Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Umalo da zaboravim, povezano sve u kucistu fara, radi sve sem svela, znaci nece ni kratko ni dugo, kupio sam novu sijalicu mislio sam da je do toga, medjutim nije. Imao sam ovaj problem jos pre rasturanja fara.

Imate li predstavu sta bi moglo da bude?  :)

Mislio sam da resim problem sam, da ne vozim motor kod majstora, pa ako neko ima iskustva sa ovim moze da bude od pomoci, a ako ne onda u krajnjem slucaju ga vozim kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Problem resen za 2 min, od pocetka mi je bio sumnjiv prekidac za dugo svetlo na levoj strani jer ga prosli put nisam lepo vratio na svoje mesto, racunam nemoguce da me to zeza pa ga nsiam ni dirao, rasturio sam levi prekidac i osmirglao kontakt na samom prekidacu, vratio sve lepo kad ono BINGO, sve lepo radi. Srecan sam sto je reseno brzinski, a zatim i mala probna voznja. Ne ide da se ne iskoristi lepo vreme.  :takoje:

post-40017-0-79225000-1488549116.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Polirano, ne hromirano.  :jee1:

Mozda se moj projekat nikada u potpunosti nece zavrsiti, stalno nalazim nesto da cackam i ispravljam krive Drine. Ali sta da se radi, takav sam.  :)

post-40017-0-48234000-1490380377.jpg

post-40017-0-92464200-1490380383.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Stavio sam i ukrasnu lajsnu na rezervoar, mislim da izgleda lepo. :)

I provozao ga stotinak kilometara, putna brzina 70 km/h, sta ces bolje.  :takoje:

post-40017-0-05594300-1490464461.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum



Stavio sam i ukrasnu lajsnu na rezervoar, mislim da izgleda lepo.


Odlično paše lajsna, gde si je uzeo?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ima je na svakoj tezgi gde ima ukrasnih delova za automobile, kod nas ima na svakoj pijaci, mozda kosta 100-150 dinara. A izgleda odlicno, i rezervoar dolazi do izrazaja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Iščitao sam od početka do kraja, pregledao sve slike... Mogu ti reći da si odradio pravi posao i dao inspiraciju da se i ja malo pozabavim mojom babom na jesen i zimu :) Probaću da Babu ispoliram barem upola kao što si ti uradio i sredim far koji je isto napukao.

 

Još jednom, sve pohvale na poslu i na opisu posla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
On 2/25/2017 at 9:11 AM, srbenda said:

E sada samo malo razmisli...naravno i finansije su tu..ali razmisli...imas motor veoma pouzdan..i sredjen ..dugovecan ...jeftin za registraciju...koji na trzistu nema neku cenu realno....a za grad i tu oko 50 do 100 kilometara dusu dao...kako bi bilo bar po meni pametnije  sakupiti novac  kupiti taj zeljeni jaci motor a ovaj sacuvati  kao aj da kazem gradski motor...Pricam iz licnog iskustva jer sam uvek imao pored putng motora i motoric za grad  do prodavnice .... do priatelja na placu i.t.d.  Veruj da tako vise cuvas taj motor za van grada a samim time i manje troskove imas ..laksi za provlacenje po gradskim guzvama :)

Sa ovim se jako slažem, pogotovu uz periodičnu registraciju... Kad razmislim koliki je procenat vožnji po gradu, samo ušteda na gorivu isplaćuje registraciju 125CM-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hvala puno na lepim recima. :) 

Iskreno da nisu bile problem pare za drugi motor, CM nikad ne bi otisao iz mog dvorista.

Ja zivim na selu (5 km od Vlasotinca), i kupio sam zimus Automatika za te potrebe, njega sam takodje sredio do najsitnijih detalja, jer u porodici samo ja imam A kategoriju, a motor kao sto je Tomos treba svima i svi imaju pravo da ga voze. Policija je postala sve cesca pojava te zbog toga nista nisam hteo da rizikujem, kazne su strasne pogotovo na selu, bukvalno jedva cekaju da te zaustave, cak su postali i previse bezobrazni.

Tvoja Honda je odlicna, nalepnice su za to godiste u odlicnom stanju, da je moja bila u takvom stanju ja ih nikad ne bi ni dirao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
On 24.3.2017. at 19:35, Zlatko LA je napisao:

Polirano, ne hromirano.  :jee1:

Mozda se moj projekat nikada u potpunosti nece zavrsiti, stalno nalazim nesto da cackam i ispravljam krive Drine. Ali sta da se radi, takav sam.  :)

post-40017-0-48234000-1490380377.jpg

post-40017-0-92464200-1490380383.jpg

odlicno :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ova crvena boja je za mene najlepsa moguca kolor sema na ovoj Hondi. Motor sam po sebi ima puno aluminijumskih delova koji su pogodni za poliranje, jednostavno nema kraja tome.

pre 6 minuta, bokilic je napisao:

odlicno :sampion:

Hvala cika Boki, dosta truda je ulozeno u nju, nadam se da ce biti jos ovakvih tema, po meni ovo je ikona 125-ica i zasluzuje da uvek bude sredjena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Lepo urađeno. default_0takoje.gif

Koliko ovakva mašina može preći kilometara do generalke?

Postavio si nebulozno pitanje.... Kod budale 1 km. Kod pametnog minimum 80.000.. Moj primerak je obrnuo sat

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
On 10/11/2019 at 10:17 PM, Blueser said:

Lepo urađeno. :takoje:

Koliko ovakva mašina može preći kilometara do generalke?

Imao sam ovog mališu, malo mi žao što ga nisam zadržao.

Negde sam pročitao, sad se više ne sećam gde, da je inicijalno mogao preko 150.000 milja pa su ga kasnije malkice oslabili da prelazi 100.000 milja bez otvaranja.

 

Naravno, sve je stvar održavanja, načina vožnje, kako ga tretiraš tako će ti uzvratiti :)

 

Važi za mazgu, redovno ga hrani i ima da vuče decenijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Zdravo svima, danas sam i ja postao vlasnik jedne Honde CM 125 iz 1985. Kupio sam poprilicno zapusten primerak, agregat je upalio bez problema posle sedam meseci stajanja, ali je sve ostalo u nezavidnom stanju, bar na prvi pogled. Bice tu dosta posla da se motor dovede u red. Za kupovinu sam se najvise odlucio zbog cene (renovira se kuca), nadam se da nisam mnogo pogresio i da cu moci da je vozim godinu dve bez nekih vecih ulaganja osim licnog truda. Evo vec nekoliko sati iscitavam forum i sve sto sam uspeo da nadjem o ovom motoru, a ova tema mi se ucinila najkompletnijom za ono sto mene zanima. Na zalost, nisam nigde uspeo da pronadjem repair manual, pa bih vas zamolio da mi  neko posalje ako ga ima, jer bez njega tesko da mogu da mrdnem. Slike motora trenutno nemam, slikacu ga ovih dana, da vidite cime sam se zakitio. :neznam: Za sada vec znam da moram da resim problem trulog auspuha i puklog fara, onda sledi dobro pranje i podmazivanje svega moguceg, ulje, filteri, ciscenje i stelovanje karburatora, zamena guma, farbanje kada i ako bude moglo... Ono sto mi najvise smeta trenutno je sto motoru nedostaje bocni nogar (copava), mislio sam da bez toga ne silaze sa proizvodne trake. Tako da ako neko ima isti viska neka se javi. Isto vazi i za far i desni auspuh. Naravno, svaka sugestija oko moguce popravke ili izrade istih je dobro dosla, pogotovu sto vidim da su neki od vas u mom komsiluku - Srbenda recimo. Mislim da bih copavu mogao bez problema da napravim ako vec nema druga, ali bih morao negde da je vidim i iskopiram. Toliko za sada, gnjavicu vas ponovo kad pocnem da sredjujem motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ljudi veoma olako pomesaju modele..CG....CM-c....i CA-Rebel.....naime na oko izgledaju bar masine iste,ali nisu ! IMA razlike i to velike pocevsi od struje koja je 6V pa do precnika viljuske zapremine ulja u viljuskama   a da vec ne nabrajam  dalje.....znaci obratiti paznju prilikom kupovine delova i koriscenja servis manuela.Takodje recimo neke stvari iz  jednog modela ne pasuju u toj seriji od godista do godista .Evo primera.....Honda CM 125 iz 1984 g. isti model iz 1989  nemaju isti frajlauf na oko su potpuno isti ali su mere pomerene za po koji milimetar pa se ako se vizuelno uporedjuju potpuno isti.!:) Mislim da se Honda tako zastitila  da uslovljavaju kupovinom delova jer agregat se pokazao bas dugovecan .

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

EVO OSNOVNIH PODATAKA ZA MODEL cm 125

============================================

Fork oil per rod:
135 ML
Engine oil w/o filter:
1,6 L SAE 10W-40
Engine oil with filter:
1,8 LITER
Brake fluid:
MECH.TROMMELBREMS.
Fuel:
13,0 LITER
Coolant:
LUFTGEKÜHLT
Engine size:
124
Cylinders:
2
hp/kW:
10/7
Vehicle weight (kg):
139
Valve clearance (intake):
KALT 0,05 MM
Valve clearance (exhaust):
KALT 0,05 MM
Engine idle speed:
1200 ± 100 U/MIN
Tyre pressure (front):
1,8 BAR
Tyre pressure (rear):
2,0 BAR
Spark plug 1:
NGK CR7HS
Electrode gap:
0,6-0,7 MM
Fork tube diam.:
31 MM TELEGABEL
Front/rear sprockets:
15/43 ZÄHNE
Chain/Final drive:
120 GLIEDER

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Filter vazduha ako je fabricki na njoj ima preko sebe navucen sundjer debljine mislim oko 1cm.E sada.......ne kupuje se ceo filter vec samo taj sundjer......medjutim ako nemoze da se nadje  ili vas mrzi da cekate na isporuku imam predlog iz licnoga iskustva .....Od bilo kojega tapetara namestaja zatrazite komad sundjera debljine 1 cm.....opkrojte ga fesss i prilikom slepljivanja (spajanja ) ivica ...ga malo rastegnite (zategnite) razlog je  sto se tada rupice u sundjeru povecaju  samim time i poroznost mu je veca....fabricki sundjer tada po propusnosti dodje identican ovome  sto ste opkrojili i zamenili.To pricam iz licnog iskustva znajuci koliko je propusnost filtera bitna za rad motora ali i potrosnju....izduvavam ga 2 do  3 puta na 1 godinu a svake 2 godine promenim........posao od 20minuta uz kaficu:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Jos jedna bitna stavka .....VEOMA BITNA .....ovaj agregat ne podnosi full SINTETIKU NI ,POLU SINTETIKU...Iskljucivo mineralno ulje sipajte .U letnjem periodu sipajte gusce ulje 15w50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala puno. Na mineralno ulje sam i pucao, nesto sam najblizi Elfu, pokazalo se dobro u KLEu (doduse polusintetika), ako imate drugi predlog tu sam. Far cu odneti nekom ko vari plastiku da vidim moze li da ga izleci nekako, mada je bas dosta pukao. Za auspuhe mislim da imam resenje, javljam ako bude uspesno, mada ce majstorija morati malo da priceka. ima dana do proleca, bitno je da sam parkirao masinu u garazu, jos bitnije da me se zena nije odrekla. Vec sam zvao Pedju iz KGa, pa kad i ako krenem na tu stranu mozemo i da se vidimo eventualno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 7 sati, Gile je napisao:

Hvala puno. Na mineralno ulje sam i pucao, nesto sam najblizi Elfu, pokazalo se dobro u KLEu (doduse polusintetika), ako imate drugi predlog tu sam. Far cu odneti nekom ko vari plastiku da vidim moze li da ga izleci nekako, mada je bas dosta pukao. Za auspuhe mislim da imam resenje, javljam ako bude uspesno, mada ce majstorija morati malo da priceka. ima dana do proleca, bitno je da sam parkirao masinu u garazu, jos bitnije da me se zena nije odrekla. Vec sam zvao Pedju iz KGa, pa kad i ako krenem na tu stranu mozemo i da se vidimo eventualno...

Naravno svrati taman da ti konkretno pokazem neke detalje na nasoj CM 125  ....porodicni mezimac :) solja fara svima puca to im je mana jer ....pretezu sarafe sa strane koji drze far i linija pucanja pocinje odatle ka sredini .sanira se kod plasticara laka .

A sto se tice lonaca...e tu sam zavrsio za CEO ZIVOT  pricu.......kupili smo iz Louisa 2 lonca naj kraaca(koliko se secam imaju u 2 dimezije ili 3 )nisam vise siguran....prvo ima prelep malo ali samo malo brundajuci zvuk kao za castom modele  NE preglasan  a ne remeti rad motora hromirani i izuzetno lepo mu stoje.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Izvinjavam se  sto nisam link i sliku odmah postavio da imas uvid o kojem loncu pricam.....:)

WWW.LOUIS-MOTO.CO.UK

Universal Exhaust Conic Short at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

a.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja