Jump to content

Moto Zajednica

Potrošnja skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: Skuter

Dobar dan.Kupio sam sprint grido 2013god. 49cc i sve radi super,samo je problem sto je veliki potrosac.Presao je 7100km.Troši oko 4,5l/100km.Šta da radim?Mogu li nekako da smanjim potrošnju?Svaka ideja mi znači!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moj kinez trosi 4-4.5 litra, jeste da imam rezonantni auspuh i malo vecu diznu (75 umesto 68). Zavisi i kako vozis, ako je non stop pun gas, to nije cudno. Zavisi i kako si merio potrosnju, odokativnom metodom ne mozes, sipaj pun pa teraj dok se ne ugasi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Dobar dan.Kupio sam sprint grido 2013god. 49cc i sve radi super,samo je problem sto je veliki potrosac.Presao je 7100km.Troši oko 4,5l/100km.Šta da radim?Mogu li nekako da smanjim potrošnju?Svaka ideja mi znači!!!

Trebao si da se malo bolje informišeš....Bolje da si uzeo 4T i rimutu tuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Drugari, skuter trosiiii. Ako u servisnoj knjizici pise da trosi npr  2,3 l, to je mereno sa postignutom brzinom, 2/3 gasa, zagrejanim motorom, bez ceonog vetra, sa vozacem prosecne mase ...., stvarnost je nesto drugo! Skutere najvise muci sto se potrosnje tice elektricni sauh i varijatorski prenos tj stalno visok broj obrtaja jos ako ima mehanicku blokadu max. brzine, vrti i trosi a slabo grabi put. Naravno moze biti u pitanju i kvar. Najcesce prljav filter vazduha, prelivanje karba koje prestaje kad se motor ugasi jer ima vakuum slavinu i nema curenja. Najbolji pokazatelj potrosnje je boja svecice. Posle voznje na visoj turi od bar 15-20 minuta ugasiti motor i skinuti svecicu, ako je boja svetle cokolade, to je to, ako je pak tamna ili crna i masna to je znak da postoji kvar i da je potrosnja prevelika. Potrosnja se moze smanjiti stavljanjem manje dizne, ili suzavanjem grla karba, ali se odmah smanjuje snaga i brzina.Pozdrav svima, a i ja imam skuter i trosiii

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Taj skuter treba da trosi izmedju 4 i 4/5 litara u gradu. Na otvorenom mozda smanji nesto malo ispod 4 ali u sustini potrosaci su. Zato i idu dobro, 4t u 50cc je slabasno bas. Ja imam od 50cc 4t  sprint sport, trosi do 2,5 max i ide odlicno, bez problema ide 70/75, a 60 ne oseca i ne muci se, ali ceo skuter je minijaturan, tockovi mali, tezak je oko 80kg. Jedini skuter u kome je 50cc u 4t varijanti prihvatljivo. Postoji i sprint basic, ista sasija ali manji tockovi, on je recimo jedva isao 60/65 a i 50 mu je bilo mnogo, ali zato je u startu i u brdu bio dosta jaci od sprint sporta, upravo zbog manjih tockova. Grido je veci i tezi i sa 4t varijantom to bi bilo strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja merio na svojom sky-lonija trevis 50cm,2t,malo veca piksla kao od 125-ima i u toj verziji.Od nula do 1000 km razraddjivanje,mekana voznja po gradu i 100 km van grada 3,2 proscna potrosnja ,madjarski benzin i 2,5% mi pravi pumpa mesavinu,skinuta blokada sa variomata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Vidi, ako peglas pun gas stalno onda je to sasvim normalna, cak i odlicna potrosnja za takve uslove. E sad, na potrosnju utice i par bitnijih faktora, kao npr: opste stanje agregata, karburator (da li je nastelovan pravilno), tezina vozaca, teren po kome se vozi, "tezina" ruke na gasu, stanje creva goriva (da ne pustaju).

Ukoliko je sve navedeno iznad u ok stanju, onda mu jedino mozes umanjiti potrosnju tako sto ces smanjiti rupu za vazduh na airbox filteru i naravno ponovo nastelovati karburator. Ali uz to racunaj i pad performansi.

 

 

Sent from my C5503 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Moj kinez trosi 4-4.5 litra, jeste da imam rezonantni auspuh i malo vecu diznu (75 umesto 68). Zavisi i kako vozis, ako je non stop pun gas, to nije cudno. Zavisi i kako si merio potrosnju, odokativnom metodom ne mozes, sipaj pun pa teraj dok se ne ugasi.

Zasto tako? Zar nije lakse i brze, a i prakticnije, da sipa pun, do cepa, predje 100km i onda opet sipa pun.

Onoliko koliko mu tada stane u rezervoar, tolika mu je i potrosnja. Milsim da je mnogo lakse tako utvrditi potrosnju na 100km.

Drugo koliko vidim on ima fabricku diznu, nije stavio vecu kao ti. Naravno da ces sa vecom diznom imati i vecu potrosnju goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ne slazem se u potpunosti sa Kwasakijem......Sto se tice nacina provere potrosnje DA,a sto se tice dizni i kraburacije NE.

Na mojoj vespi je dizna 4 broja veca + karburator sa pojacanim protokom i potrosnja je 3.5 + -   na otvorenom a u gradu oko 4.

Ispratiti dobro sve parametre od karburacije,paljenja,izduva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Igor Va, je u pravu, kada se uklopi pojacana dizna+karburator sa pojacanim protokom i kada se ne vozi stalno pun gas, ali ako se samo pojaca dizna na fabrickom u principu se samo pojaca i potrosnja, a da ne govorimo o tome da svi koji povecaju diznu voze uvek pun gas, jer njima je logicno da kada se stavi veca dizna, onda mora da scooter ide i bolje, tako da svi koji stave vecu diznu voze pun gas, a ne normalno, tako da u svakom slucaju sa povecanjem dizne i punim gasom u oba slucaja potrosnja mora da bude veca.

 

Sve u svemiu prosto receno, veci tanjir za rucak-veca porcija, manji tanjir za rucak-manja porcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Modrica
  • Motocikl: Aprilia sr 50 1992

Ja imam apriliu sr 50 1992 karburator delporto 17.5 dizna 92mm potrosnja je nije normalna 5l na 40km moze li mi neko pomoc da resim problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Piaggio free 50ccm u dobrom stanju nije mi trosio ispod 3_3,5l i to penzionerska voznja po gradu 50_55km/h.Max brzina oko 75km znaci dobar. Mozda udeo u ptrosnji ima vakum pumpa za benzin ako ne zatvara dobro, prosipa. 

50ccm radi uvek skoro pri maximalnom rezimu rada, i zato je veca potrosnja. 2t jos veca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Imao samo dosta skutera i sa svakim sam presao po min. 10Kkm mesane voznje.
1. piagio liberty 125 carb. 3,5l
2. sym HD200 carb 4l
3. honda SH 150 carb. 3-3,5l
4. honda SH 150i inject. 2,5-3l
5. honda PCX 125 inject. 2-2,3
6. malaguty password 250 carb. 3-3,5l
Svi skuteri su kupljeni novi ili sa kilometrazom do 20Kkm od prvog vlasnika. Svi su radili savrseno na svoj nacin osim piagia koji se cesto kvario.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada smo kod pasworda (yamaha 250 agregat, vozi ga i leonardo 250, majesty..)

Prva slika je moj skuter, kineska kopija sa gy6 125 (takodje kopija), ispod malaguti  kog pogoni yamaha... 

2.jpg

1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Linz
  • Motocikl: Pcx 125 2019
On 3.7.2016. at 14:54, Slobo0901 je napisao:

Dobar dan.Kupio sam sprint grido 2013god. 49cc i sve radi super,samo je problem sto je veliki potrosac.Presao je 7100km.Troši oko 4,5l/100km.Šta da radim?Mogu li nekako da smanjim potrošnju?Svaka ideja mi znači!!!

Nadji Slobu u Desimirovcu... Na fb je sloba skuter... On je najbolji majstor u Kg za skutere.. Ali odmah da ti kazem da je malo veca potrosnja od normalne... Prodaj i kupi 4t

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja