Jump to content

Moto Zajednica

Transalpina + Transfagarasan = DONE (Video)

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Rumunjeska, zemlja prelepih krivina i prirode. Posto prvi put vozim Trans i Alpinu predeci ih sa Passo Stelvio, Stelvio im nije ni do kolena po svim tackama. Fanki zli burgmanista ce objasniti detalje, a mozda postavi i koju fotku. Video 3,2,1 "Vezite se rodjaci polecemo" (salim se vozili smo kao babe)   :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ffCDz7GkHT0&list=LL9oklVsBgdOhdxQ4CPR-Lhg

  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Odlično! To je prekretnica u iskustvu svakog bajkera. Jedno je pre, a sve ostalo posle toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Ekstra video, svaka cast... Rumunija mi je velika zelja, iduce sezone sigurno.....

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sitnooooo

Znaci pocelo odbrojavanje

 

20

 

Posle videa mi se jos vise ide.

 

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Hvala svima, ono stao sam zaboravio da napisem a veoma je vazno je da je Rumunjeska je extra JEFTINA. Ovo se vozi za nekih 150e u dva dana (hrana, hotel, gorivo). Nemojte pogresno da me shvatite ove cifre zavise od potrosnje motora i da li cete jesti kavijar. Mi nismo nosili hranu, jeli smo u kafanicama, cena za dva obroka i salata je nekih 10ak evra. Kao sto sam rekao Ljuti Fanki ce detaljnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Slazem se s tobom vratio sam se u subotu sa te ture 4 dana 350 eur sve gorivo spavanje hrana i pice..prelijepo i isplati se otici pogledati i provozati ulozeno i dobiveno 5 plus

Mislim kad bude prilika opet cu na transalpinu i transfagastan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Slazem se s tobom vratio sam se u subotu sa te ture 4 dana 350 eur sve gorivo spavanje hrana i pice..prelijepo i isplati se otici pogledati i provozati ulozeno i dobiveno 5 plus

Mislim kad bude prilika opet cu na transalpinu i transfagastan

Sto se mene tice Transfargarasan sam video i prelep je, putevi su generalno losiji. Ja cu sledeci put nekoliko dana samo Transalpinu, putevi pervezni, prelepa priroda. I oblazak svih mogucih puteva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Hocu da napisem jos jednu stvar, dosta se pise kako kada je zatvorena kapija, gvozdena vrata, tunel nazovite kako god hocete ne moze da se ide na Transfagarasan. Ovo je totalno netacno, jer taj tunel je ustvari prelaz sa jedne strane na drugu stranu, vi fakticki iako je zatvoren prolaz mozete se popeti na vrh Transa, samo morate da se vratite putem kojim ste dosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kilometraza 1350km u dva dana .Generalno, slike i video zapis jako malo mogu da docaraju ono sto se golim okom na licu mesta moze doziveti i osetiti, nama je drugi put da vozimo Rumuniju, ali smo prvog puta, prosle godine vozili u jednom danu cisto da vidimo i tada je bio plan da se ove godine vozi TA i TF. Nekog posebnog plana nije ni bilo, nismo planirali ni gde cemo jesti ni gde cemo spavati, to nas je najmanje interesovalo, cilj je bio korman u ruke i pun gas. Bugiman u ovom slucaju cu ga oslovljavati sa 299 je samo odprilike zapisao gradove radi orijentacije i mi krenusmo preko Smedereva, Kovina pa na Belu Crkvu i opaaaa u RO smo, krenuli smo u 05h iz Beograda a na granici smo bili oko pola osam, ako idete na Belu Crkvu imate na samoj pijaci menjacnicu koja mislim da radi od 07h gde mozete zameniti bilo koju valutu u Lei, da ne bi trazili bankomate ili menjacnice u RO ovo je bila jedna dobra opcija, mozete placati i karticama ali hoteli ce uglavnom traziti kes.ja sam zamenio 100e a 299 150e, vratio sam kuci 70lei-a a 299 malo vise , 70lei mu dodje oko 15e. Po nekom mom misljenju, neka preterana organizacija nije preko potrebna , mislim da se treba vise bazirati na to sta od alata poneti nego gde jesti i spavati, jer po RO gde god da se krene nema greske, da se zaluta ne moze, kolovozi obelezeni, putokazi obelezeni sve sto treba za orijentaciju na drumu tu je. Kako smo presli TA gde je asfalt beskrajo odlican potrazili smo smestaj u Sebes-u , malo se vrteli po gradicu i nadjemo za 35e sobu u hotelu Nicky http://en.directrooms.com/hotels/info/2-72-9908-323176/?aw_campaignid=294384076&aw_adgroupid=20283733636&aw_matchtype=e&aw_device=c&aw_network=g&aw_placement=&aw_target=&aw_adposition=1t3&aw_targetid=kwd-40951328318&aw_loc_physical_ms=2688&aw_creative=67541873956&gclid=Cj0KEQjwwMi7BRDGptbvwOCDj8oBEiQAIALyDFVygbJPGRMCrCWlEVvTOFVD6xBVaktqDDI7XRo4O8IaAl4c8P8HAQ koji se nalazi u sumi i opet okruzen prirodom, malo smo bili zacudjeni osobama koje voze besna kolica u fazonu pimp my ride ali bilo je sasvim ok i zanimljivo, kako smo se raspakovali i skinuli stroku i znoj sa sebe predvece smo malo i prosetali gradom cisto noge da ispravimo, na spavanje jer i sutra se vozi. Plan je bio da ostanemo tri dana ali sam ja promenio plan i u dogovoru sa 299 dogovorio da nakon kraceg odmora tj. sutra dan odvozimo i TF i pravac kuci, to sam ja kriv jer me je vukla neopisiva zelja da vidim cerkicu koju pre toga nisam video 10 dana, moja molitva je uslisena i hvala 299 na tome, dugujem jedan dan. Budjenne i pravac TF, opet nema mnogo toga da se kaze, to se jednostavno mora videti, TF nije ostavio toliko snazan utisak na mene a siguran sam i na 299 kao TA, da ok planina , sneg ma ludilo al opet TA je nekako drugacija, kako predjete TF nekih  mozda 20-ak km je i Drakulin dvorac, opet ni tu nismo svracali jer kao sto sam pomenuo cilj je bio da vozimo.opet svako ko bude isao imace neku drugu soliciju u vidu .Ova kilometraza nije predstavljala neki ogroman problem, jeste da smo vozili taj drugi dan dooosta ali kad ste sa nekim kome verujete tu problema nema. Ne znam da li sam ista rekao a da me razumete sto verujem da je tesko sem u slucaju da se ode i vidi, 299 i ja smo vec napravili viziju i to opet verujem brzo ostvarljivu da ponovo posetimo TA, TF smo videli, lupili recku ali TA se vidimo ponovo. U slucaju da se setim jos necega a seticu se, pisem naravno, slike postavljam nocas, eventualno sutra.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ekstra, svaka čast! Jes sa nema ženckih, al dobro.... Ima na drugom kanalu, al sad tamo nema programa, čekamo da voditelj ustane

 

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hocu da napisem jos jednu stvar, dosta se pise kako kada je zatvorena kapija, gvozdena vrata, tunel nazovite kako god hocete ne moze da se ide na Transfagarasan. Ovo je totalno netacno, jer taj tunel je ustvari prelaz sa jedne strane na drugu stranu, vi fakticki iako je zatvoren prolaz mozete se popeti na vrh Transa, samo morate da se vratite putem kojim ste dosli.

Ma kapija nema veze, cak se nekad moze motorom i tada proci kroz kapijicu. Problem je pocetkom nase sezune da tamo zaista bude puno snega. Jedne godine smo mi na severnoj strani negde na pola onih prelepih ukosnica "udarili" u 3 metra vizok zid od leda... grtalica zaglavljena i ceka da mao otopi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Bugiman, koliko ste litara corbe spucali otprilike?

Pa presli smo oko 1350km, meni je Strom trosio oko 5-5,5l. Znaci nekih 70ak litara. Nisam pisao na svakoj pumpi koliko tacno ali ne verujem da varira mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

 

Ekstra, svaka čast! Jes sa nema ženckih, al dobro.... Ima na drugom kanalu, al sad tamo nema programa, čekamo da voditelj ustane

 

Pa znas da ti brazzers kanali rade samo nocu... :-D :-D

 

 

ps. Gomila njih je pisala o TA i TF ali svako novo pisanje je kao da je prvi put, uvek drugacije slike a isto mesto... svaka cast!!

Ove godine, nadam se, videce ih i moje oci uzivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

bravo momci, gledao sam snimak sa velikim uživanjem na velikom ekranu...

u ovome stvarno treba uživati  :sampion:  :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja