Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Puno ti hvala za ovaj manual!  Sad sam na konju. Sutra ga nosim na stampu, pa da ga posle polako gustiram. Ovi lonci su vrh, ali mi se ne kupuju novi za sada. Dobro je da znam gde imaju ako mi zatrebaju. Kod mene je jedan odlican, ali je drugi skroz presecen od korozije na nekoliko cm od mesta spajanja sa izduvnom granom, tako da cu pokusati da ga okrpim, nasao sam neki kao git za auspuhe i samolepljivu aluminijumsku traku, mislim da ce uz pomoc dve selne da zavrse posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Poceo sam polako da se igram koliko mi vreme dozvoljava, skinuo sam far i zvario ga kod plasticara pre desetak dana, danas sam uz instrukcije drugara - farbara stigao da ga izgitujem i osmirglam, pa mu ostavio da nabaci spric git i farbu kad bude farbao nesto u crnoj boji. Sajlu gasa sam razradio, ali moram da na neki nacin bandaziram buzir gde se previo, na najgorem mogucem mestu, na samom ulazu u ono koleno kod rucke gasa. Ako ne uspem zamenicu komplet sajlu. Cekam da mi stignu ulje, akumulator i jos neke sitnice, pa da nastavim dalje...

IMG_20200224_085956_1.jpg

IMG_20200224_090010.jpg

IMG_20200224_095209.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ja se ne secam da si postavio sliku motora, a trebalo bi. :)

Salu na stranu, daj da vidimo tog malisana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ugurao sam ga u garazu pravo sa prikolice, unutra jedva da moze da se prodje, a kamo li slika. Cim mslo izlepsa vreme i isteram gs napolje bice slika. Evo samo jedne koju imam sa prikolice.

IMG_20200120_124839.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Prijatelj od kog sam kupio moju Hondu je imao istu takvu sa sivim bocnin plastikama. Bila je u salonskom stanju, komplet hrom, boja, nalepnice, bez ikakvih ogrebotina i slicno. Svaki put kad bi bile parkirane jedna pored druge ja sam uvek u njegov motor gledao. Skoro sam video tu Hondu na KP-u u selu pored Leskovca pa sam mislio da si je tamo uzeo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nije to ta definitvno, ova moja je porilicno zapustena, stajala godinama parkirana, bocne plastike su uzete sa srebrne, a rezervoar je braon. Ali ima dobru osnovu za sredjivanje, kompletna je, lepo radi masina, nije usukana, bila ok cena, a ja zeljan da ne budem bez motora, zato sam je i uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 2/24/2020 at 7:52 PM, Gile said:

Nije to ta definitvno, ova moja je porilicno zapustena, stajala godinama parkirana, bocne plastike su uzete sa srebrne, a rezervoar je braon. Ali ima dobru osnovu za sredjivanje, kompletna je, lepo radi masina, nije usukana, bila ok cena, a ja zeljan da ne budem bez motora, zato sam je i uzeo.

Imaš osnovu, motor i ovu temu. Tema je OK. sa svim učesnicima. Nije "zagađena" poput mnogih. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nisam odavno pisao u temi, milion obaveza na sve strane, sad je sve na cekanju, pa da vam se javim dokle sam stigao... Spletom cudnih okolnosti, dok sam trazio copavu i polugu kvacila, naletim na coveka - inace mog komsiju koji vec godinama ima isto CMku i rec po rec ponudi mi je on na prodaju sa brdom delova koje je dobio uz nju, u voznom stanju, registrovanu do avgusta, za maksimalno korektnu cenu, jer hoce da predje na vecu kubikazu i ja sta cu - pristanem.  :na_glavi:

 

delovi.jpg

delovi1.jpg

delovi3.jpg

IMG_20200312_173512.jpg

IMG_20200312_173523.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Akumulator mu je bio jedva ziv, upalismo ga nekako na gurku i gas ka kuci, dvadesetak kilometara po lepom martovskom danu. Ali ne lezi vraze, posle par km ugasi se meni motor, pogledam ispod ono preliva karburator, ja ljut kao ris psujem sve po spisku, pre svega sebe jer sam kupio i ovaj motor a nisam bas pri parama (stedim zenu da ne mora na to da radi), nekako ga na gurku upalim i opet posle par km mi se ugasi, ovaj put uz Rapaj brdo, ko zna kakvo je zna kako sam ga lepo gurao uzbrdo, brat me snimao i smejao se iz kombija, ali snimak nije za javno prikazivanje. Kad sam prevalio preko njega opet ga upalih na gurku i dovucem se kuci bez problema. 

Naravno da nisam imao mira dok nisam ustanovio sta me je zezalo. otvorim rezervoar kad unutra haos - rdja na sve strane, promuljam ga levo desno ono samo susti unutra, pun opiljaka. Sta cu, skinem ga odmah, skinem i slavinu i plasticno sito (njega sam jedva izvukao napolje jer se rdja bas dobro stegla oko njega, ali na srecu uspeo sam bez ostecenja), ispraznim stari benzin koji je bio sav crn od rdje i stajanja, sipam vodu i olovne dramlije, muljao sam sve tako dok me ruke nisu zabolele, posle toga sam sadrzaj istresao napolje - e to je tek bila muka, sve dok u njemu vise nista nije zveckalo i ostavio sam ga da se susi kraj peci. Takodje sam skinuo i rastavio i filter vazduha, jer po recima prodavca nista nije pipao na motoru sedam godina koliko je kod njega osim sto mu je ulje menjao. Kad sam sve rasturio uverio sam se da nije lagao, Dosta akcije za prvi dan.

 

rad1.jpg

rad2.jpg

rad3.jpg

rad6.jpg

rad4.jpg

rad5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Sutradan pravac kod drugara u prodavnicu delova, uzmem ulje i svecice, na drugom mestu silikonsko crevce (staro plasticno vise nije za upotrebu) i filtercic goriva, kantu od 5 litara bezina i natrag na terasu gde sam improvizovao radionicu jer u garazu ne mogu da udjem od jos jednog CMa, bratovog Suzukija, majkinih tegli i calovog alata...

 

materijal.jpg

 

Rasturio sam komplet slavinicu, isprao je dobro benzinom kao i plasticni filter koji ulazi u rezervoar, unutra je bilo mnogo naslaga rdje, tako da je posao dugo trajao ali sam bas zadovoljan krajnjim rezultatom. Svaka cast ovim Japancima, na sve su mislili, prakticno je nemoguce da neko vece parce rdje udje u karburator koliko nivoa zastite ima. Takodje sam dobro isprao sundjerasti filter vazduha deterdzentom i vodom i ostavio ga da se osusi, a metalno kuciste filtera benzinom i dobro ga izduvao kompresorom.

slavina.jpg

fileter.jpg

rad7.jpg

 Kad je sve bilo ocisceno kako treba spakovao sam ponovo slavinu i vratio na rezervoar koji sam prethodno promuckao da se uverim da u njemu vise nista ne zvecka - i nije zveckalo. Zatim sam uzeo silikonsko crevce, umetnuo i dodatni filtercic goriva izmedju rezervoara i karburatora, napravio i jednu kako omcu od creva da eventualna necistoca ostane tu (znam da je preterano, ali nece da skodi), sve lepo povezao i vratio na motor. Sundjer sam dobro nauljio hidraulicnim uljem za traktore SAE 80 jer sam njega imao pri ruci, visak ocedio kako pise u manualu, vratio ga na kuciste i sve spakovao ponovo. Nemam slike jer sam bio sam i mastan do lakata. Dosao je trenutak da pokusam opet da ga upalim.

 

namontirano.jpg

 

 

crevo.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pre nego sam pokusao da upalim motor ispustio sam iz lonceta stari benzin, kakvo je djubre izaslo iz njega, zao mi je sto nisam snimio. Kada je potekao lep i cist benzin to je bilo to. Spreman je za start. Zaverglao sam nekoliko puta i corak - akumulator opet prazan i ako je proveo dva dana na punjacu - zreo je za zamenu. Prespojio sam ga kablovima i ubrzo je upalio, mojoj sreci nigde kraja.  Ne znam kako da okacim video, tako da cete ostati uskraceni za snimak. 

Kada se malo zagrejao ugasio sam ga, skinuo svecice, otvorio cep i ispustio staro ulje. Pustio sam ga jako dugo da se ocedi, na kraju ga i naginjao levo desno da bi ga izaslo sto je moguce vise.

svecica.jpg

 

Zaboravio sam da napomenem da sam prvi dan kada sam imao problem sa rdjom sasvim slucajno okrenuo jedan oglas na koji mi se javio niko drugi nego nas drug Zvonko - Srbenda, sto sam zakljucio posle par razmenjenih recenica. Prici nikad kraja, ja milion pitanja, a on pun strpljenja, objasnio mi je sve sto me je zanimalo i ovim putem bih zeleo da ga  pozdravim i  zahvalim mu se na tome. Kada sam video svecicu opet telefon i Zvonka na liniju. Kao iz topa mi je objasnio da ili je smesa prebogata ili je neko zezao iglicu u kaburatoru ili da je filter vazduha zapusen i kako to da resim. E, sad, zaboravio sam da mu napomenem da motor nema sanse da upali ni da radi pod sauhom - kako ga malo povucem momentalno se ugasi. Cak i kada je skroz hladan. Verujem da ce sa ciscenjem filtera koje je vec odradjeno i stelovanjem karburatora sve doci na svoje, samo da malo otopli napolju, jer mi se po ovakvom vremenu ne mili da radim nista.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Od kada sam ga kupio sve vreme sam razmisljao kako da ga malo ulepsam jer je ovakav bez nalepnica bas neugledan, trazio sam na netu i nasao nesto sto mi se svidja, u jednoj drugoj temi pitao ko to moze da odradi, javio mi se Grafigo i drugarski odradio ono sto sam zamislio bez ikakve nadoknade - jos jednom mu veliko hvala. Sva sreca postar me je nasao u ovim teskim danima.

nalepnica.jpg

nalepnica1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Danas sam porucio novi akumulator, planiram da mu zamenim zadnju gumu koja je prilicno potrosena vecom, dimenzija 130/90, i o tome sam otvorio posebnu temu. Sada sam siguran da ce to biti zadovoljavajuca varijanta, kako estetski tako i sto se ciklistike tice. Ostaje mi da cim malo izlepsa napolju sredim karburator, dotegnem lanac bregaste i nastelujem ventile jer se bas cuju i jedno i drugo, skratim sajlu kvacila jer vise ne moze da se doteze a treba, dobro ga operem i ispoliram bar rezervoar i plastike, zalepim nalepnice i to bi bilo to od ideja za ovu sezonu. Bitno mi je da bude mehanicki ispravan i koliko toliko lep na oko, da mogu da se vozim sa njim bez razmisljanja da li ce da stane, detaljno sredjivanje ostavljam za sledecu zimu. Onaj prvi ce sacekati jos malo da dodje na red. Kako trenutno razmisljam njega cu ostaviti u originalnom stanju a od ovoga praviti brat style motorin, ali o tome nekom drugom prilikom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svaka cast majstore, samo guraj dalje. Dobijes motor i ovoliko delova, to je za mene raj u garazi. :jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 3/24/2020 at 10:19 PM, Zlatko LA said:

Svaka cast majstore, samo guraj dalje. Dobijes motor i ovoliko delova, to je za mene raj u garazi. :jee: 

Zlatko kao što sam ranije pohvalio tvoj rad :takoje:, sada sam mišljenja da je Gile trebao da otvori novu temu.

Isti je motor, ali vidim da ce to biti dva sveta. :jok: ... ili ti nebo i zamlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Opet se vraćamo na staro, jos jedna Honda koji treba srediti. Treća po redu, juce stigla kod mene. Nisam imao srca da je ne uzmem. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Imam nekoliko ideja, da li cafe racer ili vraćanje u fabrički izgled. Imam vremena da razmislim. Ima patine na sebi i zbog toga mi se posebno svidja, danas sam joj zamenio ulje sipan je Motul kao i u crvenoj Hondi. Idem polako ali sigurno. Mislim da nema potrebe da otvaram drugu temu.  :)77386039196e82b1a0f38579abff087b.jpge85c7b2184f1ad27af848b4673b4daf5.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nije da baš sad ništa neću raditi, cilj mi je da do zime nabavim sve fabričke delove. Sutra stiže sedište i korman.
Kad sve bude došlo na svoje mesto onda kompletno rasklapanje i sređivanje.
Voleo bih da nađem fabrički nosač za tablicu i stop svetlo, retrovizore i izduve. Ako neko od kolega ima slobodno neka javi, dogovorićemo se. b6a3f3fde88d2976fbd6afc3f17e1a7f.jpga81ceab1048562bce285a4c016d94874.jpg2af7045bd019491b2a037a0a8125e18d.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja