam ja kupio taj motor sa 15-16 godina, da moze sve da se sredi i naravno nesto usput i nauci. :)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Daa slazem se sa tobom/.....meni je sladje srediti motor neki stariji i uzivati posle u detaljima svojih ruku delo nego nov iz prodavnice... :)

sto kazu neki moji prijatelji iz tih prici....ti bi crkao kada bi kupio nov motor....pitam a sto.....pa nebi imao sta da radis na njemu :) :) :)

a evo slike i naseg bivseg PLAVOG cma ....proslog meseca smo ga prefarbali u zelenu metalik.....i promenio sam bandase i zbice.....sada su kao novi ......imao sam srece da sam natrcao na prelep primerak sa skoro novim tockovima Hrom na njima kao da je jucer izasla iz radnje :)

post-1055-0-70321900-1479994542.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Eto ti sad, pa ja znam tvoju Hondu, cak sam te jednom pitao za lanac bregaste, ali je to bilo sms-om, bila je i na oglasima, ima je i na YT. Malo je reci da je odlicna, izuzetno lep motor. :)

Poenta cele price, ujedno i ove teme, je da stari motor izgleda lepo i sredjeno, a da nije 2015/16 godiste kao sto kaze nas kolega Zeleni 65, i da vide mladi momci, kao kad sam ja kupio taj motor sa 15-16 godina, da moze sve da se sredi i naravno nesto usput i nauci. :)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

Aha, nisam znao da si to ti.. Secam te se  :)

Jeste, jeste bila je na oglasima dok nije nasla novog-srecnog vlasnika, a na YT se i dalje nalazi.

Naravno, motore ovog tipa bukvalno vreme nikada ne moze da pregazi.. Klasici ce uvek biti privlacni.

Mozda gresim, ali mislim da kada i za 20godina vidim na ulici ovakvu Hondicu bice mi jako drago. Sta vise, planiram da odmah nakon kupovine jaceg motora (koji imam u planu do proleca) pocnem da odvajam novac sa strane i za godinu-dve opet kupim jedan dobar primerak, sredim i da ga nikada vise ne prodajem.

 

Daa slazem se sa tobom/.....meni je sladje srediti motor neki stariji i uzivati posle u detaljima svojih ruku delo nego nov iz prodavnice... :)

sto kazu neki moji prijatelji iz tih prici....ti bi crkao kada bi kupio nov motor....pitam a sto.....pa nebi imao sta da radis na njemu :) :) :)

a evo slike i naseg bivseg PLAVOG cma ....proslog meseca smo ga prefarbali u zelenu metalik.....i promenio sam bandase i zbice.....sada su kao novi ......imao sam srece da sam natrcao na prelep primerak sa skoro novim tockovima Hrom na njima kao da je jucer izasla iz radnje :)

 

Zelenko je lud 100%. Ako se ne varam ovo je druga po redu Honda te boje? Vidi se da si bas vezan za tu zelenu boju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: Honda Cm 125 Custom

I vodovodna cev je dosla do izrazaja, ova zelena bolja itekako lezi ovom motoru, svaka cast za isbor. :)

 

Poklon od druga-torbica, koji  ne znam iz kog razloga ne voli ovaj detalj, kupio covek motor sa bisagama, i ovo mu bas upada u oko, na moju srecu.  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Satovi, plastika i branik lanca, upravo stigle slike iz Francuske, jos delova, na slikama se ne vidi najbolje, sve bukvalno novo, zbog toga sam cekao da objavim sve, cale dolazi za dve nedelje i montiranje moze da pocne. Kilometraza je odprilike ista na mojim starim, i novim satovima, novi su hromirani tako da nema oksidiranja, plus lampica na sredini koju ja nemam.   :sampion:

post-16328-0-39432100-1480007634.jpg

post-16328-0-73684300-1480007851.jpg

post-16328-0-60368700-1480007861.jpg

post-16328-0-66066200-1480007880.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ne dodje do zabune, Zlatko LA i sub zero je jedna osoba, mladic, koji je u pocetku bio zbunjen kada je kupio motor, malo i neozbiljan.  :tras2:

Greskom sam usao na sub zero profil, izvinjavam se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kad radimo radimo, nema sta, jos detalja koji idu na farbanje, necu mnogo da pricam slike govore same za sebe. Sediste ide na mali 'servis'.

Nesto sam i polirao, bio sam ogranicen sa poliranjem jer mi je nestala pasta, a u Vlasotincu nema nijedna radnja Purol pastu, tako da cekam da covek u jednoj farbari nabavi istu.

 

post-40017-0-92860400-1480080196.jpg

post-40017-0-20178300-1480080226.jpg

post-40017-0-01219200-1480080260.jpg

post-40017-0-44552500-1480080288.jpg

post-40017-0-71320000-1480080326.jpg

post-40017-0-46608400-1480080354.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

kazi mi dali ces polirati ovaj trokut.....ako to radis ispoliraj i ona dva polu meseca sto stezu guvernalu..... :)

i nebi bilo lose da onda stavis sva 4 prohromska srafa koja stezu te polumesece ...to bi bio slag na tortu :jee1:

post-1055-0-14932800-1480083006.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Naravno da je velika razlika, za to ste Vi zasluzni, inace se nikada ne bih setio.  :takoje:

Ovaj trokut farbam u sivu, kao sto je na novijim modelima, ova crna mi ide na zivce, sve stavljam novo, i sad to crno, e ne moze to tako.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Hmm....moraces onda posle farbanja u sivo nekim lakom da prspricas...moze lak i u spreju ali tada bar 3 sloja tanka u razmacima malim vremenskim da bi se lepo osusilo na po recimo 10minuta svaki aloj ....kazem to jer ce ti se vrlo brzo izgrebati od kljuceva  pa ce opet delovati ofucano....a lak cuva koliko toliko boju od grebanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ne farbam ja delove, farba majstor koji mi je farbao rezervoar i plastike, tako da je sve profi.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ne farbam ja delove, farba majstor koji mi je farbao rezervoar i plastike, tako da je sve pro

odlicnoooo.......e a dao bih ti jedan mali savet iz nekog loseg iskustva licnog ....na nekim mi se to motorima ranije desavalao ali nemora da znaci da ce i tebi...ali bolje spreciti nego leciti >:(

na slici tvojoj sam zaokruzio zutom bojom gumicu na ramu.....imas ih 3 levo i desno....za one plasticne stranice ....sta je fora.....

tokom vremena se bukvalno okamene ....i desavalo mi se mada retko da zbog natezanja prilikom skidanja plasticnih stranica zna da sitno ispuca lak p cak i boja ,,,,,,ono kao paukva mreza i to oko mesta gde su zabice unutar stranica....stoga namazi glicerinom ili vazelinom  te rupe u gumizama i same one klinove sto srce iz plasticnih stranica.

Videces kako se sledeci puta skidaju sa dva prsta... :)  umesto onog natezanja i rizika da pukne zabica

post-1055-0-79247200-1480096981.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Odlican savet, uzecu sutra da to sredim, taman kad idem da uzmem pastu i da potrazim onu cev za noznu kocnicu, uzecu i glicerin. :)

Malopre mi je rekao majstor da ce za oko nedelju dana biti gotov onaj trokut, one komande na kormanu, i nozice za suvozaca, sve metalik sivo.  :jee1:

Umalo da zaboravim, za sta sluzi ona lampica na ovim novijim satovima?  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Odlican savet, uzecu sutra da to sredim, taman kad idem da uzmem pastu i da potrazim onu cev za noznu kocnicu, uzecu i glicerin. :)

Malopre mi je rekao majstor da ce za oko nedelju dana biti gotov onaj trokut, one komande na kormanu, i nozice za suvozaca, sve metalik sivo.  :jee1:

Umalo da zaboravim, za sta sluzi ona lampica na ovim novijim satovima?  :neznam:

e tu lampicu nemam ni ja jer je isla na novija godista....tako da stvarno neznam a mislim da je za ler ili neutral ,,,,kako vec ko kaze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Moja neka predpostavka, mozda je za bocni stender, da je upaljena kada je spusten, a kad se podigne onda se ona gasi. Ali javice se neko sa novijim pa ce nam razbiti dilemu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

u tom slucaju onda mora da posyoji i dole na stenderu prekidac.....to jest moras i njega ili napraviti ili kupiti......no videce se vec ako se neko javi na forumu da zna ....... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Odlican savet, uzecu sutra da to sredim, taman kad idem da uzmem pastu i da potrazim onu cev za noznu kocnicu, uzecu i glicerin. :)

Malopre mi je rekao majstor da ce za oko nedelju dana biti gotov onaj trokut, one komande na kormanu, i nozice za suvozaca, sve metalik sivo.  :jee1:

Umalo da zaboravim, za sta sluzi ona lampica na ovim novijim satovima?  :neznam:

 

Koja lampica druze?

Inace ako nije tajna koliko te je izaslo farbanje rezervoara i bocnih plastika? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Lampica izmedju satova, video si sigurno na novijim modelima, samo ne znam cemu sluzi. :)

Farbanje je sve ukupno 30 eura, nalepnice 3000 din sa lepljenjem, inace da ih kupis su su 2000 din. Nema tajni. :)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Lampica izmedju satova, video si sigurno na novijim modelima, samo ne znam cemu sluzi. :)

Farbanje je sve ukupno 30 eura, nalepnice 3000 din sa lepljenjem, inace da ih kupis su su 2000 din. Nema tajni. :)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

Ahaa ok, totalno sam zaboravio na nju. Imao sam je ja na svojoj Hondi. To je lampica za copu (bocnu nogaru). Ima prekidac i kada se da kontakt svetli narandzasta lampica ukoliko je nogara spustena.. Kada podignes copu prekidac iskljuci lampicu :)

 

 

P.S Slucajno sam se setio da imam sliku te lampice, uslikao sam jubilarnih 60k pa je ona upala u kadar :P

post-36427-0-75159800-1480154195.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Pa i pise na samoj lampici, ipak sam dobro predpostavio. Radi mi mozak koliko toliko.  :lol3:

Samo sto kod mene nema nikakav prekidac, moracu nesto sam da napravim.  :)

Idealno bi bilo ko poseduje Hondu da slika taj deo, a ako ne onda se snalazimo, kad je vec imam mora da radi, ne ide da stoji samo za ukras. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja