Jump to content

Moto Zajednica

Transalpina + Transfagarasan = DONE (Video)

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

Hocu da napisem jos jednu stvar, dosta se pise kako kada je zatvorena kapija, gvozdena vrata, tunel nazovite kako god hocete ne moze da se ide na Transfagarasan. Ovo je totalno netacno, jer taj tunel je ustvari prelaz sa jedne strane na drugu stranu, vi fakticki iako je zatvoren prolaz mozete se popeti na vrh Transa, samo morate da se vratite putem kojim ste dosli.

Planiram sa drugarima pocetkom avgusta par dana voznje po Rumuniji, u svakom slucaju bi smo vozili Transalpinu i Transfagarasan pa me zanima o kakvoj se kapiji ili tunelu radi? Kad se zatvara i koliko traje prekid saobracaja? Na kom principu radi? Planirali smo tu deonicu voziti od SIBIU-a pa do ARGISCH-a. I dali je put zaista u tako losem stanju? Hvala puno, svaka informacija je dobro dosla  :)  :)  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Za sada oko te kapije ne moras da brines, ta kapija/tunel je zatvoren preko zime, otvara se negde u Junu a zatvara negde Septembra opet zavisi od vremenskih prilika ili neprilika, to je samo prelaz sa jedne strane planine na drugu stranu, na snimku je od 16:35, vidi se tunel koji je otvoren za saobracaj. Put nije u losem stanju samo je za razliku od TA losiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bravo za vas! Super je video! Mene vise od svega interesuje koju ste vi opremu nosili, zimsku ili letnju?? Sad kad videh ovoliki sneg nisam siguran u cemu da krenem.. Nije mi zbog mene, nego mlada da mi se ne smrzne.. Posle ce da trazi na more da je vodim da se otopi i eto, sve trosak neki..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Letnju, za svaki slucaj poneli i par zimskih stvari ali nije nam trebalo, samo u jednom momentu smo raspakovali kisna odela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Fanki je sve vec rekao, na vrhovima je bilo odlicno vreme. Nije bilo potrebe za zimske stvari, ali za svaki slucaj treba poneti jer se vreme moze cas promeniti.

 

Inace kisa je nas je na cas uhvatila vec blizu Srbije, na Ta i Fa je bilo blago receno idealno vreme. Svo vreme na vrhovima su nam bili otvoreni svi lufteri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Hvala puno za informaciju! Zabrinuo me onaj sneg, al sad mi je lakse :) ako kazete da moze i u letnjem kompletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

Kakva je situacija sto se kamping prostora tice, ima li nesto pored ili ne previse daleko od glavnog puta, mislim na TA i FA? Ili su sve privatni smestaji ili hoteli? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Juče se vratio sa FA - TA. Može u letnjem kompletu, ali spremi se i za temperature oko 12-13c na vrhu, i naravno komplet za kišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto se kampovanja tice, tu ne znam nista, razmisljali smo pred polazak i o tome ali smo odustali od toga, tako da se nismo nesto informisali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

post-21163-14677449425576.jpg

Odprilike je ova ruta bila, verujem da mozes da se snadjes

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Licno volim da kampujem, ali kada su vrucine izbegavam iz nekoliko razloga. Vozim ceo dan znojav, smrdim, umoran itd, posto je Rumunija bas povoljna sto se smestaja tice mislim da nema potrebe za kamp, na kraju ce te isto iskostati. Ovako se okupas, osvezis i odmoris se ko covek u udobnom krevetu. Ovo je samo moje misljenje, sto ne znaci da sam u pravu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

:takoje: , delim tvoje mišljenje.

Vi mlađi možete da se još i igrate sa šatorima.

Mene stigle godine i dok mogu spavaću u krevetu i kupati se u kupatilu.

Ovo pogotovo kad sam na motoru i još menjam lokacije na dan dva pa idem dalje.

Drugo, motor onako pretovaren mi deluje malo  :stabre: .

Poštujem ko voli kamp i verujem da je super osećaj ali ja sam trenutno više za ovu sobnu varijantu.

Mada kad udare godine možda i ja odem u izviđače :) :) :) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

Hvala svima na informacijama o kampovanju, po svemu sudeci ipak je najbolje resenje odmoriti se u nekom hotelu ili privatnom smestaju. Probacemo da uklopimo TA i TF u tri dana sa dva nocenja u Sibiu i Curtea de Arges kod Jankovica ako bude imao mesta, zna li neko koliko se dana unapred treba najaviti kod Jankovica ipak je ovo se sezona i ne verujem da ce biti mesta ako se tek tako bane... Polazak je planiran 6.8....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Kad vec pominjete kamp i sator mene interesuje dali je izvodjivo prespavati na  samom vrhu TF. Ikakve su temperature u Avgustu gore?

Mislim da ne, obicno je na vrhovima zabranjeno kampovanje (opet zavisi od, do. Ovo bi vec neko iskusniji treba da odgovori.), a i jos jedna stvar moze Medved da te izede :D. A sto se temperature tice, preko noci je hladno 100% :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Hvala svima na informacijama o kampovanju, po svemu sudeci ipak je najbolje resenje odmoriti se u nekom hotelu ili privatnom smestaju. Probacemo da uklopimo TA i TF u tri dana sa dva nocenja u Sibiu i Curtea de Arges kod Jankovica ako bude imao mesta, zna li neko koliko se dana unapred treba najaviti kod Jankovica ipak je ovo se sezona i ne verujem da ce biti mesta ako se tek tako bane... Polazak je planiran 6.8....

Tri dana lagano TA i FA. Za smestaj ne znam, ja u 99% putovanja ne bookiram smestaj, vec sam trazim u trenutku kad mislim da ce u skorije vreme mrak. Znam da mogu da izvisim zbog toga, ali meni to ima neku draz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Jos jedna stvar Rumuni voze za sve pare, i cim vide motor u retrovizoru odmah se sklanjaju. Sto se toga tice svaka im cast, mene su kupili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

Necemo ni mi nesto bookirati, ali procitao sam u vise navrata da se ipak tamo kod Jankovica mora ipak rezervisati ranije. A mi bi po svaku cenu tamo, koliko sam video covek ima dvoriste gde mozemo motore smestiti, a pored toga vidim da ga svi hvale. Samo vreme da posluzi... :jee:  :jee:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ima garažu iza pansiona,pa možete tamo da parkirate...mi nismo ništa rezervisali,bilo mesta,čini mi se da je avgust bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Da da, to za njihove vozace sto kaze 299 svaka cast, pa sleper sa prikolicom nas propusta, lepo covek desni migavac, ruku kroz prozor, skloni se u desnu stranu koliko mu put dozvoljava i oslobodi nam prolaz, dodje mi ne da mu se zahvalim sirenom nego da ga castim picem npr. A to je samo jedan od primera.

Sto se spavanja tice, mislim da ne bi imali problema oko nalazenja smestaja, toliko ima i privatnih smestaja i hotela i to bi predstavljalo najmanji problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja