Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

da i ja tek sada vidim da pise na  lampici....imas na francuskim oglasima polovnih delova dosta CMova rasturenih u delove i vidjao sam negde kod njih taj prekidac zaa neke smesne pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kontam ga nesto, to je ja mislim isto kao onaj prekidac sto ima na kocnici, vidjao sam to i na traktoru. Kada stoji pritisnuto, lampica je ugasena, cim se opusti ona se pali, ili feder se povlaci i onda se ona pali, mislim da nije nista komplikovano da se uradi.  :)

Tipa ovako nesto, sta mislite o tome?

post-40017-0-42581500-1480190261.jpg

post-40017-0-23328700-1480190262.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ukljucio sam i devojku u projekat, da ne bude da je reklamiram, inace bavi se izlivanjem noktiju, i meni padne na pamet da sredi nesto slicno, kad je u pitanju motor radi mi mozak 100%.  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Crno je pre, hrom je posle.

PS. moje nokte nije dirala.  :takoje:

post-40017-0-92719700-1480191835.jpg

post-40017-0-84502500-1480191865.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Sediste gotovo, ja zamislio i obelezio, a komsija Gile sproveo u delo.

Satovi i branik ugledali svetlost dana, malo bolja slika.

post-40017-0-09872100-1480257690.jpg

post-40017-0-61831000-1480257752.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: Honda Xl650v RD 10

I vodovodna cev je dosla do izrazaja, ova zelena bolja itekako lezi ovom motoru, svaka cast za isbor. :)

 

Poklon od druga-torbica, koji  ne znam iz kog razloga ne voli ovaj detalj, kupio covek motor sa bisagama, i ovo mu bas upada u oko, na moju srecu.  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Satovi, plastika i branik lanca, upravo stigle slike iz Francuske, jos delova, na slikama se ne vidi najbolje, sve bukvalno novo, zbog toga sam cekao da objavim sve, cale dolazi za dve nedelje i montiranje moze da pocne. Kilometraza je odprilike ista na mojim starim, i novim satovima, novi su hromirani tako da nema oksidiranja, plus lampica na sredini koju ja nemam.   :sampion:

Druze kako si dosao do delova iz francuske tj kako si ih dobio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

 

I vodovodna cev je dosla do izrazaja, ova zelena bolja itekako lezi ovom motoru, svaka cast za isbor. :)

 

Poklon od druga-torbica, koji  ne znam iz kog razloga ne voli ovaj detalj, kupio covek motor sa bisagama, i ovo mu bas upada u oko, na moju srecu.  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Satovi, plastika i branik lanca, upravo stigle slike iz Francuske, jos delova, na slikama se ne vidi najbolje, sve bukvalno novo, zbog toga sam cekao da objavim sve, cale dolazi za dve nedelje i montiranje moze da pocne. Kilometraza je odprilike ista na mojim starim, i novim satovima, novi su hromirani tako da nema oksidiranja, plus lampica na sredini koju ja nemam.   :sampion:

Druze kako si dosao do delova iz francuske tj kako si ih dobio.

 

kukanjem...moljenjem..poznanika...komsija >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na moju veliku srecu je to bio cale koji razume sve moje muke da odradim motor sto je lepse moguce, hteo sam ja to mnogo ranije ali me niko nije shvatao ozbiljno. Ipak sam i ja morao da uzvratim necim. Kad bi vam pisao kako su se kockice poklopile ne biste mi verovali. :-D

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Na moju veliku srecu je to bio cale koji razume sve moje muke da odradim motor sto je lepse moguce, hteo sam ja to mnogo ranije ali me niko nije shvatao ozbiljno. Ipak sam i ja morao da uzvratim necim. Kad bi vam pisao kako su se kockice poklopile ne biste mi verovali. :-D

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

eee to uvek tako biva u =pocetku..... :) prvo misle da je hir,,,onda kako vreme prolazi i vide da sve vise vremena posvecujes motoru onda polako pocnu shvatati da je to preraslo u veliku ljubav ...pa onda dolazi i razumevanje za tvoju ljubav...hobi...prema tome sta radis... :) i lepo je da coveka nesto kreativno ispunjava u zivotu osim izlezavanja po krevetu po ceo dan ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas nisam imao mnogo vremena, radio sam nesto. Desna dekla je imala ogrebotine na vrhu koje su me strasno nervirale, i onda odlucim da i to sredim. Ispolirao sam je celu bez skidanja sa motora, ziva muka ako mi verujete, prvo da skinem staru farbu smirglom, a zatim da postignem ovakav rezultat. Mozda i nije nesto ekstremno lepo, ali je dosta lepse nego sto je bilo.

post-40017-0-23392400-1480780605.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Sledeci vikend stizu delovi sa farbanja, nije majstor mogao da ih zavrsi bio je u nekoj guzvi. Juce nisam stigao da slikam malo bolje, pa sam danas iskoristio priliku, inace kad gledam neku temu nekako mi zanimljivije da listam slike, pa zato malo forsiram moje. Izvinite ako dosadjujem.

Gledam ga ovako rascerupanog i nesto ga kontam da ce mi biti najduza zima do sada, covece koliko jos ima do proleca, pa ko ce to da ceka.  :grr:  :lol:

 

post-40017-0-20557000-1481469239.jpg

post-40017-0-71214900-1481469282.jpg

post-40017-0-29259800-1481469324.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ja te potpuno razumem u tvom poduhvatu i yelji da sredis motor da tebi i iskljucivo tebi ....izgleda lepo ...medjutim zima i jeste bas za to ....kada dodje leto sve se vise vozis a tada nema mnogo vremena za doterivanje motora.

 

E sada i kad i budes u sred zime mislio da  si bas sve uradio evo malog saveta...svaki dan odvoj bar pola sata i idi u radionicu skuvaj caj ili kafu i sedi pored njega i pij polako,,i zagledaj ga ...posmatraj...i veruj em je lep dozivljaj em ces veruj opet nesto primetiti sto nisi uradio eto propustio si a bas te sitnice ga cine savrsenim finisom za tvoj projekat. :)

Ja sam u moru velikih stvari prevideo recimo podloske i matice pooneke ...matirale ili cak i korodirale pomalo...M6 ILI m8 NEBITNO....Otisao u gvozdjaru i kupio prohromske i sve izmenjao na vidljivim mestima :) .Netreba niko da to primeti kada sedne na njega dovoljno je da tvom oku i dusi bude ugodno i lepo .....a sitnice su srz sredjivanja ...

 

Evo naprimer sta sam zapazio na tvojim slikama a sto bih uradio ..pastom ispolirao pod BR1 na slici levi i desni sraf,,,jer su hromirani i prelepi su a oko tvog se vidi u krugu blagi naznacaji korozije...steta jer sijaju kao novi posle samo malo poliranja ...Honda je oduvek imala  kvalitetne hromirane delove dugotrajne tu se nije stedelo kod njih  znam iz iskustva ...zatim bi pod BR2 promenio i podlosku i nove prohrom srafove i levo i desno ...mislim da je u pitanju M6 i kostaju 2 srafa i 2 podloske 55din. :)

post-1055-0-05606700-1481501450.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kupio sam i srafove danas, iskoristio sam pauzu da odem do jedne radnje, zaboravio sam da izmerm precnik one zice za kocnicu, to ostaje za sledecu nedelju. Dva sto ste mi Vi preporucili, i jos 4 (2 za svaki slucaj) da zamenim na nosacu, stavio sam stare neke skroz lose.

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kupio sam i srafove danas, iskoristio sam pauzu da odem do jedne radnje, zaboravio sam da izmerm precnik one zice za kocnicu, to ostaje za sledecu nedelju. Dva sto ste mi Vi preporucili, i jos 4 (2 za svaki slucaj) da zamenim na nosacu, stavio sam stare neke skroz lose. attachicon.gif20161212_200826.jpg

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

9969804460abf543c672e756996b1dd1.jpg

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

svaka cast :jee1: ...nebi hteo da ispadne da ti sugerisem previse ...ipak je to tvoj motor tvoj ukus i tvoja ideja ali eto.... :)  iz najbolje namere sam dao sebi neku slobodu da ti dam te neke svoje predloge ...zapazanja ...sta bi ja odradio na tom motoru  da ga detaljno osvezim... :) nadam se da nisam dosadan sa tim :na_glavi: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Vi ste mi dali neke savete i predloge koji su mi mnogo pomogli u sredjivanju, prihvatam vase predloge jer vidim da ste iskusan bajker i da znate puno o ovim motorima. Naravno, da se meni predlozi ne svidjaju ja ne bih nista uradio po tom pitanju, ali svaki Vas savet je na mestu. Ako sam nekad u prilici, najmanje sto ste zasluzili je piće. :-)

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja