Jump to content

Moto Zajednica

Potrošnja skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pa svi 50cc skuteri su mali potrošači, kakvo je to pitanje?

Ne možeš očekivati veliku potrošnju i velike varijacije potrošnje kod 50 kubika.

Jedino što postoje dvotaktni i četvorotaktni, ovi prvi više troše ali i bolje idu (nadam se da to znaš).

Dvotaktni troše 4 ili više litara na 100 km, a četvorotaktni oko 2,5 litra na 100 km.

Ja imam četvorotaktnog Kineza i nedavno sam mu povećao kubikažu na 72cc, sada troši 3,4 litra po gradu.

Odradio sam još neke modifikacije i ide puno bolje nego na fabričkih 50 kubika.

Ove potrošnje mogu biti i manje ako je riječ o modelima sa el. ubrizgavanjem (umjesto karburatora), ali takvi modeli su skupi i neisplativi u slučaju ovakvih malih skuterčića.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

@Midjo, nisam znao za razliku između dvotaktnih i četvorotaktnih, hvala. Najviše se forisra karburator ili električno ubrizgavanje po temama i oglasima, karburator je kao Golf 2 kako sam primetio.

 

@cezarpa, iskreno Kymco me uopšte nije privlačio i nisam obraćao pažnju, ali moram da bacim pogled i na taj model.

 

Najviše sam mislio na razliku kod modela koji se ovde najviše preporučuju Aprilia sr 50, Gilera runner, Peugeot Speedfight 3 i Yamaha Aerox?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Piaggio Madley mali Beverly?Vodeno hladjenje ,iget agregat sa ubrizgavanjem,malo veci od libertyja ,manji od beverlija.Ovde na Krfu je cesta pojava,zajedno sa preostala dva piaggia.treba da je laksi od bev.Ali ima pumpu u rezervoaru,hladnjak,nije lose dok je novo.Nema polovnih kod nas.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
On 25.6.2019. at 11:14, Iv@n je napisao:

Koji inače skuteri do 50cm3 važe za male potrošače ? Koji modeli ?

Skuteri sa direktnim ubrizgavanjem (koje "majstori" ne mogu da vide očima) troše 2.3-2,5l...to su ti DiTech (Aprilia, Scarabeo) i Purejet (Aprilia Factory, NRG, Gilera Runner SP50, Jet force i novi SF2)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre 3 sati, Iv@n je napisao:

Speedfight 3 spada u istu kategoriju?

Da...zadnji model su iradili sa direktnom ubruzgavanjem...i ja sam se iznenadio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Cup Sam da je budze ,jel stavljaju kit ili nesto drugo?IMA vodeno hladjenje to he OK za povecanje snage.Sumjnam da trosi kao 504t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

DiTech i Pure jet...troše oko 2,5l max...ne proizvode se, ima 4 godine...zato što majstori ne mogu da se adaptiraju, pa su došli na loš glas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Izmereno danas, svaki put sipano isto,  bukvalno do čepa, znači skoro da prelije, 2t mašina, otvoren put, pun gas. Dva puta provereno, potrošnja 3 i po litra, na skuteru sve fabrički, jedino iz auspuha izvađen katalizator pre dva dana jer se raspao.

 

 

IMG_20190704_084017.jpg

IMG_20190704_203405.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Koje ulje da sipam u Sprint Longjia Grido 49cc prešao 3000km, 9 godina star? Sintetika, polusintetika, nigde ne piše? U uputstvu kaže 2T ulje za vazdušno hlađene motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Najzad sam našao uputstvo, skoro je za moj skuter, moj je malo drugačiji, ali to je to, kaže sintetika "Use only Mobil1 Racing 2T same grade or higher". Uputstvo sam i ja okačio na Longjia_Grido_LJ50QT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter

Vidim da se ovde nije dugo ništa pisala Pa hajde da napišem ja nešto to jest da pitam. Imam skuter Orion craus koji je kitovan na 80 kubika. Malo me brine potrošnja inače troši oko 4l a 4t masina. Kupio sam nov karburator i otkako sam kupio njega Potrošnja je oko 4 L a inače pre toga sa starim karburatorom je bila oko 3l. Inače vozim ga i po makadamu a inače i preko 100 kg sam. Da li je to normalna potrošnja ali napominjem da je trošio oko 3l sa istom vožnjom pre zamene karburatora.

Promenio član Migas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2902 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad je hladno, sigurno skuter troši više goriva, nego kad je lepo vreme. Ture su onda i kraće, pa procentualno više vremena makina troši da nabije radnu temperaturu. Najbolje je da uporediš potrošnju pri istim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Kad je hladno, sigurno skuter troši više goriva, nego kad je lepo vreme. Ture su onda i kraće, pa procentualno više vremena makina troši da nabije radnu temperaturu. Najbolje je da uporediš potrošnju pri istim uslovima.

Moguce da je zbog vremena a i mozda sam malo vise uzbrdo vozio a makadam je bio mada nije to nesto puno vise.U svakom slucaju posle nekoliko sipanja videcu prosecnu potrosnju jer tek je prvo sipanje posle zamene karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
On 7.3.2021. at 14:48, cezarpa je napisao:

Meri ponovo ,mnogo  je da bi bilo krivo hladno vreme.Mozda nisu isti karburatori.

Pa na izgled su isti e sad ne znam koja dizna je unutra nisam ga otvarao fabrički je sve. Jedino što mi je prodavac rekao kada sam kupovao da je to jači karburator od 18 milimetara nije klasični od 16 i da je bez blokade mada nisam siguran na sta je mislio. Može biti da je zbog toga možda.

Promenio član Migas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Jel ide malo bolje bar?

Da,ide osetno bolje.Pa evo na primer ja sam preko 100 kilograma i na najvećoj uzbrdici stanem i kreće bez ikakvih problema čak i ne gusi se ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav skuterasi.

Kupio sam piaggio liberty 50ccm

Potrosnja mu je 4L na 50 km, znaci na 100km 8L

Predpostavljam da treba da se steluje karburator..

Koja mu je generalno potrosnja, ide 75km

I koji 4t kupiti skuter a da trosi max do 3,5L na 100km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja