Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CBR 919 RR

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

Pozdrav, razmisljam o nabavki novog sportaka, pa mi je za oko zapala cbrka 919rr 1998 godiste,

 

Ako je neko imao / vozio taj motor, molio bi da mi napise neko svoje misljenje za tu hondu, kakva je sa potrosnjom, kakva je za dalja putovanja, snaga udobnost i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Evo ti tema o tom motoru, ja sam se upravo upisao http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19604-cbr900rr-fireblade-1992-1997/

 

919 je noviji model.

 

Imao sam priliku jednom da provozam, ali sam tad bio klinac, pa mi je sve sto je jako bilo dobro. Sad ne bih umeo da prenesem utiske. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donji Tovarnik Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki ZX10 R

Aleme to je motor malo mladji od tebe.  Uštedi neku marku i kupi mladji motor. Mlad si, imaš vremena da to sebi priuštiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

929 je od 2000.god ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

929 je od 2000....

 

 

I ja pre CBR-a vozio, doduše, Super Teneru, kao da sam na torpedo seo :D ...

 

Vozio prvo 900 pa 919 -`97 (919 jos uvek, treća godina).. na oba potrosnja sa " normalnom" vožnjom 5,5-6,5 l/100 km... dok na stazi drastičo skoči....

 

Za duza putovanja je ok, mekano sediste, nisu mnogo visoko nogostupi, komande ne predaleko, mada sam ja 193cm... ali ni to ne smeta... najduza tura mi je bila oko 500 km u danu, malo ruke i kolena boluckaju, nista strasno. Za suvozaca je vec mnogo losije, a samim tim i vozacu( prakticno je suvozac non stop na leđima vozača, sto dalje povlaci odupiranje o heblove, a to nikako ne valja-bar je moje iskustvo takvo)..

 

Sto se kvarova tice, verujem da zavisi na kakav se primerak naleti... moj prvi je imao problem sa iskakanjem iz brzine, cena opravke oko 300 eur :/.Ulje u vilama , semeringe, lanac , lančanike, antifriz itd. ne svrstavam u kvarove. I već čuvena"boljka", prednji točak koji nosi 16 inča gumu....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da li je neko od vlasnika CBR 900 imao priliku da provoza GSXR 750 K1 i mladje modele i da iznese utisak da li su slicni po snazi/momentu?

Probao sam CBR 919 1998/1999 godiste model i svidja mi se kako vuce sa niskih obrtaja,pa me zanima da li i GSXR 750 povlaci tako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam prebacio gore, mislio sam na 929. Za tu 919 znam da je ovaj drugar rekao da ima mnogo veliki raspon potrosnje, kad se cepa i kad se vozi lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sipam polusintetiku Motul 5100 i skroz sam zadovoljan. Možeš i full sintetiku ali čuo sam od mnogih nema potrebe za tim i da je čak ovo i bolja varijanta za te agregate. Naručiš lepo u MASS shopu ulje i filter i stigne ti na kućnu adresu, besplatna dostava i ne razmišljaš. Ide oko 3,8l, tako da naručiš kanticu od 4l. Zbog malo veće pređene kilometraže sipao sam 15w50 umesto fabrički propisane 10w40, probaj pa ako ne odgovara sledeći put menjaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja sam zadnji put sipao full sintetiku 10W50 i zadovoljan sam. Sto se tice CBR900 i GSX-R750 K1, mrtva trka druze :) Mislim da bi dosta srecniji bio sa Hondom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Jel merio neko koliko km odprilike moze da se predje sa punim rezervarom?Nisam jos uspeo u potpunosti da istestiram potrosnju a krecem na neku turicu za par dana.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

Ja sam prebacio gore, mislio sam na 929. Za tu 919 znam da je ovaj drugar rekao da ima mnogo veliki raspon potrosnje, kad se cepa i kad se vozi lagano

merio sam na NAVAK-u .... 8,9 l /100 km.... i nije tako strašno, očekivao sam preko 10 l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Prednje nisam jos menjao,ne znam sta je prosli vlasnik stavio...Zadnje plocice sam menjao i stavio sam organske,koci onoliko koliko treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Najbolji motor. Sve sam probao. Ali nju najvise voleo. I dalje sanjam o njoj...hondi od 919cc :)

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Uzeo sam organske, al nisam ih jos zamenio... Bio sam kratak sa parama, a zadnja dva menjanja koristim sinter. Probao sam neki K2 sa organskim, nekako mi se nije svidelo kako koci (treba jace bas da se stisne rucica, il sam ja nesto utripovao)... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja