Jump to content

Moto Zajednica

YZF 750 R PROBLEM!

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Pozdrav ljudi.

 

Imam par pitanja u vezi motora iz naslova. U pitanju je Yamaha YZF 750 R 1995god. Motor je presao 27.000km i uradjen je kompletan servis.

Od skorije vreme je poceo da mi se javlja problem da nekad hoce da upali na dugme a nekad se cuje kao da zakaci u pocetku i onda nesto prokliza....

 

Drugi problem je taj sto kad ga upalim radi normalno na ler,ako mu dam gas i pustim gas on se ugasi....da se ne bi ugasio moram posle davanja gasa da mu dodam jos malo do nekih 1500 - 2000 obrt i onda pustim i bez problema nastavi da radi na oko 1000 obrt.

 

Sta bi to moglo biti? U cemu moze da bude problem?!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

kad motor dodje do radne temperature kako se ponasa?  27 000 za to godiste malo nelogicno al ko zna. Akumulator proveri kakav je i altrenator kako puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Motor je kupljen od prvog vlasnika,licno poznajem coveka tako da sto se tice toga nema greske :) Jeste malo cudno,ali nadje se i to godiste sa tom kilometrazom :) motor je bukvalno nov...prva boja,nijedna plastika nije polomljena....novo :)

 

Kad postigne radnu temperaturu isto je...kada ga upalim,ne dodajem gas niti ga vozim i cekam da podigne do 60,70c....doduse akomulator mu je bio prazan kad sam ga vozio...danas sam ga napunio ali nisam imao vremena da ga probam. Moje misljenje je da nije do akomulatora. Sto bi se gasio ako je akomulator prazan?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zakaci i prokliza verovatno zato sto ti je slab akumulator. To prvo zamenis pa onda dalje, ili pozajmis od nekog dobar.

 

 

Koliko je stojao taj motor tj. nije bio vozen? Jesi promenio svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

To sto proklizava je frajlauf.Problem mozes resiti zamenom opruga u njemu ali prvo treba da se skine i pogleda.Imas ceo set da kupis za rearaciju zajedno sa oprugama i rolnicama ili ako nadjes polovan a dobar onda moze i tako ali prvo ga treba skinui i videti u cemu je probem.

 

Sto se tice drugog problema deluje kao je problem karburator.Ako nije dugo servisiran onda mu sigurno treba ciscenje,stelovanje,sinhronizacija da bi to bilo dobro.Ja bi njemu proverio i zazor na ventilima i filter vazduha bi kupio drugi ili bar oprao ovaj ako nije pocepan i sredio karbove i onda si miran. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Kad upalis motor stavi ruku na izduvne gr ane i vidi dal se podjednako greju.Mozda je crkla neka svecica pa ne radi na sva 4 cilindra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Najjednostavnije ako je dugo stojao,lepo kod majstora da ti sredi karbove, ventile, stavi nove svecice i teraj. I nov akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Pa i jeste stajao, prethodni vlasnik ga je sredio kompletno....kompletan servis,svo ulje zamenjeno,filteri i nije ga vise vozio....krenucu od akomulatora preko svecica pa na dalje.... :)

 

Pogledacu sve sto ste mi ovde naveli pa cemo videti dalje sta cemo :) Hvala vam i javljam novosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nemoj slusati savete raznih....konkretno hard rock-a....frajlauf na yzf 750 je na sredini agregata....i da bi dosao do njega agregat mora na pola.....tj ceo da se rasturi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

za taj frajlauf ti ne gine 100+ samo za ruke. tako da za to vreme ti prvo proveri kleme na akumulatoru vidi koliko regler propusta struju.. mozda ne propusta dovoljno.. a karbovi hoce da zezaju ako su prljavi. a svecice i da su nove i da si presao 200km sa njim a da je stajao 1 god 2 god moraju da se menjaju to sigurno. ne verujem da je aku.. al proveri punjenje. cim on zavergla ponekad dobro a nekad ne sumnjam. Obavezno kleme malo ocisti ako su prljave strokave.

a sad ovo sto ti se gasi na dodavanje gasa i pustanje brate moze svasta da bude. Tako je meni npr radio kad mi je otisla hilzna. e sad i karburatori isto tako mogu da prave njsra.. ne vredi ti ovako morace kod majstora bar na stelovanje karbova zamena svecica itd..

Edit: da zaboravi vidi pumpu za gorivo proveri pritisak i ocisti je al paziljivo vrati sve na mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nemoj slusati savete raznih....konkretno hard rock-a....frajlauf na yzf 750 je na sredini agregata....i da bi dosao do njega agregat mora na pola.....tj ceo da se rasturi...

I kakav si mu ti koristan savet na kraju dao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Frajlauf hoce da preskoci zbog loseg akumulatora, tacnije, isti nema dovoljno snage za snazan start vec vrti ali ne dovoljno brzo da valjcici bendiksa ostanu "zakljucani" .

To sto se gasi na pustanju gasa ili je premali ler ili je prebogata smesa...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

Nemoj slusati savete raznih....konkretno hard rock-a....frajlauf na yzf 750 je na sredini agregata....i da bi dosao do njega agregat mora na pola.....tj ceo da se rasturi...

I kakav si mu ti koristan savet na kraju dao?

 

Evo od pocetka...ko se iole razume u motote zna kako se motor ponasa kad je akumulator pri kraju a kako kad frajlauf preskace...

 

Ako frajlauf preskace pored sto njega mora da kupi da bi ga zamenio agregat mora da se komplet rasturi...sto znaci da samo za ruke mora da spremi min. 100 evra..+frajlauf...a onda na svakom tom agregatu je los lanac frajlaufa i altenatora.....pa kizac pa dihtung glave.....ispadnew tu lepa cifra.....objasnio sam mu kako mu stoji kapa....inace sam otvarao i radio 2 agregata i znam ga napamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Evo ja da javim novost....napunio sam mu stari akomulator,kleme su bile katastrofa stanju,nahvatala se neka naslaga kao rdja ali nije rdja....ocistim sve lepo finom smirglom,probaom da upalim i puf,bez problema sto se kaze na pola kljuca...ugasim,probam jos tako 5 puta i dalje pali bez problema....tek posle je poceo da preskace ponovo kad se izgleda akomulator ponovo ispraznio.....

Uzmem akomulator jos jedan pun,nakacim,upali bez problema....

tako da je to problem 99%.....

Sad je ostalo jos samo da resim sto se gasi....svecice sve rade odlicno,proverio sam....

Ne znam kako smesu da proverim da li je bogata?!? Preko svecica ili postoji drugi nacin?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

odnesi ga kod majstora da ti nasteluje... taman i svecice usput da zameni... Inace proveri punjenje preko unimera. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Evo ja malo da obnovim temu i javim sta sam uradio.

 

Motor je otvoren na moju veliku zalost,radio sam sa caletom,sve je obelezeno,svaki sraf,svaka zica kako bi se kasnije vratilo sve na svoje mesto. U nekom od narednih postova cu postaviti slike od pocetka rasturanja do dolaska do zeljenog dela,tacnije frajlaufa....ako nekog interesuje i potrebno mu je da vidi.

 

Usput je pregledano sve,za motor koji je presao 27.000km,sta moze drugo da se ocekuje osim da je sve unutra kao novo  :)  samo nece da paliii.... :lol3:  

 

frajlauf sam skinuo i tu deluje kao da je sve ok (a verovatno nije),ali smo primetili par stvari koje mogu da predstavljaju problem....tacnije,deluje ispravno (u jednu stranu se vrti slobodno a u drugu uzubljuje),ali zidovi po kojima klizaju rolnice su se pojeli i to cete videti na slikama.

Kako nisam hteo vas da smaram ovde,malo sam citao po forumima i pojedinci kazu ka ne mora da znaci da je ispravan sto rucno uzubljuje,jednostavno nije propao toliko da moze rukom da se okrene i na drugu stranu ( nasao sam jedan video pa cu i to ostaviti).

 

Isto se cuje,nekad hoce nekad nece da uzubi,ili uzubi pa prokliza.

 

 

Ako bilo ko zna kako da proverim ispravnost bilo bi od velike pomoci  :)  isto tako i gde mogu da nabavim polovan dobar ili nov frajlauf ako utvrdimo da je do njega  ;)

 

HVALA UNAPRED SVIMA NA POMOCI! PUNO MI ZNACI!!

 

ed22223c69.jpged22380b55.jpged223ca86c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To je dobro !

Nadam se da si gledao punjenje alternatora.... jer ako ne puni dobro, svaki akumulator ce se ponasati kao stari ! Na 27 000km nema sansi da crkne frajlauf.  na 127 000 mozda !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Kad je akumulator dobar morao bi da zavergla normalno,ne pricam ja o verglanju posle 10 puta  :) A sto se tice da crkne na 27.000km zasto nije moguce....serijska greska,otkud znam....i burazer skoro kupio nov laptop,crko posle 2 dana  :lol3:  :lol3:

Ali hvala na misljenju,valjda cemo naci neko resenje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Trazim deo jos uvek,definitivno kupujem nov samo da vidim cene koliko su kod nas a koliko u inostranstvu jer mi je burazer tamo...sve ostalo bi trebalo da ide po planu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Narucen je nov frajlauf,nov zupcanik koji ide kroz frajlaufa i nov lanac (za svaki slucaj kad je vec otvoren) koji ide preko bendiksa i bregaste.  :)  stize za nekih dvadesetak dana pa polako da pocnem sa sklapanjem  :)  sve ukupno me je iznelo oko 400e,malo preko....mnogo je ali sta da se radi,mora se....priblizava se leto  :jee1:  a kad se nesto voli nista nije tesko i skupo  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja