Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Explorer 49,2cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Pozz svim znalcima i ljubiteljima ovih masinica

potrbna mi je pomoc sad da li je hitno tu i tamo koliko se ja razumem a , to je vrlo malo naime o cemu se radi vozim ovaj model iz naslova vec skoro mesec i pre neki dan motor jednostavno odbija da predje preko 30km/h hmm... sve do te cifre ide sve normalno i kad treba da predje 30km/h tacnije dam jos gasa da bi jel postigao vecu brzinu motor pocne da se gusi i da usporava i onda pustim gas i jovo nanovo jel... ! Sad vozim samo do 30km/h i ide normalno ubrzanje i to drzi 30km/h ni nedajem vise od toga gas jel me onda pocne zezati kao gore sto sam napisao sto je cudno motor ima sasvim normalan zvul kao i pre tog slucaja mislim nista neukazuje da nece preko 30km/h . E sad mene zanima otprilike sta to moze biti jer cu svakako ici do majstora al da me neodere zato sto nemam pojma pa da mi nesruci neku matematiku a ja da mucem u njega i klimam glavom jer ama bas nemam pojma sta je.

Od podataka za motor znam da ide na mesavinu

Gas je malo labav pa prima tek od pola verovatno je sajla gasa opustena ali to nije pravilo problem normalno ide.

 

 

To bi bilo otprilike to ako moze bilo kakva pomoc dosadilo mi da vozim 30km/h pa reko da pitam nekog iz iskustva ovde pa da teram djuntu kod majstora sa nekim bar znanjem ili bar pretpostavkom od vas iskusnijih .

Inace oz N.S sam pa eto i to ako je od neke pomoci

Hvala unapred Svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ako ti je sajla labava i krece da pomera siber od pola rucice, onda si sam sebi odgovorio, rasturi je i podesi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Izes ga i pre je bila labava isto tako pa je isao normalno mislim svakako cu ici kod majstora ali neznam dal moze biti jos neki uzrok tome e, da da dodam sad sam ga vozio pre jedno sat dva opet je radio normalno mislim isao je preko 55km/h iz kog razloga stvarno neznam zato se i obracam vama da bar kako kazu namirišem problem ako neko moze da pretpostavi iz iskustva bar hvala mu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Malo kasnim nisam stigao juce da napisem bio sam kod majstora nisam bas imao vremena da se zadrzavam kaze on ovako: sajla gasa je svakako bila labava a slucaj 30km/h je najverovatnije kaze on do karika kad se zagreju verovatno pocnu da propustaju i zato uspori kad se oladi one se skupe i sve opet ok sumnja da moze biti to mada nismo otvarali masinu jer mu je sad stavio novi kais koji je za keeway(a unutra je bio neki od sprint modela koji nije za njega) kaze da ga sad sa ispravnom sajlom gasa i novim kaisem testiram pa da vidimo dal ce sve biti ok . Eo zasad vozio sam ceo dan sve bilo ok bez problema pa videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hah, dobar neki majstor...

To sto si opisao (gusenje) lici na fals vazduh. Dakle kontrola semeringa na radilici, prirubnice na bloku, relacija airbox (filter)-karburator-prirubnica spojevi. To su najcesca mesta na kojima se desava da masina vuce fals vazduh. Kod kineza semerinzi na radilici nisu bas nekog kvaliteta, znaju vec nakon par hiljada kilometara poceti sliniti, a nekada se zalomi i preko 10000km da traju. Imaj na umu da je pojava fals vazduha na motoru jako opasna i moze da dovede do lepljenja klipa u cilindru jer se naglo narusava stehiometrijski odnos smese, odnosno dovodi do viska vazduha u smesi.

Dalje, otvori prenos i vidi da li je sve ok - stanje variomata (rolnice, slajderi tj. klizaci, bolcna, izlaznost remena na variomatu), premeri debljinu remena (fabricke dimenzije su 788x17x28 Bando remen). Sve ispod 15.5mm je za zamenu. Remen u zadnjoj remenici mora da stoji visoko, a napred da lezi na bolcni i da ne klizi kada probas da povuces remen.

Sajla gasa mora da bude pravilno zategnuta, rucica gasa da ima oko 1-2mm lufta, da obavezno podize klipic u karburatoru do vrha. Ovde cu pretpostaviti da je karburator propisno nastelovan i da je pogodjena postavka glavne dizne, igle i pilot dizne, kao i postavka srafica za fino stelovanje.

Karike se kontrolisu i menjaju po potrebi. Kod kineza taj interval kontrole vec krece od 8000km, sto ne znaci da ce biti nuzno za zamenu. Ukoliko imaju preko 0.8-1mm zazora, za zamenu su.

Eto ukratko, a tu pricu o karikama sto ti je ispricao majstor, obesi macku o rep.

 

Sent from my C5503 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

 

 

Hah, dobar neki majstor...

 

Eto ukratko, a tu pricu o karikama sto ti je ispricao majstor, obesi macku o rep.

 

Sent from my C5503 using Tapatalk

Prvo da se zahvalim na iscrpnom odgovoru koristi ce mi .

Dalje; nema potrebe za ovim tipa majstor los i.t.d kakav god da je decko je procitao sta si napisao i uvazio dosta stvari(rekao je da si uglavnom upravu pri tome nije obracao paznju na opaske upucene mu) . Svakako je podesio odma sto se moglo finansijski jel posto se nema senfa(para) za sve ja sam mu rekao najhitnije odma je namestio gas, potom zamenuo rolnice u kojima su se inace nalazili seceni srafovi(inace kaze da to prvi put u zivotu vidi da neko otezava rolnice aecenim srafovima ) , kais odma stavio njegov od keeway-a i jos neke sitnice bez otvaranja masine, masinu otvaramo cim bude plata ili ti cim bude senfa na racunu tako da sredicemo ga samo treba vremena zasad motor ide lepo mnogo mirnije nego pre i kako mu je zamenuo te rolne i kais ima mnogo lepsi zvuk dok nema vise pojave da me usporava na 30km/h ide pod max gasom bez usporavanja zasad ,e cim bude radio masinu prijavicu kakvo je stanje sa crncima unutri .

Tebi hvala jos jednom na izdasnom odgovoru ako se jos neceg setis ti ili bilo ko slobodno nek iapise koji red dobro ce mi doci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: verovatno Kymco

Evo prodje duuuugggaaa zima

185efc0e81477b2717836baf95f05a4b.jpg

vreme sve toplije pa se moze malo i provozati a ja ostado duzan da napisem resto radova na masini od kee way-a pa reko ajde ukratko da napisem s obzirom da mi je motor proveo kod majstora u zimskom laganom sredjivanju jedno mesec dana .

Elem radovi su bili sledeci a motor se preporodio

1 stavljen nov kais

2 zamenjeni semerinzi radilice

3 svecica

4 blokada elektrika sve zajedno sa namotajima !

To je uglavnom to bilo je nekih sitnica tipa sajla od gasa , kocnice ...itd al sve u svemu ostalo je jos ponegde zalepiti plastiku!

 

 

E sad da pitam nekog ovde da neotvaram novu temu.

Jel zna neko u novom sadu gde se mogu ofarbati plastike a da nije ultra skupo a da je iole nekog kvaliteta tipa da mi se neoljusti u jednoj sezoni ako neko zna bio bih mu zahvalan?

 

Sent from SRB using TT by Galaxy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja