Jump to content

Moto Zajednica

Virago 535, delovi i odrzavanje.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Pozdrav svima. Skupljam novac pa bih trebao do kraja godine, najkasnije u prolece sledece godine da kupim sebi prvi motor (Budzet ce mi biti najverovatnije oko 1700-2000e). Oduvek su mi se svideli Chopperi/Cruiseri. Suzio sam sebi izbor na Virago 535 ili Kawu EN500, mada sve me vuce da kupim 535 zbog V2 agregata, kardana i malo lepsi je nego EN500 (po mom ukusu). Skuplja registracija i (ne)velicina 535-ice mi nije problem. Zanima me kakvo je stanje sa delovima za 535? Da li mogu da pasuju delovi od Dragstar 650, ili nekog drugog motora? I nisam nigde nasao na netu (ni na nasem jeziku a ni na engleskom) da li agregat od 650 moze da se nabaci na 535? Ne zelim da kupim 535 pa ako iskrsne neki problem sa njim, da posle napatim muke za nov deo koji ce se tesko naci ili biti preskup....Za odrzavanje znam da je relativno jeftino i da je to najmanja briga, al' eto zanima me neko ko je iskusniji da mi odgovori na moje muke   :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne vidim nikakav problem sa delovima, trebalo bi da ih ima sasvim dovoljno. Isto tako ne vidim zasto bi ubacivao masinu sa Dragstara na 535??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Ne vidim nikakav problem sa delovima, trebalo bi da ih ima sasvim dovoljno. Isto tako ne vidim zasto bi ubacivao masinu sa Dragstara na 535??? 

Gledam po netu vec mesecima o Viragu 535 i stalno nalicem na odgovore da delova sve manje ima i da je tesko doci do njih (a negde pise i da ih ima na svakom cosku),pa sam zato resio da pitam ovde da mi neko kaze sta je tacno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

 

Ne vidim nikakav problem sa delovima, trebalo bi da ih ima sasvim dovoljno. Isto tako ne vidim zasto bi ubacivao masinu sa Dragstara na 535??? 

Gledam po netu vec mesecima o Viragu 535 i stalno nalicem na odgovore da delova sve manje ima i da je tesko doci do njih (a negde pise i da ih ima na svakom cosku),pa sam zato resio da pitam ovde da mi neko kaze sta je tacno  :)

 

Zavisi gde tražiš delove. Za Yamahe generalno možeš da nabaviš šta hoćeš, novo iz fabrike. Svaki pojedini deo, najmanji šraf po šifri možeš da poručiš i nabaviš. Možeš preko zvaničnog predtavnika u Srbiji, a možeš i od preko - to i jeftinije izađe. Do pre par mesci sam vozio i staru yamahu sr250 iy 1983, mnogo eđu od 535, i sve originalno nabavljao (a ponešto su i domaći majstori pravili, npr. ventil). A prebacianje mašine iz dragstara u virago 535 nikako ne razumem? Zašto bi težu a slabiju mašinu prebacivao u ram koji nije za nju pravljen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

 

 

Ne vidim nikakav problem sa delovima, trebalo bi da ih ima sasvim dovoljno. Isto tako ne vidim zasto bi ubacivao masinu sa Dragstara na 535??? 

Gledam po netu vec mesecima o Viragu 535 i stalno nalicem na odgovore da delova sve manje ima i da je tesko doci do njih (a negde pise i da ih ima na svakom cosku),pa sam zato resio da pitam ovde da mi neko kaze sta je tacno  :)

 

Zavisi gde tražiš delove. Za Yamahe generalno možeš da nabaviš šta hoćeš, novo iz fabrike. Svaki pojedini deo, najmanji šraf po šifri možeš da poručiš i nabaviš. Možeš preko zvaničnog predtavnika u Srbiji, a možeš i od preko - to i jeftinije izađe. Do pre par mesci sam vozio i staru yamahu sr250 iy 1983, mnogo eđu od 535, i sve originalno nabavljao (a ponešto su i domaći majstori pravili, npr. ventil). A prebacianje mašine iz dragstara u virago 535 nikako ne razumem? Zašto bi težu a slabiju mašinu prebacivao u ram koji nije za nju pravljen?

 

To nisam znao da mogu tako da se nabave delovi :) A ovo za masinu sam cisto onako napisao, jer ako vec kupim 535 i ako se ne dao bog nekad  desi havarija sa masinom, da se nabaci agregat od 650 jer je noviji i dostupnost delova je veca...ali posto kazes da se i za 535 moze nabaviti sve sto treba, onda nema potrebe stavljati masinu od dragstar-a :) Clan sam jedne grupe na Facebook-u namenjenu samo za Virago motore, pa povremeno vidjam da kad se desi neka havarija sa masinom, ljudi pre rasklope motor i prodaju u delove nego sto ga poprave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

 

Ne vidim nikakav problem sa delovima, trebalo bi da ih ima sasvim dovoljno. Isto tako ne vidim zasto bi ubacivao masinu sa Dragstara na 535??? 

Gledam po netu vec mesecima o Viragu 535 i stalno nalicem na odgovore da delova sve manje ima i da je tesko doci do njih (a negde pise i da ih ima na svakom cosku),pa sam zato resio da pitam ovde da mi neko kaze sta je tacno  :)

 

Zavisi gde tražiš delove. Za Yamahe generalno možeš da nabaviš šta hoćeš, novo iz fabrike. Svaki pojedini deo, najmanji šraf po šifri možeš da poručiš i nabaviš. Možeš preko zvaničnog predtavnika u Srbiji, a možeš i od preko - to i jeftinije izađe. Do pre par mesci sam vozio i staru yamahu sr250 iy 1983, mnogo eđu od 535, i sve originalno nabavljao (a ponešto su i domaći majstori pravili, npr. ventil). A prebacianje mašine iz dragstara u virago 535 nikako ne razumem? Zašto bi težu a slabiju mašinu prebacivao u ram koji nije za nju pravljen?

 

To nisam znao da mogu tako da se nabave delovi :) A ovo za masinu sam cisto onako napisao, jer ako vec kupim 535 i ako se ne dao bog nekad  desi havarija sa masinom, da se nabaci agregat od 650 jer je noviji i dostupnost delova je veca...ali posto kazes da se i za 535 moze nabaviti sve sto treba, onda nema potrebe stavljati masinu od dragstar-a :) Clan sam jedne grupe na Facebook-u namenjenu samo za Virago motore, pa povremeno vidjam da kad se desi neka havarija sa masinom, ljudi pre rasklope motor i prodaju u delove nego sto ga poprave...

 

Druže,samo moj mali doprinos...

Do sada sam radio jedan "rebuild" i jednu generalku na yamahi virago 1100, ali generalno su to isti motori, zato ču ti preneti moja zapažanja.

Yamaha virago je generalno jedan dobar motor kada pričamo o mašini. Stara nepoderiva i izdržljiva klasika.Ako menjač ne zapinje ili ne izbacuje iz brzine, onda stvar radi. Zamerka ide na struju i zato bi ja lično radije odabrao dragstara. Naime osigurači u komandnoj tabli NISU dobo rešenje i do sada sam jih več nekoliko uspešno opravio, a koliko če izdržati niko ne zna.

Nije istina da možeš sve delove za yamahe poručiti nove i čak iz fabrike....gore u garaži imam dva takva primerka yamahe, gde če jedan ako ne dobijem deo za njega iči u komade i u prodaju (Yamaha GTS1000), a drugog čemo skrpiti več nekako. Za oba motora fabrika kaže "no-no", učlani se na "wish listu" i čekaj....ako bude dovoljno porudžbina, napravit če seriju tih delova , a cena če biti tek tada poznata.....zato ljudi i kupusaju svoje motore pa prodaju delove, jer je popravka mnogo preskupa koliko vredi motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Dragstar bi bio izvan mog budzeta, tako da to otpada. Imas li iskustva sa EN500? I koji bi mi cruiser preporucio za 2000e a da mogu lepo da se navozam i da ne brinem oko delova i svega ostalog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pa do tog budzeta imas en500 i virago535, razlike su velike, najveca slicnost je sto su oba cruiser fazon stim da je EN500 dosta masivniji i veci od 535, koristi rednu masinu sa dva cilindra i vodenim hladjenjem naspram viraga koji je vazdusar, EN-ova masina se nalazi i na GPZ 500, ER-5, KLE 500, motorima tako da je prilicno cesta i sto se tice delova ne treba da te brine, svi pomenuti kawasakiji su imali par problema od kojih je najcesca sa magnetom koji se raspadne, problem je resen od '95 pa nadalje, tako da starije modele valja zaobici. EN je dosta zivlji motor, sportskija masina voli i da se zavrti, nema taj V2 kruzer zvuk koji ima 535, mada se otvaranjem izduva to moze resiti koliko toliko, e sad ako imas preko 180 na viragu ces da izgledas posmesno i imaces problem sa nogama na duze voznje. Druga mana 535ice u odnosu na EN je besmisleno veca registracija zbog tih par kubika zbog kojih prelazi u klasu do 750cc. oko 50e razlike, EN ima manje vibracija, rekao bih i manju potrosnju, u par primera koji na forumu ljudi su navodili na otvorenom ispod 4l na 100km, jedna od po meni (ne zamerite ja sam ogromna paranoja, pristalica teorija zavere i slicno kad su motori u pitanju :D ) vecih glavobolja kod viraga je sto kad i ako se desi da ode alnaser moras da kupusas masinu da bi dosao do njega, prednost u odnosu na EN, kardanski prenos, nema jebavanja sa ciscenjem lanca podmazivanje, menjanjem lancanika, proveris ulje redovno i zamenis ga svakih 20000km i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Pa do tog budzeta imas en500 i virago535, razlike su velike, najveca slicnost je sto su oba cruiser fazon stim da je EN500 dosta masivniji i veci od 535, koristi rednu masinu sa dva cilindra i vodenim hladjenjem naspram viraga koji je vazdusar, EN-ova masina se nalazi i na GPZ 500, ER-5, KLE 500, motorima tako da je prilicno cesta i sto se tice delova ne treba da te brine, svi pomenuti kawasakiji su imali par problema od kojih je najcesca sa magnetom koji se raspadne, problem je resen od '95 pa nadalje, tako da starije modele valja zaobici. EN je dosta zivlji motor, sportskija masina voli i da se zavrti, nema taj V2 kruzer zvuk koji ima 535, mada se otvaranjem izduva to moze resiti koliko toliko, e sad ako imas preko 180 na viragu ces da izgledas posmesno i imaces problem sa nogama na duze voznje. Druga mana 535ice u odnosu na EN je besmisleno veca registracija zbog tih par kubika zbog kojih prelazi u klasu do 750cc. oko 50e razlike, EN ima manje vibracija, rekao bih i manju potrosnju, u par primera koji na forumu ljudi su navodili na otvorenom ispod 4l na 100km, jedna od po meni (ne zamerite ja sam ogromna paranoja, pristalica teorija zavere i slicno kad su motori u pitanju :D ) vecih glavobolja kod viraga je sto kad i ako se desi da ode alnaser moras da kupusas masinu da bi dosao do njega, prednost u odnosu na EN, kardanski prenos, nema jebavanja sa ciscenjem lanca podmazivanje, menjanjem lancanika, proveris ulje redovno i zamenis ga svakih 20000km i vozi.

 

Dakle po ovome sto sam procitao, oba imaju prednosti i mana ali EN500 prednjaci. Ima li EN500 sa kaisem a da je mladji od 95. godista (da izbegnem taj problem sa magnetom)? Kaisni prenos mi se cini boljim, skoro nikakvo odrzavanje nije potrebno, tisi je od lanca a i motor cu voziti samo po asfaltu tako da su male sanse da zapadne kamence ili sta vec sto bi bilo kobno po kais :D Nekako mi lanac i lancanici bolje idu uz malo agresivniju voznju a za krstarenje je kais odlican, a posto ja planiram samo da se vozikam na duze staze i uzivam, kais bi bio bolje resenje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

mislim da nisu radili kais posle '95, pa i prednjaci i ne prednjaci sta znam ko sta voli pa po tome, kais je super prica ako je dobar ako je los i pukne pomucices se da nadjes zamenski, pride sto su skupi jako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja vozim EN500 C 1996 god, ovo je druga sezona. Na satu je sada 84000 km ja presao oko 7000 km i sem potrosnih djelova nisam imao problema. Uglavnom vozim sa zenom i nemam nekih zamjerki. Sto se tice dijelova jedini problem sam imao da nabavim filter vazduha (35 e) i dva mjeseca cekanja. ostalo je sve poprilicno dostupno i jeftino. 

Naravno najbitnija stvar je uzeti dobar motor u protivnom ces dati 500e dok trepnes. Za copera je bas zivahan i voli da se zavrti. Stalno citam o portosnji od 4l, kod mene ne trosi ispod 5l a zna i 6 da "popije". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: Xv 535 1989

ako ste u mogucnosti ostavite mi kontakt osobe koja rati namotavanje statora, posto sam po menjenju akumulatora, reglera, dosao do zakljucka da su namotaji na statoru u kvaru tj u kratkom spoju..... Hvala radi se o Viragu  xv 535 1989 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja